Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Single Speed

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3052 hozzászólás a témában

#101
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Az a 77 az 67 ? 

Persze, bocs, elírtam... 



#102
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Az a 77 az 67 ? 

 

74 vagy hegyesebb nyeregvázcső szögre, 77-nél laposabb fejcsőszögre, 660 mm feletti vízszintes felső cső hosszra, XL-es méretre (50+ cm nyeregvázcső hosszra) és állítható hátsó papucsra, dropperpost lehetőségre valamint 148-as boost papucsra vágyom. Elsősorban acélból, másodsorban lehet akár alu vagy karbon is, ha tudja a fentieket. Csak váz viszonylatban 300 eft környéki maximum áron, de lehet a harmada is smile.png Köszi! 

 

Ez a specialized fuse is nagyon szimpi, csak ezt sem lehet kapni... pedig az igényeimnek maradéktalanul felelnek meg az adatai...    



#103
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

jól ki vagyok veletek segítve.... smile.png

 

zscs: ezekről beszéltünk úgy egy éve, de kb most is igaz, hogy munkaidőben nem tudok érte elmenni és ha te nem akarod küldeni, akkor sajnos ott is marad a tárolódban. sad.png

 

Mars: mi számít normális geometriának? (korábban írtad, hogy konkrét számaid vannak. ha közzéteszed, könnyebb figyelni, ha esetleg szembejön valami.)

 

74 vagy hegyesebb nyeregvázcső szögre, 77-nél laposabb fejcsőszögre, 660 mm feletti vízszintes felső cső hosszra, XL-es méretre (50+ cm nyeregvázcső hosszra) és állítható hátsó papucsra, dropperpost lehetőségre valamint 148-as boost papucsra vágyom. Elsősorban acélból, másodsorban lehet akár alu vagy karbon is, ha tudja a fentieket. Csak váz viszonylatban 300 eft környéki maximum áron, de lehet a harmada is :) Köszi! 

 

Ez a specialized fuse is nagyon szimpi, csak ezt sem lehet kapni... pedig az igényeimnek maradéktalanul felelnek meg az adatai...    



#104
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

jól ki vagyok veletek segítve.... :)

 

zscs: ezekről beszéltünk úgy egy éve, de kb most is igaz, hogy munkaidőben nem tudok érte elmenni és ha te nem akarod küldeni, akkor sajnos ott is marad a tárolódban. :(

 

Mars: mi számít normális geometriának? (korábban írtad, hogy konkrét számaid vannak. ha közzéteszed, könnyebb figyelni, ha esetleg szembejön valami.)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#105
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Csak nehogy az legyen ám, hogy Kisherceg lánckereket keres, de végül eladja a Unitját!


  • Kisherceg kedveli ezt

#106
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 128 hozzászólás
[/quote]

nekem van superstarcomponants talpas, 19t lánckerekem, kb. új, de pont mostanában keresek hozzá vázat ( :D )* , viszont ha nem találok (unit komplett bringaként sincs már Európában sem, vázként nem is volt, és idén már nem is lesz...) akkor lehet, hogy eladóvá válik. De, inkább szeretnék hozzá egy ss vázat. Ki gyárt mostanában csúsztatható papucsos monti vázat normális geometriával? (kona nincs, on-one már nem, niner drága és nem jó a geo...) 
*(elnézést... :D )

Ami most beugrik hirtelen az a Speci Fuse 2020-as, idén új váz, SS-ként is használható, bár ez veretősebb geojú cucc, vázszettként is, bár az itthoni kínálatban nem láttam fent az oldalon.

#107
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

nekem van talpas Superstar Comp-os 19, 20, 21t (új vagy alig használt), sőt, Surly 21t és egyéb SingleSpeed extrák. Csak legalább 3-4 hét még, mire eljutok a tárolómba és megkaparinthatom.



#108
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Van itt esetleg valaki, akinek kallódik egy feleslegessé vált, normálisabb (on-one, esetleg surly) 19T lánckerék a fiókban/sufniban/ágy alatt és megválna tőle nem túl nagy, de értelmezhető mértékű és többé-kevésbé értékarányos (<--ez nagyon szép voltlaugh.png ) anyagi ellenszolgáltatás ellenében?

nekem van superstarcomponants talpas, 19t lánckerekem, kb. új, de pont mostanában keresek hozzá vázat ( :D )* , viszont ha nem találok (unit komplett bringaként sincs már Európában sem, vázként nem is volt, és idén már nem is lesz...) akkor lehet, hogy eladóvá válik. De, inkább szeretnék hozzá egy ss vázat. Ki gyárt mostanában csúsztatható papucsos monti vázat normális geometriával? (kona nincs, on-one már nem, niner drága és nem jó a geo...) 

*(elnézést... :D )



#109
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

Van itt esetleg valaki, akinek kallódik egy feleslegessé vált, normálisabb (on-one, esetleg surly) 19T lánckerék a fiókban/sufniban/ágy alatt és megválna tőle nem túl nagy, de értelmezhető mértékű és többé-kevésbé értékarányos (<--ez nagyon szép voltlaugh.png ) anyagi ellenszolgáltatás ellenében?

 

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#110
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

5dac8aa1a6957b3caf5478c8.jpg?width=2000&


  • ZolkoW kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#111
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Ha nem új, akkor bocs, úgy rémlik, amit KisSerceg linkelt, az drágább vala.

https://www.gussetco...es/xd-1-er-kit/



#112
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

Uhh, de fáj ez most. 189 centihez, póklábakhoz jó is lenne az XL-es, ugye? 

 

Remélem rendeltél, mert a jövő évi ára nagyon elszállt...

https://www.probikes...020/173103.html


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#113
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

Rabbitnak kis kedvcsináló. :) A kép apropója, hogy ma volt az első tekerés a szép, új, friss kerekeimmel.

 

48560672341_7f0c9f42f3_h.jpg


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#114
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

Uhh, de fáj ez most. 189 centihez, póklábakhoz jó is lenne az XL-es, ugye?


Szerintem pont a méreted. ;-)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#115
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

XL méretben van némi akció:

https://www.probikes...019/157603.html

 

Uhh, de fáj ez most. 189 centihez, póklábakhoz jó is lenne az XL-es, ugye? 



#116
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

Mostanában, ha az ember jó-tisztességes iparosmunkával megáldott ss vázat/bicajt keres, akkor mik a valós/földhöz közeli lehetőségei? 

Gondolok itt arra, hogy volt pl az on-one ss váz (jó, az nem volt olyan pontos, de most ettől tekintsünk el.), amire egész jó kis bringát lehetett kanyarítani viszonylag jó áron. (200eft-ból, használt cuccokkal, már tele volt salsa villával dt kerékkel meg xtr ezzel-azzal) 

Azt hiszem, a unit már nem annyira ez a kategória, mert ezer euró felett gyakorlatilag vázszettet kap az ember, a többi összetevő mind hulladék, kvázi dísz. :)

Mindenképp új vázból induljunk ki, mert XL-es méretre van szükség, és az nagyon ritkán tűnik fel a használt piacon. 

 

XL méretben van némi akció:

https://www.probikes...019/157603.html


  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#117
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld
Most tett fel Figyisz az aproba egy 19"-os P-29 szettet.

#118
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

még ez is ami eszembe jutott, bár ahogy nézem, csak L-ig megy fel:

http://www.sobreshop...s/"Cadre Dad 9"

http://www.sobreshop...Products/Pattes

 

meg még ő is (XL is van!!!!):

https://www.brotherc...frames/big-bro/

bár ez rajta van az mtbr listán is. :)

 

meg még (de ez komolytalanul drága):

https://www.shandcyc...ahookie-single/

 

 

 

 

egyébként van preferencia alu/acél/műanyag vonalon?

 

ha nagyon nem sürgős, éehet érdemes várni, amíg a Kona jövő évi Unitja előkerül, egy pletyka szerint leveti a túrageót... :)

Prioritás nincs, illetve de, jó geometria legyen. Hogy mi a jó, azt magamra nézve mm pontosan tudom specifikálni, szóval ez nem gond. 

Vázanyagból az acél a preferált, aztán az alu, kartont nem szeretnék, az szerintem másra való. 



#119
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

de nekem az egygörgős rugós láncfeszítő sem tűnik akkora nagy eretnekségnek... :ph34r: )

pedig az, nekem is volt úgy, és bár működött, de a csúszópapucsos megoldások (legyen az bármennyire is puritán) sokkal- sokkal jobbak. 

Excenterrel, pláne átalakítóval sosem próbálkoznék, recsegjen a töpörtyű, a bringa ne. :) 



#120
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

dícséretes gyűjtőmunka! ;-)

A Speci odab*sz, de ezek a legutóbbiak is tetszenek.

Érzem, hogy egyszer eljön még, amikor vásárlok valami excenteres középrészt az aluvázamba!

(ez egyébként az összes PF46-os, vagy milyen csapágyházzal kéne, hogy működjön, mondjuk a csúszópapucsos megoldás azért jobban tetszik, franc se akar nyerget is állítgatni a láncfeszességgel. Ezért lehet, hogy ban fog járni, de nekem az egygörgős rugós láncfeszítő sem tűnik akkora nagy eretnekségnek... :ph34r: )