Ha több böngészőnél is jelentkezik, az eléggé vírusgyanús.
Ez nem. Egy pár kategória kivételével nem logikus hogy egy vírus szembetűnő változásokat ezközöl, főleg nem a böngészőben (toolbar-t nem számítok vírusnak).
Tipikusan nyelv/időzónával kapcsolatos beállítás a rendszeren, a weboldal küld egy nem létező font-ot/font kódolást amit a rendszer helytelenül helyettesít vagy egy korrupt font a rendszeren (ami magában utalhat a fájlrendszer hibásodására). Ha a böngészőn belül konkrétan beállítod akkor az elvileg felülírja a rendszer nyelvbeállítását, azért kérdeztem az Operát (ahol oldalanként be lehet ezt külön állítani - legalábbis a "klasszikus" Opera 12-ben, az újabbakkal újrakezdték és még egy csomó minden hiányzik). Egy jó oldal próbálkozásra a Wikipedia, ott a bal oldalon a nyelvek között csomó féle betűtípus van, elvileg UTF-8 kódolással mindegyiknek kéne működnie, mással a kínai meg ilyenek nem stimmelnek. Ha zee átállítja másra és még rosszabbul néz ki (tehát a "koreai" latin szöveg mellett a kínai is halandzsa meg üres négyzetek lesz) akkor nem a böngésző beállításai a hibásak hanem a rendszeré, vagy az épp helyettesített latin font-tal van valami baj. Ezt is lehet fixálni/változtatni a böngészőben, pl. minden <H1> és proporcionális font legyen Tahoma az Arial helyett, változik valami? Továbbá ha telepíted a Firefox-on belül a Noscript kibővítést akkor le lehet tiltani a külső font helyettesítést (akkor ha a weboldal azt mondja egy font-ra hogy "xyz" és neked olyan nincs, vagy külső font és nem sikerül letölteni/korrupt, akkor nem a "kínai-abc"-vel lesz helyettesítve hanem a böngésző alapbeállított font-jával (pl. Verdana)).
Mivel a működő rendszeren könnyen rejtőzhet vírus, legjobb egy másik "tiszta" gépbe áttenni a lemezt és ott végezni a keresést
Ha ez megoldja a problémát akkor csak annyi bizonyosodott be hogy más a rendszer (beállításai), nem az hogy vírus van az elsőn (sőt, azt sem hogy nincs vírus a másikon, vagy akár mind a kettőn). Ezzel az erővel egyszerűbb újratelepíteni a gépet, persze ugyanúgy visszatérhet a probléma, anélkül hogy tudnád vírus e vagy nem. Ha újratelepíted akkor ajánlom a Linux-ot, akkor nem kell vírusölő se és még az emberiséggel is jót tettél. Egyébként nem kell más rendszer, egy Live CD-vel (szintén Linux, pl. Firefox vagy Chrome-mal) ugyanúgy ki lehet próbálni és ez minimalizálja azt az esélyt hogy vírus közbeszóljon (mert még az is lehet hogy beágyazta magát pl. az EFI vagy grafikus kártya BIOS-ába, akkor kuka a hardver, de ez elég különleges esemény).
Ezen kívül ajánlom többféle víruskereső rászabadítását (annak tudatában, hogy egyszerre csak egy lehet installálva, mert összeakadnak.)
Ez mindenképp jó ötlet, egy antivírus talán 80%-ot fed, 2-3 talán 90-95%-ot, minél több különböző annál nagyobb az esély hogy valamelyik ismeri, viszont minél több ilyesmi van telepítve annál lassabb/hibaérzékenyebb a rendszer. Ez attól függetlenül hogy mennyi van egyszerre bekapcsolva, némelyikük elég csúnya dolgokat művel és mélyen beférkőzik a rendszerbe, az ilyen driverek puszta jelenléte már vezethet konfliktusokhoz más szoftverrel (arról nem beszélve hogy az antivírusokban is van hiba, volt már olyan hogy pont az antivírus/tűzfal jelenléte nyitott lyukat a fertőzésre). Továbbra is ajánlom a Linux-ot ezek ellen.