Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#241
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
USB-s hdd ház tönkremehet?
A külsõ lemezre szokott dolgozni a torrent és egyik napról a másikra elszállt az egész.
Adatmentõ programokkal sikerült visszaszerezni mindent, de pár napra rá ismét megtörtént a dolog.
Onnantól kezdve ha rádugtam a gépre, akkor hallani lehetett a csatlakozást jelzõ hangot, de meghajtó betût nem kapott az eszköz.
Több gépen is ezt csinálta, op. rendszertõl függetlenül (XP, W2k, Ubuntu).
Érdekes módon az eszközt fizikailag látják a rendszerek (pl. a lemezkezelõ), de írni, olvasni már nem tudják. Szerencsére még ezek után is sikerült mindent megmenteni róla.
Mélyformázás után sem változott meg a helyzet.
Ha másik noti vinyót raktam bele, azzal is ugyanez volt.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#242
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Hi.
Ismét. Az mitõl lehet, hogy win 7 indításkor után úgy nyit, hogy ...valamilyen szolgáltatáshoz nem tud kapcsolódni, és hiányzik belõle az aero? Egyszínû szürke az egész. Régebbi hackelt gépnél jártam már így, de ez vásárolt oem windows.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#243
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Hi.
Lúzer kérdés, tudom, de vajh miért nem tudom az adobe flash playert, win 7 alatt futó, friss firefoxba integrálni?

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#244
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Faragtam új desktopot.

Feltöltött kép

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#245
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
epic fail részemrõl :D
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#246
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

csak ha a bios irás közben elmenne az áram... Erre gyógymód a dual bios, de gondolom ez laptopnál még nem annyira elterjedt


Erre eléggé jó megoldás laptopok esetében az akksi. :)

#247
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
csak ha a bios irás közben elmenne az áram... Erre gyógymód a dual bios, de gondolom ez laptopnál még nem annyira elterjedt
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#248
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Akkor újabb kérdés. Találtam olyat, hogy segíthet a gép jobb mûködésében ha a BIOS-t frissítem. Megnéztem a gépemen nekem F.03 verzió van és le lehet tölteni F.15-öt. Ennek van valami kockázata? Valamint a hp.com oldalon van egy olyan, hogy automatikus detektálás és letöltés ajánlás, amihez telepítõdne egy ActiveX (azt hiszem) plugin. Ezzel kapcsolatban is az a kérdésem, hogy jár-e valamilyen veszéllyel.

#249
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Valósnak valós a veszély, bár még nem találkoztam olyannal, hogy emiatt tönkrement volna alkatrész. Ha biztosra akarsz menni, vehetsz antisztat. hevedert, és kikötöd magad a radiátorhoz mondjuk.
Antisztatikus karkt ASN-1 / 01258 - Mikroshop Alkatrsz -s Hangszrbolt - j hely, 1983 ta! - webruhz, webshop


Szerintem nem kell nagyon atomjaira szedni ahhoz hogy a hûtõt kitakarítsd. feltéve ha nem sivatagi körülmények között nyolc macska közt volt használva.
Én simán kifújnám sûrített levegõvel (persze levegõ áramlásával ellentétes irányból).
A statikus elektromosság tényleg káros lehet az elektromos cumókra. De ha nem egy mûszálas "csokingban" állsz neki a szerelésnek egy szivacskocka tetején akkor nagy baj nem lehet belõle.


Köszi. Akkor elsõ körben veszek egy sûritett levegõ spray-t (tudnám mi kerül egy kis tartály levegõben ennyibe), aztán meglátom mi lesz. Néha nagyon forró és égett szagú a gép, ezért akarok belefogni.

#250
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Belefognék egy laptop tisztításba (Compaq Presario CQ61), találtam is egy szétszedési útmutatót. Azt hiszem nem jelentene gondot ez alapján megcsinálni, csak egy valami tart vissza, mégpedig az, hogy azt írják, hogy tönkremehet a gép, ha úgy érek hozzá, hogy "elektromosan töltött vagyok" (ha nem írok túl nagy baromságot). Van egy kis táblázat, hogy milyen tevékenység hány voltot jelent, pl. szõnyegen sétálás stb. és ezek sokszorosai lehetnek a veszélyes mértéknek. Ez tényleg valós veszély, hogyan elõzhetõ meg?
Alternatívának elég lehet-e egy szétszedés nélküli, sûritett levegõs spray-vel történõ tisztítás (a hûtõ nyílásokra gondolok)?

Szerintem nem kell nagyon atomjaira szedni ahhoz hogy a hûtõt kitakarítsd. feltéve ha nem sivatagi körülmények között nyolc macska közt volt használva.
Én simán kifújnám sûrített levegõvel (persze levegõ áramlásával ellentétes irányból).
A statikus elektromosság tényleg káros lehet az elektromos cumókra. De ha nem egy mûszálas "csokingban" állsz neki a szerelésnek egy szivacskocka tetején akkor nagy baj nem lehet belõle.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#251
Mew

Mew

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
hali

adott egy pdf-file,ami jelszoval védett,jelszo nélkül még megnézni se tudom
google a barátom volt,kiprobáltam sok különbözõ progit,online progikat is,itt is visszaolvastam,találtam is,de egyik se tudta kiszedni a jelszot belõle....probaképp csináltam egy saját pdf file-t,jelszoval levédve,egyik progi se tudta kiszedni belöle a jelszot...van egyáltalán tényleg müködö program,vagy ne is álmodozzak...?

ha esetleg van valakinek valami tuti programja,megadom a linket,ahol a pdf file van,ha megteszi,hogy kiszedi belöle a jelszót,megköszönném;többit PM-ben

üdv

#252
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Valósnak valós a veszély, bár még nem találkoztam olyannal, hogy emiatt tönkrement volna alkatrész. Ha biztosra akarsz menni, vehetsz antisztat. hevedert, és kikötöd magad a radiátorhoz mondjuk.
Antisztatikus karkt ASN-1 / 01258 - Mikroshop Alkatrsz -s Hangszrbolt - j hely, 1983 ta! - webruhz, webshop

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#253
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Belefognék egy laptop tisztításba (Compaq Presario CQ61), találtam is egy szétszedési útmutatót. Azt hiszem nem jelentene gondot ez alapján megcsinálni, csak egy valami tart vissza, mégpedig az, hogy azt írják, hogy tönkremehet a gép, ha úgy érek hozzá, hogy "elektromosan töltött vagyok" (ha nem írok túl nagy baromságot). Van egy kis táblázat, hogy milyen tevékenység hány voltot jelent, pl. szõnyegen sétálás stb. és ezek sokszorosai lehetnek a veszélyes mértéknek. Ez tényleg valós veszély, hogyan elõzhetõ meg?
Alternatívának elég lehet-e egy szétszedés nélküli, sûritett levegõs spray-vel történõ tisztítás (a hûtõ nyílásokra gondolok)?

#254
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
Vannak olyan verziók is ami alulról fújja a levegõt bele a laptop aljába. Én is akartam venni a i7 proci+1gbyt videokártya melegedése miatt. De nem kellett.

#255
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

Néha nagyon durván felmelegszik a laptopom. Láttam, hogy lehet kapni hûtõ alátéteket, amin egy vagy több ventillátor elszívja a meleget. Az én gépem viszont alul szívja a levegõt és oldalt fújja ki. Így volna értelme egy ilyennek? Láttam még "passzív hûtõt" is, ami annyit jelent, hogy van egy lábakon álló lukacsos aluminium lap és ezáltal nagyobb rés van a gép alja és az asztal között. Ez segíthet valamit, ha másban nem is, de mondjuk abban, hogy átadással elvesz valamennyi hõt a géptõl?


Többet ér egy szétszedés és kitakarítás. Plusz valamilyen program a ventilátorok vezérlésére, hogy kicsit jobban pörögjenek.

#256
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Néha nagyon durván felmelegszik a laptopom. Láttam, hogy lehet kapni hûtõ alátéteket, amin egy vagy több ventillátor elszívja a meleget. Az én gépem viszont alul szívja a levegõt és oldalt fújja ki. Így volna értelme egy ilyennek? Láttam még "passzív hûtõt" is, ami annyit jelent, hogy van egy lábakon álló lukacsos aluminium lap és ezáltal nagyobb rés van a gép alja és az asztal között. Ez segíthet valamit, ha másban nem is, de mondjuk abban, hogy átadással elvesz valamennyi hõt a géptõl?

#257
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás
Urak ! Mobilnetem van, ami egy kis usb-modemmel csatlakozik a laptophoz. Sajnos kb. 2 hetes rendszerességgel egyszer csak leáll a net, kiírja, hogy "Hiba:619. A kapcsolódás sikertelen, a kapcsolódási port lezárva". Ilyenkor nem tudok mást csinálni, mint a rendszert visszaállítom egy néhány nappal korábbi idõpontra és ezután megy tovább szépen minden.
Nincs valakinek esetleg ötlete, ezt mi okozhatja ?
Marci

#258
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

Nézd meg a manualban, hogy melyik port hányas számú, valszeg ez alapján megy végig rajtuk a BIOS is, MBR-t keresve, bár ezek szerint csak a legmagasabb prioritású portot nézi meg.


Köszi. Manualt ugyan nem találtam, de elkezdtem variálni, mindhárom eszközt ráraktam és néztem, hogy mikor melyik helyrõl és mi akar indulni. Kiderült, hogy az elõlapi port az elsõdleges, így most már mindkét mobil lemez maradhat (az áramszünet utáni automatikus újraindulásnál lenne ennek szerepe).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#259
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.796 hozzászólás
köszi :)

#260
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Tessék - bár itt a 6570-esbõl az 512-es volt tesztelve, de az erõviszonyok látszanak.
Sapphire Radeon HD 6570 512MB HM graphics review - Graphics - Review - HEXUS.net

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"