Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Milyen bringát vegyek?

* * * * * 3 votes

  • Please log in to reply
11925 replies to this topic

#201
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

A canyon hírlevelében én is csak ma láttam, hogy valamit akcióznak.

 

Esetleg a YT Capra 29 AL? 2500 + 60 euró. Van M-esben és L-esben is, 11-es 9-46-os e13 fogsorral, 160 mm rugóút, SLX váltás, Sram fékek, 170 mm-es hajtókar, utóbbi kettő fura, de legalább négy dugattyús a Code R. Sajna, vázon belül a kulacstartót elfelejtheted, meg 14 kilo felett jár már, kár hogy a Jeffsy 29 AL-t már nem kapni. Leárazva 2069 euró volt.

A YT is nagyon jó, és tényleg kár érte, hogy kifogyott a Jeffsy, de egyébként sajnos az XL kicsi belőle. Pedig úgy ahogy van szuper lenne az egész. 

A capra azért már túl "sok", 160mm és rendes kulacshely nélkül már nem annyira alkalmas az akár egész napos, maratonos jellegű tekerésekre, még akkor sem, ha az útvonal többet lejt, és biztosan nagyon fun a bringa. 

A Jeffsy kéne xxl méretben, ha gyártanának ilyet, fox telókkal, kulacstartó szemmel tökéletes bringa lenne a számomra. (195 cm vagyok, nagyon számítanak a milliméterek, és az évek alatt nagyon kialakultak az igényeim ezzel kapcsolatban. )



#202
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Köszi, nem tudtam az akcióról, korábban néztem már át őket. 

Sajnos a canyon-nak nincs hosszabb utas, 29er kerekű össztelósa. Lehet, hogy a Spectral-ba befér a a 29-es kerék, de ha mégsem, akkor nem akarok pórul járni vele. Így az akcióban jó ár/érték arányt tudnak nagyon. 

A rose ellen csak a nyeregcső szól, azt meg végül is 100 euró környékén meg lehet oldani. 

Reméltem, hogy nem egy alternatívás lesz a buli, de úgy tűnik, hogy igen... persze, ha 3-4000 eur körül forogna a keret, akkor tágulnának a lehetőségek bőséggel. Mondjuk, a rose is 2300eur, ha jobb telókkal kérem, és abban még minidg nincs nyeregcső, de 2500-ért sem nagyon látok hasonló alternatívát.  

 

A canyon hírlevelében én is csak ma láttam, hogy valamit akcióznak.

 

Esetleg a YT Capra 29 AL? 2500 + 60 euró. Van M-esben és L-esben is, 11-es 9-46-os e13 fogsorral, 160 mm rugóút, SLX váltás, Sram fékek, 170 mm-es hajtókar, utóbbi kettő fura, de legalább négy dugattyús a Code R. Sajna, vázon belül a kulacstartót elfelejtheted, meg 14 kilo felett jár már, kár hogy a Jeffsy 29 AL-t már nem kapni. Leárazva 2069 euró volt.


Edited by blash, 2018. August 28. - 15:44.


#203
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Most épp van egy kis leárazás a canyonnál is, bár nem tudom, hogy milyen geometriát, rugóutat szeretnél: canyon.com/en-hu/specials/end-of-season-sale/mtb-gravity/#filter=FULLSUSPENSION&series=

 

 

Például a piros Spectral AL 6.0-ból van M-es, L-es, s azonnal szállítható 2200 euróért. GX Eagle-lel, de csak 27,5-es kerékkel, de legalább 2,6-os gumit tettek rá, talán bele lehet tenni 29-es kereket vékonyabb gumival, ha mindenképp ilyesmit szeretnél. Bár nem írják a Pike-ra, hogy pluszos lenne. Meg ott a Spectral AL 5.0 vagy 7.0, ha 2x11 is jó. De az a Root Miller 1 is egész jó, csak kár, hogy 2000 euróért nem fért bele állítható nyeregcső. 

Köszi, nem tudtam az akcióról, korábban néztem már át őket. 

Sajnos a canyon-nak nincs hosszabb utas, 29er kerekű össztelósa. Lehet, hogy a Spectral-ba befér a a 29-es kerék, de ha mégsem, akkor nem akarok pórul járni vele. Így az akcióban jó ár/érték arányt tudnak nagyon. 

A rose ellen csak a nyeregcső szól, azt meg végül is 100 euró környékén meg lehet oldani. 

Reméltem, hogy nem egy alternatívás lesz a buli, de úgy tűnik, hogy igen... persze, ha 3-4000 eur körül forogna a keret, akkor tágulnának a lehetőségek bőséggel. Mondjuk, a rose is 2300eur, ha jobb telókkal kérem, és abban még minidg nincs nyeregcső, de 2500-ért sem nagyon látok hasonló alternatívát.  



#204
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Adott a nagyjából 2000-2500 eurós keret. A cél valamilyen kb 140mm-t mozgó össztelós trail bringa ami 29-es és 27,5 + kerekeket IS fogad, de 29-est mindenképpen ha a ducit nem is. 

Ezt találtam: rosebikes.hu/rose-root-miller-1-2660320

 

Milyen alternatívák lehetnek még? 

 

Most épp van egy kis leárazás a canyonnál is, bár nem tudom, hogy milyen geometriát, rugóutat szeretnél: canyon.com/en-hu/specials/end-of-season-sale/mtb-gravity/#filter=FULLSUSPENSION&series=

 

 

Például a piros Spectral AL 6.0-ból van M-es, L-es, s azonnal szállítható 2200 euróért. GX Eagle-lel, de csak 27,5-es kerékkel, de legalább 2,6-os gumit tettek rá, talán bele lehet tenni 29-es kereket vékonyabb gumival, ha mindenképp ilyesmit szeretnél. Bár nem írják a Pike-ra, hogy pluszos lenne. Meg ott a Spectral AL 5.0 vagy 7.0, ha 2x11 is jó. De az a Root Miller 1 is egész jó, csak kár, hogy 2000 euróért nem fért bele állítható nyeregcső. 



#205
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 posts
Még egy szavazat a Radon mellett. Volt egy évig egy Skeen 100 8.0 gépem. Méret miatt adtam el.
Full 8000 XT, DT kerék, RS SID RL és Monarch RL volt rajta. Sellye Italia nyereg. Race Face cuccok.
Jól felszerelt gép volt.

#206
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Itt nézz körül ! Nagyon jó kis gépek, több havernak is van ilyen: https://www.radon-bi...fullsuspension/

Köszi, ezeket is megfigyeltem, de a 29er kerekűnek a szögei/hosszai/rugóútja nem a kívánt kategóriába esik. 



#207
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,638 posts

Itt nézz körül ! Nagyon jó kis gépek, több havernak is van ilyen: https://www.radon-bi...fullsuspension/


Marci

#208
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

Adott a nagyjából 2000-2500 eurós keret. A cél valamilyen kb 140mm-t mozgó össztelós trail bringa ami 29-es és 27,5 + kerekeket IS fogad, de 29-est mindenképpen ha a ducit nem is. 

Ezt találtam: https://www.rosebike...iller-1-2660320

 

Milyen alternatívák lehetnek még? 



#209
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts

Ezer köszi!! :)
 
ezt küldte még átcanyon.com/fitness/roadlite/2018/roadlite-al-5.html
 
berguson.hu/kross-pulso-2-2017
A fentiekhez képest milyen vételnek számítanak?


Ha a Canyon Roadlite-nak me'g mindig ilyen a villavege, akkor azt kihagynam. Nem hinnem, hogy valtoztattak, nekem ugy tunik, hogy ketevente redizajnolja a canyon a modelljeit, mer egyszerre legyartathatnak par ezer darabot tajvanon, az meg eltart egy darabig mig eladjak. De egyaltalan miert kellett gyorszarral szerelniuk, ha tarcsafekes, hisz mar par eve terjesztik az atutotengelyt az orszagutikra is, bar lehet a vastagabb tengely sem segitene azon a feknyergen 90 kilosan.

#210
kela14

kela14

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts

Ezer köszi!! :)

 

ezt küldte még át
https://www.canyon.c...dlite-al-5.html

 

https://www.berguson...ss-pulso-2-2017

A fentiekhez képest milyen vételnek számítanak?


Edited by kela14, 2018. June 17. - 10:30.


#211
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Sziasztok! Egy pajtim szeretne új bringát jellemzően suhanós aszfaltozásra, havi 1-2-3 nagyobb túrára. Terepre nem igazán menne, max. döngölt földutak. Fitness kategóriában gondolkodik, és én próbálom eltanácsolni a teleszkópos verzióktól ebben az árkategóriában. 

A keret 250-60 ezer ft lenne, mit javasolnátok?

 

Köszi előre is!

 

https://biciklikk.hu...ar_5126-adatlap

 

https://bikelogistic...tness-kerekpar/

 

https://www.kellysbi...u/fitness-c570/

 

https://bikelogistic...tness-kerekpar/

 

geóra (márha sportosban gondolkodunk) a superior a legjobb.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#212
kela14

kela14

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts

Sziasztok! Egy pajtim szeretne új bringát jellemzően suhanós aszfaltozásra, havi 1-2-3 nagyobb túrára. Terepre nem igazán menne, max. döngölt földutak. Fitness kategóriában gondolkodik, és én próbálom eltanácsolni a teleszkópos verzióktól ebben az árkategóriában. 

A keret 250-60 ezer ft lenne, mit javasolnátok?

 

Köszi előre is!



#213
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,891 posts

Hát mennyit téptem már itt a billentyűzetet, hogy tök jó dolog a cx/gravel terepen!  B)

Ráadásul volt egy igen egyedi és jó egysebis gravelem eladó.... 

 

ó, hát az nagyon finom cucc volt, nem is való nekem az ilyesmi! :) (meg mintha kicsi (52?) lett volna nekem, de lehet, tévedek.)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#214
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

köszi, továbbítottam. 

(annyira meggyőző amit írtál, hogy majdnem megbántam, hogy nem egy ilyet újítottam, hanem az egysebizést kezdtem újra tavasszal. :) )

 

a merev merida mtb megvan még? illetve ezt a cyclocross 500-t nem is mutattad itt!

 

Hát mennyit téptem már itt a billentyűzetet, hogy tök jó dolog a cx/gravel terepen!  B) 

Ráadásul volt egy igen egyedi és jó egysebis gravelem eladó.... 


  • Rabbit likes this

#215
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,891 posts

Ősszel vettem egy Meridát (cyclocross 500-as). Nagyjából ismerheted a "munkásságom", azóta nem ültem sem az országútin, sem a frissen összerakott anthem-en. Most tettem rá 180-as tárcsát előre. :-)

Szerintem megy úgy terepen, mint egy régi merev cc bringa, dózeren, ilyen-olyan aszfalton meg, mint akit seggberúgtak, mindez modern váltással és fékkel. Mekkora a haver? Ha eléri a kormányt, mehet egy kört az enyémmel.

 

köszi, továbbítottam. 

(annyira meggyőző amit írtál, hogy majdnem megbántam, hogy nem egy ilyet újítottam, hanem az egysebizést kezdtem újra tavasszal. :) )

 

a merev merida mtb megvan még? illetve ezt a cyclocross 500-t nem is mutattad itt!


Edited by Kisherceg, 2018. June 09. - 16:03.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#216
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 posts
  • LocationKelenföld

Csak bringázni szeretne. :) A nuroad egész jó, mutatom neki. Köszi!

 

Ősszel vettem egy Meridát (cyclocross 500-as). Nagyjából ismerheted a "munkásságom", azóta nem ültem sem az országútin, sem a frissen összerakott anthem-en. Most tettem rá 180-as tárcsát előre. :-)

Szerintem megy úgy terepen, mint egy régi merev cc bringa, dózeren, ilyen-olyan aszfalton meg, mint akit seggberúgtak, mindez modern váltással és fékkel. Mekkora a haver? Ha eléri a kormányt, mehet egy kört az enyémmel.


  • Kisherceg likes this

#217
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,891 posts

hát el kéne dönteni mit szeretnénk.
esetleg egy cube nuroad ?


Csak bringázni szeretne. :) A nuroad egész jó, mutatom neki. Köszi!

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#218
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Egy haver venne bringát. Régen rendszeresen tekert, cc bringákkal. (Akkoriban nem is nagyon volt más...) Jó pár éve már csak hébe-hóba bringázik, aszfalt és földutak is, de semmi komolyabb terep. Ezt nézte ki, amit meg kellene szakértenem:
http://bikefun.hu/pr...kek-piros-feher
Mivel nem vagyok képben cyclocross témában, kérném a tanultabb kollégák segitségét. A fenti felhasználára mennyire alkalmas egy ilyen cangi? Esetleg jobban járna egy egyenes kormányossal, ala Giant Toughroad?
https://www.alpinbik...R-0-2018-2-4533
Bár ezen sz@rabb a fék és a kerekek is, ahogy nézem...

hát el kéne dönteni mit szeretnénk.

esetleg egy cube nuroad ?

 

ritkán mondok ilyet ilyesmire (koskormány) de elfogadnám otthonra.

 

meridát meg lehet tesztelni a megfelelő helyen amúgy . ( ok silexet de a feeling hasonló)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#219
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,891 posts
Egy haver venne bringát. Régen rendszeresen tekert, cc bringákkal. (Akkoriban nem is nagyon volt más...) Jó pár éve már csak hébe-hóba bringázik, aszfalt és földutak is, de semmi komolyabb terep. Ezt nézte ki, amit meg kellene szakértenem:
http://bikefun.hu/pr...kek-piros-feher
Mivel nem vagyok képben cyclocross témában, kérném a tanultabb kollégák segitségét. A fenti felhasználára mennyire alkalmas egy ilyen cangi? Esetleg jobban járna egy egyenes kormányossal, ala Giant Toughroad?
https://www.alpinbik...R-0-2018-2-4533
Bár ezen sz@rabb a fék és a kerekek is, ahogy nézem...

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#220
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,891 posts

A kerékpár kép mellett vannak kis képek, fel le nyíl és ott van a vázméretezés  :)

 

azt láttam, de egyrészt (számomra) olvashatatlanul aprók a számok, másrészt nem ez a típus érdekelne, hanem a 920-as, ami mellett nincs geo tábla.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"