Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázak CC/FR/DH/4X - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
11005 hozzászólás a témában

#10921
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
koga miyata go VPP

http://www.koga.com/uk/segment.asp?collection=7&segment=51
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#10922
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
úgy értem zsír újat:) váz+vanilla r. kompletten 350-tõl.

ja tényleg van már geminid?

#10923
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

inkább magellán árban:) geminit újonnan 200-220 körül lehet venni.

úgy látom, nem sok bátorítást kapok a vp free-re:(


Úgy érted alíg használtan, mellesleg a giant dh is hasonló áron van alíg használtan.
A Vp-free-re meg ki írjon?
Én akartam ilyet venni utánanéztem amit tudok leírtam, semmi gyengeségrõl nem hallottam ezzel a vázzal kapcsolatban, itthon senkinek sincs, egy darabig nem is lesz.:)
Vedd meg bátran.

#10924
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
inkább magellán árban:) geminit újonnan 200-220 körül lehet venni.

úgy látom, nem sok bátorítást kapok a vp free-re:(

#10925
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
geminibõl 3 választásod lehet. a dh, a régebbi gyorszáras fr,és a csõtengelyes fr. az utóbbi kettõ elsõ háromszöge megegyezik, csak az újabb kapott egy csõtengelyes (merevebb) és könnyebb lengõkart.a régebbit 14-15-17 cm között lehet állítani,az újat 15-17 között. a legkönnyebb váz a kategóriájában (ha jól emlékszem nincs 2,9kg). nekem egy bajom volt vele,hogy magas a középcsapágy. de ez csak nekem nem tetszik.

ja,és a geminihez nem kell feltétlenül a lotto 5ös.

#10926
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

most olvastam egy régebbi dirt-ben egy interjút Gracia szerelõjével. Megkérdezték, hogy mi a közös a 223ban és a geminiben, azt mondta csak a forgáspontok száma. Mégis, 223ról van valakinek tapasztalata? Meg a geminirõl is írhattok egy picit.
Bár nem hinném, hogy a közeljövõben ilyen beruházásba vágok, ki tudja? Lehet hogy nyerek a lottón. :)



mindkét váz erõsen tagfüggõ is, megfelelõ taggal és beállítással imádni fogod õket, ellenkezõ esetben meg...
a 223 így ránézésre kicsit pontosabb/több beállítási lehetõségekkel bír már ami a rugóstagfelfogatást ill. a lehetséges rugóstagok variációját illeti

geo-kat nem tudom fejbõl,meg ugyebár szintén tag és villafüggõ, de a fejemet tenném rá,h a Gemininek inkább FR irányba hajlanak a tulajdonságai,és a rugózása is progresszívebb,míg az Orange DH-s...

és 223 már nem van,ahogy 222 sem,csak 224

és bár az ilyen Narancsok között is van differencia, de még inkább Gemini és Gemini között!!!

#10927
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
most olvastam egy régebbi dirt-ben egy interjút Gracia szerelõjével. Megkérdezték, hogy mi a közös a 223ban és a geminiben, azt mondta csak a forgáspontok száma. Mégis, 223ról van valakinek tapasztalata? Meg a geminirõl is írhattok egy picit.
Bár nem hinném, hogy a közeljövõben ilyen beruházásba vágok, ki tudja? Lehet hogy nyerek a lottón. :)
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#10928
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
hát igen. megnéztem, 1500$ért már meg lehet venni dhx v. dhx air-al. csak jó lenne menni vele egy próbakört.

#10929
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
A Vp-free is jó ha így nézed mert könnyû váz, erõs segge van, jó a rugózási rendszer, akár elsõváltót is tehetsz rá, szóval nem tudom mi kell még:)

#10930
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
ja.végigolvastam az mtbr.com-on a commenteket. nagyon fényezik,csak nem tudom,hogy nekem jó választás lesz-e. nekem nem kell 8" út,de a vp-nél ez nem annyira számít. jó kell,hogy legyen egész napos túrákra,de lehessen vele dh versenyt is nyerni. ezek a geminiben megvoltak. nem is tudom,hogy miért keresek mást:) talán nem akarok kétszer ugyanolyan bringát venni?

