Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Wenson

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
126 hozzászólás a témában

#61
Kobuc

Kobuc

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
A wensonbike.hu paraméterek dolgában nem túl részletezõ. Tudja valaki, hol találnám meg az egyes típusok súlyát, geometriai méreteit, lánckerék áttételeket stb.?

A mostani országútik szinte kivétel nélkül kényelmetlenebbek mint a régiek. Az ok, hogy úgy készítették õket, hogy gyorsabban tudj velük menni. Persze a kényelem oltárán áldoztak.

Egy karbonvillával és egy legalább 25ös gumival kényelmes_ebbé_ teheted a bringát.

A választék: wenson az egyik legjobb ár/felszereltség arányú modell. Mondhatnám azért is mert boltban melózom ahol ilyet forgalmazunk, de nem, tényleg az.

Stinger 110 körül: alapmodell, jó áron, kiindulásnak jó de kicsit drágábban ott van a :

R-way Sora 130 körül: jobb vázzal, villával, nagyjából azonos felszereltséggel, vagy az:

R-way Tiagra 162ezer: Tiagra felszereltség, 9 sebesség, integrált hajtókar, meg minden ami kell. Olyan 20 körül van bele karbonvilla, de sztem elég kényelmes anélkül is.



#62
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
A mostani országútik szinte kivétel nélkül kényelmetlenebbek mint a régiek. Az ok, hogy úgy készítették õket, hogy gyorsabban tudj velük menni. Persze a kényelem oltárán áldoztak.

Egy karbonvillával és egy legalább 25ös gumival kényelmes_ebbé_ teheted a bringát.

A választék: wenson az egyik legjobb ár/felszereltség arányú modell. Mondhatnám azért is mert boltban melózom ahol ilyet forgalmazunk, de nem, tényleg az.

Stinger 110 körül: alapmodell, jó áron, kiindulásnak jó de kicsit drágábban ott van a :

R-way Sora 130 körül: jobb vázzal, villával, nagyjából azonos felszereltséggel, vagy az:

R-way Tiagra 162ezer: Tiagra felszereltség, 9 sebesség, integrált hajtókar, meg minden ami kell. Olyan 20 körül van bele karbonvilla, de sztem elég kényelmes anélkül is.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#63
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
ha jó ár-érték arányú vázat akarsz, akkor wenson vagy kellys, ha fontos, hogy márkás legyen és meg akarod fizetni a sznob adót, akkor merida, trek stb...
úgy fog látszani, hogy nekem hazahúz a szívem, elfogultnak vélhetsz, ugyanis nekem is wensonom van, bár nekem mtb:
helyileg hol vagy?
a Greenzone boltokban jó eséllyel találsz Wenson országútikat (bp,keszthely,zalaegerszeg), szerintem ott ki lehet próbálni.
Ha pénztárcakímélõ akarsz lenni és már eddig is bejött a Wenson, akkor válaszd a Stringert és kérj hozzá karbon villát...
Rémhörcsögnek van egy vajszínû Wenson országútija, valahol 200 körül volt a kisker ára...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#64
Kobuc

Kobuc

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
Sziasztok! Mint sokan mások: a bringaválasztáshoz gyûjtõm a segítõ ötleteket. Kérem az egybegyülteket, hogy fejlesszék fel olyan szintre a tudásomat, hogy választásommal ne okozzak magamnak csalódást! Úgy érzem eljött az ideje, hogy a régi (1990-es vétel!)schwinn csepel ideál bringámat egy korszerûbbre cseréljem. A különbözõ márkák (wenson, merida, kellys, trek stb) geometriai adatait, és az egyes modellek súlyát melyik oldalon keressem? Egyedül a KTM strada1000-rõl találtam a neten súly és méret adatokat. Sosem ültem még könnyû aluvázas bringán, így amikor egy wenson stingert kipróbálhattam egy 35 km-es úton nagyon meglepõdtem. A megszokott acélvázas schwinn egy lassú, biztonságos, nagyon stabil és kényelmes gép. A stingerrel sokkal kevesebb erõfeszítéssel könnyedén száguldottam, nagyon gyors bringa, de biztonság és kényelem (az öreg csatahajómhoz képest) sajnos egy nagy nulla. Görnyedt testtartásban tekertem és az aluváz az országút minden apróbb hibáját kíméletlenül közölte velem. Attól tartottam, hogy a következõ döccenõnél az árokban vagy egy kamion alatt kötök ki. Hát ezt tudja nyújtani egy 120 000 Ft-os alapgép? Vajon egy schwinn-színvonalú biztonság és kényelem érdekében érdemes volna 50-100 000 Ft-al többért egy jobb felszereltségû karbon villás gép után néznem. Ha igen, melyik az? (merida903, trek1.2E vagy 1,5e vagy valami más?.) A rugalmas karbon villa szerintettek érezhetõen csökkentené a rázkodást és egyidejüleg növelné a biztonságérzetet is? A teljesen karbon bringa nem fér bele a büdzsébe. Lehet, hogy ilyen nincs, de egy olyan bringára vágyom (max 220 000Ft-ig) amitõl az acél schwinn biztonságát és kényelmét kapnám a modern bringákra jellemzõ könnyed mozgékonyság mellett.
Hát kedves nálam nagyobb tudású bringások. Epekedve várom billentyüzetetek minden rezdülését!

#65
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Semmi baj,azért nagyon szépen köszi mindent!:oczko:Amúgy ezzel már lehetne versenyezni,nem?Jövõre tervezem,hogy beállok az szksc-be :) )

#66
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Sajna ez nem jön össze, nincs nálunk, így nem tudom lemérni.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#67
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Köszi szépen Rémhöri! Ha megmérnéd,azt nagyon megköszönném.(esetleg tudod,h a merida milyen súlyban van?)
Szerk.:Asszem mivel jövõre veszem csak meg,és most láttam,hogy az új merida road piros színe szinte gusztustalan,wenson lesz belõle(vagy gepida)

#68
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Wenson Stinger: Shimano Sora/2200 alkatrészek, promax fékek, 24 küllõs kerekek, wenson kiegészítõk.
113.900 az alapára, ilyenkor azonban már van rá (jó)pár % általában.
A súlyát megkérdem/megmérem, ha fontos.

Meridához képest: jobb a hajtómû, a fékek, a váltók, váltókarok.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#69
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Valaki valamit tud a Wenson Stingerrõl?Mennyibe kerül,súlya,alkatrészek,mert nem nagyon találtam sem a hivatalos oldalon se a gúgliban.Jobb egy Merida 880-16 -nál,vagy egy 2009-es Gepida Bandon 810-nél?Ha bármelyikrõl tudtok véleményt,ne tartsátok magatokban:)

#70
Vincent

Vincent

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Köszönöm a választ ! Találtam Wenson 5.5-öst, úgyhogy akkor úgy néz ki az lesz .

#71
Demon

Demon

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 314 hozzászólás

Szevasztok. Éppen bicajvásárlás elõtt állok, de nem tudtam még eldönteni, hogy melyik is lenne a megfelelõ. Fõleg street és kis dirt-re szeretném használni majd a leendõ bicót. Wenson dirt street 5.5-öst néztem ki egyébként, tud róla valaki valamilyen információval szolgálni ? Megéri-e ilyet venni, hasonlók. Elõre is köszönöm.



Nekem 4.5 van és nagyon meg vagyok vele elégedve, csak a gyári hajtókar gyenge rajta de(a 07-es szérián RPM, a mostanit nem tom) az 5.5 márjobb
hacsak kezd szinten akarod nyoni akkor jó mindkettõ csak az egyik olcsóbb
www.wenson-bike.com


valaki súlyadatot nem tud mondani a wenson DS vázakról
Taposd a pedált és hallgass metált
eladó cuccok

#72
Vincent

Vincent

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Szevasztok. Éppen bicajvásárlás elõtt állok, de nem tudtam még eldönteni, hogy melyik is lenne a megfelelõ. Fõleg street és kis dirt-re szeretném használni majd a leendõ bicót. Wenson dirt street 5.5-öst néztem ki egyébként, tud róla valaki valamilyen információval szolgálni ? Megéri-e ilyet venni, hasonlók. Elõre is köszönöm.

#73
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Üdv!

Master vázat lehet külön venni? Valamint 16"-osról geotáblázatot merre találhatok?

Neten alig találni valami infót... :(


Greenzone-okban érdeklõdj!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#74
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás
Üdv!

Master vázat lehet külön venni? Valamint 16"-osról geotáblázatot merre találhatok?

Neten alig találni valami infót... :(

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#75
Gyufa3

Gyufa3

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Ide nem nagyon fogsz válaszokat kapni mert mint bizonyára észrevetted nem nagyon írogatnak semmit, de én megpróbálkozok eggyel.
Én is a polarx-et akartam megvenni feketében és akkor ajánlották a wenson 9.5-t.A polarx 30-35 ezer HUF ,a Wenson 25 ezer.A polarx -t sztem csak dirt streetre lehet használni mert azt írják róla h a nagyobb méretûbe 110-es villa max míg a wensonba mehet akár egy 130-as is.De a polarx-re kapsz 2 év garit míg a wensonra csak egyet.Remélem vmit segítettem hanem is sokat.

#76
iViktor

iViktor

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Hellosztok

Most tervezem egy új váz megvételét de nem tudom hogy Magellan PolarX Tabletop-ot vagy egy Wenson 9.5-öt vegyek. Szerintetek, melyik a jobb???
Véleményeket várok

#77
pgyuf

pgyuf

    vendég

  • fórumtag
  • 12 hozzászólás
Mihók!

Nekem is ilyen wenson stinger kerékpárom van már egy éve. Mielõtt vettem eléggé szétnéztem a piacon és azt láttam, hogy ár/érték6alkatrész tekintetében veri a mezõnyt. Amatõr kerekezõ vagyok, elõtte még nem volt ilyen jó biciklim. Ezért is kissé elfogult vagyok. Összességében nagyon meg vagyok vele elégedve. Talán egy kicsit meg is eröltettem magam vele, mert elkezdett fájni-ropogni az egyik térdem kissé (szezon végén megmutatom egy dokinak). De ez a bicaj egyszerûen azt mondja, hogy használj ki, tekerj keményen. Kicsit furcsa, hogy az egyensúly egy kicsit jobbra helyezkedik el, ami érthetõ is, csak nem ehez szoktam. Vagy beállítási problémák? Kissé furcsa, hogy elengedett kézzel szinte balra kell dölnöm, ellensúlyozzam. Nem pont az esztétika volt a fõ szempontom a vásárlás során, de a fekete színû változat nagyon megfogott. Rettentõen vigyázok rá.

pgyuf

#78
Gyufa3

Gyufa3

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Most nézem a magyar weblapot és meglepõdve tapasztalom h nincs 2007-ben wenson dirt street 9.5

#79
Mihók

Mihók

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok tud valaki valamit mondani a Wenson országúti brinyójáról (stinger)? Nekem olyanom van. Érdekelne kinek mi a véleménye róla.

#80
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Sajna a Tf.-es Dualcontrol miatt nem lehet vágni, mivel a fv.karokat nem ehet összébbtolni, mert olyan batár nagy :(


fordítsd el egy kicsit az egyiket és máris elfér ;):D
mindjárt lövök az enyémrõl, hogy néz ki. nagyon szûkös ez is...

egyébként lehet, hogy az LX-re is tudnál tenni derékszögû becsatlakozást ;)

edit:
Feltöltött kép

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu