Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18518 replies to this topic

#1581
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

pl dupla olyan fékerő, megbízhatóság és otthon egyszerűen szervizelhető illetve légteleníthető minden spec szerszám nélkül. Nekem is 775 xt van amit nagyon szeretek de az slx 675 sokkal erősebb 

 

Én most raktam fel a 675 SLX után a 785 XT-t és az XT-t erősebbnek érzem. Minden ugyanaz, pofák ugyanolyanok.



#1582
nzozz

nzozz

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts

de az mt2vel legalább van izgalom az életben (mintha már írtam volna itt ilyet)  :)

Tehát xar... akkor nem veszek. Baromira elegem van az alkatrészek miatti izgalmakból....



#1583
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

de az mt2vel legalább van izgalom az életben (mintha már írtam volna itt ilyet)  :)


  • zeezoltano likes this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1584
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

40ért nem lenne probléma a választással, az említett XT nagyon bejött. De az MT2 pont a felébe kerül, azért is érdekelne, hogy mit tud.

pl dupla olyan fékerő, megbízhatóság és otthon egyszerűen szervizelhető illetve légteleníthető minden spec szerszám nélkül. Nekem is 775 xt van amit nagyon szeretek de az slx 675 sokkal erősebb 



#1585
nzozz

nzozz

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts

Ajánlom figyelmedbe az SLX fékeket. Aprón 40ért már lehet kapni újakat. Bitang erős és megbízható. 

40ért nem lenne probléma a választással, az említett XT nagyon bejött. De az MT2 pont a felébe kerül, azért is érdekelne, hogy mit tud.



#1586
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Sziasztok!

Hidraulikus tárcsafék vásárlásán gondolkozom, de elég bizonytalan vagyok. Viszonylag jó áron vannak Magura MT2 -es fékszettek. De gőzöm nincs ezek mit tudnak. Eddig Shimano XT -t (talán M775) és Shimano M445 -öt próbáltam 160 -as tárcsával, haveroknál és főleg az XT tetszett nagyon. (bár túl nagy különbség nem volt)

Ezekhez képest hogy teljesít a Magura MT2? (fékhatás, megbízhatóság, stb) Érdemes megvenni?

 

Köszönöm

Ajánlom figyelmedbe az SLX fékeket. Aprón 40ért már lehet kapni újakat. Bitang erős és megbízható. 



#1587
nzozz

nzozz

    újonc

  • fórumtag
  • 4 posts

Sziasztok!

Hidraulikus tárcsafék vásárlásán gondolkozom, de elég bizonytalan vagyok. Viszonylag jó áron vannak Magura MT2 -es fékszettek. De gőzöm nincs ezek mit tudnak. Eddig Shimano XT -t (talán M775) és Shimano M445 -öt próbáltam 160 -as tárcsával, haveroknál és főleg az XT tetszett nagyon. (bár túl nagy különbség nem volt)

Ezekhez képest hogy teljesít a Magura MT2? (fékhatás, megbízhatóság, stb) Érdemes megvenni?

 

Köszönöm



#1588
gix33

gix33

    újonc

  • fórumtag
  • 11 posts
köszi a segítséget!

#1589
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Nekem átütõsnél sosem volt ilyen gondom, de amíg pálcika agyat használtam, elég volt a tengelyt forgatni és tökéletes lett, ami kb 1 percet vesz igénybe. A féknyerget (a dugattyúkat miért is?) addig állítottam a keréknek utána, amíg erre nem jöttem rá, utána soha többet. Az is számít, hogy milyen erõsen volt és van ráhúzva a gyorszár. Ha elõtte ferdén volt bent a kerék és most van bent jól, akkor elképzelhetõ, hogy szükség lesz a trükközésre, ahogy a többiek írják..

#1590
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts
Ha újan vetted a féket, akkor biztosan kaptál hozzá egy kis mûanyag hézagolót. Mikor kint van a kerék, finoman dugd be a betétek közé, igazítsd helyére ahogy Gabóca mondta a kereket. Mikor helyén van, megszorítottad a gyorszárakat, kettõt húzol a féken oszt jónapot.
A baloldali cecrámra gondoltam.
Posted Image

#1591
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts
Avagy amikor beteszed a kereket nehezkedj rá a kormányra és úgy húzd meg a gyors zárat, már ha nem átütõs a tengely.

#1592
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Ha mégsem lett megnyomkodva a kar, akkor azt javaslom próbáld meg újra betenni a kereket passzentosan. Ha ez nem segít, akkor forgass az agy tengelyén egy keveset, szorítsd rá a gyorszárat és nézd meg úgy hol áll a tárcsa, ha nem jó addig ismételd amíg jó nem lesz.

#1593
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek
Valószínû hogy mikor kint volt a kerék, meg lett nyomkodva egy kicsit a kar és kijjebb jött a dugattyú. Tompa lapos tárggyal lassan nyomd vissza, de ne teljesen falig, csak amennyi szükséges

#1594
gix33

gix33

    újonc

  • fórumtag
  • 11 posts
Hello! kis segítséget kérnék hozzáértõktõl. tárcsafék témában elég új vagyok még, így egy-két dolog nem tiszta. 2013 xt tárcsafékeim vannak és miután kiszedtem a kereket majd visszatettem, azt tapasztaltam ,hogy mindkettõ eléggé befog. mit kéne tennem vele? a dugattyúkat kéne visszanyomnom?köszi!

#1595
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Kõkemények a fékek, nem tûnik levegõsnek. A biztonság kedvéért azért lógassam fel? Egyébként ha a túlfolyóban van kis levegõ az baj? A túlfolyó tetejét teljesen vegyem le, nem elég a széles fejû csavart kitekerni?

amig nincs szélsõséges helyzet, addig nem baj, de elõállhat olyan, hogy az lesz.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1596
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

nem használok, sose használtam.
fecskendõ kell, gumicsõ, meg valami tartály, de mivel ez nem DOT még sima rongy is elég, ami felfogja a kijövõ olajat.

de ahogy korábban is írták, a féket vedd le, a fékkarnál fogva lógasd fel egy napra, kocogtasd meg a féknyerget meg a fékcsövet néha és a végére az összes levegõ a fékkar túlfolyójában lesz.
ekkor leszeded a túlfolyó tetejét, öntesz bele ütközésig olajat, visszateszed a tetejét, letörlöd a kinyomott olajat, és örülsz.


Kõkemények a fékek, nem tûnik levegõsnek. A biztonság kedvéért azért lógassam fel? Egyébként ha a túlfolyóban van kis levegõ az baj? A túlfolyó tetejét teljesen vegyem le, nem elég a széles fejû csavart kitekerni?

#1597
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Rob, használsz légtelenítõ szettet, ha igen milyet? Kinek milyen tapasztalata van légtelenítéssel, mit érdemes beszerezni hozzá?

nem használok, sose használtam.
fecskendõ kell, gumicsõ, meg valami tartály, de mivel ez nem DOT még sima rongy is elég, ami felfogja a kijövõ olajat.

de ahogy korábban is írták, a féket vedd le, a fékkarnál fogva lógasd fel egy napra, kocogtasd meg a féknyerget meg a fékcsövet néha és a végére az összes levegõ a fékkar túlfolyójában lesz.
ekkor leszeded a túlfolyó tetejét, öntesz bele ütközésig olajat, visszateszed a tetejét, letörlöd a kinyomott olajat, és örülsz.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1598
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Pécsen a Tüzér utcai Lidl közelében van egy gyógyászati bolt ott vettem 100ml-es fecskendõket és hozzá katéter csövet, aminek az egyik vége kimondottan a fecskendõre való, jobb mint amit az autósboltban lehet kapni. Ezek különbözõ átmérõben vannak és kiválasztottam, amelyik a fék légtelenítõ csonkjára tökéletesen passzol.

Megyek a fékkel egy próbakört, de gyanítom ki kell cserélenem a fékcsövet, tanulópénz.

#1599
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek
100ml kb 200Ft db patikába lehet kapni

#1600
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Budapesten tudtok webshopot, ahol kapok ilyen fékcsövet?