Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18505 replies to this topic

#721
Artika

Artika

    vendég

  • fórumtag
  • 103 posts

Üdvözlet !

 

Érdeklődnék, hogy Shimano BR-M 575-höz dugattyú kapható valahol ?

 

köszönöm



#722
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

Haló!

 

Adott egy M985ös fék, amin van "Free Stroke" állítási lehetőség..az normális hogy a két végállás között nem nagyon érzek semmit? 


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#723
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 posts

Maradhatsz a sima fékpofánál, semmi különbség nem lenne.

Én is mindig kikérdezem a Shimano fékes haverokat, van-e különbség. Szerintük nincs - a hazai viszonyok közt. Egy Alpok túrán biztosan lenne, ahol 50 percig jössz lefelé de itthon nem nagyon van.


  • petter78 likes this

#724
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 posts

Sziasztok, adott egy BR 615-ös deore fék sima - nem ice tech - tárcsákkal. Kopik a betétem, lassan cserélnem kellene. Van értelme beletenni a hűtőbordás betéteket vagy nem nagyon lesz érezhető különbség a sima - nem bordás - betéthez képest? XC-re maratonra  használom itthon, szóval órákat nem megyek lefelé vele meg nem is nagyon szeretek fékezgetni :-) eddig nem volt panaszom a fékre, megálltam mindig 1 ujjal is.

Előre is kösz, KP



#725
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Egy merőlegesen érintkező éles, adott esetben hegyes egyenetlenségekkel bíró fémél azért más mint egy vízszintesen simuló, erre kialakított fém/ötvözet, szervesről nem is beszélve. Azért mondom mert volt már olyan hogy megkarcoltam és azt nem kellemes kiszedni belőle.

Na, maradjunk annyiban hogy a féktárcsa nem magnézium. Én szerelő vagyok ezért elég gyakorlatias szemmel nézem a világot. Tehát egy acél öntvényből (esztergált, mart, szikraforgácsolt) majd felület edzet acél 48-50hrc-s anyag nem igazán szenvedi meg az alig keményebb szerszám acéllal való találkozást. Ilyen alapon a féktárcsa egyengetőbe is kellene raknom papír zsepit csak az a bökkenő hogy akkor a féktárcsát nem tudom belerakni :) .

Az egyengetéshez, a HHH-n olyan szinten meggörbítettem a tárcsát hogy alig fordult e l a kerék a havernak a kocsijába volt az egyengető szerszám, de akkara ütést kapott hogy nem tudtuk kisimítani annyira hogy ne fogjon be. ekkor ezt meguntam és le mentem kb 200m színtett folyamatosan húzott fékkel és máris jó lett. otthon még egy nagy kicsit kellett finomítani.   


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#726
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Nehogy szívrohamot kapj de én néha smirglipapírral végig is csiszoltam a tárcsám és a fékpofám. Ez kb annyira nem nem számít neki, mint egy halottnak a napszemüveg.

Ez egy másfél, két millis nemesacél fém darab ! Hát mennyire jelentőség nélküli neki egy karcolás - mikor állandóan csiszolja  fékpofa ?


  • zeezoltano likes this
Marci

#727
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Ez a ne karcolja meg nekem furcsa :) mi baja lehet hiszen a fékbetét folyamatosan "karcolja".

 

Egy merőlegesen érintkező éles, adott esetben hegyes egyenetlenségekkel bíró fémél azért más mint egy vízszintesen simuló, erre kialakított fém/ötvözet, szervesről nem is beszélve. Azért mondom mert volt már olyan hogy megkarcoltam és azt nem kellemes kiszedni belőle.



#728
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Ismerek egy szerelőt aki többször is azt mondta nekem hogy magától kiegyenesedik, de nekem nem vált be :) Van rá spéci szerszám de én sima fogóval (több réteg zsebkendővel bélelve hogy ne karcoljam meg) szoktam kiegyenesíteni.

 

Viszont ha új és rögtön ilyen akkor a boltban meg kéne oldaniuk. Műanyag hang passz, lehet hogy csak rosszul van beállítva, ha új még be kell kopnia stb. Ha úgy is elviszed a nyolcas miatt meg tudják mondani.

Ez a ne karcolja meg nekem furcsa :) mi baja lehet hiszen a fékbetét folyamatosan "karcolja".


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#729
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Dehogy egyenesedik ki... Kicsit meg kell egyengetni. Ujjal is siman arrebbnyomod.

#730
Bence82

Bence82

    újonc

  • fórumtag
  • 14 posts

Ismerek egy szerelőt aki többször is azt mondta nekem hogy magától kiegyenesedik, de nekem nem vált be :) Van rá spéci szerszám de én sima fogóval (több réteg zsebkendővel bélelve hogy ne karcoljam meg) szoktam kiegyenesíteni.
 
Viszont ha új és rögtön ilyen akkor a boltban meg kéne oldaniuk. Műanyag hang passz, lehet hogy csak rosszul van beállítva, ha új még be kell kopnia stb. Ha úgy is elviszed a nyolcas miatt meg tudják mondani.


Köszönöm! :)

#731
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

A másik, hogy van egy pici 8as a hátsó féktárcsában. Menet közben vettem észre barátnőm alatt. Ez visszaállhat, vagy esetleg otthon vhogy neki lehet állni kiegyenesíteni? Vagy vigyem vissza a boltba hogy oldják meg?

 

Ismerek egy szerelőt aki többször is azt mondta nekem hogy magától kiegyenesedik, de nekem nem vált be :) Van rá spéci szerszám de én sima fogóval (több réteg zsebkendővel bélelve hogy ne karcoljam meg) szoktam kiegyenesíteni.

