Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18518 hozzászólás a témában

#1621
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Akkor leírom amit Rob is írna + személyes tapasztalat ha trutyis lett /elszínezõdött/ csere, + évente ajánlott cserélni akkor ha nem szinezödött el. Van egy adott esettben pár 100000-es bringád. Akkor mi a fenéért sajnálod azt a pár 100 forintot?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1622
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

a Shimano azt javasolja, hogy évente (!!) cserélj olajat.
én jobb a békesség alapon megcsinálom.


Ilyet a fórumokon írnak. De akkor idézem a Shimano-t:

(http://techdocs.shim...69830788979.pdf)

"Ásványi olaj cseréje
Az olaj látványos elszínezõdése esetén (a túlfolyótartályban szemlélve) ajánlatos olajcserét végezni."

De idézek egy fórumról is: (Disc brake oil - how often to change [Archive] - Bike Forums)

"The Shimano service manual states that the mineral oil should be replaced if it is "severely discolored" in the reservoir. Generally, unless you are experiencing brake problems, it is best to leave well enough alone."

#1623
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

a Shimano azt javasolja, hogy évente (!!) cserélj olajat.
én jobb a békesség alapon megcsinálom.


Szóval ez a hivatalos álláspont. 1L-bõl lesz mibõl cserélni. :)

Arra mit mondasz ha az SLX-et nyugalmi állapotba helyezem legalább fél évre? Nem lesz baja?

#1624
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a Shimano azt javasolja, hogy évente (!!) cserélj olajat.
én jobb a békesség alapon megcsinálom.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1625
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Autónál azt mondják csak akkor érdemes cserélni ha felvizesedik. Ásványi olajat érdemes cserélni vagy "örökös"?

#1626
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Jah... azt hittem csak nyelvész naciskodsz :-)


Most kivételesen nem. :)


A sebesség mindent megold.

 


#1627
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Jah... azt hittem csak nyelvész naciskodsz :-)

#1628
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

és bringa sincsen csak kerékpár


Van fékolaj, ezek az ásványiak, bringán magura, shimano és vannak azok, amikbe fékfolyadék kell, ezekbe mennek a DOT fékfolyadékok.


A sebesség mindent megold.

 


#1629
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

és bringa sincsen csak kerékpár


A DOT-os veszi fel, ásványi nem.

#1630
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

A fékolaj nem, csak a fékfolyadék.


és bringa sincsen csak kerékpár

#1631
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

fékolaj fel tud venni nedvességet a levegõbõl és ha felforralod a féket, akkor megtörténhet, hogy beesik a féked, pont amikor a legkevésbé szeretnéd

A fékolaj nem, csak a fékfolyadék.


A sebesség mindent megold.

 


#1632
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Értem én, és mi történik vele amikor öregszik, és amitõl alkalmatlanná válna a feladatra?

Az autómban DOT-os olaj van, az más.

Nem spórolás miatt nem lett cserélve, nem volt szükség rá.

Grammos cuccokra is azt mondják cseréld két évente Ritche WCS 550-es 125g-os kormányt is használtam 2006-tól az idei nyárig, cseréltem szélesebb karbonra és köszöni most is jól van, tartalékba vonult.


fékolaj fel tud venni nedvességet a levegõbõl és ha felforralod a féket, akkor megtörténhet, hogy beesik a féked, pont amikor a legkevésbé szeretnéd

és a kormány törése sem olyan, hogy te azt most frankón tudod mikor fog letörni, csak azt tudod, hogy minden egyes km-el közelebb vagy hozzá

a szomszédom tavaly állkapoccsal tompított aszfalton, mert úgy gondolta, hogy ha a kormánya kibírta az elmúlt x évet, akkor az azt jelenti, hogy a következõ x évet is tuti kibírja, pedig mégse

#1633
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

pedig az olaj is öregszik, ha hiszed, ha nem.
egy olyan dolgon, amin az életed múlhat, szerintem nem érdemes spórolni.
(az autódban sem cserélsz olajat?)


Értem én, és mi történik vele amikor öregszik, és amitõl alkalmatlanná válna a feladatra?

Az autómban DOT-os olaj van, az más.

Nem spórolás miatt nem lett cserélve, nem volt szükség rá.

Grammos cuccokra is azt mondják cseréld két évente Ritche WCS 550-es 125g-os kormányt is használtam 2006-tól az idei nyárig, cseréltem szélesebb karbonra és köszöni most is jól van, tartalékba vonult.

#1634
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Kivett betétnél kibukhat a dugattyú! Nekem az elõzõ XT-n soha nem volt cserélve fékolaj 2006-2013 nyara, és köszönik most is jól vannak.


pedig az olaj is öregszik, ha hiszed, ha nem.
egy olyan dolgon, amin az életed múlhat, szerintem nem érdemes spórolni.
(az autódban sem cserélsz olajat?)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1635
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Sose tartozott. Itt keramia dugattyuk vannak. Nekem 775os se eresztett, viszont hidegben vandorolt a nyomaspont, a 666os slxel ilyen gond sincs, mar ket telet lenyomtam vele, hibatlan.


Bezony. Én használtam BR-M785-öt a március 15-i hétvégén. A Hûvösvölgyben simán volt mínusz 13 éjfél után. Fogott az rendesen. Inkább úgy fogalmaznám meg, hogy az esõ igazán meleg nap a Criticalmason volt. Ott a napon már 30 C fok körül mért a km-óra. Akkor tényleg úgy tûnt, mintha jobban fogna, de ezt visszafelé (értsd hidegben) nem éreztem.

#1636
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Sose tartozott. Itt keramia dugattyuk vannak. Nekem 775os se eresztett, viszont hidegben vandorolt a nyomaspont, a 666os slxel ilyen gond sincs, mar ket telet lenyomtam vele, hibatlan.

A keramiadugattyukat en nem feszegetnem semmilyen fem bigyoval. A csavarhuzora tekertem vastagon szigszalagot, azzal.

#1637
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Nem igazán, mínuszokban én inkább síelek! :) Amúgy ez még a fázós sorozat elõtti fék.


Az 785-ös még beletartozik a fázósba vagy már nem?

#1638
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Jó tudni. :)



Én inkább csak mûanyaggal feszegetném, de inkább a dugattyút és nem a fékpofát. A réteg sem annyira strapabíró, hogy mindent kibírjon, nem tesz neki jót a csavarhúzó szerintem. A sárga bigyót teszem majd közé és akkor még bõven vissza lehet tolni egy mûanyag gumi leszedõvel is.

Mínuszokban is használtad az XT-t?


Nem igazán, mínuszokban én inkább síelek! :) Amúgy ez még a fázós sorozat elõtti fék.

#1639
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Tegnap a Mozgásvilág tesztnapon sokféle bicaj sokféle fékével mentem, nap végén kaptam egy olyat amin SLX fék volt, felért egy kisebb orgazmival a sok ,,szutyok" után...

Jó sok bringát próbáltam én is, egyiken sem volt shimano fék/váltás, az X9 váltókar kivételével nem is igazán tetszett egyik se, pedig nem vagy egy fetisiszta alkat. Már záróra után tudtam kimenni egy 27.5-ös meridával, rá se néztem, milyen a szett, csak az elsõ fékezés után, mikor hirtelen éreztem, hogy otthon vagyok. :D
Ordító volt a különbség, adagolhatóságban, fékerõben a nap közben megszokotthoz képest....

#1640
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Van hozzá nekem egy kis mûanyag sárga bizbasz, amit a két munkahenger közé kell rakni. Az adja a mérvadó távolságot.


Jó tudni. :)

Lapos csavarhúzó a pofák közé és szépen szétfeszít.
Egyszer, de azt még boltban csinálták, amikor kivettem a fékpofát és úgy toltam össze a dugattyút. :)
Rendeltetés szerû használattól nekem még soha nem levegõsödött fel XT fékem.
Tegnap a Mozgásvilág tesztnapon sokféle bicaj sokféle fékével mentem, nap végén kaptam egy olyat amin SLX fék volt, felért egy kisebb orgazmival a sok ,,szutyok" után...


Én inkább csak mûanyaggal feszegetném, de inkább a dugattyút és nem a fékpofát. A réteg sem annyira strapabíró, hogy mindent kibírjon, nem tesz neki jót a csavarhúzó szerintem. A sárga bigyót teszem majd közé és akkor még bõven vissza lehet tolni egy mûanyag gumi leszedõvel is.

Mínuszokban is használtad az XT-t?