Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#1281
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Ez ingyenes, magyar fejlesztesu es nagyon jo, de fogalmam sincs honnan tudnad leszedni, mert rakerestem neten es nem talaltam
About box adatok:
ID3 Tag & Playlist Editor
Version 1.0.0
http://warangy.freeweb.hu (A cim nem jott be)
Bar rengeteg ilyen progi van , ha megis erdekel akkor privatban megbeszelhetjuk.

#1282
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Tudtok olyan mp3 tag szerkesztõt, amellyel csoportosan lehet megadni az mp3-as fájlok adatait? Nem baj ha ingyenes :)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1283
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
kérdés:
intel Pentium M 730 Socket 478 1600MHz proci mennyiért reális?
hintet kaptam, hogy a htpc-k miatt kereslet van, gyors apró körbenézés után ezt mégse látom az árakban megmutatkozva.

Acer TravelMate 4060-ból bontott 15" LG/ PHILIPS TFT (LP150X08 /TL/ /A2/) kijelzõ mennyit érhet? (hibátlan)
meg érdemes neten eladni magánszemélyként, vagy keresni inkább egy bontót?

A bontó bagóért fogja megvenni (õ is akar keresni rajta). Jobb, ha személyesen próbálkozol. Amúgy kb. egy tizes.


na így négy hónap után most elment 12ért. (plusz beficcent egy jónapod van ajándék ram)

#1284
RoDaNi

RoDaNi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 posts
Milyen oprendszer ? ír még mást is ?

Másik gépen próbáltad az egereket ? ezerfix h jók ?

Egy nap 24 óra, egy tálcán 24 sör...EZ NEM LEHET VÉLETLEN!


#1285
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Akkor mi van ha nem ismeri fel a notebookom az egereket?
Már 3 különbözõt dugtam bele, de mindnél kiköpi alul a hibaüzenetet, hogy az "USB eszközt nem lehet felismerni"...pedig eddig ismerte...
Ugyanakkor nem hiszem, hogy az USB port a ludas, mert a külsõ vincseszterem felismeri instant...tipp?

#1286
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
Ár összehasonlítások a Samsung 206BW monitor, Samsung 206 BW visszajelzések

ennek mennyi reálisan az ára, használtan, egy éve a szekrény tetején porosodik, munkatársamtól venném
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1287
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Oblit tedd ramdrive-ba! :D

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1288
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
A kínálatban volt pár alaplap, CPU, VGA, mindenféle hûtõakszesszoár, klaviatúrák, és házak, illetve egerek, valamint DDR2-es modulok, mindegyik kategóriából a semmire sem jó középkategória, szal érted a többi cuccot még eladni is nehezebb. :) Egyébként a rommá modolt Obli simán megeszik 3 GB-ot, a mindenféle kiegészítõvel teleaggatott FS9 meg még többet. Persze ezekhez is bõven elég mondjuk 6 GB, hogy ne kelljen virtuális memóriát használni, ha játék közben fut még pár alkalmazás.


Jorus nem bantasbol mondom: (...)


"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1289
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Nem hiszem hogy ne tudnak ha baj van. Altalaban az van, hogy amit nem tudsz, az nem faj. Huzzak mint a retestesztat es ha mar nagyon eg a talaj (mondjuk sokan telefonalnak) akkor megy a kozlemeny hogy gaz van sorry :D tvnetworknel, nematallottak olyat mondani mikor mar masfel napja nem ment a net hogy "senki sem telefonalt" . Persze ertem en hogy lehet ilyen, de azert csak vannak erre megfelelo eszkozok (monitorozo rendszer, operatorok stb.) ami csipog, villog, stb. En magam is lattam nem egyet, sot csinaltam is ilyet. :)
A repulogepszerelok sem utolag kezelik a hibat, bar azert nem osszehasonlithato a ketto, hacsak nem daytrade-el valaki otthonrol :)

#1290
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Ezeket gyakorlatilag mind kipróbáltam.
A tracert egyformán ment az én itthoni gépemen és az õ távolról vezérelt gépén (a szolgáltatók szerverei után ugyanazokat az ugrásokat csinálta, hasonló válaszidõvel), a böngészõ speedtest-je nem ment, bármilyen alkalmazás nyitotta volna meg a böngészõt, az sem ment. CSAK a google.
...de úgy néz ki, hogy "megoldódott" a rejtély.
A haver elhozta a gépét hozzám, itt teljesen rendben volt. Elvitt tõlem egy friss telepítésû XP-s kisgépet, megbízható utp kábellel.
Nála a helyzet változatlan, de most már a másik géppel és kábellel is. Telefonált a szolgáltatónak, hogy egyértelmûen reklamáljon, aztán már egy géphang közölte vele, hogy bocsi, de gondok vannak és szüneteltetik az internetszolgáltatást.
Hmmm...érdekes, tegnap még nem tudták, hogy náluk a gubanc? Hanyatlik a kockák társadalma? Vagy naiv vagyok, ha azt gondolom, hogy a netszolgáltatóknál hozzáértõ emberek ülnek? Mindenesetre tanulságos eset volt.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1291
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Elso korben egy tracert [celszerver] , meg ping -el (nagyobb csomagokkal) ellenorizheted a kapcsolatodat hogy hova milyen sebesseggel jut el. Ha ebbol nem derul ki mert mondjuk gyorsnak tunik. Akkor mehet egy speedtest, illetve kiprobalhatod valamilyen "tiszta" oprendszerrel live cd-vel pl amin nincs fent semmilyen plusz software. Ha halozati eszkoz mogul kapcsolodsz (pl router) akkor megprobalhatod az eszkoz kiiktatasaval letesztelni a kapcsolatodat.
A problemat le kell bontani alapegysegekre, aszerint mi lehet a hiba oka:
- sajatgep os/software
- sajatgep (hw)
- otthoni netkapcsolat (pl kabel)
- otthoni halozati eszkoz
- szolgaltato fele torteno kapcsolat ellenorzese (ping , tracert)
- ISP

Mivel kozben ujra postoltal, akkor ennek megfeleloen hagyd ki a listabol ami kizarhato.

Jorus nem bantasbol mondom:
Ha a kozott lehet valasztani hogy szamtech alkatresz,vagy szamtech alkatresz akkor nem szoltam, maskulonben viszont elkolthetted volna ertelmesebbre is azt a "penzt". Mivelhogy (szerintem) 2 de inkabb 4Gb felett nincs ertelme ramot pakolni a gepbe attol a nehany esettol eltekintve amikor a futtatott software ,vagy mondjuk a gep felhasznalasi terulete (pl adatbazisszerver) ezt megkoveteli.
De ez persze az en pillanatnyi meggyozodesem igy 2010-ben. (Sorompo Vili is megmondta hogy 640K is mindenre eleg :) )
Igy legfeljebb ugy tudod kihasznalni ha ramdrive-ot csinalsz :)

#1292
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Nos, a helyzet tovább finomodott. A netes alkalmazások közül simán mennek az olyan komolyabb sávszélességet igénylõk, mint az utorrent, vagy a Skype.
A böngészõk azok, amik lebénultak. Frissen feltelepített Google Chrome-mal ugyanez a helyzet. A böngészõkkel további érdekesség, hogy ahol a keresõszolgáltató átállítható (pl. a google-ról mondjuk a wikipedia-ra), ott ugyanaz a helyzet, mint amikor a google találatokra kattintok.
Google-specifikus kémprogram? Teljes tanácstalanság :(

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1293
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Haverom gépén a következõ a probléma: mûködik, de a böngészõk (FF 3.6, IE 8) végtelenbe nyúlóan ugranak a címre (ha egyáltalán ugranak). Érdekes módon a google pikpakk bejön, a keresésre a találatokat is normális sebességgel kidobja, de bármilyen linkre is kattintunk átmegy csigába. Tûzfalat (Comodo), vírusirtót (AVG) már kiiktattuk, de nem javult semmit a helyzet. A kémprogram keresõk (Malwerbytes, Spybot SD) nem találtak semmit. A Hijackthis találati listában a megszokottak vannak, semmi feltûnõ.
A gépén TeamViewer segítségével kotorászok (innen a harmadik településre lakik) és teljesen normális sebességgel tudok dolgozni, nem szakadozik a kapcsolat.
A FF-ba épített diagnosztika a modemen túl már nem jut el, a szolgáltatóval (Fibernet) beszélt, szerintük nincs gond a kapcsolattal, bár a gépét nem látják tökéletesen.
Van valakinek ötlete?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1294
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Otromba lábai vannak. Angol, ha jól sejtem. :)
De, hogy ON is legyek, upgrade-eltem a gépem RAM-mennyiségét 8 GB-ról 12 GB-ra. Észérveket nem tudok sorakoztatni, egy havernak kellett egy fél konfig (lap+cpu+ram), amit egy elfekvõben levõ cpu+vga+ssd kombóra cseréltem, és a srácnak, akitõl a fél konfig jött, rá kellett volna fizetnie, de nem szeretett volna, ezért felajánlott pár alkatrészt, amibõl a 2GB-os RAM modult megtartottam, a többi részét tovább cseréltem, egy újabb 2GB-os modulra. Mert ugye RAM az elvan, meg elfér, de 3 VGA-t, vagy 3 alaplapot viszonylag nehéz pluszban bepakolni egy kész konfigba. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1295
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
ez mar kezd off lenni, de kepek a szoban forgo holgyrol

Where Professional Models Meet Model Photographers - ModelMayhem
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1296
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13,954 posts
Ha csak magadnak szeded vissza az nem nagy geciség. De ha nem mutatod meg nekünk az már nagyon nagy! ;)

A mai elsõ ingyen sör megvolt :D
Ja, ez nem az üzenõfal :)
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#1297
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
masik kollega hamarabb lecsapott ra. de aztan visszalepett, szal megis megvettem. a srac akitol veszem epp most takaritja le rola a geprol a modell baratnoje bikinis fenykepeit. sirni tudnek :D

getdataback genyo dolog volna?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1298
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
és mi tartott vissza? biznisznek sem rossz pedig
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1299
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
tegnap majdnem vettem ez XPS M1330-at. naon csini. volt hasznalva az elmult egy evben kb 5szor. £250
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1300
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
nah megvan a gép, sikerült unlockolni a másik két magot is, stabilan

ez lett végülis:

gigabyte 785gt ud3h lap, phenom X2 555Be@ X4 B55 3,2ghz
2x2 gb 1600mhz mem
Sapphire hd 4870 1gb videókari
gigabyte 460watt táp de sajna ennek is csak 4 pin-es a 12 volt csatija, az alaplapon marad még 4, átalakitot kell vegyek..de elindult igy is


zsiiiiiiiirr full grafikán minden elmegy stabil 30+ fps

/me boldog
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->