Jelentkezz be Regisztrálj
Ki milyen bringával nyomul?
#14581
Írta 2007. június 17. - 12:55
Hali! Ha minden igaz sikerált képet felraknom a bringámról. A részletek: A váz-fogalmam sincsen valami acél kormány-adr kormány csapi-of mega markolat-haro fékkar-avid féktest-balilla fékpofa-b+ ülés-ritchey vector üléscsõ-bike+ hajtómû-campanolo strada 44-es racsni-shimano 16-os elsõ kerékagy-sitmano felni-mach1 240 treking hátsó kerékagy-b+ gumák-rubena 700x28c áttétel 44x16 Azért, ha lessz pénzem ez javúlni fog. Most jó ez is ,csak téli bringa volt , van másik is, de most elõlépett az elsõ helyre- én nagyon szeretem Most 11-kila de majd fogyókúrázik A csirke lábaimmal így is tekerhetõ. Fejlesztési vélemények érdekelnének.. köszi
#14582
Írta 2007. június 17. - 12:38
Nekem a 2001es Serpensem 4év használat után repedt meg, pedig "csak" 2hónapot agresszultam vele (6os lépcsõk és 1m körüli szintek ugrása síkra).
Erre mit lehet mondani? Remélem te is érzed, hogy nem a 4 éven múlott, hanem a 2hónap barmuláson (Síkra ugrálás egy szerencsételn túravázzal??)
Az meg szerintem elég nagy téveszme, hogy a túlépítéshez ilyen dirtjumper és hasonló holmik kellenek... az hogy az rst eltört alattad, az még nem jelenti azt, hogy egy normális gyártó céltelója (cc/maraton/enduro) ne bírna el simán, pl ha már marzocchinál vagyunk egy valamivel 2 kiló alatti mx comp szépen mozog, és bármit túlél....
#14583
Írta 2007. június 17. - 12:15
sikra max 2-3 lépcsõ
majd egyszer rájöttök ti is mi az hogy ivbe rakni... Amikor 3-4 méterrõl ugy érkezel, hogy észre sem veszed
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->
#14584
Írta 2007. június 17. - 12:12
Aki síkra ugrál, az meg is érdemli a következményeit.Felhasználás függõ hogy mi mennyit bír. Nekem a 2001es Serpensem 4év használat után repedt meg, pedig "csak" 2hónapot agresszultam vele (6os lépcsõk és 1m körüli szintek ugrása síkra). Az RST-m is elrepedt 3év CC/túra felhasználás mellett, pedig mikor megvettem még csak 60kg körül voltam. Ha az ember nem ugrál azzal a Konával akkor 4-5évet simán kibírhat. Tavaly kaptam ingyen egy Caldera vázat, a tulaj kicsit 100kg fölött van, 4évig nyúzta és semmi baja a váznak.
#14585
Írta 2007. június 17. - 11:18
jó én is 36 lukas rhnio lite felnivel kezdtem, mert legyen erõs....de aztán elég hamar lecseréltem mavic 517-re, és azok a mai napig bírják.....
most egy 10,4 kilós merevfarúval nyomoluk és most is 90+ vagyok.....
amúgy pl a tora kb semmivel nem erõsebb a reconnál, de még tán a rebánál sem
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#14586
Írta 2007. június 17. - 10:57
egy reba, vagy bármely 32 mm-es rendes teló elbírná ezt a tömeget.
így olyan mintha nem kaptál volna dirt vázat, és egy 20' körülivel ugrálnál, meg lejtõznél.
#14587
Írta 2007. június 17. - 10:53
ez a fire mountain váz nem ropi nagyon?
.
1ébként nem....
a tányérnélküli cc gép tényleg furi, bár abban igazad van hogy nekem pl fogalmam
sincs milyen az alföldön tekerni, itt pesten szükség van a sebességekre, hogy bárhova felmehesek.
azért nem mindenkinek
ezt a túlépítést kissé túlzásba viszitek, és bõven felesleges kilókat cipeltek /a bringán gondoltam
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#14588
Írta 2007. június 17. - 09:05
#14589
Írta 2007. június 17. - 08:56
(még véletlenül se történjen vele semmi)
ez a fire mountain váz nem ropi nagyon?
az én vázam magellan serpens, elég masszívnak tûnik, eddig egy év alatt
meg se nyikkant alattam (pedig ugrottam vele párat erdõben - nyilván nem métereket)
a telóm pedig ismét az enyhe túlépítés miatt rs tora, ami a súlyom és a 180-as
tárcsa ellenére piszok jól tart.
a tányérnélküli cc gép tényleg furi, bár abban igazad van hogy nekem pl fogalmam
sincs milyen az alföldön tekerni, itt pesten szükség van a sebességekre, hogy bárhova felmehesek.
#14590
Írta 2007. június 17. - 00:28
Jorus gépe viszont szebben mutatott a shermannal,de lelje sok örömét benne.
Visszatérve a millás vegára....... (ezért még meglincselnek
#14591
Írta 2007. június 16. - 23:20
épp akartam is írni, hogy csinos kis városi futkosós masina
csak azt nem értem, hogy ha mindent bebiztosítasz - túlépítéssel, súlyod miatt - miért nem egy erõsebb vázra építetted fel?
itt vannak jó áron Kona vázak
http://www.bikemarke...=termek&obc=230
bár van egy-két érdekes párosítás, szívemre hallgatva tetszik a gép.
használd egészséggel és lakatold serényen a városban!
Thx!
Jogos..egy jokis Kona Hoss vaz kene alam...ezt vettem mert akkor mikor elkezdtem epiteni csak az vezerelt hogy azert jo vaz legyen, min 20"-es legyen, es ne legyen draga.
Aztan vegulis ma mar ott vagyok hogy ez a vazam "erosebb" (legalabbis annak erzem, erezhetoen merevebb) mint a masik Merida vaza (az regi meg hidroforming mentes vaz)...igy ezt hasznalom tobbet erre koltottem legutoljara..de ahogy ismerem magam elobb utobb a masikat is felhozom erre a szintre...mert ez most mar lassan jobb lesz mint az!
#14592
Írta 2007. június 16. - 23:10
csak azt nem értem, hogy ha mindent bebiztosítasz - túlépítéssel, súlyod miatt - miért nem egy erõsebb vázra építetted fel?
itt vannak jó áron Kona vázak
http://www.bikemarke...=termek&obc=230
bár van egy-két érdekes párosítás, szívemre hallgatva tetszik a gép.
használd egészséggel és lakatold serényen a városban!
Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu
#14593
Írta 2007. június 16. - 22:50
akkor mért nem veszel rá még 1 tányért?
cc-re az kell, nem?
vagy így is feszít elég jól?
Az az igazsag hogy ezt a FSA(RPM El Toro) hajtomuvet most vettem. Alapbol 2 tanyeros egy kissi, egy kozepes es a nagy helyen lancvedo/terelo/egyeb(kivant alahuzando) alulappal.(Letezik 3 tanyeros verzio is belole) A kicsit levettem egybol rola igy is terveztem. Elvileg ha szuksegem lenne ra tudnek ra tenni akar 3-at is. De itt az alfoldon nem sok "szukseghelyezet" fordul elo.
Ma is kint a tanyavilagban a folduton untig eleg volt a homokban is a hatso 7 fokozat...szal igen only 7 sebesseges a bajk
Masik bringan egy 3x9 sebesseges redszer van de azt se hasznalom ki. elol kozeptanyeron, hatul a harom legkissebben hasznalom. Szal ilyen tapasztalatok alapjan epitgettem. Szo volt az SS epitesrol is de az elvetettem hatra azert a kenyelmes tekereshez par fokozat kell ugy dontottem
#14594
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
Írta 2007. június 16. - 22:32
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
És megmondom õszintén én is így építenék gépet ha lenne tekerõs masinám...inkább túlépítem és a light FR/enduro kategóriábol pakolgatok rá, így legalább nem kell minden szir-szar miatt félteni...ez mountainbike. Arra mész amerre akarsz, azt csinálsz amit akarsz...nem vagyok az agyonkönnyítés híve...
OFF
Mekkor flame-et fogok én kapni mert én is single tracket használok
#14595
Írta 2007. június 16. - 22:24
cc-re az kell, nem?
vagy így is feszít elég jól?
#14596
Írta 2007. június 16. - 22:21
most jól látom h ilyen cc-re épített bicóban dirtjumper teló van?
meg azok a felnik is inkább dh-fr cuccok
vmint elsõváltó, normális nyereg se ártana..
nekem fura h egy full cc vázra dh/fr dirt cuccok kerültek nagyrészt..
Hat megvan az oka: Tulmeretezes. Irtam nem vagyok egy pillesulyu egyen..normal hasznalat kozben is (nah jo azert nem nenikes tekergetes...de nem is ugrabugra)tort mar alattam telo el.
Haaat Single-track DH-ra?!...ezzel asszem sokan vitatkoznanak...Meg az FR-el is szoktak....halottam mar olyan velemenyt is roluk hogy varosban meg CC-re jo, de komolyabb igenybevetelre keves mar....
Persze ez mind1 is reszemrol..szolgaljon..es inkabb legyen "tul eros" brutal arra amire en hasznalom mintsem megmakkanjon....
Telo: Haat elvileg ez egy nagyon alap OEM dirt telo...olvastam mar olyat is (pl szaklapban) hogy azert ovatosan a dirtolesel vele...inkabb normalis hasznalatra valo....szal mint lathato elegge nyomon kovetheto ez a "tulmeretezes" mizeria nalam...en nem sulymanias vagyok hanem "birja ki" manias..jah meg azert ne hajladozzon mar alattam mint a pecabot valami...
Ez a telo meg eleg merev nekem, arrol nem is beszelve hogy egesz jo aron mertek CRC-n.* (Egyebkent masik bajkomon egy igazi 1.7 kilos CC telo van (Magura Asgard)...az is jo merev, a sulya ellenere...de ez egy masik tortenet
Elsovalto?! Oszt hova valtanek vele?! Mert elol 1 tanyer van csak
*.:Voltam magyar boltban is...egybol ravagta jomagyar boltos hogy nala is ennyi..meg nala 2K val olcsobb ám..(höhö, jot mosolyogtam ezen az alap kereskedo fogason..evekig dolgoztam a kereskedelemben..olyan deja-vum volt
#14598
Írta 2007. június 16. - 21:59
meg azok a felnik is inkább dh-fr cuccok
vmint elsõváltó, normális nyereg se ártana..
nekem fura h egy full cc vázra dh/fr dirt cuccok kerültek nagyrészt..
#14599
Írta 2007. június 16. - 19:42
SvD: Szép bike, de elõl le fog esni a lánc elõbb vagy utóbb ha valami terelõt/kalitkát/elsõváltót nem teszel fel, fõleg hogy hosszúra hagytad a láncot.
Hmm van benne valami amit mondasz! A lanc eredetileg elol 3 tanyeros megoldashoz lett meretezve valtoval es hatul is masik valto volt a karon nagyobb gorgokkel...lehet veszek ki belole 4-5 szemet! ugysincs benne patentszem, ugy van osszenyomva a connex lanc...
Teszelgetem meg majd (napi hasznalat), alltalaban varosban (felenk) a legnagyobb esely ahol ledobhatja a lancot az a patka meg a lepcso, amit utobbit azert ha tehetek elkerulok. Mostani turan kint a tanyavilagban a repter mogott nyomtam neki es nem dobta le. De mindenkepp van benne valami es jol latod hogy hosszu kicsit a lanc...
Thx!
#14600
Írta 2007. június 16. - 19:36
Ez a Kona vmi gyönyörû, nem vagyok cécós, és annyira nem is értek hozzájuk, de nagyon igényesnek tûnik, szép! Grat! :cool2:
Thx! Jah es a tobbieknek is thx!

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére






