Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Wenson

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
126 hozzászólás a témában

#41
zjuhaszq

zjuhaszq

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Sziasztok!
W. Master vázam van, a honlapon is látható "rozsdabarna" színben (tehát, gondolom, 2008-as modell). Mennyit érhet, mennyibe kerülhet egy ilyen váz? Öcsémnek Magellan Crux 2004 helyett gondoltam... Jövõre esetleg lesz modellfrissítés?
köszönöm

#42
Vincent

Vincent

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
sztem szebb : )
R e l a x i m a p r o f e s s i o n a l

#43
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás

...de ugyis csak kb május-juniusban lesz rá pénz,úgy tünik sajnos:(...

Sajna ez a helyzet most.Ezért is bocsi,hogy fárasztottalak

#44
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
5 db arany és 5 db fehér R-way Sora van még raktáron a méretedben. Sajna több és más nincs.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#45
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Örök hála rémhöri!Eszméletlen nagy vagy!:cheers:Majd néhány év múlva hátha találkozunk egy versenyen és meghálálom:cool2:

#46
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Na friss news: Az országúti vonal, legalábbis a váz _biztosan_ nem változik 2009-re.
Sztem még ma szerzek egy nagykerlistát, hogy most mibõl mennyi van.
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#47
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Sajnos még hónapot sem tudok mondani, a tervek szerint április eleje, de a biztosabb az az elsõ félévben...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#48
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
174cm,de ugyis csak kb május-juniusban lesz rá pénz,úgy tünik sajnos:(Szóval addigra és is kb 178-180 magas leszek ismerve nagyapám magasságát,mivel ráütöttem(apámnál már 5 cm-rel vok magasabb:p)
Szóval soká fognak érkezni...Hmm.Csak jövõ éve eleje?ennyit szabad kérdezni?
Ha megjöttek,tudod hova vezet az elsõ írásod:D

#49
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás

R-way során milyen hajtómû,felni/kerék van?Tudni lehet-e,hogy a '09-es modellek ugyan ilyen színben,és ilyen árban lesznek?Amúgy ugye 18 sebességes(2*9)?

Hajtómû: Sora négyszögtengelyes, felni: Mach1 24 lyukas/fekete küllõ/novatec agyak.

Mivel Sora, ezért hátul 8, tehát öszvissz 16 sebesség.

Nekem csak a magasságod kell, ahhoz hogy vázméretet ajánljak. Az én 178 cm-mhez "M" kell, az "L" az lób@szó nagy, az "S" az olyan 170 vagy alatta...

A 2009-esek nagyon másmilyenek lesznek. Jobbak. Ha tudod, várj addig, bár elég késõn fognak jönni sajnos.
Többet nem mondhatok róla, ne is kérdezz...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#50
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
R-way során milyen hajtómû,felni/kerék van?Tudni lehet-e,hogy a '09-es modellek ugyan ilyen színben,és ilyen árban lesznek?Amúgy ugye 18 sebességes(2*9)?
Seat tube range c-c: 55.6 - 56.1
Seat tube range c-t: 57.3 - 57.8
Top tube length: 55.5 - 55.9
Stem Length: 10.1 - 10.7
BB-Saddle Position: 78.4 - 80.4
Saddle-Handlebar: 54.0 - 54.6
Saddle Setback: 5.0 - 5.4Ezen adatok alapján(eddy fit,competitive cycle) mekkora vázméret kell?:)

#51
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nem értem miért csak a KTM oldalon találtam mérnöki rajzokkal kiegészített méret adatokat. Fölösleges ebbõl titkot csinálni, hiszen a már legyártott gépeken bárki egy mérõszalaggal megmérheti a méreteket.

off
lehet nem jó helyen kerested
az összes komoly gyártó honlapján vannak geo adatok (meridáén is pl) (rajz nincs mindenhol, de a 4-5 fontos adat ott is meg van adva)
on
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#52
Kobuc

Kobuc

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
Kedves Rémhörcsög!

