Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Milyen bringát vegyek?

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
11925 hozzászólás a témában

#141
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

szvsz kellys, cross 

 

kicsit bővebb whislist (túra csak aszfalt, csak sík vagy hegyen völgyön, ilesmik ?)

 

 

Sziasztok!

Városi közlekedésre és hétvégi 20-30km-es túrákra,melyik a legjobb ár-érték aránnyal rendelkező márka?

A keret 100-150e ft között.

Köszönöm a válaszokat.

 

Plusz nem vetném el a minőségi használtakat sem, pl. valami ilyesmivel a világból kimehetsz (de csak itt az apróban van 8-10 ami megfelel a leírtaknak):

 

https://apro.bikemag...e-alfine8-31373



#142
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

Városi közlekedésre és hétvégi 20-30km-es túrákra,melyik a legjobb ár-érték aránnyal rendelkező márka?

A keret 100-150e ft között.

Köszönöm a válaszokat.

szvsz kellys, cross 

 

kicsit bővebb whislist (túra csak aszfalt, csak sík vagy hegyen völgyön, ilesmik ?)


Bikertigger módosította - 2020. január 28. - 12:25

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#143
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Sziasztok!

Városi közlekedésre és hétvégi 20-30km-es túrákra,melyik a legjobb ár-érték aránnyal rendelkező márka?

A keret 100-150e ft között.

Köszönöm a válaszokat.


retrofan módosította - 2020. január 27. - 20:53


#144
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

B) áprilisban kellett volna megvenni az 500 Fontos London Roadot... az akkor postával lett volna 210 eHUF körül, ehelyett? Építve biztos nem jött ki 300-ból, de nem mertem összeszámolni...

 

Rabbit, köszi, láttam ezt a Meridát, de ez kicsi lenne, asszem.

Zolkow, te ne magyarázz, te is hibás vagy!!! A bootzipper egyszer már kiesett, mert kb ugyanaz,mintha 650b kerekeket tennék a unitba.



#145
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

végül melyik lett? :)

 

 

 

más:

mivel a gondolataim csak nem állnak meg, hanem forognak a haladósabb, messzebb megyek, talán_nem_lesz_rossz országúti gravel témakörben, megkérdezném a nagyérdeműt, hogy a dekás rc500 helyett/mellett van-e más értelmes alternatíva a 200eFt+/-10%-os sávban? (persze az ennyiért_vegyél_használtat válaszon túl) mert az ötszáz szép is, jó(nak) is (tűnik) ennyiért és belefér nagyobb (akár 650valami ) gumi is. (persze ha nem jön be, eladni nem nagyon fogom tudni... :unsure: )

 

Köszönöm kérdésed, a racionalitás mellett döntöttem és a "fosadék"  :D  :)  lett a befutó. Egyelőre csak totyog vele de legalább nem a másét veszi el (bringa van a képen, nem off). 

Ben-bringa.jpg

 

más: tuti nem találsz annyiért használható darabot ami új és gravel.

Hirtelen a PlanetX gépek jutottak az eszembe mert folyamatosan kapom a hírleveleket, de sokkal drágábbak, igaz többet is nyújtanak valószínűleg. 


  • Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

#146
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

182cm és a "kompakt" méretezést szeretem. M lenne a választott az 500 esetén. Ültem L méretűn, egyértelműen hosszú volt nekem, hiába ez lenne a ajánlott a táblájuk szerint.

Meridaból m vagy m-l lenne, de őszintén szólva nem is tetszik. :)

 

35-ös stucni kell rá :PP

 

Blash, végülis rendeltél már?

 

Nem még :/

 

Amúgy kinek mi a kifogása a Pinnacle Arkose R2 ellen?

 

pinnacle-arkose-r2-2019-road-bike-black-

 

 

 

Mongyuk épp most áraztak le a D3-at is, különbség csak a gumiban, hajtóműben (Shimano RS510 50-34 vs. Praxis Alba M30 48-32), felniben (D3-ban valami szélesebb WTB van). Aszem hirtelen ennyi, ami feltűnt. A lila váz szebb.

 

pinnacle-arkose-d3-2019-adventure-road-b


blash módosította - 2019. december 12. - 20:07


#147
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.865 hozzászólás

Biztos kicsi? Nekem L-es van, valamiért úgy emlékszem, hogy Neked kisebb váz kell. A Decásból mekkorát vennél?


182cm és a "kompakt" méretezést szeretem. M lenne a választott az 500 esetén. Ültem L méretűn, egyértelműen hosszú volt nekem, hiába ez lenne a ajánlott a táblájuk szerint.

Meridaból m vagy m-l lenne, de őszintén szólva nem is tetszik. :)
  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#148
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 997 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Rabbit, köszi, láttam ezt a Meridát, de ez kicsi lenne, asszem.

Zolkow, te ne magyarázz, te is hibás vagy!!! A bootzipper egyszer már kiesett, mert kb ugyanaz,mintha 650b kerekeket tennék a unitba.

Biztos kicsi? Nekem L-es van, valamiért úgy emlékszem, hogy Neked kisebb váz kell. A Decásból mekkorát vennél?



#149
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.865 hozzászólás
Blash, végülis rendeltél már?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#150
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.865 hozzászólás
Rabbit, köszi, láttam ezt a Meridát, de ez kicsi lenne, asszem.

Zolkow, te ne magyarázz, te is hibás vagy!!! 😁😁😁 A bootzipper egyszer már kiesett, mert kb ugyanaz,mintha 650b kerekeket tennék a unitba. 😎

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#151
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

most kb ennyiből jön meg a Bootzipper 650b  :D - igaz, az én értelmezésemben az nem gravel :) ...sőt, nem is tudom, pontosan micsoda..

planetx.co.uk/i/q/CBOOBZ650SX/on-one-bootzipper-650b-sram-sx-mountian-bike

 

Épp ezt akartam linkelni neki, de vajon a 650-es miért 500 font, míg a 29-es 900?

 

 

Nem hinném, hogy ár-teljesítményben újat, garisat, jobbat találsz.

De, mivel tetszik a színe,  :)  ezt azért megmutatom:

bolha.testbike.hu/apro/merida-500-cyclocross-gravel-shimano-105-2x11-m-l-354786

(Szerintem 40-es gumi van most rajta, ez határeset hátul. Ja, a gyári hátsóagy "olcsó", és 15x100-as az elsőagy, ami nem menő már.)

 

Ez inkább ciklokrosszra való, túl rövid így ránezésre a tengelytáv.

 

 

merida-500-cyclocross-gravel-shimano-105



#152
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 997 hozzászólás
  • LocationKelenföld

végül melyik lett? :)

 

 

 

más:

mivel a gondolataim csak nem állnak meg, hanem forognak a haladósabb, messzebb megyek, talán_nem_lesz_rossz országúti gravel témakörben, megkérdezném a nagyérdeműt, hogy a dekás rc500 helyett/mellett van-e más értelmes alternatíva a 200eFt+/-10%-os sávban? (persze az ennyiért_vegyél_használtat válaszon túl) mert az ötszáz szép is, jó(nak) is (tűnik) ennyiért és belefér nagyobb (akár 650valami ) gumi is. (persze ha nem jön be, eladni nem nagyon fogom tudni... :unsure: )

Nem hinném, hogy ár-teljesítményben újat, garisat, jobbat találsz.

De, mivel tetszik a színe,  :)  ezt azért megmutatom:

https://bolha.testbi...2x11-m-l-354786

(Szerintem 40-es gumi van most rajta, ez határeset hátul. Ja, a gyári hátsóagy "olcsó", és 15x100-as az elsőagy, ami nem menő már.)


Rabbit módosította - 2019. december 12. - 18:34


#153
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

most kb ennyiből jön meg a Bootzipper 650b  :D - igaz, az én értelmezésemben az nem gravel :) ...sőt, nem is tudom, pontosan micsoda..

https://www.planetx....x-mountian-bike



#154
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.865 hozzászólás

Részemről teljesen ok amit írtál. Tisztában vagyok vele, hogy óriási üzlet lett a hülye szülő aki gyereket nevel, de legalább tisztában vagyok vele  :P  :lol:  B) és próbálok nem bedőlni mindennek.

 

A súlyt azt én is néztem és nagyon fontosnak tartom. Eldöntöm a "fosadék" és a Vitus közül melyik legyen. Mert az utóbbi az még könnyebb és árban nem sokkal több (igaz nincsen fekete már  :angry:). 

 

végül melyik lett? :)

 

 

 

más:

mivel a gondolataim csak nem állnak meg, hanem forognak a haladósabb, messzebb megyek, talán_nem_lesz_rossz országúti gravel témakörben, megkérdezném a nagyérdeműt, hogy a dekás rc500 helyett/mellett van-e más értelmes alternatíva a 200eFt+/-10%-os sávban? (persze az ennyiért_vegyél_használtat válaszon túl) mert az ötszáz szép is, jó(nak) is (tűnik) ennyiért és belefér nagyobb (akár 650valami ) gumi is. (persze ha nem jön be, eladni nem nagyon fogom tudni... :unsure: )


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#155
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

de nagyon érzem, hogy nem kellene ebbe belemennem....

 

karakoram, egyetlen kérdést kellene tisztáznod: neked lesz vagy a gyereknek? mert ha neked, akkor nyilván az alley runner kell, ha a gyereknek, akkor teljesen jó lesz a fosadék is, ugyanúgy fogja élvezni. a megmaradt pénzt meg költsd arra, ahol többet számít. pl a következő, pedálos bringájára. :)

 

(egy kis adalék: van itthon egy fosadék, ezért lemértem, kiskosárral-csengővel 2,6 kg. a másik kettő 3,4+kg. biztosan én vagyok lekvár, de örültem, hogy könnyű, mikor nekem kellett kézben hazahoznom a játszótérről, mert a gyerek inkább sétált már...)

 

Részemről teljesen ok amit írtál. Tisztában vagyok vele, hogy óriási üzlet lett a hülye szülő aki gyereket nevel, de legalább tisztában vagyok vele  :P  :lol:  B) és próbálok nem bedőlni mindennek.

 

A súlyt azt én is néztem és nagyon fontosnak tartom. Eldöntöm a "fosadék" és a Vitus közül melyik legyen. Mert az utóbbi az még könnyebb és árban nem sokkal több (igaz nincsen fekete már  :angry:). 


karakoram módosította - 2019. november 29. - 16:47


#156
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.865 hozzászólás

de nagyon érzem, hogy nem kellene ebbe belemennem....

 

karakoram, egyetlen kérdést kellene tisztáznod: neked lesz vagy a gyereknek? mert ha neked, akkor nyilván az alley runner kell, ha a gyereknek, akkor teljesen jó lesz a fosadék is, ugyanúgy fogja élvezni. a megmaradt pénzt meg költsd arra, ahol többet számít. pl a következő, pedálos bringájára. :)

 

(egy kis adalék: van itthon egy fosadék, ezért lemértem, kiskosárral-csengővel 2,6 kg. a másik kettő 3,4+kg. biztosan én vagyok lekvár, de örültem, hogy könnyű, mikor nekem kellett kézben hazahoznom a játszótérről, mert a gyerek inkább sétált már...)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#157
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat.

 

vagy a 2 között pl van ilyen (de több márkánál is van csak ez volt kéznél)

lényegesen igényesebb mint  az alap fosadék 10 k-ért  (bár sok gondról azzal sem tudnék csak a szemem bántja :))

 

https://www.kellysbi...ace-team-p65430

 

Nekem is az a bajom, hogy tudom jó a "fosadék" mert másnak is volt az ismeretségemben, de engem is zavar az igénytelensége  :).

A gyerekeket tuti nem zavarja még ennyi idősen. 



#158
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Fiamnak futóbringákat nézegetek pár hete, ugyan csak 1.5 éves de ma már simán ráült egy 12-es kerekű futóbringára. 

Akinek van tapasztalata attól kérdezem, hogy vegyem az itthon mindenki által használt bringát innen: https://tanulobicikl...ete-futobicikli

vagy van értelme áldozni rendes csapágyakra (kormány és kerék), belsővel rendelkező külsőkre, lényegesen dögösebb kinézetre  :)?

Ez most akciósan 40-ből van itthon, tárolt változat, remélem jó így is a link: 

https://webcache.goo...u&ct=clnk&gl=hu

Ezt egyébként egy ballonosabb külsővel és nagyobb kerékkel lehet nyúzni tovább is, elfér a vázban. 

 

A csapágyak és a nem műanyag dolgok miatt a drágább nehezebb, 3.4 kg, a "magyar féle" az 2.5 kg. 

A kettő között lenne ez ami már alu és még műanyag is mindene, 1.9 kg, rengeteg jó értékeléssel:

https://www.chainrea...9/rp-prod161502

 

Ez már nagyobb, de milyen jól néz ki  :D

 

 

vagy a 2 között pl van ilyen (de több márkánál is van csak ez volt kéznél)

lényegesen igényesebb mint  az alap fosadék 10 k-ért  (bár sok gondról azzal sem tudnék csak a szemem bántja :))

 

https://www.kellysbi...ace-team-p65430


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#159
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

te tudod, de szerintem ezt hamar kinövi a gyerek, nekünk tökéletesen bevált az első, azóta már rokonok koptatják tovább.. :)

A tömör gumit is én inkább előnynek láttam, és amúgy semmi nem ment tönkre rajta.

 


  • ultio és Kisherceg kedveli ezt

#160
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Fiamnak futóbringákat nézegetek pár hete, ugyan csak 1.5 éves de ma már simán ráült egy 12-es kerekű futóbringára. 

Akinek van tapasztalata attól kérdezem, hogy vegyem az itthon mindenki által használt bringát innen: https://tanulobicikl...ete-futobicikli

vagy van értelme áldozni rendes csapágyakra (kormány és kerék), belsővel rendelkező külsőkre, lényegesen dögösebb kinézetre  :)?

Ez most akciósan 40-ből van itthon, tárolt változat, remélem jó így is a link: 

https://webcache.goo...u&ct=clnk&gl=hu

Ezt egyébként egy ballonosabb külsővel és nagyobb kerékkel lehet nyúzni tovább is, elfér a vázban. 

 

A csapágyak és a nem műanyag dolgok miatt a drágább nehezebb, 3.4 kg, a "magyar féle" az 2.5 kg. 

A kettő között lenne ez ami már alu és még műanyag is mindene, 1.9 kg, rengeteg jó értékeléssel:

https://www.chainrea...9/rp-prod161502

 

Ez már nagyobb, de milyen jól néz ki  :D

 

T14_B_Moz_4472x.jpg?v=1548076647