Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18475 hozzászólás a témában

#17901
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Milyen mechanikus féked van? Általában lehet állítani, a deore-nél pl a féktest jobb (vagy küllõk felõli) oldalán egy imbusszal.

MarCobei: Egy szimpla V-fékkel is pofára tudsz esni, de mondok jobbat: lépj rá a cipõfûzõdre, és akkor a bringát is megspórolod
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#17902
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
hát szerintem jó kis fék a 9es,ha jó pofával jól beállítva tiszta tárcsával használod

ha csak fél pofa mozog,akor érdemes ugy belõni hogy a tárcsa ne mozduljon semerre,a pofa azért mozog hogy az érje el,ne fordítva
ha nem tudod addig finomállítani akor alátétezz máshogy!!

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#17903
Elsin

Elsin

    vendég

  • fórumtag
  • 56 hozzászólás
Keresgéltem eredménytelenül, sehol nem találtam a fórumban, h h lehet faszán beállítani egy mechanikus tárcsaféket.. Biztos vagytok páran akik tudnátok ebben segíteni.. A problémám az hogy a machanikus féknél egy oldal fix, és a tárcsa elég sokat hajlik mire odapréseli az aktív oldal, ezt hogyan tudnám csökkenteni, vagy ez így normális? (xfactorosok rakták össze..)

#17904
MarCobei

MarCobei

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
hi! lehet sõt biztos h írtátok de nem volt kedvem végigolvasni mindent meg amúgy is nincs rá idõm. annyi lenne a kérdésem h a Hayes HFX-9 Carbonról tud-e valaki valamit? tényleg olyan jó az ereje mint amilyennek mondják? mert ha tényleg jó akkor beszerzek én is belõle egy párat. nincs vele amúgy semmi baj? mert mostanában már nem olyan drága. én 160-as tárcsával hsználnám, az elég lenne arra h akár azonnal is pofára tudjak esni? mert van deorem de az úgy szar ahogy van... lényeg az h nagyon fogjon!!! erre képes ez a fék, vagy mást kell venni? seg kösz üdv: én

#17905
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
egy tárcsa mennyit üthet ami még normális? egy két tized mm? Vagy az már nem jó?!

#17906
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

jah.. olcsó, lassan kopik, nem melegszik, de nem kifejezetten erõs
megfog, de a gyári erõsebb


no mindegy 3e forint volt...
volt három fajta egyikre sem volt igazán írva semmi én a részing öszetételt vettem...
asszem s3 racing névre hallgat...

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#17907
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Alulról úgy töltitek fel, hogy a légtelenítõ csavarnál fecskendõvel belenyomjátok a fékfolyadékot, amíg a tartály meg nem telik?

igen, lényegében így, de ha valaki itt megáll, abból lesznek a levegõs fékek. addig kell alulról beletölteni az olajat, amíg felül buborékmentes folyadék jön ki, akkor lehet lent, majd fent bezárni.

#17908
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
jah.. olcsó, lassan kopik, nem melegszik, de nem kifejezetten erõs
megfog, de a gyári erõsebb

#17909
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
gold fren betéteket használt már valaki?!

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#17910
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Alulról úgy töltitek fel, hogy a légtelenítõ csavarnál fecskendõvel belenyomjátok a fékfolyadékot, amíg a tartály meg nem telik?


A sebesség mindent megold.

 


#17911
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
Boltra egyszerûen nincs pénzem. Egy hajtókar csere is 2szer annyiba került mint gondoltuk.. max Májusba :( még tárcsát is kell vennem elõre.. bár az kijön a grimeca árából, mert 160 asat veszek.

#17912
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
én elõször szétszedném darabokra, átmosnám olajjal, aztán összeraknám, sose árt egy ilyen

utána valszeg megoldódik a dolog, ha nem, akkor irány a bolt!

#17913
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
elég nehéz a valamit orvosolni úgy hogy nem látja az illetõ, telefonos és internetes gyógyítás meg max a Gyógyíto Webgömb v2.0 által van:) de komolyan, vigyétek be egy boltba, ahol meg kell tudniuk csinálni, kint sem kerülhet olyan sokba ez. vagy mikor jössz haza, végy rá goodridge(nem, nem az állítólagos 40%-os(LOL) fékerõnövekedésért) hanem azért mert sokkal ellenállóbb a csõ a mechanikus sérülések ellen.
így tiszta lappal indul a fék.



ill msot így utólag visszagondolva volt egy olyan eset, mikor egy gombostûhegynyi apró lyuk volt a csövön, és anélkül ment el pár csepp olaj hogy azt észrevettük volna, viszont így a nyomáspont is megszünt. és hiába néztük át a féket, sehol sem találtuk a hibát.

#17914
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
de akkor hova tûnt a fékolaj? mi lehetne a baj?

#17915
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a hayes gyári csõ egy nemtudom milyen anyag, világos szinü müanyagos, majd ezen van rajta a külsö fekete müanyag borítás. a külsö szokott megsérülni, eltörni nem tud a csõ, csak ha direkt kettéteöröd, de ilyet még nem láttam. csomót kötöttem a csõre, meg is "tört" valahol, de nem engedett el semmit. lehet eltömõdött a csõ, mikor megtöltötted akkor még "tele" érzése volt, majd arrébnyomta a mocskot, így mintha elveszne a nyomáspont. én ezért cseréltem le.

#17916
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
azért gondoltam a fékcsöveselfolyósra, mert ezerszer néztük, és tutira sehol máshol nem ereszt, az egyik régi bikemagban meg van fékcsõ keresztmetszet, és ott van ahol kevlár fonat van a belsõ és a legkülsõ réteg között, sztem a belsõ csõ, minimum megrepedt, de lehet, hogy el is tört, és csak a külsõ, fekete borítás tartaj a csövet...
Azért furcsán nézne ki egy goodrige fékcsõ egy alapvetõen cc bringán, de majd meglátjuk..:)
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#17917
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

De gondolom thez te sokkal sokkal profibb és sokkal sokkal okosabb és tapasztaltabb és te thez hasolítasz a fõnökömre HATALMAS EGOJA van!;)

légteleníts le légyszi egy hayes-t nekem így, úgyis fel kell töltenem olajjal;)(van aki így csinálja, de nekem sajna nicns fél órám erre elpazarolni esetlegesen nagyobb hibafaktorral)
megint módosítok
csak mert valaki(aki tényleg ért hozzá) egy féket fecskendõ nélkül légtelenít, attól még egy másikat azzal fog:) hisz csak azt az egyet láttad.
na de errõl a témáról ennyit.

#17918
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás

z: shimanohoz, hopehoz tényleg feltétlen nem kell fecskendõ...
hayeshez igen, mert nagyon pici lyukon kéne tölteni az olajat, ezért egyszerûbb talán alulról
avidot is tán jobb alulról, de ott még speci szerszám is kell

bár hogy egy tapasztalt ember miért felülröl légtelenít, azt nem értem... kicsit egyszerûbb, de sokkal hoszabb és több esély van a levegõ benntmaradására és több olaj is kell hozzá, sokkal. ...


Málna azt nem tudtam aszt hittem h mind szabcány de akko nem.

Azt nem tudom h miért ugy de mûködik a dolog:)

#17919
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás

meséld el légyszives hogy a "nagyonprofi" svájci úriember hogyan csinálja akkor, és Te hogy csinálnád nélküle.



Aszp: rétegek közé nem megy be,valahol ki kéne jönnie akkor ha eltünik. egy csõ 9 körül van, a goodridge ~12 körül jön ki, érdemes az utóbbira benevezni.


Okés
Egyébként profi ha hiszed ha nem, nem kell az irónia:S
De minek is írjam le pontosan ugy kell ahogy egy hope fék userguilde-jában le vagyon írva. Aki nem hiszi az majd utána jár.

De gondolom thez te sokkal sokkal profibb és sokkal sokkal okosabb és tapasztaltabb és te thez hasolítasz a fõnökömre HATALMAS EGOJA van!;):wtf:

#17920
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
z: shimanohoz, hopehoz tényleg feltétlen nem kell fecskendõ...
hayeshez igen, mert nagyon pici lyukon kéne tölteni az olajat, ezért egyszerûbb talán alulról
avidot is tán jobb alulról, de ott még speci szerszám is kell

bár hogy egy tapasztalt ember miért felülröl légtelenít, azt nem értem... kicsit egyszerûbb, de sokkal hoszabb és több esély van a levegõ benntmaradására és több olaj is kell hozzá, sokkal.

fékcsõ: nekem is meg van törve a mag csöve, de nem megy az olaj sehová
de elvileg nem lehetetlen, de szerintem elõbb szakadna ki a csõ, mint hogy elmászkáljon ott bennt