Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#221
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,190 posts
Régebben 15 megásom volt és ha jól emlékszem akkor 1 mega volt a max. azt teljesítette is.

Most 7000 kerül a 25 megás net, kábeltelefon, IP tv rögzítõs set top boxxal és egy minicsomaggal
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#222
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts
Elvileg 15megás a net... akkor kb reális a 700(ritkán 8)as letöltési sebesség? Akinek gyorsabb van mennyit fizet érte?

#223
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház

BIOS-ban látja?

Az látta igen, csak a telepítõben nem.
De megoldottam. Csináltam XP helyett egy Win7 pendrive telepítõt és az gond nélkül látott mindent és feltelepült.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#224
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,190 posts
T-home 25 megás net, 3 megás max. letöltési sebesség

itt tudod ellenõrizni a neted sebességét: Speedtest.net - The Global Broadband Speed Test
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#225
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
szerintem van egy max amit igernek [5mega 10mega 20mega akarmi], meg egy minimalis garantalt ami peldaul 512k. es a ketto kozott lesz valamid. ami sok mindentol fugg, kabelezes minosege, milyen messze vagy az elosztotol, hanyan kapcsolodnak ugyanarra a kornyeken stb.

nalunk legalabbis igy megy.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#226
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts
A netkapcsolat hivatalos sebességét megtudom nézni a gépen, vagy a szerzõdés kell hozzá?
A hálókártyáról annyit írt h Realtek RTL8169/8110 , integrált

#227
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Most milyen a net elõfizetésetek sebessége (hivatalosan)?
A szolgáltatók Mb(it)/s egységben szokták megadni a sebességet, de amikor töltesz le valamit, akkor az a gépen többnyire már kB(yte)/s-ként jelenik meg.
A 8-as osztót ne felejtsd el (8 bit = 1 Byte...1 Mbit = 128 kByte)

A hálókártyád sebességét az Eszközkezelõben tudod megnézni, a hálózati adapter tulajdonságainál. Általában 'Auto' módra van beállítva, azaz illeszkedik a hálózat többi eleméhez, de magad is beállíthatod fix értékre a legördülõ menüben. Amúgy ha a géped nem 30 éves, akkor biztos, hogy legalább 100 Mbit-es kártya van benne és ha normálisan mûködik, akkor nem ez lesz a szûk keresztmetszet.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#228
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts
Hol tudom megnézni hogy a hálókártyám hány megabites? vagy hogymondjam, hogy mi a max sebessesség amivel le tud tölteni, remélem értitek.
Gyanakodok, hogy ez a hibás a lassú netemért... hiába cseréltük le egy modernebb csomagra a netet, most kb 750kb/s helyett 800al tölt, ami szerintem nagyon kevés... ismerõsök ilyen 4mega/s-ekrõl beszélnek, meg kezd zavaró lenni, hogy néha egy 720p-s videónál is várni kell, míg betölti

#229
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis

leformázott vinyóról esetleg vissza lehet varázsolni a képeket?


Hiren's Boot CD, igazi svájci bicska, több adatmentõ program is van rajta. Nekem már sokszor bevált.
Szerintem a normál formázás sem takarít tökéletesen, úgyhogy van remény, hogy megmaradt valami.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#230
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,152 posts

leformázott vinyóról esetleg vissza lehet varázsolni a képeket?


Attól függ, hogy quick format volt vagy jó alapos. Utóbbi esetben kb. kizárt, elõzõ esetben van rá remény.

#231
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts
leformázott vinyóról esetleg vissza lehet varázsolni a képeket?

#232
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,796 posts
Na, megoldódott. Csak kiszedtem egy PCI kártyát és ment :/. Ilyenkor rohadna szét..

#233
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,796 posts

Hali!

A következõ a nyûgöm:
Van egy Compaq netbook-om amiben nincs cd rom. Úgyhogy USB-rõl szeretném telepíteni rá a WinXP-t. A telepítõ stick el is készült (google a barátom volt), de amikor a telepítõben ki kellene választanom, hogy hova telepítse a winfos-t (alias vinyó), akkor a pendrive a "c:" meghajtó és nem listáz ki semmi mást, ergó a vinyót nem is látja.

Na ilyenkor mi a bánat van?

Köszi!


BIOS-ban látja?

#234
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,796 posts
Abban tudna nekem valaki segíteni, hogy adott agy ASUS P5B-Deluxe WiFi alaplap nyüves JMicron RAID controllerrel, és most kitalálta hogy nem látja az IDE meghajtókat (2db vinyó). BIOS a legfrisebb. A fõ gond az az, hogy a vindóz az IDE HDD-n van, így azt el sem tudom indítani. Sok-sok órát szenvedtem, de nem jutottam semmire. :( Valami ötlet?

#235
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház
Hali!

A következõ a nyûgöm:
Van egy Compaq netbook-om amiben nincs cd rom. Úgyhogy USB-rõl szeretném telepíteni rá a WinXP-t. A telepítõ stick el is készült (google a barátom volt), de amikor a telepítõben ki kellene választanom, hogy hova telepítse a winfos-t (alias vinyó), akkor a pendrive a "c:" meghajtó és nem listáz ki semmi mást, ergó a vinyót nem is látja.

Na ilyenkor mi a bánat van?

Köszi!

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#236
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Firefox-ba integrált Flash Video Downloader, vagy DownloadHelper

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#237
monochrome

monochrome

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
Annyira egyszerûnek tûnt, de kb. 5-6 program kipróbálása után sem sikerült, szóval inkább itt kérdezem.

Mivel szoktatok YouTube videókat letölteni? Valami online konverter lenne a legtutibb, de ha az nincs, jöhetnek a telepítõs programok is.

#238
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Fenti kettõ törölhetõ. Rájöttem.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#239
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Igen, a tények ezt mutatják, de ha így van és maguk a lemezek is rendben vannak, akkor a csatolókártyán van a hiba.
Az adatmentõ programok 100%-os eredményessége is ezt támasztja alá.
Viszont éppen ezért érthetetlen számomra, hogy ha az adatátvitel mûködik, akkor az miért nem megy a szokásos módon.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#240
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,152 posts

USB-s hdd ház tönkremehet?
A külsõ lemezre szokott dolgozni a torrent és egyik napról a másikra elszállt az egész.
Adatmentõ programokkal sikerült visszaszerezni mindent, de pár napra rá ismét megtörtént a dolog.
Onnantól kezdve ha rádugtam a gépre, akkor hallani lehetett a csatlakozást jelzõ hangot, de meghajtó betût nem kapott az eszköz.
Több gépen is ezt csinálta, op. rendszertõl függetlenül (XP, W2k, Ubuntu).
Érdekes módon az eszközt fizikailag látják a rendszerek (pl. a lemezkezelõ), de írni, olvasni már nem tudják. Szerencsére még ezek után is sikerült mindent megmenteni róla.
Mélyformázás után sem változott meg a helyzet.
Ha másik noti vinyót raktam bele, azzal is ugyanez volt.


Igen, ezek szerint bizony tönkremehet. Ha másik notivinyóval is próbáltad, és nem mûködött, akkor ennyi volt annak a háznak.