Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19017 hozzászólás a témában

#18901
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
szekszi

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18902
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
nagyon szép. ahogy öregszem egyre inkább vágyom egy ilyesmire (olyan vissza az alapokhoz jelleggel), csak az tart vissza, hogy egy óutival bringázni is kellene :D

u.i.: természetesen nem off, ez a topik ezért van.

#18903
g_prefect

g_prefect

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 361 hozzászólás
Ma vettem át, gondoltam nem off, ha berakom... Erre spóroltam már egy ideje:

Feltöltött kép

#18904
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Most miért,a focipályától a fogasig! :D
Akkor kb 1 súlyban lehettünk, csak én télen szedek magamra 1 kis bundát, h ne fázzak és h nyáron legyen mibõl gazdálkodni 8-D
Nem mondtam,h rossz,csak én azzal így már nem mennék versenyezni!

ezért furcsa nekem,amikor emberek anélkül mondanak véleményt más emberek véleményérõl,h bármit is tudnának róla ;)

#18905
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
kala: ezek szerint neked tökéletes mászógép lenne az én bringám, mert alattad meg se mozdulna? ;) ezért furcsa nekem amikor valaki 2 perc nyomogatás a parkolóban után megállapítja, hogy az adott alkatrész istenkirály vagy megafos. :rolleyes:

#18906
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás

de a pogózás a tiednél olyan mértékû ,h az ember úgy érzi,fel-le halad,de elõre nem:)
Nesze neked szuperérzékenység


Ezt az alapján a 2 perc alapján sikerült leszûrni, amit mentél vele, miközben egy nálad legalább 10 kilóval könnyebb emberhez van beállítva? :D

Szuperérzékeny, az tény, és valamennyire pogózik is, de én nem szédültem még rajta. Sõt kifejezetten zavar, ha betonmerev lesz hirtelen, ezért nem is használom a lock-outot.
Persze mást szeret mindenki, de állítom be tudnád állítani neked tetszõen ezt a vázat, amivel NYOMULOK! :)
Like a rock...

#18907
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Specialized Enduro S-works /5th element air
Marzocchi All Mountain 1
Shimano Hone szett (teljes, kivéve az XT elsõváltót)
Mach1 2.30 Disc felni + Schwalbe Fat Albert light
Thomson / Wtb / Truvativ / Shimano M647 / Odi

http://img.tar.hu/be...e2/18941539.jpg

14,6 kg-nál akárhogy is mérem nem több.
Nehezítésképpen lecserélem a ezeket a "játékkülsõket" + párszáz gramm...

Szvsz a súly ilyen gépeknél nagyon nem számít, észszerû kereteken belül persze... Ezzel mindenhol jól tudom érezni magam, és nem a gépben keresem a hibát, ha lassabban megyek felfelé (pl. 24 órás), vagy lefelé. Lehetne mondani hogy nehéz a bringa, pogózik felfelé, rugalmas a teló, gagyi a külsõ. De szerintetek ez számít?


Na ez még sztem befér ide,mert konkrétan Beg bicójához kapcsolódik
Szóval tényleg nem számít +/- 1 kg annyira, fõként,ha nem keréken helyezkedik el a többlet,de a pogózás a tiednél olyan mértékû ,h az ember úgy érzi,fel-le halad,de elõre nem:)
Nesze neked szuperérzékenység :)

#18908
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
akkor most pillantsunk a topic címére és a cc vs. enduro vs. dh fejtegetéseket folytassuk mondjuk a vázas topikban. köszönöm.

#18909
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
http://www.wtbracing.../team_mark.html
nah ez szép életút...
respect

most én is leírhanám hogy menyire nem az számít hogy mi van alattad,hanem hogy végre élvezd amit csinálsz...

nálunk mindenkinek olyan fr gépe van,kivéve a demo9 meg a v10,de ezekkel is simán abszolválunk minden egésznapost tekerõs mászós,csapatós,patakmedres,betonon kipurcanós,lefelé gyilkolós túrát amik ritkán állnak meg 40kilcsi alatt...

szóval valóban nem feltétlen az számít hogy meniyre könnyû,mert ha tiszta szivvel csinálod amint,akor nem fogsz azon keseregni hogy a fele utját mozogja fölfelé,hanem együtt nevetsz a többiekkel hogy fönt vagy és igen én is mocskosul kifáradtam,de csak nevetsz mert ott vagy...

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#18910
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Ghost Dual RT, vagy nicolai ufo DS esetleg?!
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#18911
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

Ahogy Rocsi úr mondja. Nálam 130/150 a rövidebb, és 170/190 a hosszabb beállítás.


váá! rájöttem hogy ilyen kell nekem, csak 100/120 és 140/160-ba :D
létezik ilyen? )

hétvégén olyat nyomulok hogy ihajj )

#18912
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég
Egyébként sem érdemes túllihegni a dolgokat. Nekem elöl 203-as tárcsa van ami állítólag elcsavarja a telót, csak éppen ezt én még soha nem vettem észre, még akkor sem, ha viszonylag nagyobb sebóból amolyan nózvilisen állok meg...
Szerintem egy világklasszis az én bringámmal is leálázna itthon nagyon sok ászt, én meg az övével sem jutnék semmire...

#18913
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég

Specialized Enduro S-works /5th element air
Marzocchi All Mountain 1
Shimano Hone szett (teljes, kivéve az XT elsõváltót)
Mach1 2.30 Disc felni + Schwalbe Fat Albert light
Thomson / Wtb / Truvativ / Shimano M647 / Odi

http://img.tar.hu/be...e2/18941539.jpg

14,6 kg-nál akárhogy is mérem nem több. :)
Nehezítésképpen lecserélem a ezeket a "játékkülsõket" + párszáz gramm...

Szvsz a súly ilyen gépeknél nagyon nem számít, észszerû kereteken belül persze... Ezzel mindenhol jól tudom érezni magam, és nem a gépben keresem a hibát, ha lassabban megyek felfelé (pl. 24 órás), vagy lefelé. Lehetne mondani hogy nehéz a bringa, pogózik felfelé, rugalmas a teló, gagyi a külsõ. De szerintetek ez számít?



Itt a lényeg, 10 pont!

#18914
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég

a te bringádat nincs is nagyon hova könnyíteni (ésszerû kereteken belül), mert jó kis enduro az oszt kész.. a stinky kicsit kövérebb alapból, arra ráfér. bizonyos súly felett tényleg szar sokat tekerni.


Múltkor némi (ideiglenes) kerék és egyéb csere-bere folytán könnyebb volt a gép úgy 1 kilóval, de bevallom, nem éreztem drámai különbséget. (élesebben fogalmazva: semmit) Felfelé mindig a tüdõm döglik meg. Ahhoz, hogy ezt jelentõsen javítsam, sem idõm, de nem is érdekel. Miután nemrég a 45 fokos lábtológépen 400 kg-be nyolcat toltam, úgy éreztem: a combjaimon nem múlik! :)
Egyébként meg eléggé magányos farkas típusként szeretek tekerni, úgyhogy képzelheted, mennyire izgat, ki megy el mellettem akár felfele, akár lefele gyorsabban...:)

#18915
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
én meg könnyítek mert jól esik......:) bár az enyém nem is enduro, és nem is kategórizálnám....
még nagyjából olyan szinten van mint Robé, de +lesz tavaszra...

Váz Kona Dawg Supreme 5" út
R.tag RS Pearl 3,3
Teló Marzocchi Marathon xc vagy all-mountain 1
K.csapágy FSA Orbit Xterme
Stucni FSA XC 120
Kormány FSA K-Force karbon hajlított
Váltókar SRAM X 9 trigger
Elsõ váltó XT
Hátsó váltó SRAM X 9
Fék Hayes HFX Mag plus 6"(elõl 7)
Felni Mavic XC 717 vagy Sun DS1XC
Küllõ Sapim Cx Ray
Agyak XT®
Külsõ Elõl King Jim hátul Nobby Nic 2,4
Nyeregcsõ Pazzaz
Nyereg San marco vmi
Fogas sor SRAM PG 980 ..11-32
Lánc SRAM PC 99
Hajtómû XT
Pedál Xtension X-pedal XC
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#18916
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Specialized Enduro S-works /5th element air
Marzocchi All Mountain 1
Shimano Hone szett (teljes, kivéve az XT elsõváltót)
Mach1 2.30 Disc felni + Schwalbe Fat Albert light
Thomson / Wtb / Truvativ / Shimano M647 / Odi

http://img.tar.hu/be...e2/18941539.jpg

14,6 kg-nál akárhogy is mérem nem több. :)
Nehezítésképpen lecserélem a ezeket a "játékkülsõket" + párszáz gramm...

Szvsz a súly ilyen gépeknél nagyon nem számít, észszerû kereteken belül persze... Ezzel mindenhol jól tudom érezni magam, és nem a gépben keresem a hibát, ha lassabban megyek felfelé (pl. 24 órás), vagy lefelé. Lehetne mondani hogy nehéz a bringa, pogózik felfelé, rugalmas a teló, gagyi a külsõ. De szerintetek ez számít?
Like a rock...

#18917
DeviatE

DeviatE

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

Engem még a súly sem érdekel annyira... Elég combos vagyok, hát taposok. Sõt. õszintén szólva röhögnöm kell, amikor azt hallom, hogy valaki vesz 20 000-éert egy felnit, mert az x grammal könnyebb, közben az emberen lóg kb. 5 kg pacal, amit azért olcsóbban lehetne eltüntetni... Tényleg, hogy lehet, hogy annyi hájas biciklist látok?!? Én 35 elmúltam, de azért a hasizmaim szemmel láthatóak, be is b** ha nem!!! Ezen a súlyon nem könnyítenek mániákusan?!? Titáncsavar igen, diéta, nem? Balfaszok!


a te bringádat nincs is nagyon hova könnyíteni (ésszerû kereteken belül), mert jó kis enduro az oszt kész.. a stinky kicsit kövérebb alapból, arra ráfér. bizonyos súly felett tényleg szar sokat tekerni.

#18918
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
én maradnék az enduronál.

wheeler hornet 30 w/ fox float r
rockshox revelation 426 dual air
magura marta + hope 8" floating
hope 20mm / hügi 340 + dt revo 2-1.8 + sun s.o.s + schwalbe big betty
truvativ stylo team sl giga-x-pipe
sram 9.0 + connex 904
fsa / thomson / selle italia slr / eggbeater / odi lock-on

csak álmomban él eddig, majd tavasszal nekiállok a megvalósitásnak.
terveim szerint éppen megáll 14 kiló alatt.
árban persze "picit" sok. ;)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18919
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég
Egyébként nem értem, miért, mire nem elég az enduró... A magam "családapás módján" odavertem már egy jópárszor, ugrottam velem sima betonra olyan 1.5 méterrõl (jó, most lehet röhögni...) a 98 kilómmal és olyan lágyan tett le, még csak nem is nyekkent. Van hazánkban (ki tudja mennyi) ember, aki versenyszerûen DH-zik, freeride-ol, de a piacot nem õk néhány tucatnyian-százan(?) tartják el, hanem az "örömbringások".
Szóval több respektet, mer irgum-burgum.:)

#18920
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
:) nekem hátul 200(8') elöl meg 178(7') és jócska
mármint dh-hoz nem kell nagy rugóút a hegyre, 170 köül eléglenne... rugóút, csak az magában marhára unalmas lenne a janin.
meg kell toldani hgoy letörésugrálás ahol csak lehet, stb stb.
rendes védõket felvenni, keményebb kerékpározáshoz mindig.. és akkor baja se lesz az embernek

amióta megvan a bukó+felsõtestvédõ, esek kelek, míg elötte 3 év alatt 2szer kb..
röhögök, felkelek, meg sem érzem.. szal tökjó:D
várom a versenyszezont.
(és nemértem hogy lehet 68 centis komránnyal menni, mindjárt megyek és levágok belõle 5-6 centit)