Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18493 replies to this topic

#241
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

azok sokkal dragabbak :)
 
de miert nem latod ertelmet a free strokenak? be sem lehet allitani a fekkar utjat normalisan nelkule... legalabbis az elso es a hatso tuti nem ugyanakkora uton fog mozogni.


Ha biztos(abb)ra akarsz menni a nyomaspontvaltozas miatt, akkor biztos megeri azt a ket-haromszoros felarat :PP

Azert nem hasznaltam me'g a freestroke-ot, mert nekem csak annyi szamit, hogy meddig tudom behuzni a fekkart, az hogy honnan indul, az szinte lenyegtelen, mert nem veszem eszre a kulonbseget, hogy honnan kell huzni. Nem sokat szamit ezzel kapcsolatban, de majdnem hozzaer a markolathoz a fekkar, mikor teljesen behuzom, mert a fekkar bilincse es a markolat kozt van par centi, igy kenyelmes lefele, hogy csak mutatoujjal huzom a fekkart. Ha meg mar nagyon kulonbozik a ket fekkar utjanak a hossza, akkor jobb elovenni a legtelenitoszettet, vagy ranezni a betetekre.
  • ultio likes this

#242
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,640 posts

Egyetlen egy (zéró) ismerősöm, én sem használom a freestroke-ot. Tekergettem de legjobban teljesen becsavarva tetszik.

A fékkar útja nálam anélkül is állítható szépen. (785-XT)


Marci

#243
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Lehet :D en szeretem, ha mmre pontos minden a bringan.

#244
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

azok sokkal dragabbak :)

 

de miert nem latod ertelmet a free strokenak? be sem lehet allitani a fekkar utjat normalisan nelkule... legalabbis az elso es a hatso tuti nem ugyanakkora uton fog mozogni.

szerintem magyarországon rajtad kívűl kb 8 ember van aki valaha használta ezt a ficsőrt, de 5 azok közt is is  szerelő....:)


  • blash likes this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#245
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

azok sokkal dragabbak :)

 

de miert nem latod ertelmet a free strokenak? be sem lehet allitani a fekkar utjat normalisan nelkule... legalabbis az elso es a hatso tuti nem ugyanakkora uton fog mozogni.



#246
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Nah fasza... Igy most kicsit elbizonytalanodtam, hogy egy hasonlo fekre sok penzt koltsek :)


A free stroke mukodese vmi misztikum meg a szakujsagirok koreben is :) ez szvsz a shimano sara, hogy az embereknek fingjuk nincs, hogy mire hasznalhato.

 

Valami Hope-ot vagy Trickstuffot vegyél, ha már sok pénzt akarsz fékre költeni :PP Nem tudom, hogy mikor kellhet az a freestroke izé, párszor csavargattam, működött, de semmi értelmét, hasznát nem láttam. Talán teljesen becsavarva hagytam.

 

A shimanonak mé fájt volna imbusz fejű csavart tennie az országúti fékek (R7070, R8070) fékpofa rögzítéséhez? Most nézem, hogy már az új XTR-nél (M9100, M91020) is lapos fejű csavar van. Jó, nem mintha olyan roppant nagy dolog lenne, de ha végre az újabb váltóik szabályzócsavarjai imbusz fejűek lettek, akkor itt mé fejlődtek vissza... Talán nem lett volna olyan sok baj a kereszt fejű szabályzócsavarokkal sem, ha csomagolnak mindenhez JIS csavarhúzót.

 

61rprikHx0L._SL1200_.jpg

 

71Tos7da-3L._SL1200_.jpg


Edited by blash, 2020. February 12. - 14:45.


#247
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Nah fasza... Igy most kicsit elbizonytalanodtam, hogy egy hasonlo fekre sok penzt koltsek :)


A free stroke mukodese vmi misztikum meg a szakujsagirok koreben is :) ez szvsz a shimano sara, hogy az embereknek fingjuk nincs, hogy mire hasznalhato.

Edited by arn, 2020. February 09. - 16:28.


#248
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,546 posts

Sziasztok!

Nem volt még tárcsafékem,ezért kérném a segítségeteket.Melyik gyártó hidrós fékét ajánlanátok városi felhasználásra.Tektro vagy Shimano?

 

Shimano!

 

76 v 86? Az icetech konnyebb... es az van olyan sulyban, mint a 66.

 

amugy lehet a 86osat is kicsit hajlitgatni es centirozni. En is azon gondolkodom, hogy 160asat veszek 66osbol. Vicc, mert 66ossal jott a bringa, en meg lecsereltem. Sokat szvsz nem er a dragabb.

 

nyomasvandorlas: ha gyorsan nyomkodod hidegben a fekkart, nem jon kijjebb?

 

Tegnap hajnalban voltam kint, -2 fok volt és még a menetszél. Így van, ha gyorsan nyomkodom akkor kijjebb jön. Kicsit zavaró. Kíváncsi vagyok az XTR-ed majd csinálja-e!  :D  B) . Életbe nem nyúltam a free stroke dologhoz....

 

 

A villa a tárcsa miatt rezgett most már tuti. Ezek a tárcsák sokkal csendesebbek, szög egyenesek. Remélem így is maradnak.  



#249
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Sziasztok!

Nem volt még tárcsafékem,ezért kérném a segítségeteket.Melyik gyártó hidrós fékét ajánlanátok városi felhasználásra.Tektro vagy Shimano?

shimano


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#250
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Azt nem tudja vki hogy az m9100rol miert sajnaltak le a free strokeot? M9120on meg van... Mi ebben a logika?

M9100ban gondolkodom, de free stroke kell :)

#251
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 119 posts

Sziasztok!

Nem volt még tárcsafékem,ezért kérném a segítségeteket.Melyik gyártó hidrós fékét ajánlanátok városi felhasználásra.Tektro vagy Shimano?



#252
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,546 posts

A bike-components oldalról néztem a súly adatokat, azok ritkán hibáznak (bár magam is furcsának találtam).

Lemértem, 141 gramm az RT66 180 mm-es változat és 123 gramm az Ice-Tech (nem vagyok a bringa közelében, nem tudom a 76 vagy 86). Tehát könnyebb  az Ice-Tech bár nem izgat, csak a tények miatt mértem le. 

 

Viszont a tárcsa csere megoldotta a problémát. Nem mentem el ma is tekerni reggel, de többször legurultam egy rendes lejtőn a környéken, rámentem a földes részekre és semmi. Most vehetek egy hátsót is, trehány így felemás tárcsákkal  :D.

 



#253
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

76 v 86? Az icetech konnyebb... es az van olyan sulyban, mint a 66.

 

amugy lehet a 86osat is kicsit hajlitgatni es centirozni. En is azon gondolkodom, hogy 160asat veszek 66osbol. Vicc, mert 66ossal jott a bringa, en meg lecsereltem. Sokat szvsz nem er a dragabb.

 

nyomasvandorlas: ha gyorsan nyomkodod hidegben a fekkart, nem jon kijjebb?


Edited by arn, 2020. February 06. - 18:24.


#254
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,546 posts

megpróbálkoznék egy G3 tárcsával, apróban szokott lenni olcsón (kérdés persze, hogy ezek eredetik vagy sem...)

nálam eddig minden fékkel jól működött, most sem remeg miatta a merevvilla a unitban.

 

Tudom hülyeség de annyira nem akarom keverni az alkatrészeket (Sram és Shimano keveredik a hajtásban is, kicsit bántja a szemem-agyam :rolleyes:).

Olcsónak és jónak írják nagyon a 66-ot, sokan cseréltek arra az Ice-Tech után most azt olvastam így hirtelen. A hullámossága miatt azt én is cserélném, egy próbát ér az RT66.  

 

A dugattyúk is rendesen visszamennek a helyükre? Nincsenek kicsit beállva? Nem mondom, hogy ez okozza, de megnézném ezt is.

 

Rendben vannak, teljesen visszamennek (nem régi a fékrendszer maga)



#255
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Rezonálhatna a laza kormánycsapágy miatt is. De minden úgy van meghúzva ahogy kell, nem érzek kézzel sem kotyogást. 

A hullámos tárcsára tudok még gondolni (többször kileng 1-1 irányba), az be tud rezegtetni egy merev villát tudomásom szerint. Nem esküszöm meg de mintha ez már előfordult volna nálam a gravel bringán.  

 

A dugattyúk is rendesen visszamennek a helyükre? Nincsenek kicsit beállva? Nem mondom, hogy ez okozza, de megnézném ezt is.



#256
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,924 posts

megpróbálkoznék egy G3 tárcsával, apróban szokott lenni olcsón (kérdés persze, hogy ezek eredetik vagy sem...)

nálam eddig minden fékkel jól működött, most sem remeg miatta a merevvilla a unitban.


  • Rabbit likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#257
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,546 posts

 

Egyébként, biztos, hogy a tárcsa miatt rezonál a fék?
 

 

Rezonálhatna a laza kormánycsapágy miatt is. De minden úgy van meghúzva ahogy kell, nem érzek kézzel sem kotyogást. 

A hullámos tárcsára tudok még gondolni (többször kileng 1-1 irányba), az be tud rezegtetni egy merev villát tudomásom szerint. Nem esküszöm meg de mintha ez már előfordult volna nálam a gravel bringán.  



#258
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,001 posts
  • LocationKelenföld

Nem-nem öregúr rend a lelke mindennek, 180-as az persze!  :P  :D

SM-RT66-ra gondolsz ha jól nézem. Ezek kevésbé hullámosodnak mint az Ice-Tech modellek?

Könnyebb is mint az SM-RT86 Ice-Tech XT  B)  :D 139 vs 154 gramm. 

 

Gondolom más márkát nem sok értelme van keresni. 

 

Igen, erre gondoltam. Hullámosodást én nem tapasztaltam, ilyenem van a cylocrosson.

Gondolom a középső alutömb és szegecselés helyett kevesebb anyagból ki lehet hozni, azért könnyebb.

Más márkából én a hs1-et használtam még merevvillával, azt is szerettem. Írtak ugyan itt hajladozásról mások az rt 66-ra, de nálam ez nem fordult elő, nem súrolt, nem reszelt soha... egyenesen fut, simán fékez.

 

Azért remélem mások is hozzászólnak, ajánlanak valamit, várj még picit.

 

Egyébként, biztos, hogy a tárcsa miatt rezonál a fék?
 


Edited by Rabbit, 2020. February 06. - 12:59.


#259
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,546 posts

Nem-nem öregúr rend a lelke mindennek, 180-as az persze!  :P  :D

SM-RT66-ra gondolsz ha jól nézem. Ezek kevésbé hullámosodnak mint az Ice-Tech modellek?

Könnyebb is mint az SM-RT86 Ice-Tech XT  B)  :D 139 vs 154 gramm. 

 

Gondolom más márkát nem sok értelme van keresni. 


Edited by karakoram, 2020. February 06. - 12:11.

  • Rabbit likes this

#260
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,001 posts
  • LocationKelenföld

Most, hogy próbálkozom a merev villával a teleszkóp helyett kijött persze, hogy az igencsak hullámos tárcsám miatt rezonál a villa erőteljesebb fékezéskor. Ice Tech Shimano tárcsát használok 185 mm-es méretben és csavarosat. Mit vegyek helyette ami kevésbé hajlamos a hullámosodásra (már új korában is hullámos volt csak nem küldtem vissza)? 

 

Ma reggel 0-2°C lehetett erős széllel (érzetre így még hidegebb volt) sajnos egy kicsit tapasztaltam nyomáspont vándorlást a 8100-as új XT fékeknél.    

Nem akarok okos öregembert játszani, de 180-as lesz az szerintem. 185-ös az avid volt, régen.

Esetleg sima acél simanoból a jobbikat, melyet lehet rendes fékbetéttel használni?


Edited by Rabbit, 2020. February 06. - 11:44.

  • karakoram likes this