Köszönöm a gyors választ! A kényelem mértékegysége: Schwinn csepel ideál 1990. Sajnálhatod, hogy nem mentél ilyennel.Viccet félretéve, fantasztikus élmény. Még a kátyús utakon is kényelmes és jól kormányozható. Az utazósebesség elmarad a mai modellektõl, de egy trekkingnél biztosan jobb. Úgy hogy vacakabb utakra érdemes megtartanom. A leendõ új országútit a simább utakon használnám. Nem értem miért csak a KTM oldalon találtam mérnöki rajzokkal kiegészített méret adatokat. Fölösleges ebbõl titkot csinálni, hiszen a már legyártott gépeken bárki egy mérõszalaggal megmérheti a méreteket. Ha nem tudsz ilyen internetcímet mérd meg nekem légyszíves a stinger, sora és tiagra esetében (170cm testmagassághoz tartozó méreteteknél!) az üléscsõ-kormány távolságot. Ebbõl talán megtudhatnám, mennyire kell elõregörnyednem.Ugyanezek volnának a kérdéseim a hasonló kategóriás merida modellekre is! Köszi: Kobuc

Szerintem már válaszoltam. :) Hogy mennyit? Ha megadod a mértékegységet, megmondom ;)

Schwinnel nem mentem, így nem tudom összehasonlítani...

A modellek geometriáját nem fogod megtudni, általában (szinte mindig) elöl 39-52, hátul pedig 12-23 van rajtuk.
Súly: _körülbelül_ Stinger: 11 kg R-way Sora: 10.8 kg R-way Tiagra: 10.5 kg Expert 105: 9.7 kg
Ha pontosan akarod tudni valamelyik modell súlyát, lemérem...



#53
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Hát a szépség az szubjektív dolog, de a fehér (ami amúgy inkább törtfehér-tojásszinû), szebb mint az aranyszínû változat. Nem is tudom h. volt-e olyan aki azt mondta, hogy az aranyszínû szebb :)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#54
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Meg a fehér szín a szebb,vagy az a másik nem tudom milyen?:)Mert itt szegeden sajna nincs wenson:(

#55
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
akkor lehet megérné rá spórolnom:chin:

#56
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
A villa az 25.900 és kb. 250 grammot faragsz vele.

Tiagrásat megéri. Nagyon. Mindenben jobb mint a Sorás, integrált hajtómû, rendes fékváltókar, ugye alul van a visszaoldó kar, 105-ös hátsóváltó.

Nemtom sajna megmérni, egyik sincs most készleten.
A saját Tiagrás Wensonom (ami inkább már 105:D) az 9.2 kg, de azon ugye van egy "kis" tuning... :)
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#57
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Nekem lemérheted az R-way sorát,meg tiagrát.Valszleg ezt veszek merida helyett,mert ugyanaz,sõt gyöngébb felszereltséggel drágább,mint a többi(trekrõl ne is beszéljünk).A karbonvillával mennyi súlyt takarítanék meg,és menyi +píz lenne?és ugye nem lefestve lenne a karbon vili,ha nem feketén?:)Tiagrát megérné megvenni?Mert sajna anyagilag nem tudom hogy fogok állni,de kb 160 ezrem lesz rá,de akkor még kelene pedál,cipõ,kmóra,stb.

#58
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás

Nagyon hepehupásak felénk az országutak. Nem szeretnék autó elé zuhanni. Szerinted mennyit dobna a wenson biztonságán a karbonvilla és a 25-ös gumi? Mondjuk a régi schwin-csepelt ideált vegyük viszonyítási alapnak!


A mostani országútik szinte kivétel nélkül kényelmetlenebbek mint a régiek. Az ok, hogy úgy készítették õket, hogy gyorsabban tudj velük menni. Persze a kényelem oltárán áldoztak.

Egy karbonvillával és egy legalább 25ös gumival kényelmes_ebbé_ teheted a bringát.


Szerintem már válaszoltam. :) Hogy mennyit? Ha megadod a mértékegységet, megmondom ;)

Schwinnel nem mentem, így nem tudom összehasonlítani...

A modellek geometriáját nem fogod megtudni, általában (szinte mindig) elöl 39-52, hátul pedig 12-23 van rajtuk.
Súly: _körülbelül_ Stinger: 11 kg R-way Sora: 10.8 kg R-way Tiagra: 10.5 kg Expert 105: 9.7 kg
Ha pontosan akarod tudni valamelyik modell súlyát, lemérem...
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#59
Kobuc

Kobuc

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
Nagyon hepehupásak felénk az országutak. Nem szeretnék autó elé zuhanni. Szerinted mennyit dobna a wenson biztonságán a karbonvilla és a 25-ös gumi? Mondjuk a régi schwin-csepelt ideált vegyük viszonyítási alapnak!

#60
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

A wensonbike.hu paraméterek dolgában nem túl részletezõ. Tudja valaki, hol találnám meg az egyes típusok súlyát, geometriai méreteit, lánckerék áttételeket stb.?

inkább kérdezz Rémhörcsögtõl :)
Tõle lesz a legrészletesebb az infó. esetleg utánakérdezek keszthelyen a boltban

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu