Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19035 hozzászólás a témában

#16701
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
A sárvédõ SKS Shockboard. Értelemszerûen csak rossz idõben használom, meg vagyok elégedve vele. Arra figyelni kell, hogy a marzóval csak krlátozottan kompatibilis, mert nehéz felrakni a lapított elõrenyúló váll miatt.

Lx integrált 175ös 22-32-44-el. Imádom. Baromi merev és nagyszerûen mászkál rajta a lánc.

A gépet mindne elképzelhetõ dologra használom. Városban kényelmesen ezzel közlekedek. Ezzel mászok fel a hegyre és ezzel is gurulok le rajta.

A három tányér egyértelmû. Ha mindig középtányéron kellene pörgetnem, ha mondjuk va egy ki hátszél városban, meghalnék.
Egyébként egy jól beállított elsõváltó felér egy láncterelõvel. :D Errõl sosem esik le a lánc és remekül vált, szóval a legjobb.

Sárvédõhöz. Nem zavar, meg nem is mindig van fenn. Az nem érdekel a bicó koszos lesz-e, de az én képem ne legyen az.

Ja a piros váltógörgõ. Amíg Avid fék volt hátul, harmonizált a piros tekerentyûvel. Most már csak a védõvel harmonizál.

Dave

Az a fekete bizbasz a "csavar" ami tegelyirányban összehúzza a cuccot. Kulcsot nem adtak hozzá, de volt a szervizben.


Köszönöm a véleményeket!

#16702
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
Az 'új' Trek:

Feltöltött kép







..és a jó öreg bubu (tudom vótmán de annyira szép hogy..):

Feltöltött kép

#16703
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

nem er bele a labad, nem tud. vagy ha igen, akkor azert, mert 3mal kisebb vazat vettel, mint kellett volna. bar akkor is inkabb a kerek erne hozzad.

es egy ilyen sarvedo pont megved attol, hogy az elso kerek az arcodba vagja az osszes cumot.


másféle sárvédõm van, de hajlamos beleérni a lábam, és nem a kerékbe! :)
(valóban nem nagy, a váz.) majd vágok kicsit a végébõl.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#16704
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
no most épp ez van amig nem lessz nagyösztelós
képhez képest hátul saint fék van
bocs,de telefonnal készült képek,sõt még az árnyékom is benne van..

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#16705
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

off: a 2es képen látom, hogy az lx bal karjánál van valami kis fekete izé a tengelyben? az valami külön alkatrész, vagy csak simán az a fekete kis sz*r mûanyag, amivel fel kell húzni a bal hajtókart, mielõtt megszorítod? csak azért kérdezem, mert nekem most jöt meg az lxem, és nem kaptam, csak azt a mûanyagot hozzá.


Elvileg -ha ugyanaz mint az Xt, márpedig emlékeim szerint igen- szóval az a mûanyag az, ami feltolja a kart a helyére... Ahhoz a mûanyaghoz viszont kell egy másik mûanyag, amivel az elõzõ mûanyagot tekered!

#16706
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Beadok akkor én is pár képet. Új fék und hajtómû. (a hátsófék madzagja a héten lesz méretre vágva) Elnézést a sáros gépért.

....


szép gép, bár az a piros váltógörgõ tényleg nem passzol a képbe. de grat, használd egészséggel.

off: a 2es képen látom, hogy az lx bal karjánál van valami kis fekete izé a tengelyben? az valami külön alkatrész, vagy csak simán az a fekete kis sz*r mûanyag, amivel fel kell húzni a bal hajtókart, mielõtt megszorítod? csak azért kérdezem, mert nekem most jöt meg az lxem, és nem kaptam, csak azt a mûanyagot hozzá.

#16707
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

csak egy kérdés, mire használod a gépet? mért kell 1 ilyen fr gépbe 3 tányér, meg elsõ átdobó?

nekem a sárvédõ se jön be, vagy ez pl lejtõzéskor nem zavaró, h a lábadhoz ér? meg sokat úgyse számít, a bicó is meg te is koszos leszel ha sárban vagy mindegy h van sárvédõ vagy nincs
akkor meg már mindegy h 10 kiló v 50 kiló sár van rajtad:) szerintem...


3tanyer atdobo az nem olyan rossz dolog. nem full dh ez, hogy ne lehessen sehova menni vele, csak lefele.

a sarvedorol meg eleg furcsa gondolataid vannak... nem er bele a labad, nem tud. vagy ha igen, akkor azert, mert 3mal kisebb vazat vettel, mint kellett volna. bar akkor is inkabb a kerek erne hozzad.

es egy ilyen sarvedo pont megved attol, hogy az elso kerek az arcodba vagja az osszes cumot.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#16708
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
-mert nem mindenki lakik a fogasnál

-mert szar amikor az aszfaltos úton folyó vegyszeres habos szart az arcodra csapja a kerék


egyébként jó kis gép, csak az a váltó:-) ronda a piros váltógörgõ:D
másba nem tudok belekötni, grat;)
Autist Team:)



#16709
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
off:

márhogy az cc-re minek?


ok. értem. csak lehet, hogy ezzel megy városba is, és ott azért jó ha van rajta zár...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#16710
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
csak egy kérdés, mire használod a gépet? mért kell 1 ilyen fr gépbe 3 tányér, meg elsõ átdobó?

nekem a sárvédõ se jön be, vagy ez pl lejtõzéskor nem zavaró, h a lábadhoz ér? meg sokat úgyse számít, a bicó is meg te is koszos leszel ha sárban vagy mindegy h van sárvédõ vagy nincs
akkor meg már mindegy h 10 kiló v 50 kiló sár van rajtad:) szerintem...
esetleg elõre egy nagyobb tárcsát
de egyébként szép gép...


lassan én is linkelhetnék.. kapott elõre egy maxxis külsõt, meg hátulra egy deore drótos tárcsaféket a bicóm

#16711
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás
Offulás:

Aske: bejövõs a sárvédõ? milyen típus pontosan? van fílingje, ha szemembe fröcsköl a sár, de nem mindig hiányzik. ha valaha veszek, ilyen villanyakba dugós lesz.

LX kar miben más, mint a régi (ami mi is volt? :) )
olyat akarok én is, csak 48fog/170mm-es paraméterekkel, a nagybicóra..

#16712
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Beadok akkor én is pár képet. Új fék und hajtómû. (a hátsófék madzagja a héten lesz méretre vágva) Elnézést a sáros gépért.

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

#16713
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás

igen, arra gondoltam. a villogót azt még megértem, meg az elsõ lámpát is. én is szoktam a nyeregtáskában/hátizsákban hordani egyet-egyet, hogyha nem jól jönne ki a lépés és rámesteledne (ez fõleg mostanság fordul elõ, nyáron nem jellemzõ)...


jah, én meg gondolkodtam hogy akkor most a nyeregcsõbilincs
vagy a gyorszár a kerkeken...

az a lánc kb arra jó hogy 20 mp-re lefoglalja azt aki el akarná tulajdonítani
több idõre úgysem hagyom egyedül :)

amúgy azért ilyen fura a képen mert rossz szög és fényviszonyok stb...
de leginkább azért mert ez egy jó nagy váz (20,5'')
itt egy másik:

Feltöltött kép

#16714
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

nos arra gondolék, hogy biztos a zárat kifogásolta a kolléga, ami ott tekeredik a nyeregcsövön. márhogy az cc-re minek?


igen, arra gondoltam. a villogót azt még megértem, meg az elsõ lámpát is. én is szoktam a nyeregtáskában/hátizsákban hordani egyet-egyet, hogyha nem jól jönne ki a lépés és rámesteledne (ez fõleg mostanság fordul elõ, nyáron nem jellemzõ)...

#16715
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

csak én nem értem, hogy mire gondol Zolkow? :(


nos arra gondolék, hogy biztos a zárat kifogásolta a kolléga, ami ott tekeredik a nyeregcsövön. márhogy az cc-re minek?

nekem is kissé hanyattesõsnek tûnik a gép, de lejtõn le biztos jobb :)

#16716
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
csak én nem értem, hogy mire gondol Zolkow? :(

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#16717
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

melyik zárra gondolsz és miért nem jó?


ccre a 0 grammos zár (lopásgátló..) az ideális :D

#16718
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás

érdekes gép, az biztos. terepre (ccre) a slick gumi meg a bivalyszéles nyereg miatt nem igazán jó, a zárról nem is beszélve, bár az gondolom csak ideiglenesen van ott.az a kormányszarv nem áll kicsit meredeken?..ez milyen teló és milyen váz amugy?


a váz egy altrix mistral váz a teló meg rs tora, de mondom cc-re nem a slicket
használom.

melyik zárra gondolsz és miért nem jó?

#16719
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
érdekes gép, az biztos. terepre (ccre) a slick gumi meg a bivalyszéles nyereg miatt nem igazán jó, a zárról nem is beszélve, bár az gondolom csak ideiglenesen van ott.az a kormányszarv nem áll kicsit meredeken?..ez milyen teló és milyen váz amugy?

#16720
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás
nézd, két garnitúra gumim van...
épp egy túrán voltam ahol betonon tekertünk azért slick

van egy conti explorer pro granitúra cc-re

váltogatom õket, függõen attól hogy hova megyek.

amúgy terepre miért lenne kevés?