Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19117 hozzászólás a témában

#6901
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Egy elõnye azért van, szerintem K.... jól néz ki. A nejem 55 kilója alatt nem igen lesz gond vele. Legalábbis remélem.

leginkabb azert gondoltam en is hogy tobb volt a hatrany mint az elony, mert a shimano eltuntette a kinalatbol ezeket a fajta kerekeket igen hamar.

tudod mint "1997 a dobfek eve a shimano-nal"

aztan 98 ota mar egy szot se hallottunk rola. :)



#6902
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
leginkabb azert gondoltam en is hogy tobb volt a hatrany mint az elony, mert a shimano eltuntette a kinalatbol ezeket a fajta kerekeket igen hamar.

tudod mint "1997 a dobfek eve a shimano-nal"

aztan 98 ota mar egy szot se hallottunk rola. :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#6903
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Én kérek elnézést, rosszul tudtam:) Legalább ez is kiderült.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#6904
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Ezzel azért némileg vitatkoznék. Tekintve, hogy a kerékszett az enyém volt, így saját tapasztalatot is tudok mondani. A ritkás fûzésnek valóban nincs sok értelme (cserébe a küllõk méretei igen vastagok), ellenben az agy felõl vannak a niplik, így a forgatott tömeg ennyivel is kisebb. Valamint a hátsó kerék van hasonló módon fûzve, mint a Mavic csúcs kerékszettjei (ISO Pulse). Itt is a hajtás felõl radiálisan, míg a másik oldal 2 keresztre. A 85 kilóm alatt egyszer sem éreztem "kolbásznak" a szerkezetet sõt, szerettem ezt a kereket, csak jött másik :)


szerintem Tam is arra gondolt, hogy a ritka fûzésnek nincs sok értelme.
amit írtál elõnynek, hogy belül van a küllõanya, az ok. viszont hátrány is, mivel középen sûrûn vannak a küllõanyák, sokkal nehezebb hozzáférni...

ritkább fûzés -> erõsebb felni -> több anyag -> több súly a kerék peremén...

nem kötekedni akarom én sem, csak írom, amit gondolok :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#6905
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
adamkg: a mûanyag bakos shimano tárcsa mit takar? az alubakost?

#6906
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás

Ezzel azért némileg vitatkoznék. Tekintve, hogy a kerékszett az enyém volt, így saját tapasztalatot is tudok mondani. A ritkás fûzésnek valóban nincs sok értelme (cserébe a küllõk méretei igen vastagok), ellenben az agy felõl vannak a niplik, így a forgatott tömeg ennyivel is kisebb. Valamint a hátsó kerék van hasonló módon fûzve, mint a Mavic csúcs kerékszettjei (ISO Pulse). Itt is a hajtás felõl radiálisan, míg a másik oldal 2 keresztre. A 85 kilóm alatt egyszer sem éreztem "kolbásznak" a szerkezetet sõt, szerettem ezt a kereket, csak jött másik :)


A mareting újabb áldozata. Ha annyira jó a hajtás oldali radiális fûzés, a tárcsafék oldalon miért nem erõltetik mondjuk elöl bal oldalt? Ugyanaz a csavaró erõhatás lép fel, mint a hajtásnál. És ne mondja senki, hogy "mert a fék nagyobbat terhel". Nekem 1300 wattos maximumom van, ha az nem csavarja, akkor a fék sem.

Súly: 32 db alu anya súlya: 11 gramm. Jelentõs megtakarítás, mondhatom, fõleg, hogy a felnibe ahol belemegy a küllõ, ott jelentõs erõsítés kell, no meg a küllõfejnek is nagyobb súlya van, mintha sima egyenes emnetes küllõszakasz lenne ott - mint a hagyományos keréknél.

No meg ha annyira jó ez a fûzés, a shimano miért tért vissza a hagyományosra? :)
Nem kell mindent elhinni .)
Peace;)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#6907
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

voltunk kinn a hóban: :)

új nyereg (specialized pitch)
2*9 hajtás
100mm-es thomson (a 110mm túl hosszú volt)


Az is Thomson? Még megvan? Eladó?

#6908
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

meg mindig naon baba :spoko:

sulya [kb is eleg] mennyi?


köszi!

kb 11.6-11.7kg
(a fürdõszobai mérleg szerint. a tömeg nem volt igazán szempont.;) )

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#6909
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

meg igazabol tul sok elonye - barmennyire is ezt akartak velunk elhitetni - nincs.


Ezzel azért némileg vitatkoznék. Tekintve, hogy a kerékszett az enyém volt, így saját tapasztalatot is tudok mondani. A ritkás fûzésnek valóban nincs sok értelme (cserébe a küllõk méretei igen vastagok), ellenben az agy felõl vannak a niplik, így a forgatott tömeg ennyivel is kisebb. Valamint a hátsó kerék van hasonló módon fûzve, mint a Mavic csúcs kerékszettjei (ISO Pulse). Itt is a hajtás felõl radiálisan, míg a másik oldal 2 keresztre. A 85 kilóm alatt egyszer sem éreztem "kolbásznak" a szerkezetet sõt, szerettem ezt a kereket, csak jött másik :)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#6910
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
meg mindig naon baba :spoko:

sulya [kb is eleg] mennyi?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#6911
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás
voltunk kinn a hóban: :)

új nyereg (specialized pitch)
2*9 hajtás
100mm-es thomson (a 110mm túl hosszú volt)
Posted Image

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#6912
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
meg igazabol tul sok elonye - barmennyire is ezt akartak velunk elhitetni - nincs.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#6913
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Kösz az infot. Mutatós ez a fajta fûzés.
Egyébként mit bír egy ilyen? AM-re XC-re való inkább?

jah, mutatós, csak ha centírozni kell, akkor fonják a szemöldöküket a szerelõk :)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#6914
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás
Kösz az infot. Mutatós ez a fajta fûzés.
Egyébként mit bír egy ilyen? AM-re XC-re való inkább?


#6915
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
WH-M765

Posted Image

sztem Remhorcsog erre gondolt

Posted Image
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#6916
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
True.
Ezt tévesztettem össze:
Posted Image
Ezzel:
Posted Image
Akkor tehát WH-M765 :)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#6917
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.124 hozzászólás

Ez milyen felni/kerékszett?

Xtr
M965

Típusszámot nem tudok mondani, de XT kerék.

#6918
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Xtr
M965
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#6919
zylin

zylin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 hozzászólás

Posted Image

Ez milyen felni/kerékszett?


#6920
karfi

karfi

    vendég

  • fórumtag
  • 151 hozzászólás
szivesen, de csak az alkatreszlistat olvastam vegig :)