Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

CANYON váz gáz

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
7 hozzászólás a témában

#1
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Itt Canyon címszóra kerestem, de nem látok releváns topicot (forum.bikemag.hu/index.php?app=core&module=search&section=search&do=search&fromsearch=1). Rosszul keresem?

 
Ja, rosszul, de a forum nyitooldalan a technika -> kerekparmarkak -> canyon topig


blash módosította - 2017. augusztus 15. - 23:26


#2
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

nem oldja meg, ha rajta ülve megkérsz valakit, hogy úgy húzza meg a tartócsavarokat? persze behúzott fékkar mellett.

 



#3
Giordano

Giordano

    fórumtag

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás
"Csavarodik, vagy csak beleer?"

Közben erre nem válaszoltam külön, de gondolom benne van, hogy mindkettő. Csavarodik kifelé kb. az alsó csövek tegelyvonalán.

ÜDV JG



#4
Giordano

Giordano

    fórumtag

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

Próbáltam azt, az állványon úgy állítani, hogy felfeküdjön az ellenoldali fékpofára. Így is beleér, kevésbé, de beleér. Azt is próbáltam, még jobban rátolom, már majdnem megszúnt a cincogás, de ha nem ülök a bringán, akkor durván súrol. Ezt úgy kell értelni, az állványon úgy állítottam a féknyerget, hogy már eltoltam a tárcsát vele, kb. 0.5-0.7mm-t.

 

Időközben kaptam azt a tanácsot, tegyek fel szögbe mart adaptert, mert ugye ezzel el is ferdül, nem hiába csak a felső él ér bele a nyeregbe. Nem kell sokat marni bele, csak pár fokot, mert hiába tolom neki a fékpofát a tárcsának az állványon, amikor ráülök már nem párhuzamos a tárcsa és a féknyereg.

Ja, és állítólag ez nem egyedi probléma, meridának is volt ilyenje, de áttervezték.

 

Gondolom ez onnan jön, hogy az első alu tárcsás vázak úgy születtek, hogy a nem tárcsásra rádobták a féknyerget. Viszont hogy nem bukott ki, hogy a váz nem elég erős ehhez?

 

Vettem másik adapter, valszeg a hétvégén el tudom intézni, marjanak másik síkot rá, 2-4 fokkal elforgatva.

 

ÜDV JG



#5
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Csavarodik, vagy csak beleer? Alatetekkel lehet kiserletezni...

#6
Giordano

Giordano

    fórumtag

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

Írtam, nem válaszolnak már 1 hete, de korábban is hetek után válaszolgattak.

 

próbáltam guglizni "canyon frame streght/flex/bend meg disc brake problems stb. címszavakra, de nem találtam." Itt Canyon címszóra kerestem, de nem látok releváns topicot (http://forum.bikemag...ch&fromsearch=1). Rosszul keresem?

 

Kösz,

JG



#7
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Van ennek par topikja... Miert nem irsz a gyartonak?

#8
Giordano

Giordano

    fórumtag

  • fórumtag
  • 30 hozzászólás

ÜDV,

 

Szétvet az ideg, kérlek javasoljatok valami mentő ötletet.

1.5 éve van MTB mellett egy Canyon Roadlite 7.0 fitness másodbringám. Balatonkörre ezzel mentem többször, meg túrázni.

Mindig is gond volt vele, hogy a hátsó féknyerget nem tudtam úgy beállítani, hogy ne cincogjon. Azt hittem én vagyok béna, de most gondoltam azértis beállítom. Nem sikerült. Viszont nemhogy nem sikerült, rájöttem több dologra.

1, hiába állítom be nagyon frankón, hogy mindkét fékpofához szemre azonos rés van és hiába pörög szépen az állványon, amikor ráülök (93kg) súrol egy ponton. A tárcsa nagyon keveset üt, 1-2 tized mm max.

2, levéve a nyerget láttam meg, nem is a fékposákhoz ér hozzá, hanem a féknyereghez egy íven. A féktárcsa belső éle súrolja. A festéket leszedte egy csíkban és belemart kb. 0.5mm mélyen. A féknyereg kifelé mozdul és a tárcsa a felső belső élével találkozik.

3, Ahogy ráülök, egyszerűen a hátsó támvillák hajlanak. Nagyon kicsit, de ahhoz elég, kijjebb hajtják a féknyerget. Ha nálam könnyebb (60kg) ül rá, akkor is, számottevő eltérést nem látok. Egyszerűen olyan gyenge a hátsó papucs és féknyereg felfogatás, a támvilla elhajtja. Ez persze nem látható egyébként, csak akkor, ha a rést nézem a féknyeregben.

4, próbáltam úgy beállítani, hogy az állványon az ellenoldali fékpofára feküdjön a tárcsa fel, remélve, hogy ha ráülök középre kerül. Nem elég. Nem kerül középre, akkor is reszel.

Innen nem tudom hogyan tovább. Kedden indulok Passau-Bécs túrára. Elvileg ezzel ...

 

ÜDV JG