Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Mit vagy kit ütöttél már el bringával?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
282 hozzászólás a témában

#61
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás

Az ugrás következtében kialakult röppályája pont merõlegesen keresztezte az én vállam, nyakam és fejem bal alsó részének pályáját, melynek következtében mivel én voltam a nagyobb tömeg a nyuszi 90 fokos iránymódosítást hajtott végre nekem köszönhetõen.
Mázlista nyulunk a pályamódosítás ellenére egy nylonra esett mellyel ki tudta csúszni a felesleges energiát és utánna boldogan sérülés nélkül folytathatta életét.


Szóval lefejelt egy nyúl, ami aztán a környezetszennyezésnek köszönhetõen úszta meg sértetlenül az esetet? Ez kész :D

#62
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Ezzel csak nem azt akarod mondani, hogy a hülyék pusztuljanak?:D

#63
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás

Én eddig csak egy szerencsétlen csirkét gyilkoltam le.
Haverommal vidéken voltunk nagyszüleinél még jó régen kb olyan 14 lehettem. Az ut bal oldaláln egy csomó csirke csipegetett, mikor közel értünk megilyedtek és a nagyrésze elszaladt balra, de volt egy hülyébb mint a többi és az jobbra szaladt át az uton. Szerencsétlent pont sikerült elkapni, melynek következtében azonnal meghalt.



Az evolúció, tudod ;)

#64
Barna_UMF

Barna_UMF

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás

Ez a "megjelent egy kocsi" ez hogy is van?


hát ez úgy van hogy ott volt 1 kanyar és amiatt nem láttam a kocsit + a fáktól ami az út szélén volt

#65
kuckuc

kuckuc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 597 hozzászólás
Ismerõs vkinek az a helyzet, amikor macska megy át az úton?
Neki ugye a kiindulási pont a biztos hely, tehát, ha már elérte a táv
háromnegyedét, és meglát felé közeledni valamit, legtöbbször úgy dönt
visszafordul. Hiába közelebb lenne a túloldal. Volt már néhány ilyen esetem, soha nem lehet tudni, ilyenkor melyik irányba szalad.

#66
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Én eddig csak egy szerencsétlen csirkét gyilkoltam le.
Haverommal vidéken voltunk nagyszüleinél még jó régen kb olyan 14 lehettem. Az ut bal oldaláln egy csomó csirke csipegetett, mikor közel értünk megilyedtek és a nagyrésze elszaladt balra, de volt egy hülyébb mint a többi és az jobbra szaladt át az uton. Szerencsétlent pont sikerült elkapni, melynek következtében azonnal meghalt.

#67
Hápi

Hápi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 952 hozzászólás
Egy érdekes történet mely még tavaly nyár végén történt velem:
Egyik kedvenc eldugott aszfaltos lejtõmön gurulok lefelé kellemes 60 km/h feletti tempóban mikor is látom, hogy balról egy vadnyuszi békésen igyekszik átkelni az úton persze elõttem és naná, hogy féktávon belül.
Felfogván, hogy ennek a fele se tréfa egybõl két kézzel tapadtam a fékkarokra tövig húzva azokat, melynek következtében a "Durung" hírtelen lassulásba kezdett némi gumicsikorgás közepette. Így utólag elemezve a helyzetett ez mentette meg az "életemet". Ugyanis a mi jóltermett vadnyuszink a hanghatás miatt megilyedt és hatalmas szökkenéssel próbál kikerülni a slamasztikából, de nem jött össze neki, meg nekem se. Az ugrás következtében kialakult röppályája pont merõlegesen keresztezte az én vállam, nyakam és fejem bal alsó részének pályáját, melynek következtében mivel én voltam a nagyobb tömeg a nyuszi 90 fokos iránymódosítást hajtott végre nekem köszönhetõen.
Mázlista nyulunk a pályamódosítás ellenére egy nylonra esett mellyel ki tudta csúszni a felesleges energiát és utánna boldogan sérülés nélkül folytathatta életét.
Én rosszabbul jártam, hisz nyeregben maradtam, de egy hétig éreztem testemen a vadnyuszi becsapódásának helyét. Szerencsére komolyabb sérülések nélkül megúsztam.

A nyuszival azóta nem találkoztam.

"A kerékpáros nem az autós ellensége, hanem olyan autós, aki már megtette az elsõ lépést a jó irányba!"(Karlovitz K.)
Rákosmente KerekSE;


#68
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Én nyáron egy szegény gyíkon mentem át, észre sem vettem, haver szólt, aki mögöttem jöö, hogy elütöttem, azonnal elhunyt szegény pára.....nagyon sajnáltm szegény, és ráadásul tele volt tojásokkal....ez gondatlanságból elkövettet tömeges gyíkölés....:(

#69
Bandita...

Bandita...

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Én velem ma Monoron történt:
Öregasszony 60-as éve derekán tolja rá az utra (ami elég nagy forgalmas volt)
Csepel márkáju kerójátÉn rutinos lévén épp nem jött autó az ut másik uldalárul betekere kersztbe az hölgy elé !3! méterrel erre õ:
B****meg!
Nem birtam meg állni vissza szoltam. Utólag jöttem rá mh neki a 3 méter is necc amig én a 0,5 métereket teljes lelki nyugodsággal veszem.
Azárt erre is érdemes oda figyelni
Szerintem...
Magellan Polaris; Rock ShoX Judy XLC; BikePositive; Pazzaz; Shimano DEORE; Sram7.0; Shimano ALTUS; ----
Jesus Bikers klub

#70
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
akkor összeszámoljuk? az esetek hány %ban ki volt a hibás:D

néha elém is kinõ egy kamion..:P

#71
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
hipp-hopp kinõtt.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#72
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Ez a "megjelent egy kocsi" ez hogy is van?

#73
Barna_UMF

Barna_UMF

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Nekem 1szer sikerült elütnöm 1 Suzuki Ignis-t, de nekem nem lett semmi bajom.

Éppen zúztam lehele amikor megjelent a kocsi, de akkor már nem tudtam megálni és felhasaltam a motorháztetõre. A csaj aki vezette az autót jobban megiedt mint én, és alig mert kiszálni a kocsiból.

1szer rámtolatott 1 oszták ........ és én beleütöttem 1et a szélvédõbe és neki alt feljebb hogy mijen jogon ütögetem az õ kocsiját.

Másik szizu:

1 kocsi megelõzött és minden index nélkül bekanyarodott elöttem én meg elrántottam a kormányt és nekimentem 1 oszlopnak és majdnem eltörtem az orrom.

az is jó eset amikór ledudálnak az útról, mert aki vezet az a kocsiba nem hallja h kint mijen hangos az a sz@r duda. 1szer bele is estem az árokba ez miatt.

ojan is volt hogy: manuálozok ezerrel a lejtõn lefele amikor megjelenik elöttem egy terepjáró az én sávomba. kicsit megjedtem de aztán átmentem én is a szembe sávba és igy kikerültük egymást.

#74
Sitti

Sitti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 259 hozzászólás

Kerékpárosokon kívül még a vén nyanyák szokása a kerékpárúton közlekedni.
Valahányszor bringaúton akad dolgom, tuti, hogy minden elõttem battyogó gyalogos vagy egy részeg állat, vagy egy múmia.


Valami förtelmesen sz@r az emberek közlekedési morálja itt Szarvason!
Már hozzászoktam, hogy az autók nem adják meg az elsõbbséget...
De hogy már a kerékpárral közlekedõk is milyen figyelmetlenül közlekednek!!

Tegnap fordult elõ velem, hogy kb 30km/h-val megyek a bringaúton. (Nem is voltam gyors....)
Elõttem az út jobb szélén egy 50-60 év körüli jól szituált hölgy a Schwinn Csepel "Budapest"
tipusú kerékpárjával szabályszerûen halad.
Látom hogy öregebb, ezért rutinból nagyobb ívben kerülöm és befejezem a tekerést,de nem fékezek.
Ekkor a mama mindenféle hátranézés, indexelés, vagy a kanyarodás bármi jele nélkül egyszerûen
befordul balra! Ahol éppen én helyezkedtem el!
Brutális padlófék és centimétereken múlt, hogy nem futottam bele a hátsó kerekébe!
Így utólag bánom, hogy megtettem,bunkó voltam, de felment bennem a pumpa rendesen.
Odakiáltottam idegességemben a mamának:
"F@szomba! Hátranézni nem kéne????"
A mama szerintem meg se hallotta. Se a káromkodásomat, se a fékezést.
Csak nézett ki a fejébõl bambán.

És a mai napon TOTÁLISAN ugyanez száz méterrel arrébb megismétlõdik.
Csak egy fickóval....
Ha nem tárcsafékeim vannak a baleset elkerülhetetlen.
Ez már meghallotta a blokkoló kerekeim zaját.
De nem érdekelte...
Leszállt a bringáról és bement a kocsmába....
De ennek már nem szóltam be. Lenyeltem a mérgemet....

#75
velõ

velõ

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
nekem 1 komolyabb esetem volt összesen, kb 12 éves lehettem, mentem ki rómaira, jövök a göncöl utca felõl, újpest városkapunál át a sínek alatt, balos a híd felé, kiskölyök meg anyja jön szembe egymás mellett, megyek ki jobbra de persze õ meg balra...úgyhogy durr egymásba...vmelyik gép vmelyik alkatrésze belekerült a bal térdembe, 5x2 centis, 1 centi mély seb, de aztán asszem csak 1-2 napot kellett feküdni vele...

nemtom már ki írta, de tényleg semmi értelme kiabálni az embereknek, hogy vigyázat, jövök...mire hátrafordul már ott vagy úgyis a nyakán, úgyhogy sokat nem javít a helyzeten a dolog...

ja meg egyszer kutya 20-25el rómain, de ott csak pár horzsolás meg egy elsõ sárhányó törés jött össze...
"you're born with a brain, then you can fucking use it instead of letting others use it for you..."
január 22 - Theogonia

#76
Mad002

Mad002

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás
Eddig csak egy verebet sikerült...
Szegénykém, menet közben megpróbált átrepülni a küllõim között, nem sikerült.
"Csak az Itt, csak a Most
A máskor, a máshol nincsen"

#77
czpetike

czpetike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 265 hozzászólás
Kerékpárosokon kívül még a vén nyanyák szokása a kerékpárúton közlekedni.
Valahányszor bringaúton akad dolgom, tuti, hogy minden elõttem battyogó gyalogos vagy egy részeg állat, vagy egy múmia.

#78
Szigi_

Szigi_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 958 hozzászólás
Az elsõ ember elütésem alanya egy cigány asszony volt. Nem mentem olyan gyorsan kb 15-20al. Cigányasszony sétál az út jobb oldalán én jövök és a cigányasszony egyszer csak kilépbalra és BAAMM. Az asszony belefeküdt a bokorba. Fúúú hogy káromkodott utánnam...
A második ember elütésem alanya egy diák volt. Még tekerõs korszakomba egy clio mögött szélárnyékba tekertem mint az állat kb 40el. Közeledik a zebra és a hülyegyerek csak a cliot látta. A clio után ki is lépett én meg fékezés nélkül bele. olyat estem én is, de a srácot is arréb raktam vagy 3 méterrel. :D
A legjobban azt szeretem, hogy nálunk Gyöngyös és Füred között van egy bringás út, de azért több a gyalogos rajta, ráadásul olyan birkák. Ha szólunk nekik h VIGYÁZZZ akkor tuti hogy elém ugranak... Ezért nem szoktam szólni. Ilyenkor jó látni ahogy össze-vissza ugrálnak elõlem. :D

#79
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Kutyanyúl, te aztán tudsz közlekedni. :D És te biztosan nagyon tekintettel vagy másokra. ;)
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#80
Kutyanyul

Kutyanyul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 644 hozzászólás
Tegnap reggel valami gyökér kigurult a kocsibehajzóból, rá a bringaútra. Szépen kikerültem, igaz, hogy ehhez szembe kellet tekernem az üllõin, ez a gyökérfahzat meg bámul balra, és gurul. mikor kezdte maga alá hajtani a bringámat két kézzel olyat ba*tam a motorháztetejére, hogy szerintem bepisilt. Szal engem ütött el, majdnem.
Aztán öt perc múlva megint kirúgtam valaki kezébõl a szatyrot, ahogy a reggeli kómájában hazafelé baktatott a sarki közértbõl, és baromira leszarta, hogy jövök. :-) Istenem, hogy gurult a tejföl!
Egy barátságos varacskosdisznó vagyok tulajdonképpen.
És teljesen Bogaras is.:brum: