Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Biciklisták vs kutyák!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
370 hozzászólás a témában

#81
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
a média hírhajhász dolgaival abszolúte nem foglalkozok,mindig az ember a gyenge pont,ezt értsd ahogy gondolod :) ne vegyen senki olyan kutyát,amelyet nem tud vagy nem akar nevelni,tartani.ezért lett az a hülye törvény is Mo.-on ami most van,mert "hozzáértõk" hozták,akik kutyát képen láttak csak.de ez már itt az off határát súrolják :)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#82
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

szerintem ez nem így van,minden fajtánál vannak problémás egyedek.alapból nem szimpatizálok a német fajtákkal,de ez akkor sem állja meg a helyét,Balu

Igen, minden fajtánál vannak problémás egyedek, de az nem mindegy, hogy egyiknél 95% problémás a másiknál csak 20%.

Annyira ismerem már a kutyákat és hallottam olvastam sok esetrõl ahol kifejezetten a roti volt az ok nélkül támadó. Nagyon furcsán viselkedik az a kutya, olyan mint amikor állandó feszültségben van és a legkisebb dologra támad. Sok kutya viselkedését megtapasztaltam de a roti nagyon kiszámíthatatlan.

videó: http://www.hirado.hu/cikk.php?id=146124


http://www.blikk.hu/Rovid_hir_index.php?cikk_id=45013
A Soltvadkert-i Rendõrõrs járõrének kellett intézkednie mert egy 9 éves fiút megtámadott egy kutya. A rendõr kiérkezésekor a rotweiler fajtájú kutya a rendõrre is rárontott, aki erre a szolgálati pisztolyából..


http://index.hu/politika/bulvar/rottw0907/
Az utóbbi években több olyan kutyatámadás is volt, amikben rottweilerek szereztek rossz hírnevet a kutyafajtának. Sárospatakon 2003 márciusában egy iskolából hazaérkezõ gyerek lábát kapta el egy kóbor rottweiler, majd a kutya a gyerek segítségére sietõ anyára támadt. Az õrjöngõ kutyát végül vadász lõtte le. 2001 márciusában Budapesten a XV. kerületben egy rottweiler súlyosan megsebesített egy négyéves kislányt, a fején, a nyakán és a tarkóján harapva meg a gyereket. Miskolc belvárosában egy középkorú nõ fülét harapta le egy rotweiler, a testrészt másfél órás mûtéttel varrtak vissza.

Megkérdeztünk egy kutyaszakértõt is a kutyák viselkedésével kapcsolatban. A tragikus esemény hátterében többek között az állhat, hogy az utóbbi években divatkutyává váltak a rottweilerek is, a hatalmas túltenyésztés miatt sok törzskönyv nélküli, olcsón eladott kutya került gazdához, mondta el az Indexnek Budai Erika, a Magyar Rottweiler Klub érdi szervezetének elnöke. Az érdi EB-Dorádó Kutyakiképzõ Iskola kiképzõje szerint ennek az a hátránya, hogy az ilyen ellenõrizetlenül tenyészett rottweilerek nem esnek át a tenyészszemlén, ahol nem csak a kutya küllemét, de a viselkedését, az idegrendszerét is megvizsgálják.

Szeretik a gyerekeket.. reggelire?

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9014667
Rotweiler marcangolta szét egy kislány arcát
2000. augusztus 21., hétfo, 12.19
Súlyos arcsérüléseket szenvedett egy 8 éves tiszaföldvári kislány, akit szomszédja rotweilere harapott meg. A rendorségi vizsgálat szerint a kislány és az eb gazdája együtt etették az állatot, amikor a baleset történt.
A rotweiler gazdája csak egy pillanatra volt figyelmetlen, ez éppen elegendo volt az ebnek, hogy a lány arcába marjon. A kislányt a mentok kórházba szállították.

...a cikkben felülrõl a negyedik címszónál..
http://www.hhrf.org/uh/2003/uh14168.htm
Ezen lépésével a kormány fel szeretne zárkózni a nyugati országok sorába, ahol a veszélyesnek nyilvánított ebek tartása – a sorozatos incidensek miatt – be van tiltva. Korábban már soroltuk, hogy melyik ebtípusok tartoznak a harci, agresszív, veszélyes kutyák kategóriájába, a nagyközönség számára talán elegendõ, ha azt tudja, hogy a rotweiler, pitbull típusú kutyákról van szó.

Feltöltött kép

Szóval nem én találtam ki, és nem csak én tapasztaltam !

#83
kuckuc

kuckuc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 597 hozzászólás
Egyszer olvastam vhol, hogy a fékezéskor van állítólag egy olyan magas frekvenciájú hang, amit mi nem hallunk, viszont az ebeket k*vára idegesíti.
Valami tudósok ilyeneket vizsgáltak, de ez csak egy lehetséges okként szerepelt.

#84
Jábor

Jábor

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 984 hozzászólás
Szerencsére felénk nincsennek nagyon ilyen veszélyek, legalábbis eddig engem nem veszélyeztettek az ebek.
Talán még jopár évvel ezelõtt vmi park felé tévedtünk ahol elég sok szimpi eb szaladgált. 1-2nek nagyon megtetszett ahogy fel-le jár a lábam pedálozás közben. Rendesen begerjedtek. Szerencsére nem kóstoltak meg.
Továbbá rossz tapasztalataim eddig csak a térdmagasság alatti kutyákkal volt. Vhogy mindig kifogok azokat akiknek nem tetszem, szerencsére ritkán fordul elõ.
Harapósebmentes további jo tekeréseket kivánok mindenkinek :)

Bükki Bringa Barát :rolleyes:
Bringáim


#85
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
szerintem ez nem így van,minden fajtánál vannak problémás egyedek.alapból nem szimpatizálok a német fajtákkal,de ez akkor sem állja meg a helyét,Balu

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#86
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

a rotik hatalmas elcseszett színû bárányok sztem :)
komondor, kuvasz is rendes, ha nem hatolsz a saját területére

Ezeket azért emeltem ki mert kicsit másképp reagálnak, idegesebb kutyák.
Pl egy ismerõs rotit idõnként hozott magával hozzánk a lakásba a gazdája.
Amikor bejött a lakásba akkor eldobta magát és szét tárta a lábait, hogy a hasát simogassam.
Ugyanúgy bántam vele mint bármelyiuk másik kutyával.
Egyszer véletlenül közelebb hajoltam hozzá és a pofájával majdnem elkapta az arcom.
Gyorsan hátra ugrottam, így csak orrbagyûrt és megindult felém. A gazdája állította le.

Szintén roti a Dunaparton (Rómain) egy kiülõs részen vizes szõrrel ült a gazdi lábánál.
Amikor bringával mellé értem vonalban az úton,
akkor a roti felugrott és elindult felém, azt is a gazdája állította meg.
Szóval ezek kiszámíthatatlan túltenyésztett,
talán szándékosan agresszívre tenyésztett idegbeteg kutyák.

Eddig csak roti tulajtól hallottam jót az ilyen kutyáról, de rosszat is
mert ha rá jön a hülyeség még a gazdáját is megharapja.

#87
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Noigen, a komondor is a nehezen kezelhetõ kutyák közé tartozik,
dehát nem minden kutya komondor dobermann roti vagy hasonló.


mindhárom van faluban, több is
de idáig még csak az elsõ kettõ kergetett meg, és csak a dobbermann operált ki keveset a lábamból
a rotik hatalmas elcseszett színû bárányok sztem :)
komondor, kuvasz is rendes, ha nem hatolsz a saját területére

#88
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Balu te a kutyaiparban dolgozol?:)

Persze, kolbászt és nemesi kutyabõrt készítünk.. á nem. Bocs a viccért!
Nem foglalkozom "úgy" kutyával.

Éppen az a gyerekkori emlék nevelte belém a kutyák szeretetét amikor rájöttem,
hogy az állatnak sokkal több esze van mint némelyik embernek. (Pl. annak aki uszította.)

Persze tisztelet a kivételnek. Különben is az itt megszólalókra ez nem vonatkozik.
(de csak azért nem kell gyorsan hozzászólni...:D).


Akkor, pár éves koromban megtapasztalt dolgokat minden kutyánál igyekeztem kipróbálni.
Megszerettem a kutyákat és fokozatosan egyre inkább megtanultam bánni velük.

Bringa útjaim során is rengeteg kutyával történt talákozásomból nagyon sok tapasztalatot leszûrtem.

Amikor meglátok (hegyen bringával) bárhol kutyát akkor már egy kellemes bizsergést érzek
mert szinte elõre látom miként fog engedelmeskedni az állat.
Ilyenkor azért kicsit beindul az adrenalin mert gyorsan kell dönteni mit lépjek.

Az is változó, hogy melyik oldalon szállok le a bringáról.
Van amikor érdemsebb a kutya oldalán leszállni, hogy láthassa, félelem nélkül jövök.
Viszont ha közelrõl bátran támad akkor a bringa túloldalán lépek le és
ha támadólag közeledik akkor úgy futok a kutya felé, hogy a binga fedezékében legyek.
Ez legtöbb (majdnem mindegyik) esetben elriasztja, ill.elveszi a támadó kedvét.

Persze ha a kutya nem fut feléd akkor neked sem kell feltétlen a közelébe menni.
Olyankor elég ha egy-két lépést teszel az irányába, megállsz felé fordulva
és beszélsz hozzá mintha a saját kutyád lenne.

Ha elég bátor vagy akkor még oda is tudod hívni magadhoz.
Ha csóválja a farkát akkor már barátkozik és nem támad, de ezt egy óvatlan mozdulattal el tudod rontani.

Ha barátságosan közeledik akkor legjobb elõször féloldalasan állni
és magad mellé tenni a kezed (nem nagyon felemelve) amit megszagolhat.
(ha ilyenkor megmordul vagy harapni akar akkor hirteen kell cselekedni,
akkor elugrasz, eléd a bringát, közben ráordítasz mélyen, ijesztõ hangon.)
Ha még mindíg csóválja a farkát és nem látsz benne feszültséget akkor óvatosan meg lehet simogatni a bundáját, viszont sose tégy hirtelen mozdulatot.

Volt ilyen kutyás esetem is.
Békáson a hegyen egy kutyafalka jött velem szemben.
Leszálltam a bringáról és odahívtam amelyiket lehetett.
Elõször bizonytalankodtak de a kb 5-6 kutyából elõször egy jött oda.
Féloldalt állva kézszagoltatás simogatás, aztán még kettõ és
a maradék 2-3 kutya ott morgott vonított mert jöttek volna de a félelem nagyobb volt bennük.
(az olyan bizonytalan kutya könnyen meg is haraphat)

Az a három barátságosabb kutya meg egymást lökdösve tolakodott hozzám és igyekeztek a kezem alá férkõzni.
Ilyenkor barátságos békét sugárzó hangon kell beszélni hozzájuk,
olyansmi hanglejtéssel mint a csecsemõkkel szokás. Ez megnyugtatja az állatokat is.
(ez régebben volt, nagyjából így emlékszem vissza.)


A legtöbb kutya már akkor is el áll a támadó szándékától ha beszélsz fütyörészel vagy közeledsz hozzá.
Ez általában a szabadon, területükön kívül lévõ kutyákra vonatkozik.
Házon belül meg fajtája válogatja melyik hogyan lép fel..

#89
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
kolbászt csinál belõlük :D

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#90
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Balu te a kutyaiparban dolgozol?:)

:D

#91
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Legközelebb lementem és jöttek a kutyások azzal, hogy "ott van, fogdmeg"...
Erre nem mentem sehova hanem oda tartottam óvatosan a kezem fejét.
A kutya megszagolta és elkezdte nyalogatni. A nagyobb gyerek gazdája csak nézett, hogy mi történt és megpróbálta mondani az uszító szövegét de akkor már meg volt a barátság a kutya és köztem.

vannak ilyen emberek?qrvaanyjára uszítgassa a kutyáját :/

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#92
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Igen, mindíg erõsebbnek kell mutatni magad mint a kutya és inkább te mutass támadást, ha feltétlen szükséges.
Arra azért vigyázni kell, hogy az utolsó pillanatban nehogy neki menj a kutyának mert akkor támadhat.
Azért azt a fél méter távolságot be kell tartani.

Voltam már éjszaka kietlen utcán ilyen szituban.
Pár percig ugattuk egymást fél méterrõl, a végén már ordítottam rá ami a csövön (orcámon) kifér. Közben rájöttem, hogy az egy magánház építkezése mellett lévõ útszakasz és a saját területének tekinti a kutya (mindkettõ) és kerítés nincs.
Akkor nagyon lassan elkezdtem távolodni és mivel az utca az érkezésem irányába lejtett ezért a nyugisabb elinduláshoz vissza gurultam néhány métert, hogy azután ismét irányba vehessem a kutyá(ka)t.
Akkor szándékosan szorosan a kutyának kormányoztam a bringát és utolsó pillanatban épp mellette mentem el, hogy ráhozzam a frászt.
Közben lassan tekertem tovább közben vissza-vissza kiáltva.
Az egyik kutya még a sarokig jött ugatva a hátsó kerekem mellett, már csak tisztességbõl is mint jó házõrzõ, kikísért a területrõl aztán vissza fordult.

Máshol máskor egy puliszerü kutyával már nehezebben ment az elkergetés mert igazán semmi sem hatotta meg. Végül azt választottam, hogy nagyon lassan elkezdtem bringát tolva távolodni (ha jól emlékszem), közben beszéltem hozzá a viselkedésének megfelelõ hangnemben. Ezzel addig sakkban (távolságban) tartottam amíg kiértem a területérõl.
Ez ott volt ahol fészkesfehérvár felé megyünk a 70-es úton és mivel az tovább nem járható kerékpárral ezért jókora kerülõt kellett tenni jobbra egy leágazáson (talán Pákozd felé). Annak a leágazásnak vége felé volt a kutya.

Egyszer régen egy lankás hegyoldalra vittem szánkózni két kicsi gyereket.
Miközben nagyban havaztunk szánkóztunk, egyszer csak egy kutya jelent meg a hegy tetején. Egy darabig minket nézett azután elkezdett a magas hóban bukdácsolva felénk rohanni. Az ismerõsöm gyerkõcei kissé meg voltak szeppenve, hogy most mi lesz.. Mondtam nekik, "ezt figyeljétek!", és elindultam rohanva a magas hóban ahogy csak tudtam a kutya irányába. Annak sem kellett több. Megfordult és elmenekült. Jót nevettünk rajta. Legalább megtanulták, hogyan kell kutyát elkergetni ha támadni akar.

Engem még sohasem harapott meg idegen kutya. Ismerõs is csak azért fogta meg a nadrágszárat mert játszani szeretett volna de nem álltam oda vele mert siettem. Azután jóideig nagyon szégyellte magát mert velem ezt tette és messzirõl szégyenkezve fõldre lapulva figyelt, de végül kitalálta a békülés módját és megajándékozott kutyamódra. Egy csontot hozott oda nekem a szerelõ aknába (akkoriban egy autót javítottam). A kutya oda jött a szájában egy csonttal. Rámnézett, letette és elment vissza, hogy onnan figyelje mennyire sikerült kiengesztelnie. Persze ezzel teljesen megbékített. Kimásztam a szerelõ aknából, vissza vittem neki a csontot és akkorát játszottunk békülésképpen, hogy az komoly volt.

Jártam Erdélyben Koronkán. Ott a vedéglátó kutyája arról volt híres, hogy amikor elszabadul a faluban akkor mindenkinek neki megy és megharapja akit csak lehet. Megkértem a házigazdát, hogy mutassa meg nekem azt a kutyát. Elõször nagyon tiltakozott és mindenki mondta, hogy nagyon veszélyes az a kutya, de én mindenképp meg akartam nézni.
Megálltam mellette, lánctávolságon kívül féloldalasan, ami a közömbös viselkedés jele, közben beszéltem hozzá. Egy idõ múlva láttam a kutyán a barátság egyértelmü jelét a vidám farokcsóválást és egyéb barátkozó jeleket. Akkor finoman beléptem a kutyát kikötõ láncon belülre és féloldalasan közeledve oda tartottam a kezem feját a kutyának, hogy szagolja meg. Azután még nagyobb barátság jelét tapasztaltam és oda gugoltam szorosan a kutya elé és simogatni kezdtem a bundáját nyakát fejét, ahogy a legbékésebb házi kedvenc kutyával szoktak barátkozni. A kutya elkezdte nyalogatni a kezem és a szájába vette a kézfejem és finoman a fogával megfogta, közben rámnézett. Szerintem azt próbálta hogyan reagálok. Ha akkor elkapotam volna a kezem akkor talán nekem is ugrott volna, de én bíztam a kuialakult barátságban.
Egy igeig elnyalogatta a kezem, amíg a másikkal a bundáját túrtam.
Közben elõ kerültek a gazdái és a rokonom akivel ott jártunk.
Akkor viszont nagyon vad lett a kutya kifelé. Ott voltam még mindíg a láncon beül és túrtam a bundáját. Engem haverként kezelt de a kívülrõl érkezõket majd'felfalta. Ilyesmi máskor is megismétlõdött megkötött idegen kutyával.

Talán azért megy nekem könnyebben a kutyával történõ találkozás mert kicsi gyerk koromban volt konfliktusom olyan kutyával amit nagyobb gyerekek játékból és ijesztgetésbõl rám akartak uszítani. Otthon tanítottak arra, hogy aki megijed a kutyától csak azt bántja.

Mondták ha legközelebb jönnek a kutyával akkor ne szaladjak el hanem tartsam oda a kezem, hogy megszagolhassa, és tényleg így lett.

Legközelebb lementem és jöttek a kutyások azzal, hogy "ott van, fogdmeg"...
Erre nem mentem sehova hanem oda tartottam óvatosan a kezem fejét.
A kutya megszagolta és elkezdte nyalogatni. A nagyobb gyerek gazdája csak nézett, hogy mi történt és megpróbálta mondani az uszító szövegét de akkor már meg volt a barátság a kutya és köztem.

Akkor tanultam meg, hogy a kutya többnyire csak akkor bánt ha valaki fél tõle.
Aztán (mivel már nem féltem a kutyáktól) mindíg próbálkoztam mire hogyan reagálnak az állatok. Ebbe is bele lehet tanulni mint a bringázásba.

#93
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

Megijed, hogy megöleled :D

Ezt nem komolyan mondtam :)
Különben érdekes amit írsz, megfogadom!
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#94
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Megijed, hogy megöleled :D...

Nem! Megijed, hogy nem nézed tétlenül a közeledését.
Attól fél, hogy nem tud bántatlanul támadni mert esetleg ráveted magad
vagy megtámadod vagy megütöd vagy megfogod.
A kutya nem tudja mi fog történni de azt látja, hogy számára veszélyes lehet ha hozzád támadólag közeledik.
Ez még akkor is igaz, ha borju méretü állattal akadtál össze.
Ez kicsit olyan lehet mint amikor a béka felfújja magát, hogy nagyobbnak látsszon mert akkor ijesztõbb.
Akkor kinézetre te vagy a hatalmas medve ami éppen támadni készül.

Persze egy vadállat amelyik éhes és nem látott embert csak messzirõl,
esetleg kimondottan ember ellen lett nevelve vagy veszett az már más kategóriába tartozik,
de ez a kevesebb sõt azt is meg lehet látni az elsõ próbálkozásod után,
hogy mire lehet az állattól számítani. Mennyire hatásos a hárításunk.


Védtelennek látszó emberrel szemben a támadó kutya van elõnyben.
Nem kell erõsebbnek lenned, elég ha annak látszol!

Ezt tudatosítva önmagadban nagyon könyû megúszni a legtöbb kutyatámadást.
Elõre lelkileg fel kell készülni, hogy tudatosan, határozottan felkészülten
tudj viselkedni amikor "akció" van.

A támadó kutyától (ha "sakkban" tudod tartani) távolodni csak nagyon lassan szabad,
különben elveszíted szemében az erõt a magabiztosságot, amivel megállítottad.
Amikor közben próbálkozik akkor neked is hasonlóan mutani kell a bátorságot.

Tudom, sokan vannak akik ledermednek bizonyos helyzetekben de
ha elõre gondolatban felkészülsz akkor ez elkerülhetõ.


Roti doberman komondor puli és a közismert harci(asabb) kutyák másképp reagálhatnak, fõleg ha tanított, támadásra képzett az állat.

#95
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Megijed, hogy megöleled :D.
Én nem várom meg, hogy vajon mûködik-e a hangoskodás vagy a széttárt kar...

Pedig mûködik minden olyan megnyilvánulás amibõl azt látja az állat, hogy nem félsz tõle.
Csak akkor támad bátran ha félsz.
Ha látja, hogy menekülsz, vagyis inkább távolodsz mint felé lépnél, akkor biztosan megharap.

Az is megoldás ha elkezdesz beszélni hozzá és mész felé egy-két határozott lépést.
Megtorpan és már nem zsákmánynak hanem embernek néz, olyannak akitõl a kaját is kapja otthon.

Ha nem hátrál hanem agrasszív viselkedés látszik rajta (és már egy méternél közelebb vagy) akkor nem szabad tovább menni felé, nem szabad megérinteni és sarokba sem szabad szorítani mert akkor támad.
Olyankor egy kicsit ordítozol vele azután nagyon lassan szinte észrevétlenül lehet távolodni. Ha megy utánad akkor ismét a kutya felé kell lépni ijesztésképpen, hogy érezze, hogy te vagy az úr.

Ezen kívül nem érdemes a kutya felségterületére bemenni de
odáig beszoríthatod (ezzel a határozott fellépéssel és a felé rohanással).

A kutyák egymás között is csak a legvégsõ esetben mennek bele fizikai kontaktusos harcba.
Legtöbbször azzal döntik el, hogy melyik a bátrabb és melyik a vesztes, hogy melyik tudja elijeszteni a másikat.

Akit még enyire sem vesz 'partner' számba mert az elsõ pillanatban látszik a félelem egy emberen azt bátran meg is haraphatja mert aki fél az az áldozat és azt meg kell harapni, hiszen attól az embertõl nem kell félni, pl. bringástól aki nem mutat erõt, inkább elszaladni próbál. Akkor meg nyugodtan meg lehet harapni mert nem ad okot félelemre.

Az sem feltétlen igaz, hogy közben nem sabad a kutya szemébe nézni.
ha támad akkor minden módon erõt kell mutatni. Akkor eloldalog jó nagy kikerülõ manõverrel a támadás látszatát is elrejtve, az elõzõleg vadul ugató kutya. Van amelyik ilyenkor eszeveszett módon elrohan olyan helyre ahol biztonságba érzi magát és onnan ugat tovább.

..de ha félsz tõle akkor garantáltan megjön a bátorsága és minimum megkerget de talán meg is harap.

Azon nagyon sok múlik, hogy ki mennyire mutat félelmet ilyen esetben.


Rengeteg tapasztalatom összegyûlt kutyaügyben, csak az a baj, hogy akkor helyben kellene mindenkinek meglátni mi az éppen aktuálisan alkalmazandó módszer.

A minimum ami biztosan nem árt ha békésen a kutyához szólsz, hozzá beszélsz. Nem kell feltétlen kiabálni vagy agresszívan beszélni, de lehet. Ezt is mindíg az adott szituáció dönti el.

A bringa végsõ esetben (hülye kutyánál) jó lehet egy ideig kerítás helyett.

#96
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás

Megijed, hogy megöleled

:)) Lehet...
Én is a kerót szoktam falnak használni :)

#97
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

...vagy széttárom a karjaimat (ez a széttárós trükk mindig bejön nekem)

Megijed, hogy megöleled :D
Amúgy a legtanácsosabb, ha minden kötél szakad, akkor a bringát használni "falként". Én nem várom meg, hogy vajon mûködik-e a hangoskodás vagy a széttárt kar...
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#98
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
a hangoskodas sem mindig célravezetõ,csak a betoji kutya ijed meg

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#99
BBerki

BBerki

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.724 hozzászólás
Én általában, ha elkezd rám ugatni egy kutya és mondjuk már látom rajta hogy harpani készül egyszerûen csak hangosabban szolok rá, ettõl általában meg szoktak ilyedni, de ha ez nem segít akkor dobbantok egyet a földön a lábammal vagy széttárom a karjaimat (ez a széttárós trükk mindig bejön nekem)

#100
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Minél jobban menekülsz, annál inlkább üldöz, mert aki fut azt el kell kapni.
..nehogy már a menekülõ nyúl vigye a puskát..
Ez a "zsákmány" szemlélet ébred fel a
kutyában ha valakit menekülni lát,
és a kutya tud 40-50-el is menni.

Persze van amelyiknek elégtétel az is ha jól megkerget.
Feltöltött kép Feltöltött kép