Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Budapest-Split 2006

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
123 hozzászólás a témában

#61
Proha

Proha

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 342 hozzászólás
Sziasztok!


Az ötletetek nagyon jó, megvalósítható!

Én 17 évesen egyik barátommal túráztam Siófoktól Várnáig. Az kb. 1200 km-es túra volt. Én egy Szputnyik "versenykerékpárnak" nevezett csodával mentem és a csoda az volt, hogy a rengetek javítás mellett oda is értem vele. Egy hét alatt tettük meg az utat, a bulgár tengerparton két hétig "kóboroltunk", vissza vonat. Mi bringán vittük a motyónkat. Igaz ez 21 évvel ezelõtt történt és akkor még a délszlávok sem voltak beindulva, biztonságos volt a buli, no meg olcsó!!

Mi elõszõr megpróbáltuk a napi penzumot "egyseggel" letekerni (napi átlag kb. 170 km), de a meleg kifogott rajtunk és a 3. napon már inkább korábban keltünk és a déli napsütést pihivel és árnyékban töltöttük. Így két részletben tettük meg a napi adagot, 6 - 11-ig és 16 - 19-20-ig.

Szerintem mi nem találkoztunk annyi emelkedõvel, mint ti fogtok, az nem lesz egy egyszerû menet. Nem javaslok 120 -150 km-nél többet naponta, már csak azért sem mert ti többen mentek nem ketten, mint mi, és több ember tempóját, igényeit, stb... nehéz összeegyeztetni persze az átlagsebesség és a naponta megtehetõ táv az terepfüggõ is.

Felkészüléshez - amennyiben elfogadjátok, szeretnék annyival hozzájárulni, hogy aki megy a Bp. - Split - Bp. túrára az a Tour de Pelso-n 50% kedvezményes nevezési díjjal indulhat el a Balaton Maraton 200 km-es távján! Ezt a kedvezményt majd GuruZo közvetítésével lehet igénybe venni, ha ehhez õ is hozzájárul, mint a BP.-Split-Bp. túra kiötlõje, szervezõje.

Sok sikert a szervezéshez és addig is jó felkészülést a túrához!

Prohi

#62
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Hát nem is tudom,talán kérdezzük meg Kutyanyul barátunkat,õ tudni fogja mennyit lehet tekerni kényelmessen két sör között. :)

#63
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Hali!


Laikus túrázóként, sztem napi 150 km a maximum, amit ép testtel, és fejjel lehet bírni. Legalább hat óra naponta, igen megterhelõ.

#64
sunset

sunset

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 858 hozzászólás
Szió!

Én itt lakok Etyeken ahol keresztül akarjátok vinni a magy.o-gi szakasz 1/3-át! Én rendszeresen járok Bakarattyára és nem mondhatom hogy könnyû terep. Ha jól megyek akkor reggel 8-kor elindulva és nem megállva oda-vissza ezt az utat én 8-10 óra között szoktam megjárni, idõjárási körülményektõl függõen. Ez a táv 190 km de elég kegyetlen ugyanezen az útvonalon. Szóval egy kicsit meggondolandó,hogy egy nap mennyit akarsz tekerni. Azzal számolj,hogy ez nagyon társaság és idõjárás függõ lesz.

egy kis baráti tanács
A legfõbb cél, hogy mindig célba érj!!
A Gödöllöi Yeti www.rmkse.hu
:love: Betty :love:

#65
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Topic,topic,miért nem pörögsz?
Most mindenkinek lenne ideje ideülni a gép elé,hisz kint hideg van!

#66
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Húha,azt hiszem ennyien megyünk!Nem jut eszembe hogy hol lehetne reklámozni ezt még.
GYERTEK SPLITBE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Még egy elérhetõségem : 0630 850 89 84
Jelentkezzetek!

Zotya bratyóm idézem(szerintem!:) ) "Nincs lehetetlen,CSAK TEHETETLEN!!!!"
GYERTEK SPLITBE!!!!
GYERTEK SPLITBE!!!!
JELENTKEZZETEK!!!!!

#67
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Hahó,Mihó!!!!!

Senki más nem jön? :(

Ez kezd elszomorítani!

#68
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Bátorkodom beállni egy harmadik szervezõnek is!
MSN címem : bikertom@vipmail.hu
1. Email címem : bikertom@vipmail.hu
2. Email címem : mrttb@freemail.hu
Chaten : bikerguru vagy Jófejgyerek17 esetleg Tour De Hongrie nick alatt érsz el.
:) remi ennyi elég.

GYERE VELÜNK ÉS IRÁNY SPLIT!!!!!!!!!

#69
flow

flow

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Szia Zoli(h259351)!

Letenyénél fogunk átmenni a határon, ahogy a http://bp-split.fw.hu oldalon is látható a magyarországi szakasz tervében.
Amennyire lehet, alacsony autóforgalmú utakat választottunk. A biztonság kedvéért a magyarországi szakaszt (csaknem 300 km) még a túra elõtt bejárjuk autóval is, meg én bringával is szeretném, hogy ne legyen ezzel semmi gond.
A horvátországi szakasz is hamarosan elkészül, úgy tûnik ott sok kis forgalmú út van!

Ha jobban érdekel a dolog, írj e-mailt nekem(Feri): flow@easymail.hu
, vagy a másik szervezõnek(Zoli): befree@jobmail.hu

Úgy látszik alakul a csapat, de még nyugodtan lehet jelentkezni!

#70
h259351

h259351

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
sziasztok
akkor itt egy újabb "bátor" jelentkezõ ...
A magyar vonalon talántudok segíteni, mert valamennyire ismerem azt a részt (zalaegerszegi vagyok), meg az ismerõsöket is meg tudom kérdezni, hogy merre lenne a legjobb menni.
Csak azt kellene tudni, hogy pontosan hol akartok átmenni a határon?!
Zoli

#71
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Kurvajó lesz érzem! :)


GYERÜNK JELENTKEZNI EMBEREK!!!!!!!!!!!

#72
flow

flow

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Splittõl 60 Km-re található ez a kis hegyecske (Biokovo) Makarska város fölött. Legmagasabb pontja 1762 méter. Nem tudom, meddig vezet fel rá kiépített út, de jól néz ki, felmehetnénk rá... :)

Posted Image

#73
flow

flow

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
A magyarországi szakasz útvonala felkerült a weboldalra!!! Esetleg kisebb változások lehetnek még benne, mert van egy problémásabb szakasz, ahol nem lehet elkerülni az autóutat (legalábbis a térkép szerint). Ott még kitalálunk valamit, ha mást nem, "terepszemlét" tartunk és keresünk valami megoldást :)

A horvátoszági útvonal készülõben van, ott szerencsére sokkal több a (várhatóan) kis forgalmú mellékút.
A résztevevõket pedig megkérdezem, hogy szeretik-e a hegyeket, mert úgy lesz tervezve az út majd. Én azt mondom, jöhetnek a hegyek! ;)

bp-split.fw.hu

Továbbra is várjuk a bátor jelentkezõket!!!

#74
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Képeket találsz a www.bikertom.gportal.hu oldalamon a Képek rólam almappában.

#75
GuruZo

GuruZo

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
Rendben megjött az e-mail és tökéletes . Annyi lenne még , hogy gondoltunk fényképre is , hogy a leendõ tetrekész örült fazonokat vagy csajokat akik résztvesznek ebben az örültségben / sokan mondták de én hiszem , hogy megcsináljuk a tervezett idõn belûl / felkerûlnek a "dicsõség" :) tablóra , hogy példaképeként szólgáljanak az utókor számára :scared: :chin:


Várjuk a képeket :) / Lehet vicces is , de azért maradjunk a témánál /

#76
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Mi kell az email-be?
Útlevél szám vagy valami más?vagy csak név és lakhely meg elérhetõség?

#77
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
IGEN!!!Csajok gyertek ti is!!!!!!:)

#78
GuruZo

GuruZo

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
Annyit szeretnék még kérni , hogy az ismert e-mail címekre nevet , címet küldjetek .

Lassan jó lenne rendezni a sorainkat , a lelkes jelentkezõk névsorával kapcsolatban.

Ha minden igaz akkor 6-an vagyunk + szerviz man + 1 kocsi sofõrrel.



JELENTKEZZETEK !!!!!!!!!



Várunk mindenkit !!!!!!!!!! Csajok is jöhetnek !!!!!!! :scared: :no:



#79
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
GuruZo!

Neked nincs msn-ed?
Nem,nem...Mi köszönjük hogy szervezitek! :)
Jó vitatéma! :D
vagy maradjunk fele-felében!

#80
GuruZo

GuruZo

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
Mi köszönjük a részvételt !!!!!!!!!!!!!. Bizunk abban , hogy maradandót , visszatérõ dolgot kezdtünk el !!!!!

Már jövõre is megvan az ötlet , de ez még titok .

Csak valami jó nevet kellene kitalálni :chin: