Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázak CC/FR/DH/4X - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
11007 hozzászólás a témában

#161
_and/or_

_and/or_

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás

én nem használnék sörözdobozt. ha kézzel még nem tudod mozgatni a csészét, csak az illesztés lett lazább, akkor inkább választanék valami overkill kormánycsapágyat és fémragasztóval beragasztanám örökre.
ha kézzel mozgatva is lötyög, kvázi kiesik a vázból, akkor azzal már tényleg nem nagyon lehet mit kezdeni

 

 

Kézzel nem tudtam kihúzni. Akkor valószínűleg ilyen megoldás jöhet szóba amit írtál. Egyetlen hátránya hogy többé már nem lesz cserélhető a k.csapágy. Nem lesz az a kiütő szerszám ami megbírkózna azzal a kötéssel.... :D  Köszönm válaszodat



#162
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

én nem használnék sörözdobozt. ha kézzel még nem tudod mozgatni a csészét, csak az illesztés lett lazább, akkor inkább választanék valami overkill kormánycsapágyat és fémragasztóval beragasztanám örökre.
ha kézzel mozgatva is lötyög, kvázi kiesik a vázból, akkor azzal már tényleg nem nagyon lehet mit kezdeni.



#163
_and/or_

_and/or_

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás

egy kukaérett váznál ez már nem mindegy?
a kiszoknyásodott fejcsövet nem tudod megjavítani. mondjuk a sörözdobozos hézagolás egy rakat másik problémat magával fog hozni, de mindegy. excentrikus fejcső, nem párhuzamos csészék, stb...

 

és ha mondjuk egy hosszabb csészéjű kormánycsapágy menne bele + sörösdoboz. Ilyen vázzal bevállalható lenne egy hegyi menet vagy csak városi közlekedésre alkalmas lenne jó esetben?



#164
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

egy kukaérett váznál ez már nem mindegy?
a kiszoknyásodott fejcsövet nem tudod megjavítani. mondjuk a sörözdobozos hézagolás egy rakat másik problémat magával fog hozni, de mindegy. excentrikus fejcső, nem párhuzamos csészék, stb...



#165
_and/or_

_and/or_

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás

Fém sörös/üdítős dobozból vágsz egy hézagoló csíkot a kormánycsapágy nyakára és azzal húzod/ütöd be.

 

Nem fog megrepedni a homlokcső?



#166
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok. 

 

Adott egy bringa aminek recseg-ropog a kormánycsapágyának az alsó része. Szerelő megállapította, ki van tágulva a váz alsó fejcső része. Milyen megoldások jöhetnek szóba, van valakinek tapasztalata?

 

Előre is köszi!

Fém sörös/üdítős dobozból vágsz egy hézagoló csíkot a kormánycsapágy nyakára és azzal húzod/ütöd be.



#167
_and/or_

_and/or_

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás

Sziasztok. 

 

Adott egy bringa aminek recseg-ropog a kormánycsapágyának az alsó része. Szerelő megállapította, ki van tágulva a váz alsó fejcső része. Milyen megoldások jöhetnek szóba, van valakinek tapasztalata?

 

Előre is köszi!

 



#168
doktormazsi

doktormazsi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Üdv!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

 

Építeni szeretnék egy országútit. Elképzelésem a vázzal kapcsolatosan Ő lenne ennyiért : http://ebike.hu/term...-orszaguti-vaz/

 

Méretre 56-os.

 

Ezek után kerülne rá egy shimano 105-ös 5700/5800 szett. (még nem döntöttem el teljesen)

 

Vélemények? Más alternatíva?

 

Köszönöm!



#169
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

az meg esetleg hasonlít azért van mert ez a 4forgáspontos horst link nevű forgáspontrendszer szabadalmát megvette a speci a kitalálotól (Horst Leitner) és minden ilyen váz után a gyártó a specinrűek fizet jogdíjat.

...ha a vázat vagy a kerékpárt az Egyesült Államokban értékesíti. Nincs világszabadalma rá. Ahogy sok más egyébre se, mint azt tapasztalhattuk az elmúlt fél-egy év során. :D




#170
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

hát reba nehezen lehet dual air mert vagy 2 éve nincs már dual air-es rendszer a rs-nál.


???
Egyébként nem a Dual Airt hiányoltam, csak nekem úgy tűnik, az Impact SL szériában mostanság használt villák minőségileg/tudásban nincsenek még a közelében sem a Dual Airnek.
(ahogy elnéztem, csak a csillapítás állítható rajtuk, se rugóerősség, se remote lockout se... szóval sok dolog hiányzik)

#171
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Speci régebben sem gyártott?
Amikor a cápát vettem, nézegettem a Speciket is, akkor nekem az jött le, hogy ők saját vázra építkeznek, ezért is lepett meg a hasonlóság.
Sajnos a haibike.de-n nem találtam erre vonatkozó infót.
Viszont azt látom, hogy az Impact SL sorozat alaposan megdrágult, ugyanakkor a felhasznált alkatrészek minimum egy kategóriával alacsonyabbat képviselnek - pl. SLX helyett Deore váltó(vagy csak a váltókar?), első villa ugyan RS Reba, de közelében sincs a a Dual Airnek. A rugóstag is valami gyengébb darab... :(

hát reba nehezen lehet dual air mert vagy 2 éve nincs már dual air-es rendszer a rs-nál.

 

lehet valamikor az idők kezdetén még volt saját gyártás de már évek óta gyakorlatilag mindenki bérgyártásban készítteti a vázait. a különbség az hogy saját tervezés vagy ráböknek a katalógusból egy modellre.

 

az meg esetleg hasonlít azért van mert ez a 4forgáspontos horst link nevű forgáspontrendszer szabadalmát megvette a speci a kitalálotól (Horst Leitner) és minden ilyen váz után a gyártó a specinrűek fizet jogdíjat.


Bikertigger módosította - 2014. július 17. - 14:40

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#172
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

mivel a speci sem gyárt egy darab vázat sem így biztos nem.
 
de fairly, hodaka, atlantic, astro és még több tucat ...és akkor a nagyok mint giant, merida (specinek pl a merida gyártja az alu vázak jelentős részét))

Speci régebben sem gyártott?
Amikor a cápát vettem, nézegettem a Speciket is, akkor nekem az jött le, hogy ők saját vázra építkeznek, ezért is lepett meg a hasonlóság.
Sajnos a haibike.de-n nem találtam erre vonatkozó infót.
Viszont azt látom, hogy az Impact SL sorozat alaposan megdrágult, ugyanakkor a felhasznált alkatrészek minimum egy kategóriával alacsonyabbat képviselnek - pl. SLX helyett Deore váltó(vagy csak a váltókar?), első villa ugyan RS Reba, de közelében sincs a a Dual Airnek. A rugóstag is valami gyengébb darab... :(

#173
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Gyártót is tudsz esetleg?
(Speci biztosan nem, mert amelyiknek a "koppintása", az csak geometriájában hasonlít, egyébként elég sok eltérés van köztük)

mivel a speci sem gyárt egy darab vázat sem így biztos nem.

 

de fairly, hodaka, atlantic, astro és még több tucat ...és akkor a nagyok mint giant, merida (specinek pl a merida gyártja az alu vázak jelentős részét))


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#174
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Gyártót is tudsz esetleg?
 

Cseng-tien-zhung, de lehet, hogy Nien-Csij-En.



#175
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Loctite 243 (kék) menetrögzítő

Köszi.

Jajj... most nézem az árát: mitől ilyen drágák ezek? :(
10ml 3500Ft...

SokadikX módosította - 2014. július 17. - 11:44


#176
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

kutya közönséges katalógusváz.

Gyártót is tudsz esetleg?
(Speci biztosan nem, mert amelyiknek a "koppintása", az csak geometriájában hasonlít, egyébként elég sok eltérés van köztük)

SokadikX módosította - 2014. július 17. - 11:43


#177
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás


Haibike e szerint szarul van tervezve? :(
Mondjuk elég ritka darab. Itt a fórumon, mióta regisztráltam, talán két vagy három cápással találkoztam és az övék is másfajta.
(egyébként első ránézésre egy Specialized koppintásnak tűnik :) )

kutya közönséges katalógusváz. ezen annyit tervezett a vedora hogy hol legyen a felirat. ilyennél meg bele lehet nyúlni jól tervezett cuccba meg kevésbé jóba. na ez az utóbbi.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#178
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Köszi.
A fura az egészben, hogy a bringa négy éves, mentem vele egy teljes szezont, majd kb. két hónapot, hellyel-közzel azért takarítgattam, amennyire képes vagyok rá, de nem tűnt fel, hogy kilazult volna.
Most meghúztam, húsz km után megint lötyögött. Újra meghúztam, mire hazaértem, megint. Most megint, de erősebben... ugyanakkor félek, hogy mivel alu váz, esetleg megárt neki a túl erős feszítés... Szóval lehet, hogy a végén szerzek valahonnan ragasztót (csak nehogy pillanatragasztót sózzanak rám csavar- helyett! :D)

Haibike e szerint szarul van tervezve? :(
Mondjuk elég ritka darab. Itt a fórumon, mióta regisztráltam, talán két vagy három cápással találkoztam és az övék is másfajta.
(egyébként első ránézésre egy Specialized koppintásnak tűnik :) )

Loctite 243 (kék) menetrögzítő




#179
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

szarul tervezett fulli vázaknál gyakori probléma. be szokták ragasztani a csavart, szükségmegoldásként.

Köszi.
A fura az egészben, hogy a bringa négy éves, mentem vele egy teljes szezont, majd kb. két hónapot, hellyel-közzel azért takarítgattam, amennyire képes vagyok rá, de nem tűnt fel, hogy kilazult volna.
Most meghúztam, húsz km után megint lötyögött. Újra meghúztam, mire hazaértem, megint. Most megint, de erősebben... ugyanakkor félek, hogy mivel alu váz, esetleg megárt neki a túl erős feszítés... Szóval lehet, hogy a végén szerzek valahonnan ragasztót (csak nehogy pillanatragasztót sózzanak rám csavar- helyett! :D)

Haibike e szerint szarul van tervezve? :(
Mondjuk elég ritka darab. Itt a fórumon, mióta regisztráltam, talán két vagy három cápással találkoztam és az övék is másfajta.
(egyébként első ránézésre egy Specialized koppintásnak tűnik :) )

SokadikX módosította - 2014. július 16. - 16:52


#180
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sajnos a túloldali csavarhoz nem fértem hozzá, de ellenőrizve a többi csavarokat, el nem tudom képzelni, ez mitől lazult ki ennyire. :(

szarul tervezett fulli vázaknál gyakori probléma. be szokták ragasztani a csavart, szükségmegoldásként.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való