Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#1261
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Szerintem megoldhato, bar most nem merultem el minden reszletben
A keresesi mezobe beirhatsz ilyesmit hogy
^.*[@].*$
Ha kukacos kell, es ilyet
^.*[^@].*$
ha nem kuacos
Tovabbi infokat talalsz a tc helpjeben a regularis kifejezeseknel.
majd alul bekapcsolod a RegEx -et
A kereses eredmenyet pedig a feed to listbox-al panelba rakod utana multirenamezhatod, copyzhatod torolheted amit akarsz.

#1262
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Szerkeszteni már nem tudom az elõzõt, írom ide:
Windows intéõzõben van egy megoldás: a keresés eredményeként kidobott fájlokon lehet mûveleteket végezni, úgyhogy fõ mappába odanavigál, keresés, fájl vagy mappa, *@*.*, beállítások/almappákban is, keresés, találatokat kijelöl, töröl. Ugyanez *.dcm-mel, maradék fájlokat átmásol. Nem lenne rossz ha lenne egy chekbox hogy "kivéve" és lehetne negatívban keresni, de ez így se rossz (ugyanígy TCMD-ben is lehetne egy "Except files of this type" mezõ).

#1263
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Almappákban aligha... Írtam h többszintû könyvtárszerkezet.
Ha csak egy mappa lenne akkor egyszerû lenne a szitu, a kiterjesztésre szûrés eleve 1 mozdulat lenne (kiterjesztés szerint rendez másolás elõtt). Meg simán tudnék írni egy batch fájlt, ami törli a @-os nevû cuccokat.

#1264
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Nem nem, ez csak a kijelölés volt, a másolás utána jön.
- (*.dcm) = megnyomod a "-"-t és beírod hogy *.dcm, így kijelöli a dcm kiterjesztésûeket.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#1265
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Ez jól hangzik, de nálam nem mûködik.
TCMD 6.54a. Ha beírom ezt: - (*.dcm) az "Only files of this type" mezõbe, akkor nem másol át semmit, szal nem tudok negatív szûrõfeltételt megadni.

#1266
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Szóval az összes olyan fájlt kéne átmásolni, aminek nincs @ a nevében és nem .dcm a kiterjesztése.

A TCMD mindent tud! :)
+ (*@*.*)
*
- (*.dcm)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#1267
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Napi hülye kérdés: lehet valahogy szelektíven másolni/törölni fájlokat Win XP-ben?
Van egy többszintû könyvtárszerkezetem egy külsõ HDD-n, pár ezer fájl van benne. Egy backup szoftver csinálta, most visszamásolnám a gépre, de vegyes okokból nem a backup szoftverrel. Vannak benne .dcm fájlok, amikre semmi szükségem, meg egy rakás fájlnak több verziója van belõle, a régiek fájlnév@20090302_1913.txt néven.
Szóval az összes olyan fájlt kéne átmásolni, aminek nincs @ a nevében és nem .dcm a kiterjesztése. Van erre vmi értelmes megoldás? TCMD úgy látom csak azt tudja h adott kiterjesztésû fájlokat másol, azt nem h az adott kiterjesztésûeket kihagyja... azt meg végképp nem tudom, hogy lehetne a kukacos nevûeket kihagyni.
Mintha a win intézõ tudna valahogy szelektíven másolni...

#1268
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
A fórum nem tárol képeket, ahhoz pedig, hogy mások is lássák itt a képeid, azt a világhálón kell elhelyezned, úgy is mondhatjuk, hogy "fel kell töltened". A feltöltés utáni elérhetõségét kell megadni. Használhatod pl.: a kepfeltolto.hu oldalt.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1269
Szylkoo

Szylkoo

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
Üdv!Valaki elmesélné nekem,hogyé lehet képet beszúrni iromány mellé?Mi az,hogy adjam meg a kép webcímét?KÖszi!

#1270
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
olyan problémám lenne hogy ha van pl egy eredmény lista és rákattintok nem megnyitja hanem letölti és méghozzá paint formátumban amit viszont nem enged megnyitni.
nem lehet megváltoztatni, hogy mondjuk World ben tudjam megnyitni?Vagy más megoldást?
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#1271
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Köszi, imi72! (A jogosultság a lényeg, nem a pw maga.)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1272
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás
vagy alap helyett : themes

"just chillin killin"


#1273
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
google chrome-nél hogyan lehet át álltani amikor megnyitom az új lappot hogy más legyen a hátér (a vb alatt lehetett választani országok színeit és azóta nem tudom vissza állítani alapra..)

(közben sikerült szóval mindegy)
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#1274
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Adott egy számítógép, több partícióval és számszerint kettõ darab Windows XP op. rendszerrel.

Mi a legegyszerûbb módszere az egyik oprendszer (admin) jelszavának megfejtésének, ha a másik oprendszerrel adminként tudok bejelentkezni?

Esetleg van olyan jelszó visszaállító program, amit már használtatok, és mertek ajánlani?


Megfejteni szeretnéd, vagy jogosultságot szerezni? Az elõbbihez rendszerint brute force módszert használnak, azaz a program egy elõre definiált karakterkészletbõl kipróbálja az összes lehetséges változatot. Ez a jelszó bonyolultságától függõen elég sokáig eltarthat (mondjuk átlagos felhasználó nem szokott bonyolult jelszót használni).
Ha az is jó, hogy a rendszergazda (vagy bármelyik másik felhasználó) jelszavát töröld, ill. átírd, az egyszerûbb. Én ez utóbbira a Offline NT Password & Registry Editor-t szoktam a cégnél használni (az informatikánk elég nehezen moccan a kéréseinkre, így a kollégák kisebb nagyobb számítógépes problémáit én szoktam megoldani, amihez sokszor kell egy lokális admin jog).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1275
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
rtsp://fss.streamhoster.com/lv_bodybfm1/_definst_/broadcast1

Tegye fel a kezét, akinek megy ez a stream. :)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1276
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Adott egy számítógép, több partícióval és számszerint kettõ darab Windows XP op. rendszerrel.

Mi a legegyszerûbb módszere az egyik oprendszer (admin) jelszavának megfejtésének, ha a másik oprendszerrel adminként tudok bejelentkezni?

Esetleg van olyan jelszó visszaállító program, amit már használtatok, és mertek ajánlani?

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1277
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
Ilyenke van(nem saját kép), 150Wattocskával.
A Creative a bátyámé, de nem megy Win7 alatt, az enyém meg menne, nekem viszont XP-m van szólval nekem mind2õ mûxene.

#1278
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
attól függ mit akarsz rákötni

ha socol rádiót akkor hót mindegy, ha van jó házimozid, normális hangfallal akkor akár minõségbeli javulást is hozhat
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1279
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
Megéri e egy ilyenre elcserélni a a PCI-os Ilyenem?

#1280
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Megjavult...csak úgy magától...ezért nem komálom az informatikát.
Mindenki azt mondja,hogy milyen logikus meg triviális...lehet, hogy az. De annyira alkalomszerû...minden random, hogy most fog-e mûködni v. sem....áááá