Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3052 hozzászólás a témában

#141
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

De az offset pont azt csinálja, ami nekünk kell, nem?

Nem látom kiírva sehol, de ha minden igaz, 24mm-es tengelyt fogad direktben (+22->24mm persely is van), és 46-os belső átmérőjű pressfit házba megy. A 8mm offset pedig -ha jól értem- a középponthoz képesti eltolás, azaz +/- 8mm, ami már bőven jó, ennél sokkal többet a csúszópapucsos vázam sem tud,legalábbis a láncfeszítő jelentősen levesz mindkét végállásból.

Sajnos BSA-hoz nem jó, de a 46-os PF házban hamarosan érintett leszek ;-)

 

Hát őőő, de ez nem egysebis-átalakító, csak egy "sima" PF-->BSA átalakító, annyi trükkel, hogy offset. De ezzel nem fogod a láncnyúlásnak megfelelően utánállítani a láncfeszességet. Vagy valamit nem fogtam?



#142
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.889 hozzászólás

Tökre más, de azért belinkelem, mert szembe jött: https://www.aliexpre...2932296996.html

Ez elég fapadosnak tűnik a Nineréhez képest (ami szintén nem BSA), de cserébe olcsóbb, és jók a visszajelzések. PF30-as 46mm-es helyre megy, hátha hasznos lesz valakinek.

 

Hát őőő, de ez nem egysebis-átalakító, csak egy "sima" PF-->BSA átalakító, annyi trükkel, hogy offset. De ezzel nem fogod a láncnyúlásnak megfelelően utánállítani a láncfeszességet. Vagy valamit nem fogtam?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#143
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Tökre más, de azért belinkelem, mert szembe jött: https://www.aliexpre...2932296996.html

Ez elég fapadosnak tűnik a Nineréhez képest (ami szintén nem BSA), de cserébe olcsóbb, és jók a visszajelzések. PF30-as 46mm-es helyre megy, hátha hasznos lesz valakinek.

 

Én még nem, mert kezdő vagyok. :-)

 

Viszont szemezgetek a Trickstuff Exzentriker-rel. Ezzel valakinek tapasztalata? Bár húzós az ára, az tény. :/



#144
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.889 hozzászólás

bike-snob-singlespeed_s.jpg?itok=TgWbASp

 

https://www.outsideo...-mountain-bikes

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#145
deviantRider

deviantRider

    fórumtag

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

Van bizony, és elég korlátos a dolog. Nem igazán működik együtt akármilyen hajtóművel, leginkább a dedikáltan ss hajtóművet szereti, mert egyéb karok lánctányértartó részei hajlamosak beleérni. Aztán az ilyen excenteres rendszer nagyon hajlamos a recsegésre is, és nem a hanyag beszerelés miatt. Ráadásul van olyan állása az állíthatóság ellenére, ahol csak fél láncszemmel fogja kiadni jóra a láncfeszesség. 

Személy szerint, amíg nem volt ss vázam, addig (ha szép ha nem) feltettem egy 1 görgős láncfeszítőt hátra, és bár nem volt SS-esen hangtalan, de mindig jól működött, és rendben volt vele a láncfeszesség. Aztán mikor megvettem a dedikáltan SS on-one-t: 

 

Aham. Hát ez nem jó hír. :-/ Főleg a recsegés. Bár lehet azt megoldja a bőséges kenőzsír.  Az, hogy korlátozott, annyira nem vészes. Mert most nálam a "Magic ratio" van, amivel tökéletes a láncfeszesség. Egyelőre. Sokat nem hiszem, hogy kell majd vele játszani, ha a nyúlást kell kompenzálni. (+ ott van a lánccsere is, ha már nem lehet tovább tekerni) Inkább az ára a visszatartó tényező nálam. Mert akkor még ha meg is venném, cserélhetnék hajtókart is.

De tény, hogy egy jó SS ready váz lenne jó. Csak még ott nem járok. Majd egyszer annak is el jön az ideje. :-)



#146
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.889 hozzászólás

Egy 32-es rozsdamentes on one nekem is van ha kell. Tökéletes állapotban.

 

privátüzi megy. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#147
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

zscs: a surly 21T? első 32T mid van? (pm is jöhet. :))


Egy 32-es rozsdamentes on one nekem is van ha kell. Tökéletes állapotban.

sisqo módosította - 2018. november 16. - 18:32


#148
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

bár nem volt ilyen kérdés, de feszítőből az On-One mellett (helyett) ilyen olcsóságot használok: https://www.aliexpre....27424c4dCWuulP

 

Lánckerék témában meg bevallom, nem is merült fel a tartósság, mint szempont, azt hittem, az alu kazettatest miatt kerestek talpasat. Az én km/év teljesítményem mellett a 200 Ft-os noném is szinte örökké fogja bírni, a többi meg főleg :)



#149
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.889 hozzászólás

zscs: a surly 21T? első 32T mid van? (pm is jöhet. :))


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#150
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Rosszul írtam, nem On-One, hanem a superstar-féle talpasból van több is. Plusz egy Surly. Surly egy Tug Nut is van, egy ilyen:

CH9999.jpg

lehet, meg kellene hirdetnem ezeket, évek óta meg sem piszkáltam az SS cuccaimat...



#151
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

valaki próbált már ilyet?

https://www.bike24.c...ml?q=chris king

jobb mint mondjuk egy surly?

 

Nem használtam én sem CK-t, de gyanítom, hogy elég jó lehet. Rendes, talpas ss lánckereket kazettás ss agyon ilyet használtam: 

SKOOCHRTC332_P1.jpg

Illetve ilyen superstar components volt még fent sokáig: 

cog-1.jpg

Mivel kizárólag montiztam az SS bringámmal ezért mindkettőből csak 20t volt fent a leggyakrabban. Illetve 22t mikor a salzkammergut-on mentem SS. 

Értelemszerűen a 22t-n nem látszik kopás, a két 20t-n (darabonként kb. 8 ezer km alatt) azért igen, de ez sem számottevő, nem nyalódtak le a fogak, és használat közben sem érezni különbséget. Pedig nem tettem fel őket még fordítva. 

Hozzátartozik a dologhoz, hogy elöl 32t SS on-one tányér volt mindig, ilyen: 

CROOSS_P1-01.jpg

Az egészhez 8-as, váltós KMC láncot használtam mindig, és csak. Kínosan ügyeltem a nyílegyenes láncvonalra, ehhez még egyedi méretű hézagolót is esztergáltattam az ss agy kazettájára. 0,75-nél pedig levettem a láncot és újat tettem fel. 

A lánctányéron semmi nem látszik, szerintem az sosem fog elkopni. 

 

Én még nem, mert kezdő vagyok. :-)

 

Viszont szemezgetek a Trickstuff Exzentriker-rel. Ezzel valakinek tapasztalata? Bár húzós az ára, az tény. :/

Van bizony, és elég korlátos a dolog. Nem igazán működik együtt akármilyen hajtóművel, leginkább a dedikáltan ss hajtóművet szereti, mert egyéb karok lánctányértartó részei hajlamosak beleérni. Aztán az ilyen excenteres rendszer nagyon hajlamos a recsegésre is, és nem a hanyag beszerelés miatt. Ráadásul van olyan állása az állíthatóság ellenére, ahol csak fél láncszemmel fogja kiadni jóra a láncfeszesség. 

Személy szerint, amíg nem volt ss vázam, addig (ha szép ha nem) feltettem egy 1 görgős láncfeszítőt hátra, és bár nem volt SS-esen hangtalan, de mindig jól működött, és rendben volt vele a láncfeszesség. Aztán mikor megvettem a dedikáltan SS on-one-t: FROOSSLTD29_P1.jpg

Akkor rájöttem, hogy az állítható hátsó vagy csúszópapucsos megoldásnál nincs jobb erre a célra. (Pedig magával a vázzal annyit szívtam mint senki, és tényleg nem volt egy tökéletes darab) Hangtalanságban, tartósságban és láncfeszesség/láncvonal beállíthatóságban nincs jobb megoldás. Pedig ezen a teljesen primitív csúszópapucson teljesen primitív láncfeszítőt használtam, oké, hogy nagyon finoman állíthatót: 

p5pb13898634.jpg

 

pont tegnap akadt a kezembe a singlespeed converter készletem, csomó coccum van elfevőben már vagy 4 éve. Láncfeszítő, hézagoló, 18t, 20t, 21t, On-One acél és Surly is (21t asszem), gyk. még új, 32-es és 33-as első SS lánctányérok stb.

A Surly elég jó szerintem, On-one cuccoknál sokkal. CKing passz

Sosem tudtam egyik lánckerekem határát sem elérni eddig, nyilván ehhez kellett, hogy talpasok, és acélok legyenek. Gondom a nem talpas, hitvány neuzeres lánckerékkel volt csak, az kopott is meg csavarodott is, no de 190ft volt :) Nyilván ennyi pénzért ez is a tökéletes kategória. 

 

Mindent figyelembe véve szerintem nagyon is megérheti a CK, még ha elsőre drágának is tűnik. Szerintem sokkal többet bírhat, mint egy hasonló árú lánckeréksor, ugyanakkor egy rendes SS bringára, amire alig kell alkatrész, valljuk be, elfér egy-egy ilyen finom darab, ráadásul ez a pontosságával és vélhető anyagminőségével még hozzá is tesz az élményhez nem csak vizuálisan, hanem funkcionálisan is. 

129360_00_c.jpg?v83adbf743922d0494392e5e



#152
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

valaki próbált már ilyet?

https://www.bike24.c...ml?q=chris king

jobb mint mondjuk egy surly?

pont tegnap akadt a kezembe a singlespeed converter készletem, csomó coccum van elfevőben már vagy 4 éve. Láncfeszítő, hézagoló, 18t, 20t, 21t, On-One acél és Surly is (21t asszem), gyk. még új, 32-es és 33-as első SS lánctányérok stb.

A Surly elég jó szerintem, On-one cuccoknál sokkal. CKing passz



#153
deviantRider

deviantRider

    fórumtag

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

Én még nem, mert kezdő vagyok. :-)

 

Viszont szemezgetek a Trickstuff Exzentriker-rel. Ezzel valakinek tapasztalata? Bár húzós az ára, az tény. :/



#154
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.889 hozzászólás

valaki próbált már ilyet?

https://www.bike24.c...ml?q=chris king

jobb mint mondjuk egy surly?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#155
deviantRider

deviantRider

    fórumtag

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

Én is single speed-re váltottam nem rég. Picit rögös út vezetett idáig, de végre sikerült láncfeszítés nélkül megoldani és egy nekem "megfelelő" áttétellel. (36/16, 43cm a láncvilla hossza) Persze hegyre combos lenne, de amúgy terepre, ahol leginkbb járok teljesen jó. Még síkon se vészes. Ha majd megnyúlik a lánc, én elöl feszítem majd meg egy ISCG görgős láncterelővel. (egyik képen látszik is már hogy fent van a konzol)
 

ssorb01.jpg

 

Pár kép még:
 

http://bringablog.hu...ges/ssorb02.jpg

http://bringablog.hu...ges/ssorb03.jpg

http://bringablog.hu...ges/ssorb04.jpg

 

 

 

Legjobb dolog ever!. Kell a halálnak váltó! :-D


  • Kisherceg kedveli ezt

#156
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.889 hozzászólás
Ezt meg csak úgy...

IMG_20180715_155052.jpg

#singlespeed #bling #hope #trial #surly :D

Kisherceg módosította - 2018. július 15. - 15:56

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#157
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás

Nekem volt Novatec tárcsás kazettás egysebi hátsóagyam, sajnos a kalapácsaival valami nem stimmelt (szétszedtem és az egyik kalapács akadós végéből volt letörve), ezért néha szalajtott, de ez lehet teljesen egyedi eset is...messzemenő következtetést nem vonnék le.


  • Kisherceg kedveli ezt

#158
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.889 hozzászólás

azt nem tudom, de érdekelne, a Novatec milyen.
 

 

ja, az engem is, mert olyanom nincs.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#159
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás
azt nem tudom, de érdekelne, a Novatec milyen.

egysebis (kazis és disc-es) hátsó agyból van valami best-buy tipp? olyan kellene, ami halk, nem ilyen ordító "VIGYÁZAT! JÖVŐŐŐŐK!!!" hangos, mint a hope.



#160
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.889 hozzászólás

egysebis (kazis és disc-es) hátsó agyból van valami best-buy tipp? olyan kellene, ami halk, nem ilyen ordító "VIGYÁZAT! JÖVŐŐŐŐK!!!" hangos, mint a hope.


Kisherceg módosította - 2018. június 30. - 12:51

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"