#10931
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Én sokáig azt szerettem volna, de lemaradtam arról amit akartam, szerintem nagyon jó vétel, 150*12-as csavaros tengelyes agy, 8" út, nagy villával is használható, könnyû váz.
Amit mondtak róla hogy 5th taggal felesleges próbálkozni mert megöli a vázat, nem fog jól mozogni, DHX taggal lesz az ami igazából, VPP rendszer.
Szóval szerintem az egyik a néhány Best Buy közül.

#10932
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
valakinek tapasztalat santa cruz vp-free-rõl?

#10933
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

Ha van mivel...
Sokszor ezt nem akarja megérteni sok ember, hogy nincs mindenkinek keret 2-3 bringára. Ekkor pedig maradnak a kompromisszumok.Szóval ha adsz ccvázat akkor majd fogunk azzal tekerni;)(mondjuk szerencsére most van)


Akkor nem kell 2-3 vegyél enduro bikeot. Vagy a legjobb Coilert. Mert nekem aztmondták hogy az azoknak való, akik nem tudnak/akarnak 2-3bringát. (nem mondták csak mondta, John Covan a felvonóban miközben lassan ereszkedtünk lefelé a Mt. Cherryrõl LesGetsben. Én totál részegvoltam, de evvel egyenes arányban nõtt az angoltudásom. Õ végig azon aggódott hogy le fogom hányni... na mindegy hagyjuk.... :D)

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#10934
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
húsevõ, nem ezt írtam. csak ha cc-re keres valaki bringát akkor cc-t vegyen, ne kihúzott nyeregcsövû ugribugri bringát...

#10935
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
nekem van outim is:D
mtb után az elsõ km halálfélelem mindig ha sokáig nemülsz rajta, utána meg már nem vészes, viszont jó h pl sík terepen ki lehet gyorsulni 50re:D

#10936
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

cécózni meg cécó bringával.

Ha van mivel...
Sokszor ezt nem akarja megérteni sok ember, hogy nincs mindenkinek keret 2-3 bringára. Ekkor pedig maradnak a kompromisszumok.Szóval ha adsz ccvázat akkor majd fogunk azzal tekerni;)(mondjuk szerencsére most van)

#10937
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Elõször szerintem halálfélelmed lenne!


a kanyarokban, meg lefelémindenképp :D
(én oútin ültem anno:))
de ha kihúzom a nyeregcsõvet tekerõs pózra, akkor is bizonytalanság van 1kilóméterig.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#10938
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

de lehet h azért mert még nem nagyon ültem fasza cc vázon és nemtom mia jó


Elõször szerintem halálfélelmed lenne!

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#10939
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.383 hozzászólás
érdekes, lehet hogy nekem nincsenek nagy igényeim, de a magam 177 centis magasságához, 14es vázzal,40 centis nyeregcsõvel kihúzva tökéletesen el tudtam volna tekerni akár a világ végére is..és még volt legalább 10 centi tartalék is a nyeregcsõben asszem.
de lehet h azért mert még nem nagyon ültem fasza cc vázon és nemtom mia jó

#10940
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

de mennyire lehet kihúzni egy nyeregcsõvet? mondjuk 300-ra és az már böszme hosszú nyeregcsõ ami nem is biztos hogy letolva befér a vázba. párom 13"-os bicójával, maxra kihúzott nyeregcsõvel is csak szenvedek. bár annak a felsõcsöve is irgalmataln rövid.


a 14,5"os pxbe ~360mm-ernyi nyeregcsõvet letudok tolni.
de hát az úgy triál sztájl.
kihúzva _majdnem_ tökéletes. (de én nemis 180 vagyok)

Még nem volt gondom a hossú nyeregcsõvel, hosszabb távú "kihúzott" tekerésnél kényelmetlenné válik, de szerintem azért mert nem szoktam hozzá.
és többet "ugrálok" mint tekerek. tehát..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda