Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Milyen bringát vegyek?

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
11925 hozzászólás a témában

#11821
illu'Z

illu'Z

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
alapvetõ nálatok, hogy pici váz kell? van havernak polarisa (04'-es asszem, szürke-fekete) és 16,5 váza van, de nekem az picike... nemtom, pici vázon 'félek', talán meg kéne szoknom... amugy most meg 18as vázzal ugrálok nem is piciket majdnem 1 méter kiszakadás és neuzer bicajjal) és sokkal jobban érzem rajta magam mint a 16,5 vázon... eméletileg msot nyár elején vettem volna a hydra-t, de azt mondjátok nem jó... hát akkor még gyüjtögetek, és karácsonykor veszem meg a crater alivio-t, ez okosabb döntés? ha ilyen ramaty lesz a tél megin, akkor még menni is fogok tudni vele :) mer többet tényleg nem fogok gyüjtögetni... annak már nálam nem lenne értelme... használtat meg nem akarok...

#11822
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
szóval a 175 centiddel, akarsz egy 17" os vázat használni ugrálgatni?
jól értem?

ÁÁÁÁ
karácsony környéke rulzzzzz...
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#11823
illu'Z

illu'Z

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
175 cm, de a 17es váz minimum, nekem naygon petty a 16,5ös polaris is, ami haveré... mellesleg még gyüjtés, és karácsony környékén crater alivio szerintetek?

#11824
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

tool picike a váz, elgalább 17es váz kéne... és ilyen komolyabb bicajoknál kevés, pl konánál a 17 az xxl váz assszem :):( a másik megoldás a buddy váz + egy rakás cucc hozzá...


Hát ha jól értem, akkor ugrálgatni akarsz.
véleményem szerint fõként kezdõkén túl nagy lesz a 17"
(bár nem írtad milyen magas vagyol)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#11825
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
illu'Z!

Csak hogy én is beleszóljak:
Egy HAUSER Leoparddal kezdtem valamikor...
Aztán rájöttem, hogy nincs értelme ezt fejlesztgetni. Bizony at elsõ rúgósvilla egy kalap k**i volt, a hátsó rúgóstag is a hajóhintához volt alkalmasabb. Viszont cserélétem fékeket SRAM-7.0-ra. Karokat SRAM-7.0-ra Komplett kerekeket, aztán Elsõ telót MANITOU-ra és rájöttem, hogy akármennyit költök rá, akkor is egy nehéz acélvázas bicaj marad. Akkor volt a bicaj kompletten 42.000,- és ráköltöttem mág kb 65-öt.
Egyszerûeen nem érdemes egy alapabb gépet venni, vagy építeni, mert anyagiakban is jobban megvisel és még csak alkalmas sem lesz arra, amire használni akarod.
Én most építem a második bicajomat, de tudom, hogy amik rákerülnek, azok bírni fogják azt, amire használni akarom. (maraton, túra, XC) Nem lesz kész szerintem csak 1-2 hónap múlva.
Hidd el: nem azért mondják a többiek, hogy légy türelmes, gyûjts még, mert õk nagy arcok és felveti õket a pénz.
Egyszerûen csak neked akarnak jót.
Persze ez csak a saját magánvéleményem.
-Fel kell szerelni egy légfüggönyt, hogy kisebb legyen a légcsere
-Ez a légfüggöny átlátszó???
/idézet egy Miskolci egyetemi kollégium mûszaki vezetõje és köztem zajlott beszélgetésbõl./ Kimentem a kocsiba röhögni)

#11826
dukesbanana

dukesbanana

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
17es kona az L-es. Én sokáig nyomtam acél Cherokeevel, a gyári kerék 1 hetet bír,
a hajtókar lecsoffadt, de a többi bírta a kiképzést. Mondjuk én nem durvultam vele
túlzottan.

#11827
illu'Z

illu'Z

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
tool picike a váz, elgalább 17es váz kéne... és ilyen komolyabb bicajoknál kevés, pl konánál a 17 az xxl váz assszem :):( a másik megoldás a buddy váz + egy rakás cucc hozzá...

#11828
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
http://bikemag.hu/ap...hp?siteid=25010
Ebbõl alkudsz egy kicsit és lehet hogy megéri.Ilyenekben gondolkozz, ha már tényleg 50 a max.

#11829
Coldrock--->NRS

Coldrock--->NRS

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.291 hozzászólás
:D nekem egy 20éves giant coldrockom van. CSak a festék repedt. Nagyobb padkákról szoktam leugrálni. Semmi baja :D csak a rozsda ne enné meg...
De majd az új gépem jobb lesz... hahahahaaa

#11830
vendég_fac€_*

vendég_fac€_*
  • vendég
azért nemkéne itt arcoskodni.
képzeld én tavaj nyáron cseréltem le a magellan hydram egy kellys mysterire
vazze
és azért mert addigra összejött anyi pénz(segített a ballagásom is:))
Tudod akkor untam meg a hydtar mikor egy nyáron már 30e fölött költöttem rá ( 40e-be került) ÉS ÉN CSAK MARATONON VOLTAM vele meg nyomtam keméyn túrákat. amik a távuk miatt volta azok. egy ugratót se vállatam be vele. Mégse bírta a hajtást.
Szóval nehoygazthidd,hogy itt mindneki félmills gépre született mert többiek is kezdték valahol és nem az egekben. Talán megfogadhatnád a tapasztaltabbak tanácsát és vehetnél egy jó használtat amit ugrálásra terveztek,
DE nem kötelezõ vegyél egy hydrát ha ez minden álmod
de örülj, hogy a járdáról leudrást bírja mert többre nem tervezték.
és egy hónap múlva ne sírj ,mert tönkrement.

megvan a varázsa az új boltból elhozott gépnek, de enyni erõvel vehetnél egy terking vagy országúti gépet is.
Csak rossz látni, hogy oltári hülyeséget akarsz csinálni és a végén a bringázástól is el fog menni a kedved, a szüleidé meg attól,hogy folyton fizessék a bicajjavítatást.

#11831
illu'Z

illu'Z

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
az a bukó befigyel, van egy sixixone sisakom... meg egy kesztyüm is, csak félig szétjött... max 30 km, mi? a tesco-s (annyira azér n em tesco-s, egy szinttel jobb) bringámmal mentem 70 km-t földesut vs. aszfalton... és 1 napon belül bõven...
de hagyjuk, teljesn más dimenzió én meg a ti társulatotok :)

#11832
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
illu'Z: azér a bukó befigyel az új bringa mellé, ha eddig nem volt, ugye?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#11833
FreeStyler

FreeStyler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.036 hozzászólás
Ha mindenaron ez a hatar, akkor caprine cherokee-t vegyel, az valamivel komolyabb, mint a hydra vagy az a randa mundo... :)

#11834
szepii

szepii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 hozzászólás
Nem érti!
Szerintem vegyél amilyet akarsz!

#11835
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
egész egyszerûen ennyibe kerül...
ha repkedni lesz kedved, akkor is majd tescós siklóernyõt veszel, mert elég az? egy 50ezres bringát boltbajárásra, kisebb aszfaltos, enyhe földtas túrákra lehet max használni, amik 10-20 esetleg 30 km hosszúak. ha ezzel ugrálsz, sokkal több pénzt emészt fel, mintha várnál és gyûjtenél. ha tisztában lennél egy ilyen kéró határaival, nem akarnál ilyet. én is merevvázzal, villával kezdtem, aztán szép lassan let jóbicó. de ehhez még ez is kevés... ez van

#11836
illu'Z

illu'Z

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
ti itt mind streetes, dh-s arcok vagytok, senki sincs teljesen full-kezdõ pénztelen, mi? nekem se szivem nincs, se értelme nem lenne nálam drágább bicajnak... és nem arra kéne hogy többmétert száljak vele, még csak dh-zni se dh-znék vele... gumi meg tökre nem számít :) ismerem az ilyen árú bicajok határait... teljesen más dimenziókban vagytok ti... de áh, hagyjuk

#11837
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
jo, akkor csináld.
vedd amelyik tetszik, és törd össze azt a bringát, és magadat, amit vettél.
egy ideig minden bírja.
csak utána meg egyszerre fog minden tönkremenni rajta, akkor meg a fejedet fogod fogni, hogy se kereked, se monoblokkod, se hajtókarod, kormány is lecsoffadt, gumit is kellene újat venni, szal...
csak ésszel csináld a dolgokat!

#11838
illu'Z

illu'Z

    vendég

  • fórumtag
  • 54 hozzászólás
kik azok? polák-novák? amugy meg nem gurásra kell vegyétek ugy, enm fogok kezdésnek polarxet stb. venni... 50nél többet ez van, nem költök rá... enniyiér egy komplett bicaj... de érdekes, emrt várároknál ugrálok majnem 1 hónapja bicajommal (neuzer szar) és semmi baja

#11839
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
illuz:
van két srác is kõszegen aki el akarja a adni a Crater vázát... az egyik azt hiszem hajtókarral együtt. kerekeidet át tudod akkor pakolni.. a többi cuccot meg szép lassan összeszeded és lesz egy frankó bringád. olyat amilyet Te akarsz.

#11840
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
nézd: akármennyi pénzed van, egyszerûen nem arra való! hidd el, jobban jársz. attól még, hogy más fórumokon mi van, nos, hadd ne fejtsem ki a véleményem más fórumokról... :P
ha nagyon akarod, vedd meg, csak ne gyere ide sírni, hogy milyen szar, mert a 10. buckánál lecsoffadt a hajtókar.