Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Milyen bringát vegyek?

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
11925 hozzászólás a témában

#161
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Igen, erről tudtam, de egyrészt nem "hazavihető", másrészt nincs is olyan bringájuk, mint ami érdekelne.

Azt elfogadom hogy nincs neked tetsző bringájuk de amúgy ez egy nagyon jó dolog az Alpinbike-tól. Én voltam ilyen tesztnapon és nagyon nagy lökést adott az új bringám vételéhez. Abból nagy szerencsém volt, hogy a Hármas határ hegy környékén ment a tesztút és én elég jól ismerem arra az utakat, tehát a saját bringámmal már ismert terepen mentünk. Így tényleg könnyebb lehet a helyzet.

Egy időben a MesterBike is adott ki tesztbringákat de most nem látom a honlapjukon. Talán egy hívást megér.

Mást én sem tudok csak a Meridásokat, amit lejjebb írtak.


marton módosította - 2019. július 19. - 21:59

Marci

#162
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

hm-hm, ezt megnéztem, mert ugye a Merida az egyik legerősebben képviselt márka itthon:
http://www.meridaconceptstore.hu/
Ahhoz képest, hogy ez a szipi-szupi Merida promóciós központ, az oldaluk egy oldal, plusz a teljesen érdektelen facebook és insta lapjuk. ...és persze teszt központ, de nehogy véletlenül legyen egy pár sor arról, hogy miként és miket is lehet tesztelni (tényleg, csak e-bike tesztelés lehetséges??)...a "termékek" gombra kattinva pedig bejön egy (nekem legalábbis) nem működő Bikefun oldal....csodás, ez remekül indul....


Van több tesztbicaj, külön rész van, ahova ki vannak lógatva. Írj rá facsén Hídvégi Arielre, minden infót elmond. Vagy menj be a boltba, segítőkészek.

A Bikefun oldal most újult meg, egyes böngészőkben (főleg mobilon) szétesős, de működik, szerintem a termékszűrő is jó.

#163
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Az alpinbike-nál is van valami, tekerészhetsz a háromhán pár gianttel: alpinbike.hu/tesztprogram/75/Kerekpar/


Igen, erről tudtam, de egyrészt nem "hazavihető", másrészt nincs is olyan bringájuk, mint ami érdekelne.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#164
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

hm-hm, ezt megnéztem, mert ugye a Merida az egyik legerősebben képviselt márka itthon:

http://www.meridaconceptstore.hu/

Ahhoz képest, hogy ez a szipi-szupi Merida promóciós központ, az oldaluk egy oldal, plusz a teljesen érdektelen facebook és insta lapjuk. ...és persze teszt központ, de nehogy véletlenül legyen egy pár sor arról, hogy miként és miket is lehet tesztelni (tényleg, csak e-bike tesztelés lehetséges??)...a "termékek" gombra kattinva pedig bejön egy (nekem legalábbis) nem működő Bikefun oldal....csodás, ez remekül indul....

 

Az alpinbike-nál is van valami, tekerészhetsz a háromhán pár gianttel: alpinbike.hu/tesztprogram/75/Kerekpar/



#165
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

létezik olyan bolt/forgalmazó, ahol tesztbicaj egy-két napra elvihető, nem csak egy-két órára?

(az ilyen-olyan tesztnapok nem érdekelnek, ismerős környezetben többet érne kipróbálni a bicajt.)

 

hm-hm, ezt megnéztem, mert ugye a Merida az egyik legerősebben képviselt márka itthon:

http://www.meridaconceptstore.hu/

Ahhoz képest, hogy ez a szipi-szupi Merida promóciós központ, az oldaluk egy oldal, plusz a teljesen érdektelen facebook és insta lapjuk. ...és persze teszt központ, de nehogy véletlenül legyen egy pár sor arról, hogy miként és miket is lehet tesztelni (tényleg, csak e-bike tesztelés lehetséges??)...a "termékek" gombra kattinva pedig bejön egy (nekem legalábbis) nem működő Bikefun oldal....csodás, ez remekül indul....


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#166
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

létezik olyan bolt/forgalmazó, ahol tesztbicaj egy-két napra elvihető, nem csak egy-két órára?

(az ilyen-olyan tesztnapok nem érdekelnek, ismerős környezetben többet érne kipróbálni a bicajt.)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#167
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

A fantasztikus PCPartpicker által inspirálva, immáron Cycling Builder is elérhető! Fantasztikus, újabb "ingyenjáték" :blink:

 

Sajnos még nagyon rudimenter, nem sok elérhető opciót listáz, de, végre lett egy ilyen is.


Vejne módosította - 2019. június 08. - 18:42

  • stp1 kedveli ezt

#168
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

hány gramm? :)

elvileg 10 kg alatt van, szerintem inkább felette. nem mértem, de nem tűnik könnyűnek.  :wacko:


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#169
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

hány gramm? :)


  • Kisherceg kedveli ezt

#170
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

végülis gyorsan rövidre zártam, a decathlonig el sem jutottam, lőttem egy ilyet az apróból. :)

 

Main.jpg

 


  • Sandman kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#171
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

á, klassz, köszi! a deka eszembe sem jutott, pedig voltunk is nemrég. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#172
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Én szétnéznék a Decathlon kínálatában. Szerintem ár/érték arányban igen jó (amennyiben újat keresel) és a minőségével sincs gond.

 

Egyetértek, én is javaslom.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#173
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

115cm-nyi gyereknek kellene bicaj. előny lenne, ha itthon elérhető. lehetőleg könnyű (aluváz?), merevvillás, váltás nem feltétel. 300 euróért én is tudok :), tehát inkább max 200 euróig szeretnék javaslatokat kérni.

Én szétnéznék a Decathlon kínálatában. Szerintem ár/érték arányban igen jó (amennyiben újat keresel) és a minőségével sincs gond.



#174
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

115cm-nyi gyereknek kellene bicaj. előny lenne, ha itthon elérhető. lehetőleg könnyű (aluváz?), merevvillás, váltás nem feltétel. 300 euróért én is tudok :), tehát inkább max 200 euróig szeretnék javaslatokat kérni.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#175
Puliaction

Puliaction

    újonc

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

Sziasztok! A segítségeteket kérném. 200.000,-  körül keresnék, - új kellene... -  cyclocross, - esetleg fitness - bringát. Nem vagyok benne igazán otthon. Tudnátok ajánlani nekem egy pár típust? 

Előre is köszönöm.

Szia!

 

Én is hasonló cipőben jártam és a kövtekezőre esett a választás.

 

https://www.canyon.c.../fitness-bikes/



#176
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

 

Szeretnék országúti vagy egyenes kormányos országúti biciklit venni 100k körül. Milyet érdemes? Ennyiért lehet újat? Pl. Csepelről vagy Btwinről mi a véleményetek? Vagy valami használt jobb választás ennyiért?

 

Üdv, Zoli

annyiból használt


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#177
korponaiz

korponaiz

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Sziasztok!

 

Szeretnék országúti vagy egyenes kormányos országúti biciklit venni 100k körül. Milyet érdemes? Ennyiért lehet újat? Pl. Csepelről vagy Btwinről mi a véleményetek? Vagy valami használt jobb választás ennyiért?

 

Üdv, Zoli


korponaiz módosította - 2019. március 03. - 12:35


#178
Binglof

Binglof

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás

Köszönöm szépen! A gravel lesz. Ölelés!  :rolleyes:


Soha ne hagyd abba a csüggedést!


#179
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok! A segítségeteket kérném. 200.000,-  körül keresnék, - új kellene... -  cyclocross, - esetleg fitness - bringát. Nem vagyok benne igazán otthon. Tudnátok ajánlani nekem egy pár típust? 

Előre is köszönöm.

ez mondjuk gravel, de beleférhet sztem

https://biciklikk.hu...ar_6344-adatlap

 

fitness

 

https://www.kellysbi...hysio-30-p57825

 

https://www.cube.eu/...lacknblue-2019/

 

cx-et így hirtelen nem tudnék ennyiért


  • Binglof kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#180
Binglof

Binglof

    vendég

  • fórumtag
  • 64 hozzászólás

Sziasztok! A segítségeteket kérném. 200.000,-  körül keresnék, - új kellene... -  cyclocross, - esetleg fitness - bringát. Nem vagyok benne igazán otthon. Tudnátok ajánlani nekem egy pár típust? 

Előre is köszönöm.


Soha ne hagyd abba a csüggedést!