Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Vázak CC/FR/DH/4X - általános eszmecsere

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
11005 hozzászólás a témában

#10901
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
Vegyél bele zoomot! akkor leszel májer :D

Olvastam egy merevváz tesztet ahol vmi mavericket, Orange Sub Zero-t, SC Jackal-t, Norco Sasquach-t és Cove Stiffe Fr-t teszteltek, és a teszt gyõzetse magasan a Cove lett, mert könnyû és erõs. Olyanokat ugrottak azzal a vázzal......beszarás. És ráadásul nem is olyan nagyon drága ha jólmlékszem. vmi 300fonttal olcsóbb mint az orange...
sztem megéri utánanézni
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#10902
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Ha májer akarsz lenni akkor tegyél FOX 36-t a Banshee-ba, Boxxer-rel nem májer hanem egészen más leszel...

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#10903
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás

talán annyi,hogy minek a boxxer merevvázba?


májerfaktor rulez!!! :)
csak arra akartam kijukadni hogy nem lehet rossz váz, a leírtak alapján, sem sem pedig az évjáratok közötti eget nem verõ különbségek miatt.
Feltöltött képFeltöltött kép

#10904
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
talán annyi,hogy minek a boxxer merevvázba?

#10905
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás

Banshee Scirocco 03

képe itt:
http://shop.harim.co...ee_Scirocco.jpg

If ripping through tight twisty single track is your raison d’etre’ then you really ought to throw a leg over a Banshee Scirocco. Its sports light weight and nimble handling, yet it’s tough enough to take the punishment of even the roughest and rockiest trails. Stomp on the pedals and feel the power transfer directly through the compact rear end to the ground. With clearance for up to 26x2.5” tires, the Scirocco is an incredibly versatile bike. The longer cockpit lets you stretch out into a position that makes climbing a breeze. When you set the bike up with a 4 or 5” fork, the steeper steering geometry gives the front wheel amazing bite in quick and bermed switchbacks or you can rake out the steering with a 7” double crown fork to tackle the steepest roughest terrain on the shore.
The Scirocco is completely hand built with genuine Easton Rad tubes and our exclusive internally ribbed seat and chain stays. We’ve incorporated our patented cold forged "Pony keg" head tube, which is virtually impossible to ovalize and custom 3d dropouts to withstand the forces of even 8” disc brakes.

tetszik a homlokcsöve nagyon:
http://shop.harim.co...gerHeadTube.jpg

veszek bele egy boxxert és nem tépi le az elejét a gépnek...
ellenvélemény?

#10906
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás

Rocsi, valamelyik ironhorse esetleg? 7.x vagy sunday?


gondolkodtam rajta,de elég nehéz. a vp csak 4 kiló taggal együtt,az nem sokkal több,mint a gemini. azt hiszem a gemini és a vp között az lesz a nyerõ,amelyikhez elõbb hozzájutok.:)

tam: 1250 sok egy használtért, mert 1500ért lehet dhxel venni újat.

albert: az egyémben canecreek double xc volt. nagyjából ugyanannyi a hossza,mint egy normálnak. ez a reducer verzió volt, de egyébként az 1.5höz való is ugyanez,csak az alsó-felsõ csészék 1.5ösek.

edit:
http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem

ez se rossz,bár az sc elegánsabb

#10907
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Na már jó, fasz váz ilyet is akartam még annó feketében.
Sok sikert hozzá a havernak;)

#10908
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó


Most hoztuk hétvégén a havernak:


Feltöltött kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg


ha üzemel ez a szar akkor itt egy Banshee scream látható.....

.

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#10909
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
ha a csésze beépítési mélységére gondolsz...
akkor én nem fogok tudni válaszolni,nekem simán 1.5-ös kcsapi van benne
pontosabban
bár nincs ilyen csapágyam "hivatalosan"
de sztem az 1.5==>1.1/8-as csapik is úgy mûködnek,mint az enyém,h külsõ átmérõre 1.5-sek,belül meg simák...
ergo,ha az érdekelt,nem "bélés" van bennük,így nincs meghatározva a beépíthetõ csészék max. hossza sem..
( bélés amúgy sem yó 5let mert akkor pont az 1.5 elõnye vész L )

#10910
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
kala,rocsi a 1,5->1,1/8 reducer kb menyire hoszú belül!?
azért kérdem hogy mekora hosszú kcs csésze fér bele!?

meg hogy ugye 68as a monoház,de mekkora tengelyhoszú mono kell bele!?
holzi karral kéttányér hátul 8s,közép h kanállal

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#10911
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
akkor azért:D viszont ráférne a csapágycsere, de nagyon. van esetleg tipped hogy hogyan lehet a középsõ 3szög alaku cuccból kiszedni a csapágyakat?:)

#10912
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

LCS, mivel húztad meg a fõ forgáspontot annó?:D:D
mert egy 8as imbuszommal kevesebb, méghozzá egy igen méretes darabbal... elpattant simán. dúúúrva.

az még a gyári meghúzás :)

#10913
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
annyi hogy nem csavarral rögzíted a tagot. lehet baj abból ha csavaros agy helyett gyorszárassat használsz? de legrosszabb esetben kicseréled csavarra. de nem hinném, hogy állandóan állítgatnád a rugóutat. ;)

#10914
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

egyre jobban wheelernek tûnik a dolog.
lehet baj abból, hogy gyorszárral állitható a rugóút?


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10915
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
igazából nincs gondja, csak gondoltam most egy alapos takarítással megkínálom a giantot. mert az sosem ár. csak hirtelen kettétört az imbuszkulcs.
durva
na de nem offolok.

#10916
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
csapagycsere? vagy nem lehet hogy "kinyult" a csap hosszaba?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#10917
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
LCS, mivel húztad meg a fõ forgáspontot annó?:D:D
mert egy 8as imbuszommal kevesebb, méghozzá egy igen méretes darabbal... elpattant simán. dúúúrva.

#10918
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
a majmoknal van most egy szep VP free, igaz s-es, de folyekonyterminator szinu. :D 1250dolcsi

nem sok az picit?

de ha tamogato velemeny kell, akkor szerintem is vegyed :D rosszat meg sehol nem hallottam. ha bevallalosabb lenne a stilusom mint ami, nekem is az lenne az alomvazam.


ami meg

a intense 6.6. Igaz nem annyira dh, attol fuggetlenul hogy tetu lapos es sokat mozog es nem is konnyu, de azt irtak a britek rola hogy a geometriaja megis inkabb valami hosszuutas trail-enduro. boxxer ride megy bele, nem?

norco Shore/Six?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#10919
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Rocsi, valamelyik ironhorse esetleg? 7.x vagy sunday?

#10920
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Rocsi: én német lapokban olvastam a Vp-rõl és ott is dicsõítik. Vedd meg, és akkor mi is megtudjuk milyen!