Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Beac maxi 110 - 2005 szept 3-4

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
312 hozzászólás a témában

#281
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Nem lesz sár...:)

Veszek is valami lenyelhetetlen fûrészporízû póver izét...bár elvileg van kaja közben, de nem hiszem, hogy a babgulyástól jobban nyomnám Dobogókõre. :D (hacsak nem...;) )


Gombaleves volt.
A beszám,olóban van leírva, hogy hol mit kaptunk enni. Külön kaját kell vinni!!!! Amit adnak az leginkább extrának jó csak. Dinnye Hegyes-tetõn, Zsíroskenyér _Nagymaroson, Leves Kis rigó, és a célban megint hideg kaja.

Érdemes egy hátizsákban pokrócot, kaját, piát, hálózsákot csomagolni és feladni a startnál, hogy a célban legyen majd jól. Mert elviszik.
Amikor mi mentünk, halálra fagytunk a célban öt perc alatt.

#282
Hurka

Hurka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 279 hozzászólás
Majd drukkolok nektek! Szívesen elmentem volna én is erre a TT-e, de már a mátra mellett tettem le a voksom. Aszem tavaly is ütötte a két esemény egymást...de lehet rosszul emléxem.
Nyomjatok majd élménybeszámolót mindenképpen! Beztos fasza lesz. 4200m szint nyammnyamm!!!

#283
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nem lesz sár...:)

Veszek is valami lenyelhetetlen fûrészporízû póver izét...bár elvileg van kaja közben, de nem hiszem, hogy a babgulyástól jobban nyomnám Dobogókõre. :D (hacsak nem...;) )
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#284
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Tiger!

Ami kicsit is vékonyabb, mint a Rába Steiger gumija, az neked már virsli.

Voltam fenn a Hármason, ott nem lesz gond a sárral.

mondasz valamit....de legalább ritkán kell defektet szerelnem....:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#285
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Az idõjósok szerint nem fog több esõ esni, tehát csak helyenként lesz egy kis sár.

#286
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Szerintem meg éppenhogy kõkeményre szokta fújni. :-/

Hétvégi dologunk nekünk is volt a sárral. :-)

Wuhhúúúú!

Nálunk még vasárnap reggel is esett az esõ, így aztán olyan 4 óra körül úgy gondoltuk, hogy a homok talán elég jól elnyeli a vizet, nézzük csak meg a tandemmel. Átmentünk Csömörre, és elõbb a kedvenc hanyattesõs aszfaltos emelkedõnkön másztunk fel sikerrel, aztán az utcán kószáló kutyika miatt vissza is gurultunk rajta.

A hely nem semmi azért. Viszonylag rövid (fél kilcsi), kanyarog, de százalékban hihetetlenül durva, helyenként 45 fokos. Amikor legurultunk rajta (tandemmel most elõször), nos nekem is okozott némi élvezetet (parát), amikor a jobbos kanyarban az út értelemszerûen jobbra lejt és nekidõltünk kanyarodás közben.

Innen aztán áttekertünk Mogyoródra az erdei-mezei utakon, jó kis pocsolyavadászattal, és a nedves homok tényleg sokkal jobb, mint a száraz. Közvetlen a Hungaroring elõtt azonban már sár volt, a legkellemesebb fajtából.

A tárcsafék még éppen kilátszott belõle, tekerni nem lehetett, a bringa stabilan állt kettõnkkel is eldõlés nélkül. Miután sikeresen kimásztunk a sárból, megnéztük a ring hátsó bejáratánál (fõkapu) levõ lejtõt, ahol 63-ra növeltük szimpla gurulással az eddigi sebességrekordunkat, közben repkedett mindenfele a sár.

Azt hiszem kellõen felkészültünk a BEAC-ra.



#287
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Tiger!

Ami kicsit is vékonyabb, mint a Rába Steiger gumija, az neked már virsli.

Voltam fenn a Hármason, ott nem lesz gond a sárral.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#288
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Mi Hápival mentünk egy zúzós negyveneset vasárnap este még...hát, az "ezen az úton úgysem lesz sár"-ból gyalázatosan összemocskolt bicók lettek. De az mindenesetre tanulságos volt, hogy ragadós-agyagos-szottyadt-gusztustalan mócsingban is lehet haladni, csak hát akkor tényleg ki kell centizni a 16 órás szintidõt. :)

OFF De persze a legviccesebb ma történt. Beleszorított egy köcsög egy útfelmarásba a Keletinél, s úgy felütöttem az össztelós (!) hátsó kerekét, hogy a belsõ gyakorlatilag szétrobbant, a pedál meg (már megint) széthullott. Hazáig a sár tartotta össze.

me virsli gumit használsz azér....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#289
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Mi Hápival mentünk egy zúzós negyveneset vasárnap este még...hát, az "ezen az úton úgysem lesz sár"-ból gyalázatosan összemocskolt bicók lettek. De az mindenesetre tanulságos volt, hogy ragadós-agyagos-szottyadt-gusztustalan mócsingban is lehet haladni, csak hát akkor tényleg ki kell centizni a 16 órás szintidõt. :)

OFF De persze a legviccesebb ma történt. Beleszorított egy köcsög egy útfelmarásba a Keletinél, s úgy felütöttem az össztelós (!) hátsó kerekét, hogy a belsõ gyakorlatilag szétrobbant, a pedál meg (már megint) széthullott. Hazáig a sár tartotta össze.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#290
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

idézve

az az útvonal a pilisben ahol még egy hónap aszály után is tudsz találni kisebb tó méretû pocsolyákat....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#291
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Tegnap túráztam egy kicsit jól. Sár EZER, agyagos sárfolyó hömpölygött lefelé a Nagy-Kevélyrõl, tócsa tavak, amik elfoglalják az úta 105%-át, és kénytelen vagy azokon átrambózni, de ezekkel még megbirkózol, mint Kambodzsában. :D De amikor a kínkeservvel, sárból-sárba kapaszkodó tetején megpillantod egy egyéb helyzetben bárgyú tekintetû, de most 50-nel feléd száguldó Niva hûtõrácsát az lol. Kibaszott Off-Roadosok a túristautakon. Suck.


idézve

#292
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás

Ami engem illet, én sehol nem szeretnék betonon könnyíteni - ha már fizetünk érte, szivassuk meg magunkat, de rendesen. ;)


Ki beszél könnyítésrõl? Te húzhatod a féket közben.

Egyébként ez a "felkészülés". Döntés a helyszinen.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#293
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ami engem illet, én sehol nem szeretnék betonon könnyíteni - ha már fizetünk érte, szivassuk meg magunkat, de rendesen. ;)

én csak elmondtam - mert kérdés volt :)......fõleg járhatatlan dágvány esetére javasoltam...mert a kék 1 része dk és sikáros közt esõben még gyalog is majdnem hogy járhatatlan
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#294
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ami engem illet, én sehol nem szeretnék betonon könnyíteni - ha már fizetünk érte, szivassuk meg magunkat, de rendesen. ;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#295
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Tiger!
Milyen a piros majd sárga Sikáros és Lajosforrás között?
Úgy tûnik nincs benne sok szint. Tekerhetõ az?

hát a pirostól ismered Hozé..ott mentünk fel az elsõ dm bejáráson....csak ott nem jobbra fordulsz hanem balra.....de túl sok szint már nincs....még egy alternatíva ha betonon jöttök....mielõtt leértek a sorompóhoz, az a kék + ahol a 2 patak átkelés van
(nem a bónusz) ott mentek be ahol visszajöttünk a második patak fürdés után az még zöld + , patak átúszás és utána balra fel megy a kék+ az felvisz a sárgára majdnem lajosra.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#296
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Tiger!
Milyen a piros majd sárga Sikáros és Lajosforrás között?
Úgy tûnik nincs benne sok szint. Tekerhetõ az?

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#297
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
"vagy még ott a dömörkapui parkolóból van egy zöldkereszt jel ami felvisz lajosra- de elég jó része tekerhetetlen "
bocsánat...felismerõképességem mindig gyenge volt, szóval zöld 3szög
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#298
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
A várhoz érdemes aszfalton menni, mert tandemmel kizárt, hogy felmegyünk a kéken, bringával is jócskán cipelõs. Onnan viszont terepen lazán lehet Paprétig menni.
Az aszfaltos lehetõségek csak biztosítéknak vannak. (fáradtság, sár, sérülés, eltévedés esetére)

#299
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

A "pálya ismerete" miatt gondoltam "beizzítani" Tingrincs barátunkat. Szerintem Tõle a Visegrádtól ... szakaszt megkapjuk.




A Csóványosig tartó részt nem ismerem. Onnan lefelé nem sokkal esõ után is járható. A Kisinóci vágás meg köves, és lefelé van, oda csak fék kell.
Visegrádtól meg járható volt (Visegrád kivételével) a DM-en, úgy, hogy elötte kb. két nappal egész nap esett.
Visegrád környéke meg megy aszfalton. (Igaz, hogy plusz 150-200m szint...)

nincs az több 70-80 szintél pluszban...végülis annyi szintet vesztesz el míg a vártól legurulsz a panoráma út-erdészeti útra vivõ keresztezõdésig, az meg nincs 100 m..
de aszfalt gondolom csak akkor ha nagyon sietõs vagy nagyon dágvány...amúgy terepen a kék a legrövidebb szerintem, vis-paprét táv...vagy esetleg ha legurultok az erdészeti út felé akkor a füvészkert után van annak a dózerútnak a másik vége amin tahiból mentünk a múltkor...csak ez a fele nem olyan barátságos...pap rét kidrigót ismeritek 3 féle úton is.....
ja még annyit lehet talán gyorsítani,(mert az aszfalton azér majdnem végig tudod 40 fölött tartani) hogy dobkörõl visszagurulsz az aszfaltra, kéken, vagy a piros3szögön, azon az aszfalton legurulsz a sorompóig (amerre a multkor hazajöttünk) és vagy még ott a dömörkapui parkolóból van egy zöldkereszt jel ami felvisz lajosra- de elég jó része tekerhetetlen (tandemmel még szerintem tolva sem az eleje) vagy legurulsz még egy jó kilcsit az aszfalton ott a lajosf. elág.....de az sem egy barárságos aszf. emelkedõ....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#300
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Csóványos és Naszály (utóbbi nincs a távban, nyugi) a legrosszabb fajta sárral rendelkezik.