Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18475 replies to this topic

#61
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,882 posts
Ááá, fogadni mertem volna, hogy csak 18,7% lesz a különbség, de örülök, hogy megvan kereken a 20%. :P ;) :D
  • ZolkoW likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#62
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,681 posts
Megvártam, hogy a legutóbb vásárolt fémes betétről tapasztalatom is legyen, de továbbra is töröm a fejem, milyen együttállás kell ahhoz, hogy valaki a gyantásat érezze erősebbnek. De 4-5 féle betétnél még nem nagyon próbáltam többet, szóval lehet, hogy nagyon másokból válogattam. Ez most egy 7120-as SLX betét, a gyári gyantás hűtőbordás helyett tettem be natúr borda nélküli (mert az volt) fémest, és bekopás nélkül is 20%-kal erősebb.
  • Rabbit likes this

#63
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

blog ON

 

Mivel a BB7 azóta visít kisebb-nagyobb mértékben, mióta megvan (asszem a gyári fémes betét), kísérletileg vettem bele (szigorúan előre) Jagwire organikus betétet. Jelentem, a mai 20km-es körön nem hangoskodott. Fékerőre is teljesen jó, nem marad el (sokkal) a gyáritól. Feltűnő - bár tapasztalataim szerint ez megszokott - hogy a fékkaron valamivel puhább az érzés, illetve nem is harap olyan digitálisan, mint a fémes betét.

 

blog OFF

Amióta tárcsaféket használok, egy két kivételtől eltekintve mindig gyantás pofákat vettem a fékeimbe. Sosem érdekelt, hogy hamarabb kopik, mint a fémes, mert így is elég sokáig tartottak féktípustól függetlenül. De az mindig érezhető volt, hogy jobban fogtak a gyantás pofák, mint a fémes, és hangjuk sem volt sosem, illetve szerintem a tárcsával is sokkal kíméletesebbek. 

Persze, nem járok sokat az Alpokban, nem fékezek órákat egyhuzamban, és valószínűleg olyan lassan megyek, hogy ehhez a tempóhoz bármennyi fékerő elég. :D 

A fékkaron mintha én is éreznék némi lágyságot gyantás pofa használatakor, de volt már olyan gyantás pofám is, ami érzésre ugyan olyan digitálisan koppanós érzés volt, mint a fémessel... 

Az xt fékben jelenleg lévő Trickstuff gyantás pofánál például kifejezetten érzem a lágyságot, pedig előtte nem is fémes volt az xt-ben, csak a saját, gyári, bordás, gyantás pofája. (a Trickstuff még csak nem is bordás.)



#64
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,882 posts

blog ON

 

Mivel a BB7 azóta visít kisebb-nagyobb mértékben, mióta megvan (asszem a gyári fémes betét), kísérletileg vettem bele (szigorúan előre) Jagwire organikus betétet. Jelentem, a mai 20km-es körön nem hangoskodott. Fékerőre is teljesen jó, nem marad el (sokkal) a gyáritól. Feltűnő - bár tapasztalataim szerint ez megszokott - hogy a fékkaron valamivel puhább az érzés, illetve nem is harap olyan digitálisan, mint a fémes betét.

 

blog OFF


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#65
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Kipumpáltam a fékkarral a dugatyút és a kerületére kentem fülpiszkálóval fékolajat.De teljesen nem jött ki.Kb 4mm-re.Nem mertem jobban kinyomatni.Teljesen ki kéne nyomatnom és akkor férnék hozzá a gumihoz?


csak akkor fersz hozza teljesen a gumigyurohoz, ha kiszeded dugattyut, de ehhez szet kell szedni a fektestet, bar lehet kijon szetszedes nelkul is, csak nem lesz egyszeru visszatenni, igy nez ki:

https://www.mtbr.com...51-jpg.1158338/

www.mtbr.com/threads/xt-m8000-broken-pistons.1056556/

de nem hiszem, hogy teljesen szet kene szedned, bar nem tudom, hogy mennyit hasznaltad, eleg lehet csak a kisse kipumpalt dugattyukra kenni fekolajat, majd visszanyomni, esetleg parszor megismetelni. Azert ez eleg maceras, mert konnyen eltorhet a keramia dugattyu :/

#66
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Külső csere után próbálom beállítani a kerék gyorszárján hogy ne súroljon bele a tárcsa a fékpofába.Miért van az hogy terheletlenül jó,tehát nem hallom a súrolást,viszont ha tekerek akkor beleér?


nezd meg a dugattyukat, hogy nincs-e kijjebb valamelyik. Nalam volt mar ilyen gond, vagy hogy kilazult allandoan a gyorszar, de vegul bekentem csavarrogzitovel a menetet.

#67
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 118 posts

Üdv!

Külső csere után próbálom beállítani a kerék gyorszárján hogy ne súroljon bele a tárcsa a fékpofába.Miért van az hogy terheletlenül jó,tehát nem hallom a súrolást,viszont ha tekerek akkor beleér?



#68
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 118 posts

Shimano hidrósra gondoltam,de ha azt mondod ez is megfelel akkor oké.Köszi a választ Bikertigger.



#69
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Új bringámon lesz hidrós Tektro M275 fék,ezt gondoltam leváltani mechanikusra.Visszaolvasva a hsz-eket nem ajánljátok a mechanikust.

Mik a tapasztalatok ezzel a fékkel (M275)? Mire érdemes cserélni?

semmire

használni kell.


  • Kisherceg and Rabbit like this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#70
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 118 posts

Új bringámon lesz hidrós Tektro M275 fék,ezt gondoltam leváltani mechanikusra.Visszaolvasva a hsz-eket nem ajánljátok a mechanikust.

Mik a tapasztalatok ezzel a fékkel (M275)? Mire érdemes cserélni?



#71
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 posts

https://trpcycling.com/product/spyre/


  • Rabbit and zscs like this

#72
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 118 posts

Üdvözletem!

Városi tekeréshez BB7-en kívül melyik mechanikust ajánlanátok? Ezt esetleg https://www.bikedisc...0mm-tarcsa.html vagy Shimanoéktól valamit?



#73
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 posts
  • LocationAjka
Kipumpáltam a fékkarral a dugatyút és a kerületére kentem fülpiszkálóval fékolajat.De teljesen nem jött ki.Kb 4mm-re.Nem mertem jobban kinyomatni.Teljesen ki kéne nyomatnom és akkor férnék hozzá a gumihoz?

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#74
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Sziasztok,
SLX BR-M675 fékem van. Kivettem a betéteket, kitisztítottam a féktestet a dugattyúkat. A dugattyúkat visszanyomtam teljes. Betéteket betettem. Majd behúztam a fékkart, kiengedtem és a dugattyúk nem álltak vissza teljese. Ez normális?
https://kepkuldes.com/image/ATfrlq

4d3d10255062bea48ccf120b3f19a03d.jpg


kentel szilikonzsirt a dugattyut tartot gumigyurure? de egy kis asvanyi fekolaj is jo lehet.

Edited by blash, 2021. July 12. - 17:10.


#75
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 posts
  • LocationAjka

Sziasztok,

SLX BR-M675 fékem van. Kivettem a betéteket, kitisztítottam a féktestet a dugattyúkat. A dugattyúkat visszanyomtam teljes. Betéteket betettem. Majd behúztam a fékkart, kiengedtem és a dugattyúk nem álltak vissza teljese. Ez normális?

https://kepkuldes.com/image/ATfrlq

https://kepkuldes.co...20b3f19a03d.jpg


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#76
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,681 posts

Lehet, hogy keverem a dolgokat, de amiről el tudom képzelni így visszaemlékezve, hogy műanyag alkatrész is van benne, az a fékkar távolságának állítója, ahhoz elvileg nem kell nyúlni fékbetét cserekor. Meg a másik csavarhoz sem (szerintem az a fogáspont állító, a kereszthornyú, és aminek nem sok hatását vettem észre eddig), hanem csak betétcsere előtt vissza kell nyomni a dugattyúkat, és akkor nem lesz passzentosabb, mint kéne.

 



#77
andrew_m

andrew_m

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts

Sziasztok,

 

Fékbetétcsere alkalmával lettem figyelmes arra, hogy a 785-ös Xt fékem fogáspont állító csavarja tönkrement, a műanyag állító csak magában forog anélkül, hogy a csavar megmozdulna. Klasszikus imbuszos állítási lehetőséget sajnos nem látok a fékkaron. Az új betétek miatt így most iszonyú passzentos a rendszer, van esetleg ötlete valakinek, hogy hogyan tudnék állítani fogásponton? 

 

bike-componentsen találtam külön balos fékkart, természetesen out of stock



#78
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 posts
  • LocationAjka

Kösz az infót Kisherceg. Akkor igazából nem tud sokkal többet.


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !


#79
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,882 posts

Sziasztok,

2015-ös slx (M675) fékem van a montimon. Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes e "Ice-tech" (hűtőbordás) fékbetétet venni? Milyen tapasztalatotok van? Mekkora a különbség a natur betétekhez képest?

Eddig sima betétekkel használtam. Soha nem volt gondom a fékerővel (nem vagyok nagyon súlyos, 78kg).

 

volt bordás betétem. mikor elkopott, bordátlant vettem. ha néha eljutok hegyek közé, a bordák hiányát akkor sem érzem.


  • Pity_ likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#80
Pity_

Pity_

    vendég

  • fórumtag
  • 87 posts
  • LocationAjka

Sziasztok,

2015-ös slx (M675) fékem van a montimon. Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes e "Ice-tech" (hűtőbordás) fékbetétet venni? Milyen tapasztalatotok van? Mekkora a különbség a natur betétekhez képest?

Eddig sima betétekkel használtam. Soha nem volt gondom a fékerővel (nem vagyok nagyon súlyos, 78kg).


Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos !