Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Allergia - segítség

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
110 hozzászólás a témában

#21
Tiberius

Tiberius

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 280 hozzászólás
Nálam sajna elkezdõdött az allergia szezon...

Próbáltam már korábban Zyrtecet, Aeriust vagy valami ilyesmit, most Xyzalt szedek, de önmagában semmit sem értek... pedig januárban már elkezdtem idén a Xyzalt megelõzendõ a bajt, de semmit sem ért.
Már 3 évben kaptam Solumedrol injekciót is a gyógyszerek mellé, de azt mondta a doki, hogy nem adja be újra, mert nagyon sok káros mellékhatása van, ezért (na meg azért mert én sem akarom) valamilyen alternatív gyógymódot keresnék.

Ekkor hallottam a Rhinolight kezelésrõl. Ismeri esetleg valaki? www.rhinolight.hu
Latolgatni tízszer kell, dönteni csak egyszer.

#22
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.302 hozzászólás
En egy viszonylag uj keletu gyogyszert zabalok a fu allergiamra. Telfast a neve. Napi egy, semmi mellekhatas. pedig mar egy eve szedem.

#23
Ranger^41

Ranger^41

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 953 hozzászólás
Énis igen régóta allergiás vagyok, és kezdetektõl fogva zyrtecet szedtem... Hát télleg odabaszós volt :D Inni nem nagyon tudtam rá, meg tiszta kóma voltam tõle... Annyira nem súlyos az allergiám, tehát ha egyszer 2x kihagyom az belefér még, max 1 napig folyik az orrom :D De szerencsére semmi kiütés, viszketés ilyenek... Most xyzal-t szedek, de annyira nem kúra szerûen... Amikor eszembe jut beveszem, nincs olyan nagy változás. Én álltalában tavasz végétõl nyár végéig szedem, máskor nincs rá szülkségem, remélem nem lesz súlyosabb...

[whitetrash.hardcore.rock&roll.fuckyou]


#24
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
nekem múlt évben jelent meg allergiám pár másik betegséggel karöltve,szal mond6ni csak 1 apró zavaró tényezõ volt a többi mellett
és felírták a Claritint
és soha az életbe nem szedtem be 1et sem,és ezévben már nem volt semmi bajom
meg merem kockáztatni,h ha megcsinnák az allergiatesztet,negatív lenne mind a 4 cumóra,amire akkor allergiás voltam:D

3 éves koromig meg a kajákat nem ehettem csak a gesztenyepürét és azt mondták h kampi fél lábbal már ott vagyok mert nem egészséges ha a csecsemõ tej liszt és mittoménmiérzékeny és infúzióval tartják életben
aztán hirtelen azok is Lmúltak,és a fogyasztásom úgy megugrott,h az oviba már gurítottak befelé:D (hmm ez talán túlzás,de yó húsban voltam asszem)

#25
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Használt már valaki Claritine-t ?


A férjem azt szedi, és idén nem nagyon tört ki rajta az allergia. Ebben mondjuk szerepe lehet az idei sok esõnek, ilyenkor kevesebb pollen van a levegõben. De máskor már ilyenkor rendesen be van durranva a szeme, és viszket a torka.

A Claritine-nek nincs álmosító mellékhatása. Én mentem a dokihoz, hogy felírjanak neki valamit néhány éve, és kértem, hogy olyan legyen, ami mellett vezethet, mert sokat kell neki. A doki azt mondta, hogy a Claritine-t szedik a pilóták is, nem álmosít, nem leszel tõle tompa. Lehet kapni recept nélkül is, a Claritine akutban ugyanannyi hatóanyag van, mint amit receptre írnak fel, de több, mint 800 forint a 10 szem. A receptre 2200 volt 40.

#26
Sosmogyika

Sosmogyika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 713 hozzászólás
Én még nem használtam Claritint.
De a legtöbb allergiás gyógyszernek az a mellékhatása.
Rengeteg allergiás gyógyszer van mamár.
Van akinek az egyik gyógyszer jobban hat minta másik.
Én Calciphedrinnel kezdtem( az 1 gyerekeknek való allergia gyógyszer) elõször felet vettem be napi 3-szór.Nem sokat használt utána egyészet napi 3-szor, az sem sokat használt.Utána áttértem a Zyrtekre az jó volt 1 darabig de aztán az is kevés lett.
Most Xzyzalt szedek ami elég erõs.
az aláírásod nem lehet hosszabb három sornál!

#27
vtimi

vtimi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Célszerû cukorban gazdag ételt fogyasztani? miért? hogy elhízzon szegény az allergiája mellet? És mivel indokolnád, hogy a claritine álmosít. Nincs álmosító mellékhatása. Szerintem aki kicsit is otthon van a témában tudja, hogy mekkora butaságokat írtál.

#28
vtimi

vtimi

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Használt már valaki Claritine-t ?

#29
Sosmogyika

Sosmogyika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 713 hozzászólás

Jockystone, ezt vagy kipastelted egy gyógyszerdobozról, vagy gyógyszerügynök vagy, és akkor nagyon jól csinálod.

Én az algériámat különben sok futással gyõztem le a mezõkön. Hosszú ideig tart, sokáig szenvedsz, de biztos. Már 7 éve nincs.


Hát én nem fogok a mezõn futni az biztos.Meg nem fogok inyjekciót kérni az is biztos.Inkább beszedem minden nap az 1 db gyógyszeremet ami tökéletesen hat.Nem kell se orr szpay se szemcsepp.A mostani gyógyszerem nekem tökéletes.És nem enyhe allergiás vagyok. Ugyanis az én allergiám tavasztól öszig tart. És a közte lévõ idõszakban végik gyóygszert szedek.
az aláírásod nem lehet hosszabb három sornál!

#30
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Jockystone, ezt vagy kipastelted egy gyógyszerdobozról, vagy gyógyszerügynök vagy, és akkor nagyon jól csinálod.

Én az algériámat különben sok futással gyõztem le a mezõkön. Hosszú ideig tart, sokáig szenvedsz, de biztos. Már 7 éve nincs.
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#31
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Diprophos. Nekem 2x tolták, de többször nem ajánlották, mert kemény cucc dugig szteroiddal, meg állítólag hormon cuccokkal is. Inkább orrspray

#32
jockystone

jockystone

    vendég

  • fórumtag
  • 171 hozzászólás
Diplofos injekció a megoldás az allergiásoknak. Hatása, hogy teljessen vagy drasztikus mértékben csökkenti az allergia hatásait! Mint minden gyógyszernek ennek is vannak mellékhatásai! Hatása, hatásának ideje és mellékhatásai egyéntõl függöek!
A többségnél hajlamos csontritkulást és testtömeg vesztést okozni, ha az étrend nem megfelelõ! Van akinél testtömeg növekedést okozott és mellete csonttömeg növekedést!
Fogyókúrázni, diétázni szigoruan tilos az injekció beadása után addig, amíg a szervezetbõl ki nem ürül az injekció és meg nem erõsödik a szervezet!
Az injekció hatása alatt nagyon fontos, hogy sok kálciumot vigyen be az ember a szervezetébe (pl: kálcum tabletta, eredeti tehén vagy kecsketej)! A kálcium mellett fontos még, hogy az ételek túlnyomó többsége hús legyen (minimum 60%, pl: sertés hús, marha hús, ló hús, hal)! Célszerû cukorban gazdag ételeket is fogyasztani, pl: édesség! Nagyon fontos továbbá, hogy mindig azt egyen és annyit, amennyi az ember szervezetének kell, ezt mindig érzi az ember olyan formában, hogy mi esne most igazán jól!
Nagyon fontos, hogy az injekció hatása amíg tart sokat mozogjunk és még utána is!
Évente célszerû max 1 Diplofos injekciót beadatni allergiásoknak a szezon kezdetekor, de többet is lehet, csak akkor komolyabb odafigyelést igényel a dolog minden tekintetben. pl: Parlagfû allergiásoknak célszerû a parlagfû szezon elsõ kellemetlen hatásai elején beadatni és a szezon végéig akár 1 ilyen injekcióval ki lehet húzni! Az injekciót vállba adják vagyis izomba.
A háziorvosok receptre tudják felírni ezt az injekciót és álltalában elég horrorisztikus képet festenek róla és nagyon nem ajálják! Megjegyezném, hogy a többi allergia elleni gyógyszer is rendelekzik hasonló mellékhatásokkal, ha nem dúrvábakkal! Pl: Claritine, Zirtec: álmosság érzet, maradandó látáskárosodás, stb.!
:scared: Jó munkás emberek szövetsége :scared:
:cheers:
:doghouse:

#33
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
elfogytak a gyogyszereim es jol vagyok a szemem viszket de az egesz evben szal lol
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#34
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
Neeem, nem a taplóra. Ha erdõben, fa tövén látom, semmi bajom tõle. Mármint a taplótól. :) De a "sárga csibe root password-del" szitutól teljesen stresszes voltam.

#35
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás

.... hogy otthagytam az undok melóhelyemet a tapló fõnökömmel együtt.


...lehet, hogy a taplóra vagy allergiás?

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#36
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás

akkor ez lenne a recept ? valtsak melot ? :D :D


Nekem legalábbis bejött!! :) Mondjuk elég gáz melóm volt, full idegbaj.
Máskülönben az allergiás betegség hátterében sok esetben lelki problémák lapulnak. Ugyanez áll a pajzsmirigyre is. Arra is azt mondták, hogy gáz, beteg vagyok, fejcsóva doktorok, szomorú arccal felírtak mindenféle mérget, épp hogy fel nem fordultam tõle. Fogtam, kidobtam. Mióta új meló, kutya bajom. :)

#37
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
amugy neha meg nem veszem eszre ha megfaztam mert az is zsir ugyanezt a tunetet produklaja ...

megfazni nem nehez kimelegedve egy kék országút melletti kút nagy ivászat a hideg vízbõl és ... kész a baj.
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#38
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
pszihés problémák hatnak az immunrendszerre.
lehet benne valami.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#39
Gui

Gui

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 707 hozzászólás
akkor ez lenne a recept ? valtsak melot ? :D :D
"A processzorok füsttel mûködnek, ha a füst kiszáll belõlük nem mûködnek tovább."
"Ami nem öl meg az csak erõsít."
"A kerékpár számomra a szabadság szinonímája"
Tom Ritchey


Nem értem ,miért gyártanak olyan 10.000.000Ft-os autót amin nem megy az index? :chin:

#40
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
Régebben nekem is volt allergiám, tavaszi barkásokra, nyáron fûfélékre, ilyesmi. Vagy két nyáron szedtem Claritine-t, ittam kalciumos löttyöt, használt is, nem is, nem foglalkoztam vele. Ha folyt az orrom, kifújtam. Aztán tavaly tavasszal nem volt semmi bajom, meg idén se; elmúlt, mintha soha nem is lett volna. Szóval ki is lehet lábalni belõle, nem biztos, hogy rosszabb lesz. Megjegyzem, pont azóta nincs semmi bajom, hogy otthagytam az undok melóhelyemet a tapló fõnökömmel együtt.