Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Biciklisták vs kutyák!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
370 hozzászólás a témában

#121
(has)Pókember

(has)Pókember

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 486 hozzászólás
Helyes a meglátás, de nemcsak edzés, hanem hatalmas adrenalinfröccs is egyben. Bekattan valami, és onnantól én vagyok az õsember, aki menekül (biciklin, hihi) a kardfogú tigris elõl, vagy mittudomén. Perverzió? Lehet :-)
Egyesek sportmotoron száguldoznak, mások gyorsfolyású patakokban merítkeznek, és vannak, akik magas helyekrõl ugrálnak gumikötéllel a lábukon. Ehhez képest, azt hiszem, az én perverzióm meglehetõsen ártalmatlan (persze nem tudom, mi lesz, ha utolér a kutya... de kergetett már meg vaddisznó is a Bakonyban :-))

#122
RoGeR

RoGeR

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
Tegnapelõtt hárman mentünk el túrázni. Egy kutyának nagy volt a szája, de pórul járt mert ketten is feléfordultunk. "Szegény" visítva menekült el...

#123
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a kutya is csak edzést tart, nem gyilkolni akar:D
én nem félek tõlük valahogy, persze egy dobermannak nem állnék meg, de az meg nem is üldöz...

#124
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

talán el is ódalog:)


vagy tán' neked megy.
próba cseresznye ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#125
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
reggeli edzés?:)
hidd el, ha megállsz, megtorpansz, az eb lepõdik meg a legjobban, talán el is ódalog:)

#126
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Egyébként a legtöbb kutya fut utánad ha menekülsz elõle mert akkor te vagy a nyúl, az õz a vad akit el kell kapni.
Persze ha ez neked edzést jelent és a gyenge teljesítmény miatti büntetést ha mégis utolér akkor jó agárversenyt kívánok!

#127
(has)Pókember

(has)Pókember

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 486 hozzászólás
Nohát, mégiscsak sikerült ráakadnom új edzõpajtásomra, a helyszín: Budafok (? - XXII. kerület), Barackos utca, a 13-as busz útvonala.
Lelkesebb, mint a csepeliek, többszáz méteren keresztül követett, és majdnem utólért, mikor feladta. Szerencsém, hogy nemrég csinálták meg az utat arrafelé, így jó tempóban tudtam menekülni. Nemsokára megint meglátogatom, ha újra találkozunk, nevet is adok neki, Bercinek fogom hívni :-)

#128
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Ezt nem tudtam. Akkor viszont tényleg jó szerkentyûnek néz ki!

Igen, persze mert nem mindegyik ilyen.
Másik fajtával könnyebben elõfordulhat, hogy véletlenül benyomod, mint velem munkában fordult is elõ ilyen.
Kulcs a zsebben.. legugol.. és sssssszz... mi az a hideg a nadrágzsebembem.. és mi az az oldószer szag???:confused:
Aztán rájöttem.:eek: Persze a papírzsepit kidobtam ami mellette volt mert mégiscsak..
..de azért még megtöröltem vele a nózim meg a szemem...
.na azért annyira nem vagyok... ez csak vicc volt.

Egyébként így bõrön nincs különösebb hatása, legfeljebb allergiát idézhet elõ annál aki érzékeny pl. illatszerekre.
Megszaglásztam a zsepit amire ráment de úgy nem veszélyes.

#129
(has)Pókember

(has)Pókember

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 486 hozzászólás
Tisztelt kartácsok, miután ráéreztem a dolog ízére, tréning-ebeket keresnék nagy tisztelettel!
A csepeli kutyák már nem elég aktívak, épphogy bekattan az adrenalin, pulzus 190-en, de ezek a bénák még száz métert sem hajlandóak utánam futni (ha valaki megnézné: Csepelen a Szabadkikötõ út végén jobbra kell fordulni, át a híd alatt, majd a végén balkanyar (vigyázz! az út kátyús!). Itt általában 1-2 eb tanyázik.).
Nincs is jobb edzõpartner, mint egy eb, amely rövidtávon 60kmh sebességre is képes (gondolom ez átlagadat, nem tacskóra vonatkozik, de nem is agárra). Ezért várom a lelkes kutyatartók jelentkezését. Harci ebek kíméljenek (azok úgysem tudnak elég gyorsan futni... :-)).

#130
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Ezt nem tudtam. Akkor viszont tényleg jó szerkentyûnek néz ki!
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#131
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

És neked állandóan ott figyel a zsebedben vagy hogy?
...nem tudom elképzelni, hogy hova rakhatnám ahol nem zavar nagyon

Pl bringás ruha zsebe, vázon lévõ szerszámtáska zipp-rés végéhez esetleg valami kicsi tépõzáras zsebszerü tatyó a vázon vagy bárhol.


Amúgy egy ilyen meddig visz el?

MK-7 Paprika Spray
( DEF-TEC Defense TECHNOLOGY GmbH )

Tökéletes önvédelmi eszköz, amely ellenszélben is 3-4 m távolságra szórva hatóanyagát 45 percig blokkolja mind az emberi, mind az állati támadásokat. Kis mérete miatt sportolás közben sem zavaró, tenyérben elfér.

Múltkor mutattam a kollegámnak és õ is kiváncsiskodott mennyire visz el.
A tõlünk távoli irányba fordítva megnyomtam egy pillanatra. Úgy is azt írják a használati ajánlásban, hogy néhány havonta ellenõrizzük ilyen módon, hogy nem szökött-e el a nyomás belõle.
Nem sokkal késõbb a kollega elkezdett tüsszögni és nekem is kezdte birizgálni az orrom. :)
CS-gázzal ugyanezt már nem mertem volna megtenni zárt térben.


Én csak azért nem hordok ilyesmit magammal, mert tudom magamról, hogy a táskámat gyakran bizgerálom, a benne levõ dolgokat néha véletlenül is megnyomorgatom - mivel folyton sokmindent cipelek. Ezért félõ, hogy a paprika sprét is idõnként nyomogatnám, amitõl esetleg olyan lenne a kezem, vagy késõbb nyúlnék bele abba, ami rátapad a táska oldalára - belsõ részére, majd ezt elfelejtve késõbb a szemembe ment szálló pihéket próbálnám kidörzsölni...

...A biztonsági szórófej a véletlen használat lehetõségét kizárja, ugyanakkor nyitott állapotban egykezes pontos szórást tesz lehetõvé még kesztyü használata mellett is.

forrás: >>ITT<<

#132
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
városban? ki van csukva:rotfl: ott krúzin inda' sziti!

#133
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Csak nem beszól a DH-s? Aki akkor megy 40 alatt, ha beragad a féktárcsa? :D :D :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#134
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
neked meg 40;)

#135
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

És egy bunkó 73-as busz is ledudált 58 km/h-nál a buszsávban!
fõleg, hogy ott 50 km/h a limit...) .


khhmmm :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#136
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Dante, te ön és közveszélyes vagy. Sipirc aludni! :D
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#137
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
De hogy engem ma is megrohant egy nyamvadt eb a Tabánban, azt el sem hiszem. Ott hörgött egy benga farkaskutya, a gazdi meg próbálta hívogatni, s mondogatta, 30 méterrõl, hogy nem bánt, csak mindig így viselkedik, ha biciklist lát... Ma nem volt egyébként jó napom, rossz ómen, hazafelé 4 keresztutcából 4-en próbáltak SORBAN elcsapni egyébként, mindre rá kellett satufékeznem. (persze elsõbségem volt...) És egy bunkó 73-as busz is ledudált 58 km/h-nál a buszsávban! (oké, nem szabad akadályozni a forgalmat, de ha közel 60-al sprintelek, s 100 méterre a rohadt megálló, akkor le lehetne higgadni esetleg, fõleg, hogy ott 50 km/h a limit...) Szóval még a kutya is...megyek is aludni rögvest, ez egy durva nap...csak kárt okozok magamban.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#138
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Én csak azért nem hordok ilyesmit magammal, mert tudom magamról, hogy a táskámat gyakran bizgerálom, a benne levõ dolgokat néha véletlenül is megnyomorgatom - mivel folyton sokmindent cipelek. Ezért félõ, hogy a paprika sprét is idõnként nyomogatnám, amitõl esetleg olyan lenne a kezem, vagy késõbb nyúlnék bele abba, ami rátapad a táska oldalára - belsõ részére, majd ezt elfelejtve késõbb a szemembe ment szálló pihéket próbálnám kidörzsölni és persze ekkor jönne el a vég. :D

Szóval nálam maradnak más módszerek.
1. üvöltés
2. irányított rúgás (már egész jól megy)
3. kutya felé rohanás üvöltve plussz tárgyak dobálása (pl.kövek, sziklák, hátizsák, bringa, vagy bármi más) :)
Kérlek SEGÍTSETEK!!! Ellopták Giant Anthem 1 (2008-as) 18 colos bringámat. Fekete/bronz színben - ebbõl csak ez az egy volt MO-on! Ez a bringa volt az: http://bikemag.hu/teszt/giant-anthem-1 Ha láttok ilyet apróban, légyszi szóljatok! Megtalálónak jutalom.

#139
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.335 hozzászólás
És neked állandóan ott figyel a zsebedben vagy hogy? Nem tûnik rossznak csak nem tudom elképzelni, hogy hova rakhatnám ahol nem zavar nagyon, de 2 másodperc alatt tûzképes állapotba hozhatom. Amúgy egy ilyen meddig visz el?

#140
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Amit nálunk fegyver boltban árulnak önvédelmi spray néven azt tarthatod jogszerüen.
Itt van pl. az...

MK-7 Paprika Spray

Feltöltött kép


A Chili paprikából kivont teljesen természetes, környezetbarát hatóanyagának köszönhetõen
a CS és a CN gázos hatóanyagú termékekkel ellentétben mérgezõ, maró és éghetõ
tulajdonságokkal nem rendelkezik, ezért maradandó károsodást nem okoz.
Ár: 2 355 Ft (20 % áfával)

Létezik ilyen spray szóró palack bors és más töltettel is.

Egészen pontosan és hivatalosan bármely hazai minõsítésen átesett önvédelmi permet palackot
magadnál tarthatod önvédelmi célból, vagyis amit a magyar szabvány szerint engedélyeztek.

Egyébként a vizslán érdemes rákeresni az "önvédelmi spray" szóra...

Na még ami fontos, hogy olyan helyen tartsd, hogy
ne kelljen megkérni a kutyát, hogy várjon amíg elõ keresed a palackot...

Ezen kívül nem árt ha gyakorolod idõnként teljesen kényelmetlen szitukban az elõvételét,
az egykezes kibiztosítást és fújásra kész állapotba hozását.
Vagyis pánikhelyzetben mindíg kézre álljon, ugyanis van aki olyankor lefagy és nem tud cselekedni.
Viszont ha meg van a begyakorolt mozdulatsor...

Az jó ha van nálad ilyen, de tényleg csak végszükség esetén használd ha nincs más kiút.