Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tour de Pelso Balaton Maraton | Siófok

* * * * * 1 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
1137 hozzászólás a témában

#161
aquamen

aquamen

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

viszont totál el vagyok bizonytalanodva... a verseny után picit mérgelõdtünk, hogy nem a jó úton mentünk, mert a honlapon lévõ térkép szerint (http://www.tourdepel...nbseg_200km.pdf) van egy kék útvonal, ez a pelso kupa, és van egy zöld logikusan a maraton, ami két helyen eltér a kéktõl. A leírásban azonban ugyanaz az útvonal szerepel... mi az igazság?


A térképek már tavaly is rosszak voltak.. a pdf amit linkeltél több helyen is sántít. A zöld szakasz az teljesen felesleges a Pelso/Maraton körösöknek, mivel ugyanazt a távot teljesíti mindkét bagázs. Ráadásul Keszthelyre nem ment be a mezõny, hanem el kellett kerülni a várost, így nem kellett lezárni a városközpontot.
A versenykiírásnál feltett térkép már közelebb áll a valósághoz (a befutó elõtti 3-5 km ezen sem helyes):
TdP - Balaton Maraton - Trackabee 2 [test]

Az útvonal ez volt (a mini-táblák szerint):
Route: TdP - Balaton Maraton | Bikemap.net

#162
eurrolevi

eurrolevi

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
én sem rettegtem, amikor találkoztam egy idõfutamkormányossal, kis pici szarvacska, szerintem nem zavar senkit, bár bukásnál biztos plusz veszélyforrás. csupán jellemzõ, hogy van egy szabály és vannak akik újakat alkotnak...

#163
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

Ez a bukó nélküli dolog tényleg gáz, ilyen rendezvényen nem engedném a leglazább túrázóknak sem, fejvédõ nélkül
induljon.


fõleg, hogy elég sok bukó a bringán himbálózott
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#164
etilin

etilin

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás
A videón meg érdemes megnézni a kerékcserét.
Kicsit burleszkfilmbe illõ, bár gondolom nem direkt rakták be fordítva a hátsó kereket.

Idõfutam kormányost én is láttam szerintem nem veszélyesebb mint a reku (aki síkon állandóan elõzgetett míg felfele folyton leszakadt).
De õket is ki tudtam kerülni.

#165
eurrolevi

eurrolevi

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
...és nem csak bukó nélküli, a maratonon legalább 4 idõfutam kormányost láttam... de nem csodálkozom, ilyenek vagyunk, van egy szabály, de kit érdekel, majd én tudom a tutit, megoldom "okosba"...

viszont totál el vagyok bizonytalanodva... a verseny után picit mérgelõdtünk, hogy nem a jó úton mentünk, mert a honlapon lévõ térkép szerint (http://www.tourdepel...nbseg_200km.pdf) van egy kék útvonal, ez a pelso kupa, és van egy zöld logikusan a maraton, ami két helyen eltér a kéktõl. A leírásban azonban ugyanaz az útvonal szerepel... mi az igazság?

Ja, és Kedves Proha!

a tekerés végén a helyszínen rendeltem még egy mezt, mert alábecsültem magam, és sajnos nem volt jó a méret. Várhatóan kb. mikor érkezik meg?

köszönettel,

Kiss Levente

#166
flecha

flecha

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Ahogy az elõttem író is megjegyezte volt sok bukó nélküli bicós. Meg is kérdezhetett volna egyet hogy miért nincs, utána meg felhívhatta volna a figyelmet ennek a fontosságára. A kissrác lelkesen elmesélte hogyan elõzte meg a felvezetõ autót és hogyan vágta le az utat szabálytalanul. Utána a riporter megjegyezhette volna , hogy NA EZT NEM SZABAD !!. A Balaton maraton Zamárdiig nem 20-as tempóval ment ahogy mondta. Jó volt ahogy ment . Széthúzódott a sor. Molnár Ferenc 3 hónapos felkészülésével 20000 kilcsit tekert. Hmmm.Nem a két év alatt ? De legyen igaza. Utána Vági József (nem Vág József) volt a nyilatkozó neve. De egyébként jó hogy ennyi megjelent az eseményrõl és hogy többször le is adták/adják. Gratula


Na a földimnek feltûnt ami nekem sem, hogy rosszul írták ki a nevem:)
Ez a bukó nélküli dolog tényleg gáz, ilyen rendezvényen nem engedném a leglazább túrázóknak sem, fejvédõ nélkül
induljon.

Még annyit hogy ez volt a harmadik karikám, és ez volt eddig a legjobb szervezés. Jól éreztem magam, és köszönöm a szervezõk munkáját. Persze mint
minden rendezvénynek ennek is van hova fejlõdni, úgyhogy errõl jövõre nyilatkozhatunk hogy sikerülte. Hajrá!

#167
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás
Ahogy az elõttem író is megjegyezte volt sok bukó nélküli bicós. Meg is kérdezhetett volna egyet hogy miért nincs, utána meg felhívhatta volna a figyelmet ennek a fontosságára. A kissrác lelkesen elmesélte hogyan elõzte meg a felvezetõ autót és hogyan vágta le az utat szabálytalanul. Utána a riporter megjegyezhette volna , hogy NA EZT NEM SZABAD !!. A Balaton maraton Zamárdiig nem 20-as tempóval ment ahogy mondta. Jó volt ahogy ment . Széthúzódott a sor. Molnár Ferenc 3 hónapos felkészülésével 20000 kilcsit tekert. Hmmm.Nem a két év alatt ? De legyen igaza. Utána Vági József (nem Vág József) volt a nyilatkozó neve. De egyébként jó hogy ennyi megjelent az eseményrõl és hogy többször le is adták/adják. Gratula

#168
eurrolevi

eurrolevi

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Én ezúton szeretném megköszönni a fõszervezõ(k)nek a szervezést! most voltam elõször, de jövõre is ott leszek!

barátaimmal, akikkel voltunk pár jobbító gondolatot összegyûjtöttünk: a pihenõkön jó lenne, ha lehetne gumibelsõt venni, meg lenne mûhelypumpa, pár szerszám. olvastam máshol, h másnak is volt gondja az útvonallal, sajnos mi is többször eltévesztettük az utat, ami persze a mi hibánk is, mert nem tanulmányoztuk rendesen az itinert, de több és fõleg nagyobb útbaigazító tábla jó lenne, a pihenõk jelölésénél szintén.

Az északi partra érve azt tapasztaltuk, hogy néhény -szerencsére elég kevés, de ebbõl egy is sok...- autós társunk nem értette meg, hogy ez egy verseny/teljesítmény túra, ahol szervezett körülmények között nagy számú kerékpáros jelenlétével lehet számolni, de õ ebbéli nem tetszését dudálással, illetve az autójának a biciklistához történõ közel navigálásával fejezte ki... két javaslatom volna: az egyik a teljes rendõri felügyelet - sajnos ezt tudom, hogy nem lehet :-( /bár az érintett települések bekapcsolódhatnának.../ a másik életszerûbb: az útvonalon hirdetõ molinók kihelyezése, hogy az autósok is lássák, hogy a rajtszám nem véletlen van...

ezek aprósságok, de a cél, hogy még jobb legyen a rendezvény! :)

ja, és még egy: a célban el kéne helyezni egy fotóst, aki minden beérkezõt lefotóz, és aztán 500 Ft-ért meg lehet venni a képet - ha nem csináljátok meg, lenyúlom az ötletet! :)

további sikeres munkát!

üdv.

Kiss Levente

ps: döbbenet, hogy a tv felvételen mennyi bukó nélküli tekerõ van... a riporter helyében megkérdeztem volna õket, hogy miért...

#169
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

kattintgatott engem valami nagy géppel egy narancssárga mellényes ember az út szélén, jött velünk a motoros operatõr egy darabon (elõször mellettünk aztán elõttünk ment, onnan vett minket) de se egy fotón se egy videón nem láttam viszont magam:-((((


Itt a képedet elnézve nem vagy egy fotogén alkat :) :) úgy hogy ezen ne csodálkozz

#170
balasport.hu

balasport.hu

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
A Tour de Pelso adásidõpontjai:

június 12., 14:30 SPORT1
június 12., 22:15 SPORTM
június 15., 15:45 SPORTM
június 19., 14:30 SPORT1
június 20., 07:00 SPORT1
június 20., 19:30 SPORTM
június 26., 11:30 SPORT1

valamint továbbra is a A TaVi-TV -n

#171
minerel

minerel

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
kattintgatott engem valami nagy géppel egy narancssárga mellényes ember az út szélén, jött velünk a motoros operatõr egy darabon (elõször mellettünk aztán elõttünk ment, onnan vett minket) de se egy fotón se egy videón nem láttam viszont magam:-((((

#172
etilin

etilin

    vendég

  • fórumtag
  • 228 hozzászólás
Köszönjük a linket és a filmet.

Mindig jó ha az ember látja magát a TV-ben:)

#173
balasport.hu

balasport.hu

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Üdv mindenkinek!

A sport1-en leadott magazin megtekinthetõ:

A TaVi-TV

info, észrevétel, megrendelés:

info@balasport.hu

#174
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Került fel pár kép a versenyrõl!

Tour de Pelso | Versenyek | www.bicikliversenyfoto.eu

Remélem mindenki megtalálja magát. Nekem már sikerült... :)


Nekem is :) de mondok egy trükköt. Elõszõr nem sikerült leadnom a rendelést hiába írtam be azt a flancos biztonsági kódot úgy ahogy ott volt nagybetûvel. Pár kísérlet után rájöttem, hogy kisbetûvel elfogadja.

#175
Merida-harcos

Merida-harcos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
Került fel pár kép a versenyrõl!

Tour de Pelso | Versenyek | www.bicikliversenyfoto.eu

Remélem mindenki megtalálja magát. Nekem már sikerült... :)

#176
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Köszi a http://criticalmass....iles/Panasz.doc linkeket!

Sajnálom, hogy ilyen atrocitás ért benneteket az elmúlt évben.
Mi - mint minden évben - kértünk és kaptunk útvonalengedélyt az összes érintett megyétõl, sõt a Veszprém M-i Rendõr-fõkapitánysággal a Som. M-i RFK egyeztetve vezette fel a verseny részét a Balaton Maratonnak.
Azok a rendõrök csak nem kaptak értesítést a rendezvényrõl, de az, hogy minden rendõrrel közöljük az eseményt nem a rendezõ feladata.

Azt viszont akkor is megtehettétek volna, hogy értesítetek minket, hogy azonnal intézkedjünk. A rajtszámotokon volt elérhetõség és az infó 2 percen belül a rendezvényközpontban lett volna.

A jövõben - reméljük nem lesz hasonló eset, de ha lesz értesítsetek minket és azonnal intézkedünk.

Üdv:

Prohi

Jövõre tudatosítani kell a résztvevõkkel, hogy a rajtszámon található számot bármilyen (rendõrségi ill. baleseti ill. egészségügyi ) problémával hívják nyugodtan.

#177
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás
Pár napig a TdP címlapján a hírek között fent lesz a 2009-es Veszprém M-i Közútkezelõi engedély, amelyet a Veszprém M-i RFK is megkapott csak az érintett települések rendõrkapitányságaira nem jutott el a rendezvény híre.

Tour de Pelso 2010

#178
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás

Köszi Cseya a felvételt :)

Ha Te is ott tekertél akkor csak egyre gondolhatunk. Kemény legény akkor ha betekert mégha csúnyábbnak is látszott az esése mint amilyen valójában volt.

Olvastam a critical mass- ban a srác esetét a sünökkel.
Pelso s
http://criticalmass....iles/Panasz.doc

Milyen technikai ok lehetett , hogy a megyei kapitányságról nem jutott el a legalsó sünig , hogy aznap bicózhat a résztvevõ a 71-es úton ? telefont tud kezelni ? Email nincs ? inkább nem mondom mi lehetett az ok


Köszi a http://criticalmass....iles/Panasz.doc linkeket!

Sajnálom, hogy ilyen atrocitás ért benneteket az elmúlt évben.
Mi - mint minden évben - kértünk és kaptunk útvonalengedélyt az összes érintett megyétõl, sõt a Veszprém M-i Rendõr-fõkapitánysággal a Som. M-i RFK egyeztetve vezette fel a verseny részét a Balaton Maratonnak.
Azok a rendõrök csak nem kaptak értesítést a rendezvényrõl, de az, hogy minden rendõrrel közöljük az eseményt nem a rendezõ feladata.

Azt viszont akkor is megtehettétek volna, hogy értesítetek minket, hogy azonnal intézkedjünk. A rajtszámotokon volt elérhetõség és az infó 2 percen belül a rendezvényközpontban lett volna.

A jövõben - reméljük nem lesz hasonló eset, de ha lesz értesítsetek minket és azonnal intézkedünk.

Üdv:

Prohi

#179
Merida-harcos

Merida-harcos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás

Olvastam a critical mass- ban a srác esetét a sünökkel.
Pelso s
http://criticalmass....iles/Panasz.doc

Milyen technikai ok lehetett , hogy a megyei kapitányságról nem jutott el a legalsó sünig , hogy aznap bicózhat a résztvevõ a 71-es úton ? telefont tud kezelni ? Email nincs ? inkább nem mondom mi lehetett az ok


Ezek a sünök nem normálisak, szinte hihetetlen.:confused:
Az a "haverod miatt vagyunk itt" rész meg különösen érdekes. Szegénykék megsértõdtek, mert dolgozniuk kellett ? No comment...

#180
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Pelso kupa és A depó indítása
B és C depó indítása


Köszi Cseya a felvételt :)

Ha Te is ott tekertél akkor csak egyre gondolhatunk. Kemény legény akkor ha betekert mégha csúnyábbnak is látszott az esése mint amilyen valójában volt.

Olvastam a critical mass- ban a srác esetét a sünökkel.
Pelso s
http://criticalmass....iles/Panasz.doc

Milyen technikai ok lehetett , hogy a megyei kapitányságról nem jutott el a legalsó sünig , hogy aznap bicózhat a résztvevõ a 71-es úton ? telefont tud kezelni ? Email nincs ? inkább nem mondom mi lehetett az ok