Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Milyen bringát vegyek?

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
11925 hozzászólás a témában

#11861
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

ööö szóval a stuncit. rendben... de mi is az tulajdonképpen? :mybad:


kormányszár
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#11862
Noro

Noro

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

Magellan Corvus
Ezen lecserélném a stucnit, nyeregcsövet



ööö szóval a stuncit. rendben... de mi is az tulajdonképpen? :mybad:
"Mindig a moha déli oldala fás" :)

#11863
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Ave mindenki!

fõként városi használatra, de ne ijedjen meg, ha véletlen' egy kis túrára viszem, és kb 100k körül legyen. várom a javaslatokat.
- satubbi.... monnyatok még olyat amit ki birok fizetni

Remélem ebbõl a topicból már nem leszek elhajtva..............


Author Stratos SX
http://www.author-hu...mod=tip&ev=2005
Kellys Axis
http://www.kellys.sk...class=4&prod=40
Ezen pár dolgot tuningolhatsz is.
Magellan Corvus
Ezen lecserélném a stucnit, nyeregcsövet
Trek 7100FX -élettartam garis váz
estébéestébé

Ha jót akarsz magadnak.
Meridát, Treket nem ismerem

#11864
Noro

Noro

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
A Balance (force one) senkinek nem mond semmit, vagy nem is érdemes megemliteni? ezész jól felszerelt(nek tûnik).... 100k az is

#11865
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

esetleg ilyen 100.000 korul erdemes elgondolkodni bringa epitesen is ....

mert nekem az a tapasztalatom a gyari gepekkel ,hogy valami mindig nem az igaz valami vagy neked nem felel meg vagy gyenge az alkatresz ....


Ha nincs jó forrásod akkor egy 100-as bicajt kb. 120-ból építesz össze.De sajnos nem megy másképpen nálam sem...én is pakolgatok mint szinte mindenki.

#11866
Noro

Noro

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

esetleg ilyen 100.000 korul erdemes elgondolkodni bringa epitesen is ....

mert nekem az a tapasztalatom a gyari gepekkel ,hogy valami mindig nem az igaz valami vagy neked nem felel meg vagy gyenge az alkatresz ....



Jah vmi ilyesmire gondoltam én is, de ha már 100k-t kiadok vmire (saját zsebbõl, mert nincs más aki finanszírozza) akkor utána olvasok kicsit, mert nem az a cél, hogy csilli-villi legyen, hanem az, hogy ne a vállamon cipeljem haza egy kerekezés után :air:

Szóval a recept eddig: kb 80eFt körül vmi jó alapgép, utána elkezdjük lebontani atomjaira és bringát épitünk belõle. Ami meg 1be van, az vagy qrva drága, vagy csak szép, de nem okos

#11867
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
esetleg ilyen 100.000 korul erdemes elgondolkodni bringa epitesen is ....

mert nekem az a tapasztalatom a gyari gepekkel ,hogy valami mindig nem az igaz valami vagy neked nem felel meg vagy gyenge az alkatresz ....
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#11868
Noro

Noro

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
látom azért beszéltek le a drágább bringákról. :-) Legyen egy ócsóó, aztán meg kidobni a fölös cuccokat, és venni rá normálisat?
Az igazi ez lenne (lesz?!), de ehhez qrva sok idõ kell...
Nem is beszélve a pénzrõl...

#11869
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Az akció érdekelne hol van, amúgy is gondolkodom, hogy lecserélem a shimanót sramra..

#11870
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

És a sramnak vannak jó kis akciói, például ha vettél hátsóváltót, kaptál két váltókart ingyé..


hmmm??Ilyen helyet mutathatnál nekem is...Biztos ott vásárolnék.
Vagy ez olyan, hogy 2x olyan drágán adjuk a hátsóváltót?

#11871
Noro

Noro

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás

nem akarom fikázni a sitmanyót...de azért sram picivel jobb olcsóbb áron! Aki nem ért 1et, az nem érdekel! :)
Szerintem egy sram 7 árából max acerát fogsz kapni, vagy max aliviot, a különbség pedig....hmm! És a sramnak vannak jó kis akciói, például ha vettél hátsóváltót, kaptál két váltókart ingyé.. szal a shimanó bekaphatja!
Igen, meg kellene gondolni, mit szeretnél a bicajjal. Szerintem ilyen rugó/elasztomer rst meg mozo meg mittodomén milyen szar villák helyett inkább tetess bele egy merevvilát, aztán ha lesz 40ropid, akkor veszel egy hálás black-et vagy valami olajos cc villát, 40ért már jót kapsz!

látom azért beszéltek le a drágább bringákról. :-) Legyen egy ócsóó, aztán meg kidobni a fölös cuccokat, és venni rá normálisat?
Az igazi ez lenne (lesz?!), de ehhez qrva sok idõ kell...
Nem is beszélve a pénzrõl...

#11872
FreeStyler

FreeStyler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.036 hozzászólás
nem akarom fikázni a sitmanyót...de azért sram picivel jobb olcsóbb áron! Aki nem ért 1et, az nem érdekel! :)
Szerintem egy sram 7 árából max acerát fogsz kapni, vagy max aliviot, a különbség pedig....hmm! És a sramnak vannak jó kis akciói, például ha vettél hátsóváltót, kaptál két váltókart ingyé.. szal a shimanó bekaphatja!
Igen, meg kellene gondolni, mit szeretnél a bicajjal. Szerintem ilyen rugó/elasztomer rst meg mozo meg mittodomén milyen szar villák helyett inkább tetess bele egy merevvilát, aztán ha lesz 40ropid, akkor veszel egy hálás black-et vagy valami olajos cc villát, 40ért már jót kapsz!

#11873
Tailor

Tailor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 665 hozzászólás
Noro.

Én is ajánlom az Author cross szériáit, városba, asztfaltra, könnyebb terepre teljesen ok.:bananadan Én is Author-t használok, fõleg túrázok vele, semmi gáz nem volt még a géppel....

#11874
tomikacrux

tomikacrux

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
A sorrend: Altus --> Acera --> Alivio --> Deore --> LX --> XT --> XTR
Ezen kívül még van Hone (enduro alkatrészek) és Saint ( FR, NS, DH...)
"...- Idõt bõven hagyj mindenre! Inkább a sátradban ebédelj, mint a sziklafalban vacsorázz. Soha nem indulhatsz túl korán!..."

#11875
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Polaris Alivio 90e, a Deore-s 115.

Ajánlom én is az Authort, Kellyst (fõleg a Kellyst :) )

Mindenképpen montit akarsz venni?
Mert ahogy leírod, sztem egy cross bicaj sokkal jobb lenne neked. Nagyobb, vékonyabb kerekek, könnyebb bicaj...

#11876
FreeStyler

FreeStyler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.036 hozzászólás
Nézzed meg az author és a kellys gépeket is, 100körül vannak aranyosak! Én a a helyedben egy 80körüli gépet néznék, és a gyenge pontokat lecseréltetném a boltban! Így 100ból egy jó gépet kapsz... Scottot nem vennék, de mindenki maga dönti el, alattad biztos nem fog leszakadni a fejcsõ! :)
Magellan is jó, polaris 11x körül van, nagyon jó vétel!

#11877
Noro

Noro

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Gui és többiek!
Köszi a válaszokat!

Örülök, hogy foglalkoztok még a "lelkes kezdõkkel" ;-)


A Balance-ról nem reagáltok, pedig egész "jó" a felszereltsége cityre...

Téyleg van vmi összehasonlítás, hogy mi a jobb? pölö (acera > deore > altus vagy vmi sorrend) és ez még csak az átdobó :-)

#11878
Noro

Noro

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Hali!

Jaja fulke tudom-tudom... a draco nem volt olyan erõs árban (ca 70eFt).

Begbie, arra azt mondták, a gyári tárcsafékei kicsit gyengécskék. Mit jelent ez? Nehogy az legyen, hogy 3 havonta cserések. Vagy minden fetrenberger után csere. (Mert tecceni nekem is a SCOTT teccett legjobban...)

#11879
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
Noro:
(en velemeyem ;) )
szerintem arra figyelj ,hogy kulon legyen a fek es a valtokar (ha esel nem kell egybe cserelni) legyen 8 vagy 9 es rendszer inkabb konnyebb fejleszteni)

nezd meg a felnit az agyak !!!! jujj azon szoktak sporolni nagyon
milyen rendszeru a hajtokar negyszoges vagy esetleg bordas.....
bar ebben az arban.

a telo meg hat ugyse adnak ebben az arban jot szal.
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#11880
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Ha nem csak városba, aszfaltra kell akkor én az YZ3-ra szavazok, mert az tetszett legjobban... De ha ohne terep akkor Magellan!
Like a rock...