Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Milyen bringát vegyek?

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
11925 hozzászólás a témában

#11881
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
100 körül már jobbat is kapsz magellánból mint draco!Crater, polaris?Azok kb. ennyiben vannak és jók.

#11882
Noro

Noro

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Ave mindenki!
olvasgattam, lehet, leragadtam, de a topic már nem is hasonlit az eredetire :-) akkor most én leszek OFF? Venni fogok egy kerót. Mondjátok meg milyet vegyek. Soxépet látok boltokban arany-árban és kevésbbé, csilli-villi meg minden, de van vmi irányadó amin el lehet indulni?

fõként városi használatra, de ne ijedjen meg, ha véletlen' egy kis túrára viszem, és kb 100k körül legyen. várom a javaslatokat.

- Balance Force one (acera láncátdobó elöl, deore hátul, tektro fék, sr teló)
- Magellan Draco (SIS elöl, acera hátul, tektro, vmilyen teló)
- Scott YZ3 nemtommivanrajta
- satubbi.... monnyatok még olyat amit ki birok fizetni

Remélem ebbõl a topicból már nem leszek elhajtva..............

#11883
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Mmm... aha, szóval az nekem 1 cseppet drága... :( olyan 150-170 közé gondoltam az árát, de közben úgy döntöttem, támogatom a magyar ipart, és Magellan Crux lesz a váz :)

#11884
Norbituning

Norbituning

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
bocs tévedtem egy 100-ast

#11885
YOci

YOci

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 545 hozzászólás
Hi!

Szerintem Konát méghozzá Cinder Cone-t már kapsz 217 000-ért is.Elég jó felszereltséggel.

#11886
Norbituning

Norbituning

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Szerintem a Kona Cinder Cone jó választás 320ezer körül van. De a Ruckus jobb váz. ;)

#11887
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Naaa, írjatok légyszi vmit!
Nem akartam ennek új topicot nyitni!

#11888
TrollEmber

TrollEmber

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 905 hozzászólás
Nekem is rAgacshoz hasonló a problémám, egyetlen különbséggel: kicsit nehezebb vagyok nála (85)
Szóval gondolatban összeszedtem egy majdnem komplett gépet, és nagyon klassz lenne, ha megmondaná vki,

hogy mi a rossz benne, mi hiányzik, vagy mi túlzás:
Váz-Merida New MATTS Sport (Drifter)
Elsõ teleszkóp-RST Omega TL
RST villanyak
Váltó(hátsó), váltókar, fékek, fékkarok, fogaskoszorú-SRAM 7.0
Hajtómû-Truvativ FireX SX                        
Monoblokk-Truvativ Sealex ISIS SP XR
Lánc-SRAM PC-59

Amit abszolút nem tudok az az elsõ váltó, a kerekek, meg hogy az RST villanyak után kell e kormányszár

(még nem szedtem szét ezt a részét a bringának), meg bármi más, amit kihagytam (én is kezdõ vagyok).
Lécci-lécci segítsetek!

#11889
Jabbar

Jabbar

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
mi a véleményetek a caprine highlander B és boomer A közti 20 rongyot (67e - 87e) megér kifizetni? illetve ebben a kategóriában esetleg vmi más? köszi

#11890
Crater

Crater

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Mire akarod használni?

#11891
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Szerintem a 7 evvel ezelotti XT cuccok igen jok voltak...
Bar az is igaz hogy egyre tobbet varunk el a cuccoktol....

#11892
rAgacs

rAgacs

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Ja ,és ha épitek, az sokkal többõl jön ki, mintha vennék egybe egy hasonlót, vagy nem?
(úgy örülnék ha azt mondanátok hogy nem!!!) ;D

#11893
rAgacs

rAgacs

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
hmm,
az állatkodást nem ugy gondoltam ,hogy secperc alatt gátlástalanul hazavágok mindent ami nem kevlarból van... csak szivesen bennevagyok  durvább dolgokba is. mármint csak leszek ,majd ha kiveszik a drótokat a lábamból!!  :D

szivesen épitenék ,mert nem szeretem az egyhangú tucatdolgokat, csak nemtom, hogy érdemes e nekiállni úgy hogy nincs nagy tapasztalatom.

#11894
FP

FP

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 249 hozzászólás
Hali!

Én is arra szavazok, hogy építs magadnak saját bringát! Szerintem közelebb fog állni a szívedhez ha készen van és az is jelenthet valamit, hogy egyedi, bár ez nem mindenkinél szempont. Építés során gondolhatsz használt alkatrészekre is, szerintem sokan sokra becsülik még a régebbi RaceFace, Hügi, Syncros cuccokat. Kiváló minõségû, nagy strapabírású agyak, hajtómûvek, kormányok, stucnik és egyéb alkatrészeik vannak, ráadásul ezek még sok-sok év múlva is egyben lesznek egy kis odafigyeléssel és karbantartással. Sajnos én úgy vettem észre, hogy sok mostani alkatrész adja meg magát rövid idõn belül, sajnos láttam szétesett hátsó agyat és váltókart is egy ismert márka középkategóriára szánt változatából.
Tényleg! Nektek mi a véleményetek a mostani és például az 5-6 évvel ezelötti ugyanolyan kategóriájú (XT-XT, LX-Deore, vagy alacsonyabb kategóriás) alkatrészekrõl? Szerintetek romlott a színvonal, a sérülékenység, vagy a megbízhatóság az évek során?

#11895
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Ha "állatkodni" akarsz a vázon, a felniken meg a hajtókaron semmiképp ne spórolj! Persze ha nagyon brutálisan használod akkor mindenbõl drága és erõs alkatrészek kellenek. Szerintem inkább "csak" kerékpározz vele az olcsóbb!  ;D

#11896
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Csomó helyen lehet spórolni, attól függõen hogy mire kell a bicaj!
Pl hátsóváltó, minek drága, ha úgy is törik!
Én egy félévig jártam vmi Ty-vel, és nagyon jól váltogatott (persze nem XTR)
Azóta már alivio van, és amire nekem kell ez is tökéletes.

Beg



#11897
rAgacs

rAgacs

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
ja, én polaris,polarx,boomer,giant,merida... közt gondolkodok Mint már észrevettem, a választáshoz stükséges adatok: kb 60kg vagyok és szeretnékmindent csinálni vele :) szóval ugyanugy hosszabb turára , mint valami nagyonnagy álllatságra<--erre könnyen kapható vagyok 8)

épitsek vagy vegyek? miaz amin spórolhatok, minek a javára.....  
elõre is bocs ha faszságokat kérdezek de még  zöldfülü vagyok itt

no elég legyenmár belõlem!! nem?!




#11898
Luki

Luki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 515 hozzászólás
Szerintem építs! 150-bõl ki lehet hozni elég jó kerót, de ne feltétlenül Shimano alkatrészeken gondolkodj.

#11899
rAgacs

rAgacs

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
szevasztok!

énis egypár jótanácsért jövök, mert kipróbáltam a durvolós bicózást -kölcsönbicajjal . . .és nagyon beleszerettem! azóta spórolok éhezek  :) infót gyüjtök
kb 150em lesz ha minden igaz, és abból kéne kihozni a legjobbat
segitsetek választani!!

elõre is kösz

#11900
Vadola

Vadola

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Szerintam vegyél MERIDÁT!!