Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19117 hozzászólás a témában

#8341
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
tudom h nem :)

ez mér a régi pyxis-rõl egy az egybe lett átrakva

csak annyira jól belõttük a váltókat h nincsen szivem megint elállítani

#8342
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Jó az a zöld kona, végre valaki aki a legkisebb még éppen jó vázat használja. :)
A bowdenezésen lenne mit variálni, mert elõl kb. kormánypörihez is elég hosszúak a házak, a nyeregvázcsõ környékén meg kissé kaotikus állapotok uralkodnak. Nem akkora meló pontosan méretre vágni a házat. ;)

#8343
tbence

tbence

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 257 hozzászólás
Nekem is 05-ös Pyxis Teamem van(edzõbringa) és csak annyi hogy pl Cube-hoz képest 1centivel rövidebb stucni felfelé fordítva, egyenes nyeregcsõ és rögtön baromi kényelmes a geometria...szóval ne a vázat bántsátok mert én pl a hajlított támvillát nagyon szeretem benne, 2-3 óra rázós terepezés után se fájlaltam a hátam nem úgy mint más vázaimnál
A hosszú felfelék meg nem olyan fárasztók ha többet edz az ember...
Majd jövõ héten tolok már fel pár képet a gépparkról, úgyis régen volt már, meg vázcsere lesz a versenybringán.

#8344
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

jah, nekem sem az elejét emelgeti, hanem hosszú mászás fárasztóbb. nekem 2005 pyxis team 20" volt a 17"-os rockhopper elõtt, utóbbi jobb lefele, kényelmesebb - pyxisen egy óra tekerés után beszartam úgy fáj a vállam meg a nyakam-, felfele viszont annak ellenére, hogy az orrát nem emelgeti annyira, fárasztóbb mászni vele.
nem értettem soha, hogy miért a hosszabb, alacsonyabb elejû bringának emelkedik az orra folyamatosan, azt mégis. biztos rossz a technikám.

Bálint, a 05-ös pixis még q. hosszú váz volt. az nem csoda hogy nem volt jó.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#8345
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

érdekes h a meredeken jobban ment fel ma a meredeken, nem emelgette annyit az elejét mint megszoktam

jah, nekem sem az elejét emelgeti, hanem hosszú mászás fárasztóbb. nekem 2005 pyxis team 20" volt a 17"-os rockhopper elõtt, utóbbi jobb lefele, kényelmesebb - pyxisen egy óra tekerés után beszartam úgy fáj a vállam meg a nyakam-, felfele viszont annak ellenére, hogy az orrát nem emelgeti annyira, fárasztóbb mászni vele.
nem értettem soha, hogy miért a hosszabb, alacsonyabb elejû bringának emelkedik az orra folyamatosan, azt mégis. biztos rossz a technikám.

#8346
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
érdekes h a meredeken jobban ment fel ma a meredeken, nem emelgette annyit az elejét mint megszoktam

#8347
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Annyira nem csúnya Maggi gépe, megnéztem 3-szor, és egyre jobban tetszett az összhang.

Sala nagyon szép a bicó!

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#8348
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
A váz nem az esetem... a zöld színnel nincs bajom, meg az alakjával sem... inkább a matricák nem tetszenek... egyébként tetszik a gép, szép lett! Gratula!

#8349
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
Maggi,jó lett az! mászásnál nem a legelõnyösebb, de lejtõzésnél sokkal jobb lesz, mint a pyxis, plusz késõbb fog elfáradni a nyakad/vállad/hátad.

#8350
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 hozzászólás
magellanboy, Delma01: tetszenek a gépek, de számomra szokatlan tényleg, pedig én is 188-9cm vagyok, mutatom miért:
http://img41.imagesh...1/9806/pyx1.jpg
http://img39.imagesh...9/5084/pyx2.jpg
http://img196.images...6/9859/pyx3.jpg
bizony, ez meg a másik véglet, ennél rövidebb nem igazán lehetne a fejcsõ... igazából ezt szoktam meg és szeretem, kényelmes, nehezen ülnék át egy olyasmire (olyasmi hosszú fejcsövû) mint a Tiétek...

#8351
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
én 193 :)

de én nem éreztem a nagyobbat elég kezesnek...

#8352
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás

amugy nekem is furcsa volt elõször....
a maggin 130mm volt ezen meg 150
de amugy neked eléggé le van tolva a nyereg, nem lett volna elég a 20-as?


191 vagyok, volt már 19.5-es és 20-as vázam is, de kijött hogy 21 tõl kényelmes

#8353
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
amugy nekem is furcsa volt elõször....

a maggin 130mm volt ezen meg 150

de amugy neked eléggé le van tolva a nyereg, nem lett volna elég a 20-as?
én azért nem mertem venni 20-ast mert az alacsonyabb jobb volt, 2005-ös pyxis team-em is 20-as volt, ér utána nagynak éreztem a 21-es pyxis-t

#8354
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás

Én egészen jól érzem magam rajta, kihúzott nyeregcsõvel pont jó, jobban bejön a geo mint a maggié volt
21-es maggit nagynak éreztem és lejtõn zavaró volt, ez fürgébb alattam
Delma: elõl Kenda Kwest 1,5, hátul valami 1.4-es CST miért zavar a hosszú fejcsõ?


A konánál egyedüli negatívum számomra a fejcsõ
mint írtam 22-es méretnél majd 19 cm hosszú ez a rész
- furcsa érzés sprintnél, a bringa elsõ részének (villa,nyak vonala) súlypontja sokkal feljebb kerül mint más ekkora bringánál, így sprintnél nagyon hosszú rész "dõl".
a régi 21.5-es Demánál nem volt ilyen probléma, ott megmaradt a rövid fejcsõ
- ha nem vagy "rákészülve" a vázcserére, ez a hossz a villanyaknál problémát okozhat (rövidség)
- "csúnya csõdarab" régi outis behatást kelt a váznak

számomra nagyon nehezen szokható ez az új geo, de vannak elõnyei a Demával szemben, pedig az a felsõ kategóriát képviselte, ez meg a legalsót.

Feltöltött kép

#8355
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Én egészen jól érzem magam rajta, kihúzott nyeregcsõvel pont jó, jobban bejön a geo mint a maggié volt

21-es maggit nagynak éreztem és lejtõn zavaró volt, ez fürgébb alattam

Delma: elõl Kenda Kwest 1,5, hátul valami 1.4-es CST miért zavar a hosszú fejcsõ?

#8356
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
én beszólok: nekem nem tetszik ez a hülye zöld szín :(

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#8357
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
nyeregmagasság alapján én nem szólnék be neki.:D

#8358
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás
a nyeregmagasság alapján nagyobb váz kellett volna :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#8359
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás
hosszú a fejcsöve ennek is. a sajátom 22-es és borzasztó:\ sprintnél, kiállva tekerésnél nagyon rossz

a gumi mitsoda és milyen méret?

#8360
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
konaboy hallod-e...(:D)
szép lett.:)

sok balesetmentes, repedésmentes fényévet vele.:)