Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tour de Pelso Balaton Maraton | Siófok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1137 hozzászólás a témában

#61
Mukunda

Mukunda

    vendég

  • fórumtag
  • 179 hozzászólás
Eredményhírdetés utáni zenekar nevét tudja valaki ???

#62
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás
BRM 600

CSAK ÕRÜLTEKNEK !!!!!!!!

#63
aneszta

aneszta

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
egy pár szó egy "túrázótól": 1-2 versenyen indultam már, és nem a dobogó volt megcélozva, hanem a teljesítés. Itt kezdõdött a kálvária azzal, hogy a már márciusban leadott regisztációmat, és az ezzel járó névre szóló mez stb kiadták másnak...és eleinte meg akartak gyõzni, hogy tudathasadásos vagyok, mert már felvettem másfél órája... Ott helyben kaptam végül másik számot, és ígéretet, hogy természetesen pótolják a mezt majd (fél év???). Tudtommal nem egyedül én jártam így.
Menet közben sikerült találkoznom "önmagammal" aki történetesen szintén ugyanúgy hívnak, mint engem, és bár észlelte, hogy nem az van a mezre írva, amit kért, nem is annyi szerepel a számlán, amit befizetett, meg semmi nem stimmel-nem szólt. szóval vannak ilyen sporttársak is. És ezzel a névvel, csak 1 szerepelt a listán, a visszaigazolás a rajtszámmal stimmelt, amit nekem küldtek.
Én a sor vége felé, csak az idõvel küzdve mentem. A harmadik frissítõpontnál nem volt víz... konkrétan akkor vették elõ az utolsó 3 litert, itt kb 35fok volt. a mentõsök osztogattak vizet...
Az utolsó kilométereken egyedül mentem, csak a táblákat követve. Ismerõs nem vagyok Siófokon, így csak ezekre tudtam támaszkodni, és a cél helyett a rajthoz tértem vissza... Ugyan azt mondták, hogy ez az idõ is számítani fog majd, de szerettem volna a célba befutni...
Idõközben beszéltem telefonon a társammal, aki szintén a táblákat követte, majd amikor a többiek másfele mentek követte õket, és beért a célba. Jelezte, hogy nem erre mutatnak a táblák, és közölték vele, hogy TUDJÁK!!! valami vicces ember elforgatta õket-de semmit nem tettek ellene.
Úgy gondolom, nem ez volt a legjobban szervezett verseny. amin eddig részt vettem. Így és ennyit még sehol nem szívtam, mint itt.

#64
0007

0007

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás

Azért ez ennél bonyolultabb kérdés, hogy kinek miért nem mért a chip.
Érdekes nekem eddig mindig jó volt.
Tényleg oda kell(ene) figyelni amikor felteszk a bicóra.
Ha úgy tették fel mint a rajtszámokat akkor én nem csodálkozom miért van ennyi probléma.
De gondolom semmi akadálya hogy egy LEGJOBB rendszert szponzoráljál :)


Én eddig 3x indultam, mind a háromszor jól mûködött az idõmérés. Nem hiszem, hogy csak szerencsém lett volna eddig.

I.

#65
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Akkor nem kéne elgondolkodni azon, hogy a rendszer nem a legjobb????? Vegyük példának az ETALON-nak számító Tempo Sport-t ... náluk ez mûködik, vagy az Osztrák chippes rendszert, ott is mûködik!

Csak ez nem mûködik ... ennyi!

Azért ez ennél bonyolultabb kérdés, hogy kinek miért nem mért a chip.
Érdekes nekem eddig mindig jó volt.
Tényleg oda kell(ene) figyelni amikor felteszk a bicóra.
Ha úgy tették fel mint a rajtszámokat akkor én nem csodálkozom miért van ennyi probléma.
De gondolom semmi akadálya hogy egy LEGJOBB rendszert szponzoráljál :)

#66
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Nem tudom megnézted-e a rajtszámodat? Van rajta telefonszám amin be lehetett a géphibát, és így a feladás tényét is jelenteni, segítséget kérni, stb...

én megnéztem és már megszoktam mivel a monti versenyeken is így van. De szerinted hányan nézték meg ? És hányan hívták azt a számot ?
Félre ne érts ez NEM A TI hibátok !! Rajtnál ezt mégjobban sulykolni kéne az Attilának, hogy ha valami gáz van akkor ott a szám .
A rajtszám feltevésben meg már írtam, hogy jövõre a depóba csak úgy kéne beengedni a bicóst ha jól tette fel a rajtszámot, ha van rajta bukó és normális kormánya van.
Vagy itt már írtam ezekrõl a problémákról vagy a velo.hu-n a hozzászólásokban. itt montimi ott imi60
egyébként köszi a versenyt és idén is meg voltam elégedve . Tudom mivel jár ez a baromi nagy rendezvény. Gratula.És ezt a segítõidnek is jár. Meg a rendõröknek is mert igen jól tolerálták a dolgainkat. Jövõre megint ott leszek.szia

#67
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Nyáron, ha sikerül összehozni, majd megyünk egy éjszakai kört. Gyere el velünk, simán új rekordod lesz. :)


Na, arra én is beneveznék. :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#68
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás

Kedves Résztvevõk!

A rossz vicc az amit sokan a figyelmetlenségükkel okoznak! A rajtszámot és/vagy a chipet rosszul, rossz helyre teszik fel. Így az eredményeket úgy kell összevadásznia az idõmérõknek. Lehet, hogy van ideje valakinek (rajtszám nem látszik a célfotón, ezért a chip által adott idõ kerül fel az eredménylistára, de a chip egyszerre érkezõ versenyzõk esetében akár 2 másodpercet is tévedhet. Ilyenkor a másik versenyzõ ír, hogy õ elõrébb végzett. Ezt is javítjuk. van aki mindegyiket (chip, rajtszám) rosszul teszi fel. Ilyenkor nem kerül fel az eredménylistára, mert azonosíthatatlan. Az 1300 Balatont megkerülõ résztvevõnek legalább a fele rosszul rakta fel a rajtszámot, pedig az adminisztrátor hölgyek mindenkinek elmondták , hogy a jobb oldalra kell tenni... A többség nem figyel és ez okozza a bonyodalmakat. Jövõre a kiírás is tartalmazni fogja: Akinek nem látható a célfotón a rajtszáma, nem kerül az eredménylistára.


Akkor nem kéne elgondolkodni azon, hogy a rendszer nem a legjobb????? Vegyük példának az ETALON-nak számító Tempo Sport-t ... náluk ez mûködik, vagy az Osztrák chippes rendszert, ott is mûködik!

Csak ez nem mûködik ... ennyi!
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#69
janika88

janika88

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Keszthelyi frissítõ elõtt (vagy után, már nem emlékszem) valaki a 76-os út mellett fotózott a jobb oldalon, és engem is lefotózott, ha magára ismer, felrakja a képeit? Elõre is köszi :)

#70
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Kedves Résztvevõk!

A rossz vicc az amit sokan a figyelmetlenségükkel okoznak! A rajtszámot és/vagy a chipet rosszul, rossz helyre teszik fel. Így az eredményeket úgy kell összevadásznia az idõmérõknek. Lehet, hogy van ideje valakinek (rajtszám nem látszik a célfotón, ezért a chip által adott idõ kerül fel az eredménylistára, de a chip egyszerre érkezõ versenyzõk esetében akár 2 másodpercet is tévedhet. Ilyenkor a másik versenyzõ ír, hogy õ elõrébb végzett. Ezt is javítjuk. van aki mindegyiket (chip, rajtszám) rosszul teszi fel. Ilyenkor nem kerül fel az eredménylistára, mert azonosíthatatlan. Az 1300 Balatont megkerülõ résztvevõnek legalább a fele rosszul rakta fel a rajtszámot, pedig az adminisztrátor hölgyek mindenkinek elmondták , hogy a jobb oldalra kell tenni... A többség nem figyel és ez okozza a bonyodalmakat. Jövõre a kiírás is tartalmazni fogja: Akinek nem látható a célfotón a rajtszáma, nem kerül az eredménylistára.


A rajtszámot biztosan rosszul tettem fel, de senki nem mondta a regisztrációnál, hogy hogyan rakjam fel. A chip viszont biztos jól volt felrakva, nem is tudnám rosszul felrakni olyan vékony a láncvillám. Mert az elég érdekes, hogy a csapatból 4 embernek nem mért a chipje, fõleg úgy, hogy hárman karbon vázzal mennek, ahol nem tud fémhez érni a chip.
Úgysem fogod betartani jövõre ezt a rajtszámos dolgot, mert következõ évben jóval kevesebben lennének, ha nem lenne emiatt eredményük. De meg lehetne oldani ezt a problémát úgy hogy két rajtszámot adnátok, mint a profi versenyeken és így biztos látszana a jobb oldali, mert nem lehetne rosszul felrakni.


A sebesség mindent megold.

 


#71
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás

A chip az arra jó hogy az elrajtolt ill. beérkezett emberekbõl lehessen csinálni egy listát. Ezen most ne lovagolj hogy túra vagy verseny. Grandfondo is tura ha úgy vesszük. Jól mondom bicós urak akik járnak ilyen eseményekre ? A lista nem csak arra jó hogy idõeredményt lehet belõle generálni de lehet látni mennyi ember adja fel. Bár nálunk ugye nem szokás ez ügyben szólni a rendezõknek , hogy feladtam. Mondjuk lehetne-e egy telszám a rajtszámon hogy ilyen esetben oda tudjon szólni a delikvens. Az már más kérdés hogy mivel igazolja hogy tényleg õ a feladó és nem a haver ökörködik. Van aki ezt versenynek veszi van aki ezt túrának.Van azért olyan is aki bejut a célterületre és a chipjét leadva közli hogy õ kiszállt. Nincs ezzel semmi gond.Ki milyen teljesítményre képes.
Ahhoz hogy ennyi segítõ embert tudjanak mozgósítani pénz kell. Ha gyorsan megyünk akkor is ha lassabban akkor is. Mivel ez szervezett körülmények között történik. Van kaja, sorsolás stb. ez mind pénz. Vagy elfogadja az ember ezt vagy bármikor a haverokkal megkerüli a Balcsit a kerékpár utakon. Ha idõben nevezel akkor ugye kapsz még egy névra szóló kerékpáros felsõt is. Nézd csak meg hogy rengetegen milyen büszkén viselik a versenyen de a hétköznapi tekeréseken is.


Nem tudom megnézted-e a rajtszámodat? Van rajta telefonszám amin be lehetett a géphibát, és így a feladás tényét is jelenteni, segítséget kérni, stb...

#72
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás

Pedig mindenhol így van reklámozva.
Szerintem az izotóniás vagy szénhidrátos szót keresed, mert energiaitalt nem iszunk versenyen. Almádiban volt izo, de gondolom elfogyott amire odaértetek.
Nem tudom, amikor én értem a kajához nem volt elõttem senki. :o
Eredmény viszont már lehetne végre, mert ez így a rossz vicc kategóriába tartozik.


Kedves Résztvevõk!

A rossz vicc az amit sokan a figyelmetlenségükkel okoznak! A rajtszámot és/vagy a chipet rosszul, rossz helyre teszik fel. Így az eredményeket úgy kell összevadásznia az idõmérõknek. Lehet, hogy van ideje valakinek (rajtszám nem látszik a célfotón, ezért a chip által adott idõ kerül fel az eredménylistára, de a chip egyszerre érkezõ versenyzõk esetében akár 2 másodpercet is tévedhet. Ilyenkor a másik versenyzõ ír, hogy õ elõrébb végzett. Ezt is javítjuk. van aki mindegyiket (chip, rajtszám) rosszul teszi fel. Ilyenkor nem kerül fel az eredménylistára, mert azonosíthatatlan. Az 1300 Balatont megkerülõ résztvevõnek legalább a fele rosszul rakta fel a rajtszámot, pedig az adminisztrátor hölgyek mindenkinek elmondták , hogy a jobb oldalra kell tenni... A többség nem figyel és ez okozza a bonyodalmakat. Jövõre a kiírás is tartalmazni fogja: Akinek nem látható a célfotón a rajtszáma, nem kerül az eredménylistára.

#73
janika88

janika88

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Ez ugye a Pelso Kupa rajtja?

üdv!

#74
janika88

janika88

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Pár fotó a Maratonról:

https://picasaweb.go...m/kacsaj/Pelso#


Kedves Kriszta! A DSC01336.JPG -t el tudnád küldeni teljes méretben a janika88@gmail.com -ra?
Hálás lennék érte!

Köszönettel: Hajdu János

#75
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Mikorra tervezitek?


Nem mostanában. Valamikor július-augusztusban amikor kevesebb verseny van és mindenki ráér.


A sebesség mindent megold.

 


#76
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás

Nyáron, ha sikerül összehozni, majd megyünk egy éjszakai kört. Gyere el velünk, simán új rekordod lesz. :)


Mikorra tervezitek?
A keró legyen veletek!

#77
Cseya

Cseya

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

látom félre értettél.


Igen, törpöltem rajta vagy két percet, hogy ezt most hogy is... Béke.
Magam is tekertem, a felvételeket családom készítette.
A Bringa TV-s vagy Velo.hu felvételeire várni kell (ha ugyan lesz).

#78
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc
éjszakai körben én is benne vagyok!
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#79
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Köszi szépen! Jó 14 perc benne maradt, de ez van. Meg 18 évesen ekkora távon bõven van hova fejlõdnöm. :)


Nyáron, ha sikerül összehozni, majd megyünk egy éjszakai kört. Gyere el velünk, simán új rekordod lesz. :)


A sebesség mindent megold.

 


#80
becsap

becsap

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás

na azért, elsõre jó ez, fõleg ebben az idõben, gratula :)


Köszi szépen! Jó 14 perc benne maradt, de ez van. Meg 18 évesen ekkora távon bõven van hova fejlõdnöm. :)