 

Viszont ha új és rögtön ilyen akkor a boltban meg kéne oldaniuk. Műanyag hang passz, lehet hogy csak rosszul van beállítva, ha új még be kell kopnia stb. Ha úgy is elviszed a nyolcas miatt meg tudják mondani.



#732
Bence82

Bence82

    újonc

  • fórumtag
  • 14 posts
Sziasztok!
Nem vagyok még ismerős tárcsafékkel kapcsolatban, ezért nem tudom normális-e a következő dolog: új tárcsafék esetében egy új bringán mintha valami kemény műanyag dörzsölődne a féktárcsához. Karistoló hang és érzés. Normális ez? Be kell kopnia? Vagy ez gond? Esetleg szar lehet a fékbetét?
A másik, hogy van egy pici 8as a hátsó féktárcsában. Menet közben vettem észre barátnőm alatt. Ez visszaállhat, vagy esetleg otthon vhogy neki lehet állni kiegyenesíteni? Vagy vigyem vissza a boltba hogy oldják meg?
Előre is köszi a válaszokat!
Bence

#733
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

Én pedig nem csak hallottam, tapasztaltam is. Volt (illetve van) 785-ösöm, XTR-em is 2 évig. a 8000-nél vándorol a nyomáspont fékezés közben, nem olyan konzisztens a teljesítménye, mint a régebbi modelleké. Hallani is hallottam ismerősöktől, nem csak tapasztaltam, szóval nem lehet egyedi eset.

 

Köszi, akkor ez eldőlt! 


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#734
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Én úgy hallottam a 785-ös széria jobb választás, mint a 8000-es.

Én pedig nem csak hallottam, tapasztaltam is. Volt (illetve van) 785-ösöm, XTR-em is 2 évig. a 8000-nél vándorol a nyomáspont fékezés közben, nem olyan konzisztens a teljesítménye, mint a régebbi modelleké. Hallani is hallottam ismerősöktől, nem csak tapasztaltam, szóval nem lehet egyedi eset.


  • albertfish likes this

#735
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

Én úgy hallottam a 785-ös széria jobb választás, mint a 8000-es.

Végignyálaztam vagy 40 oldal pinkbike stb forumot, ők is arra jutottak hogy fékkaron kívül nincs szinte eltérés. 

Akkor asszem az lesz az xtr helyett, a hűtőbordás betéttel meg teszek egy próbát, bár abból a fémest nem annyira dicsérték. 


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#736
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Végül arra jutottam hogy viszlát xtr, jöhet az utód.

Alapból az slx-et írják mindenhol mint legjobb ár-érték arányú fék, főleg ha  hűtős fékbetétet is hozzácsapom.

 

De közben láttam hogy van az xt-ből már újdonság, a BRM8000-as. Amit szívesebben vennék, mégis vagy 2-3évvel újabb modell.

 

Kérdésem az lenne, hogy került valami újítás bele, vagy a "bordázott" fékkar és a szép fekete szín az össz? Igen van internet, de nem nagyon találok pár sornál bővebb fejtegetést, inkább csak ilyen rövid csekkolásokat azt is a teljes szettről.

Én úgy hallottam a 785-ös széria jobb választás, mint a 8000-es.



#737
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8,749 posts
  • LocationPécs

Végül arra jutottam hogy viszlát xtr, jöhet az utód.

Alapból az slx-et írják mindenhol mint legjobb ár-érték arányú fék, főleg ha  hűtős fékbetétet is hozzácsapom.

 

De közben láttam hogy van az xt-ből már újdonság, a BRM8000-as. Amit szívesebben vennék, mégis vagy 2-3évvel újabb modell.

 

Kérdésem az lenne, hogy került valami újítás bele, vagy a "bordázott" fékkar és a szép fekete szín az össz? Igen van internet, de nem nagyon találok pár sornál bővebb fejtegetést, inkább csak ilyen rövid csekkolásokat azt is a teljes szettről.


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#738
T3v3

T3v3

    újonc

  • fórumtag
  • 19 posts

Sziasztok !

 

Avid Elixir 5 - höz keresek fékbetét rögzítő csavart illetve - és ez a legfontosabb - azt a kis csavart ami a féktesten a légtelenítő furatban van. Ahogy néztem a fékkaroknál is ugyanilyen kis csavarok vannak. Ha valakinek esetleg lenne Elixir sorozatból egy legyalázott használhatatlan hibás darab és hajlandó kiszedni belőle a csavarokat, vagy van valami ötlete azt megköszönném.

 



#739
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 144 posts

Sziasztok!
Ez a problémám:

https://drive.google...TJhdk04NzQ/view

Várom a tipeket, hogy mi lehet ez a hang és hogy tudom megszüntetni.
Zsír új fékszett, minden csavar meghúzva. Olyan, mintha a tárcsát megfogná a fék, de a kerék tovább fordulna.

Youtube-on van pár ilyen video, elég valószínű, hogy a Crossride kerékszetted agya felől jön ez a hang, az agy 2 részből van összerakva és egy idő után elkezdi ezt csinálni, kommentekben is írják.

https://www.youtube....h?v=3x1qF-N3XA8


Edited by madgab, 2016. April 17. - 22:41.


#740
kcssnorbert

kcssnorbert

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 posts

Szerencsere a forditott huzasiranyu hatso valtokat is elfelejtette a shimano.

Összefügg, ha nincs olyan váltókar, akkoe nem is kell hozzá váltó sem :)