Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#821
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.388 hozzászólás

Gondolkodok, hogy elég-e a 160as tárcsa (CS G3) előre, 120/120mm-es 26"-os kerekű maraton gépre. Most 180as van elöl, de sosem volt kevés, (Salz 54/60/72 távot beleértve) bár korábban a mereven a 160-as BB7 sem. Gondolom a 160as a 180ashoz képest kevésbé hajlamos hullámosodni - remélem eleve a G3 több pálcája is segít ebben a G2-höz képest. Plusz nem kell adapter.

Elixir 3 vagy 9 lassítaná, tárcsa még egyikhez sincs.

 

Jól gondolom, hogyha nem fékezek állandóan akkor bőven jó a 160as is?


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#822
Martin2004

Martin2004

    vendég

  • fórumtag
  • 92 hozzászólás

Sziasztok!

Hú, de rég írtam tech topikba ...

 

Olyan kérdésem lenne, hogy van e valamilyen kipróbált technika a jobb kézzel a bal váll felett elhajításon kívül, hogy a Magura MT4 fékeimet ne lehessen hallani működés közben a hegy túloldalán is?

Minden gyári.

Esetleg valaki próbált, olvasott más tárcsáról, betétről?

 

Köszi

 

1.Ellenőrizd, hogy párhuzamos-e a féknyereg a tárcsával? Vedd ki a betétet, és látni fogod.

 

2. De valószínűleg a betéttel lesz a a baj. Tudnod kell, hogy 4 féle betét van: 7.1,7.2, 7.3 és 7.4, továbbá, hogy a gyári betét = OEM betét, vagyis nem Made in Germany. A Magura cég fórumán ill. ll, külföldi fórumokon is tárgyalják  a problémát.

 

Linkek:

 

http://www.support-e...?showtopic=5293

http://faqload.com/f...ries-brake-pads

 

Itt van a a kezemben az eredeti (gyári) Magura betét, hát az is 7.3-as= OEM! Nekem mondjuk berezgett vele az első.

 

Tehát neked 7.1-es vagy 7.2-es kellene a 7.3 helyett, esetleg 7.4-es, de látatlanban is merem ajánlani a BBS-36-ot ill. a BBS-36S-t. Én Shimano XT-hez használok BBS-56S-t, és nagyon bejött. Nem hinném, hogy a Magurához valót elszúrták volna. :)

 

Az S végű a szinterezett, azt vedd szerintem, mert biztosan jobban fog, mint a 36, és kevésbé kopik.



#823
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

És az alubakos Formula tárcsákról valaki?

Azt olvastam, hogy elmászik a központossága =/

 

Ilyen gondom nem volt vele. Azért cseréltem az egyiket Shimano-ra mert az olcsóbb volt :) (és azért cseréltem le mert megkarcoltam és kattogott, simán működött továbbra is de én megőrülök az ilyesmitől)



#824
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

És az alubakos Formula tárcsákról valaki?

Azt olvastam, hogy elmászik a központossága =/

 

https://www.bike-com...-6-Loch-p35997/

 

Ez kéne

Nekem r1 féktárcsa volt 775xt-vel. Nagyon jó volt. Semmi különbséget nem vettem észre az xt alubakos és ez közt

640658d1316099191-2012-r1r-formula-img_0



#825
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

És az alubakos Formula tárcsákról valaki?

Azt olvastam, hogy elmászik a központossága =/

 

https://www.bike-com...-6-Loch-p35997/

 

Ez kéne



#826
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

Üdv. mindenkinek! Érdeklődni szeretnék, hogy járt-e már valaki úgy, hogy szegecselt Shimano center-lockos (160-180mm-es) féktárcsája a szegecselésnél fellazult? Gyártási hiba ez? Köszönöm a válaszokat!

a Shimano féktárcsája önnön erőből kitalálta a floating rotort. (még keveset használtam a CL tárcsám, eddig nincs lazaság)



#827
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Fogsz egy pontozót é s a  minden szegecs közepére ütsz egyet és a problémád megoldódik.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#828
kombitomi

kombitomi

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás

Üdv. mindenkinek! Érdeklődni szeretnék, hogy járt-e már valaki úgy, hogy szegecselt Shimano center-lockos (160-180mm-es) féktárcsája a szegecselésnél fellazult? Gyártási hiba ez? Köszönöm a válaszokat!


'19 Trek DS vs. '09 Trek 8500 vs. '03 Opel Astra H Caravan 'Njoy+ 1.7CDTI


#829
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Használt már valaki Formula tárcsával Shimano féket? Működik?

 

Nem de fordítva igen (hátul Formula RX fék, Shimano Icetech tárcsa, szerves Alligator betéttel), semmi gond vele. Általában csak arra kell figyelni hogy szélességben passzoljon és hogy bírja e a fémes betétet (szerintem a Formula tárcsa nem nagyon kedveli, de csak saját benyomás).



#830
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Használt már valaki Formula tárcsával Shimano féket? Működik?



#831
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Mondjuk Te nem vagy mérvadó, hisz sem élőben, sem a videóid alapján nem úgy tűnik, mint aki használná a féket ....  :lol: :D

 

De, csak nem hallani :) (azok a másik bringán Formula RX féktesttel, szintén Alligator betét, hátul most épp a2z/Alligator felemás mert nem fért be 2 új betét és lusta voltam lecsapolni az olajat :))



#832
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Alligator szerves betéttel és Formula tárcsával használom, úgy szép csöndes. Vlszlg a tárcsa többet számít (nedvesen így is sivít persze, bár egy pár ráfékezés után elhallgat, amig megint el nem ázik esőben), Avid G2-es tárcsával minden fékezésnél sivított, beállítástól függetlenül.

 

Első körben én is a tárcsára gyanakszom, mert amúgy is nagyon gyorsan melegszik, pedig az MT4 féktest nem pici. Lehet, hogy én is kipróbálom valami nagyobb fékfelületű tárcsával, mint pl. a Formula.

 

Mondjuk Te nem vagy mérvadó, hisz sem élőben, sem a videóid alapján nem úgy tűnik, mint aki használná a féket .... :lol: :D



#833
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Esetleg valaki próbált, olvasott más tárcsáról, betétről?

 

Alligator szerves betéttel és Formula tárcsával használom, úgy szép csöndes. Vlszlg a tárcsa többet számít (nedvesen így is sivít persze, bár egy pár ráfékezés után elhallgat, amig megint el nem ázik esőben), Avid G2-es tárcsával minden fékezésnél sivított, beállítástól függetlenül.



#834
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Sziasztok!

Hú, de rég írtam tech topikba ...

 

Olyan kérdésem lenne, hogy van e valamilyen kipróbált technika a jobb kézzel a bal váll felett elhajításon kívül, hogy a Magura MT4 fékeimet ne lehessen hallani működés közben a hegy túloldalán is?

Minden gyári.

Esetleg valaki próbált, olvasott más tárcsáról, betétről?

 

Köszi



#835
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

a görgős- és kontra-fékek karja miatt van ott a konzol, a bowdenvezető pedig az előbbihez szükséges. (szóval azért több lehetőséged van, mint a patkó, de tárcsaféket erre sehogy sem fogsz tudni feltenni).

 

chaintension7.jpg

100_5819.jpg


stp1 módosította - 2015. június 28. - 13:49


#836
ftomi123

ftomi123

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Arra gondoltam, hogy a villa alján lévő ovális furatos konzolra valahogy rászerkeszthető a tárcsafék. Ez előtt van egy bowden tartó fül is. Ha nem fékhez, akkor mihez való az a konzol?

#837
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Sehogy, ez nem egy tárcsafékes váz.
Ott van a fékhíd a furattal, arra tudsz országúti patkóféket felszerelni.



#838
ftomi123

ftomi123

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni abban, hogy a képen szereplő vázra hogyan lehet tárcsaféket szerelni és milyet? Másik konzol (pl. V-fék konzol) nincs a vázon. Előre is köszönöm a segítséget.

 

https://drive.google...iew?usp=sharing



#839
k.peter

k.peter

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Köszönöm a segítséget.
És fekbetétből milyen márkát érdemes venni? Autószervízben dolgozom így tudom hogy itt nagy különbség van minőségben fékbetét gyártók között. Gondolom bringa fékbetétnél is vannak minőségbeli különbségek. Nem szeretnék szart venni...

#840
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sziasztok.
Tudna valaki segíteni, hogy mi a különbség fémes és műgyantás fékbetét között?
Ugyanis fémes fékbetétem van, (Cannondale Helix 6) de iszonyat hangos erős, középerős fékezésnél.
kiszedtem, megtisztítottam mindent, betétet becsiszoltam. Halk lett, de ahogy kopik össze, egyre hangosabb.
úgy olvastam itt előző bejegyzésekből hogy a műgyantás betétek halkabbak. Csak nem tudom mi, vagy hogy van e hátránya a fémeshez képest...

jobban adagolható, elvileg nem visít, gyorsabban kopik, szarabb a hőtűrése.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való