Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Debreceniek ide! #2

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34283 hozzászólás a témában

#34021
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.236 hozzászólás
Titty, amig te alszol a kis feleségeddel, addig én dolgozok egy kicsit.
Jól mûködött a szerszámom?

#34022
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Ötig fiatalember ötig! A cavinton már elavult szedjél nootropilt!:)
:clap:
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#34023
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
:bananadan
holnap délután rohanok érte, hátha sikerül befejezni. 5ig vagytok nyitva? (komoly problémáim vannak a nyitvatartás megjegyzésével, bocsi :) )

fejcsapágy: pedig mondtam, hogy akkor inkább essetek neki sarokcsiszolóval, oszt szedjétek le a festéket, mert kéken nem fog tetszeni, az biztos :D

#34024
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Á gyalogkakukk nem olyan már mert ragadt rá kék a nagy kalapácsról. Úgyhogy maradt a kékes-xtr-szürke meg világoskék meg az aluminium szin.
Ja a hajtómûhöz csak egy csavar volt de csináltunk a másiknak is helyet!Holnap várom a láncot, s ha minden jól megy kész lesz a paripa! Mert hát amúgy készen van.
Cukros: Megpróbálnak jobbat csinálni mint az enyém. Nekik könnyû van rá pénzük, nekem csak XT a szingulátorom de lesz rs telóm.
Kkrisz : Az erdõnél csak a lovarda jobb!
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#34025
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás

Ma jártam bent, de egyelõre dobozban volt a cucc. Meg is lepõdtem, hogy neked is fekete a fejcsapágy. Szép a hajtókat, csak valamiért a drágábbra emlékeztem és ezért megint meglepõdtem. Mondjuk a fekete jobban meg a vázhoz.

Június 4-én Robinson Kupa XC verseny lesz Nyíregyházán! Lakótelepi pálya, nincsenek nagy és hosszú emelkedõk, de elég izgalmas és technikás. Azért nem olyan vészes, hogy Gyalogkakukk ne induljon! ;)


Nem fekete az, teeeeee, hanem bronz. :icon_wink A hajtómû meg azért fekete, és nem a "drágább" (?), mert ez volt akciós.
a Robinson Kupa vészessége és jómagam közt meg nem találom a párhuzamot... (ha csak provokáció volt, akkor én kérek elnézést) :D

#34026
[Manitou]

[Manitou]

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 554 hozzászólás
Retizotyo: DEAC pálya? Ott salakpálya van Bár nem tudom hogy most nyitva van e. Tavasztól õszig tuti nyitva van és bemehet bárki.

#34027
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Cruxos, Retizotyo sokkal jobban látja a helyzetet mint Te. Az egymásramutogatás és a minél nagyobb haszon elérése, mind a két fél részéröl megvan. A termelök részéröl érthetö a dolog, az álam részéröl pedig az a helyzet, hogy minél több pénz marad meg annál többet tudnak maguk között szétosztani, milyen jól dolgoztunk, itt van neked pár milla, itt van nekem pár milla és közben az emberekre mindenki sz@rik. Csak most vagy fontos a politikusoknak amikor szavazni kell menned.


Végis akkor csak kifizetnéd te is a támogatást! Nyugi, én akkor is figyelek amikor nem vagyon fontos! A támogatás most kiemelt fontosságú mint az uniós tagság elõtt volt. Addig ugyanis a beérkezõ árukat vámmal súlytották, és a jó minõségû, olcsóbb magyar termékek eladhatóak voltak az uniós piacon. Most viszont ott más a helyzet, hogy már nincs se engedélykötelezettség, se mennyiségi korlát, se minõségellenõrzés, de vám. Mivel a magyar állam volt olyan szíves legalább fél éves késéssel kifizetni az EU központi költségvetésébõl (nem a magyar költségvetésbõl, az adókból!) származó, a magyar gazdáknak szánt pénzt, azok jelentõs fizetési gondokkal szembesültek. Mert csak magasabb áron tudták eladni az árut, és a megszûnt vám miatt a dupla annyi támogatást kapó nyugati termékek elözönlötték a magyar piacot. Egyébként ha az EU-n belül megszûntetnék az összes támogatást, radikálisan emelkednének az élelmiszerárak, vagy vehetnénk a dél-amerikai zöldségeket. Egyébként a magyar mezõgazdaság termeli az egyik legolcsóbb és legjobb minõségû terményt, és a Nyugat-Európa termelõ igencsak megszívnák ha megszûnne a támogatás. Talán nem véletlenül olcsóbb a hipermodern tojásfarmokon elõállított, csúcstechnológiájú gépeken ötszörös bérért dolgozó hollandok által válogatott, majd ideszállított tojás. Ha valakit bedobnak egy szaros bilibe és ráülnek, akkor senki se csodálkozzon hogy csipkedik a hátsóját!

Na és hogy valami populáris témát is felhozzak, itt van minden idõk legdrágább Magellan bringája. A kép nem manipulált!
Feltöltött kép

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#34028
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás
Cruxos, Retizotyo sokkal jobban látja a helyzetet mint Te. Az egymásramutogatás és a minél nagyobb haszon elérése, mind a két fél részéröl megvan. A termelök részéröl érthetö a dolog, az álam részéröl pedig az a helyzet, hogy minél több pénz marad meg annál többet tudnak maguk között szétosztani, milyen jól dolgoztunk, itt van neked pár milla, itt van nekem pár milla és közben az emberekre mindenki sz@rik. Csak most vagy fontos a politikusoknak amikor szavazni kell menned.

#34029
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.236 hozzászólás
Szia retizotyo! Esetleg az Agrár Egyetem salakpályáján is futhatsz. Jobb mint a rekortán hosszútávon. Hidd el,én tudom. Évekig atletizáltam azon a pályán és párszor kaptam csonthártya gyulladást. A gumipálya csak bemelegitésre való. Legjobb az erdõben.

#34030
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Debrecenben tanulok és szeretnék eljárni futni. Tudnátok mondani olyan "pályát", ami lehetõleg nem aszfalt/beton, hanem valami "puhább", hogy ne fájjon a bokám?

Én is a Sportcentrum pályáját ajánlom, ami ingyenes. Valószínû, hogy már használják. Viszont nem vagyok biztos benne, hogy nincs e rajta pocsolya, amiben nem esik jól a futás

Titty: ha esetleg benézel ma este megírhatnád miújság a gépsárkánnyal... Tudom, tudom, nem is sürgõs, de csak izgat...

Ma jártam bent, de egyelõre dobozban volt a cucc. Meg is lepõdtem, hogy neked is fekete a fejcsapágy. Szép a hajtókat, csak valamiért a drágábbra emlékeztem és ezért megint meglepõdtem. Mondjuk a fekete jobban meg a vázhoz.

Június 4-én Robinson Kupa XC verseny lesz Nyíregyházán! Lakótelepi pálya, nincsenek nagy és hosszú emelkedõk, de elég izgalmas és technikás. Azért nem olyan vészes, hogy Gyalogkakukk ne induljon! ;)

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#34031
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

A parasztok most megint kezdhetik magyarázni, hogy azért lesz drága majd a zöldség gyümölcs mert a belvíz stb. és mennek támogatásért és segélyért.


Talán a beszélgetés végén megemlíteném, hogy ha nem kapnának támogatást akkor az állam által elõírt felvásárlási ár (amit szemét módon már most sem adnak meg) jóval magasabb lenne, így az üzletekbe is csak jóval magasabb áron kapnád meg a napi zöldségadagot. Vagy ehetnéd a bizonytalan forrásból származó, innen-onnan összekapart maradék külföldi árut.

Azért nagyot néznél ha holnap térdig érõ vízben kellene nézni a monitort. :)

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#34032
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
retizotyo: én csak egy pályát tudok, ami normális minõségû: a Nagyerdei stadionban a felújított atlétikai pályán van gumi 400m-es futópálya. Azt hiszem azt szabadon lehet használni, több ismerõsöm is járt oda esténként futni régebben. Ha nem találod szólj, segítünk. ;)

Titty: ha esetleg benézel ma este megírhatnád miújság a gépsárkánnyal... Tudom, tudom, nem is sürgõs, de csak izgat... :D

#34033
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás

Véleményem szerint a mezõgazdaságból elõkbe több erkölcs szorult....


Csak remélem, hogy igazad van!
Erkölcs lehet több, de életrevalóság (a szó jó értelmében) talán pont azokban nincs, akik erkölcsösebbek.

Sajnos a magyar mentalitást még mindig az 50-es évek elejétõl folyó propaganda határozza meg és amíg nem következik be a szálszakadás addi nem is várható, hogy valami gyükeres változás meg végbe a magyar társadalomban. Továbbra is megy az oszd meg és uralkodj elv...


Sajna... bár nem látom a fényt az alagút végén (mármint a szálszakadást illetõen)
Remélem más (pl. Te) optimistább vagy.



#34034
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

A valóság azonban az, hogy segélytõl, támogatásól nem foga a mentalitás megváltozni: ez alapvetõ erkölcsi kérdés. A mentalitásnak pedig meg kellene már változni mind a Parlamentben, mint azon kívül... csak utána várjunk európai életnívót...


Véleményem szerint a mezõgazdaságból elõkbe több erkölcs szorult. Egyik piacon sem láttam még lejárt szavatosságú tojást, romlott húst vagy rossz minõségû árut. Nem is tehetik ki, mert a multikhoz képest mindent kénytelenek magasabban kínálni, és ha nem lenne jobb minõségû, akkor nem is tudnák eladni. Milyen érdekes, hogy a legjobb minõségû marhahúst Olaszországból lehet beszerezni. Azt a húst pedig néhány magyar tenyésztõ marháiból származik. Pont a multiknál vannak a balhék akik mélyen áron alul szórják a vizes virslit, a romlott húst és a többi moslékot. Azonak a vezetõi pedig nem õstermelõk hanem "magasan" kvalifikált diplomás személyek.

Sajnos a magyar mentalitás jó részét még mindig az 50-es évek elejétõl kezdõdõ propaganda és annak mai bújtatott formája határozza meg és amíg nem következik be a szálszakadás addig nem is várható, hogy valami gyökeres változás meg végbe a magyar társadalomban. Továbbra is mûködik az oszd meg és uralkodj elv, az emberek egymásnak ugrasztása.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#34035
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
1.
Ebben az országban nincs felelõs: az "állam" a parasztokra, a parasztok az államra hárítják a megelõzõ feladatokat. A vízelvezetõkkel így senki sem törõdik: a rendszerváltás után tendenciaszerûen szántották be a vízelvezetõ árkokat, földutakat, mert a kutya sem nézte, hogy mi folyik a földeken. A TSZ-ek megszûnte után a fene nagy individualizmus odáig süllyedt, hogy két szomszédos gazda sok esetben képtelen összefogni - belvíz idején pedig ez nélkülözhetetlen. De dögöljön meg a szomszéd tehene...
2.
Az állam soxor magasról tesz arra, hogy bizonyos rendeletek, törvények stb. hogy vannak betartva. Ez pedig annyi, mintha meg sem hozták volna az intézkedést.

Egyre gyakrabban találkozom - sajnos - olyan emberekkel, akik igen kifogásolható minõségû munkát tesznek le az asztalra, de mindenki sír, hogy kevés a fizetés. Kishazánkban nagyon erõs és gazdag multú a panaszkultúra...
A valóság azonban az, hogy segélytõl, támogatásól nem foga a mentalitás megváltozni: ez alapvetõ erkölcsi kérdés. A mentalitásnak pedig meg kellene már változni mind a Parlamentben, mint azon kívül... csak utána várjunk európai életnívót...

(Én nem állítom, hogy tisztában vagyok az õstermelõi problémákkal, de ez a véleményem.)




De eredetileg más miatt klikkeltem ide:
Debrecenben tanulok és szeretnék eljárni futni. Tudnátok mondani olyan "pályát", ami lehetõleg nem aszfalt/beton, hanem valami "puhább", hogy ne fájjon a bokám?



#34036
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Cruxos, talán jelölteted magad képviselönek?
Annyira véded a parasztokat, hogy már kezdem azt hinni, hogy neked is alanyi jogon jár az õstermelöi.


Egyszerûen csak nem szoktam szapulni azokat akiknek a problémáival nem vagyok tisztában.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#34037
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás
Cruxos, talán jelölteted magad képviselönek?
Annyira véded a parasztokat, hogy már kezdem azt hinni, hogy neked is alanyi jogon jár az õstermelöi.

http://www.hans-wurs...tainbikerin.wmv

#34038
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.122 hozzászólás
Egy kis segítségre lenne szükségem! Egy számot szeretnék letölteni, de sem bcdc++ sem limewire sem google nem találta. Ha van rá idõtök légyszi utána tudnátok nézni? Fiddler's Green - Shot in the dark. Elõre is köszi.

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#34039
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Mennyire nyugatra? De ha megfigyeled a parasztoknak semmi sem jó! Mindig van valami bajuk.


Egyszer ki kéne próbálnod! Egyedül csinálni mindent. A tanárok, a vasutasok, a postások, az ápolók, az orvosok, akik idõnként fel merik emelni a szavukat mind semmirekellõ ingyenélõk? Csak a segélyre várnak? Ugyan már... Én biztos nem fogom inni a gyenge osztrák tejet, meg enni a savanyú brazil paradicsomot, a kínai hagymát és csirkét. Sajnos a csomagolt élelmiszerek 90%-a utáni hasznot francia és német cégek teszik el. Nem árt néha megnézni mi van a dobozra írva.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#34040
nkarcsik

nkarcsik

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.226 hozzászólás
Mennyire nyugatra?
De ha megfigyeled a parasztoknak semmi sem jó! Mindig van valami bajuk.