Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Biciklisták vs kutyák!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
370 hozzászólás a témában

#41
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

mostanaban mi a legbiztosabb megoldas? :) spray, ultrahangos riaszto?

a multkor bementem egy kis utcaba a "hegyen", aztan ket kozeptermetu keverek kutya letamadt. leugrottam a cangarol, es bealltam moge. az egyikre rauvoltottem, az elrohant, de a masik nem tagitott, es eleg agressziven vicsorgott. probaltam kiabalni, hogy vki vigye mar el a dogjet, de az sem segitett. a megoldas az lett, hogy hatrafele magam elott huzva a cangat kitolattam az utcabol, es egy 20-30 tavolsag utan ultem vissza. egyeb megoldas?

egy "erdeklodo" boszme kutyaval (szerintem nehezebb volt mint en) mar bajban lettem volna, ami a multkor meregetett. szerencsere ott elokerult a gazda.


Barátin a rádiótorony felé kis fekete korcsok? ignoráld õket, csak ugatnak. ha leszállsz, megtorpansz az szerintem sokkal rosszabb. esetleg meg is lehet kergetni õket, nekem már sikerült: )
még Veszprémben Csatárhegyrõl tekertem vissza a koliba. kora este, de már sötét, szemerkélõ esõ.. kanyargós, jól benõtt ösvényen az egyik ív után 3 szépnagy fehér kutya álldogált. rohadtul nem számítottam rájuk, úgyhogy ijedtemben jó hangosat ordítottam, ettõl meg õk is megijedtek és elkezdtek szaladni elõttem, énmeg folyamatosan kiabáltam rájuk. aztán épségben hazaértem:)

#42
MBence

MBence

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
A sprint nekem is mûködött, bár pár háznál nem igen üldözött tovább (tacskó volt igaz, de azok elég agresszívak is tudnak lenni nálunk, a faluba:D) pl. sokan inkább elkezdenek rugdosni feléjük, s már volt olyan, hogy leszedte az embert a bicirõl a kutya. Pedig vmi tacskóféle volt, s nem egy nagy testû kutya.

#43
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

mostanaban mi a legbiztosabb megoldas? :) spray, ultrahangos riaszto?


Kisebb kutyák ellen az spd cipõ elég jó megoldás. :D

Anno montival mentem, rám rontott egy ~1 év körüli német juhász, kutya. Cipõ kipatent, elkezdett üldözni jobb láb oldalról, a cipõvel jó nagyot hátra lendítettem, telibe kapta a pofáját, attól kicsit megtorpant, aztán egy roppant csúnya módszerrel el is riasztottam.. :D Nem vettem észre, hogy padka jött és telibekaptam és elszálltam. Ahogy földre zúgtam, attól rohant el sztem. :D

Am ez a módszer kisebb/közepes kutyákkal mûködik csak, nagyobbak ellen nincs más, ami a csövön kifér.. >.<

#44
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás
nekem is volt pár kutyás esetem többnyire az út mellet ültek olyankor már rá készülök hogy na lesz egy kis sprint és ha szerencsém van nem jön szembe semmi (eddig szerencsém volt) és át a másik sávba ott tekerek, ha megtámad sprint ha nem akkor nyugodtan elgurulok..
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "

#45
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
mostanaban mi a legbiztosabb megoldas? :) spray, ultrahangos riaszto?

a multkor bementem egy kis utcaba a "hegyen", aztan ket kozeptermetu keverek kutya letamadt. leugrottam a cangarol, es bealltam moge. az egyikre rauvoltottem, az elrohant, de a masik nem tagitott, es eleg agressziven vicsorgott. probaltam kiabalni, hogy vki vigye mar el a dogjet, de az sem segitett. a megoldas az lett, hogy hatrafele magam elott huzva a cangat kitolattam az utcabol, es egy 20-30 tavolsag utan ultem vissza. egyeb megoldas?

egy "erdeklodo" boszme kutyaval (szerintem nehezebb volt mint en) mar bajban lettem volna, ami a multkor meregetett. szerencsere ott elokerult a gazda.

#46
deathcode

deathcode

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.220 hozzászólás

Aha, bocsi, buta én. Olvasás, szövegértés 1!:(
Deathcode, akkor szégyelld magad, ahogy most én.:) És ne kerózz piásan, mert ezért Debrecenben már büntettek komoly pénzekre cimbiket.


itt pécsen elég lazák a fakabátok. persze ha ezerrel felborítok valakit és teszemazt épp járdán, biztos nem úszom ejnyebejnyével...

You're doing what any sane man in your appalling circumstances would do. You're going mad.


#47
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Aha, bocsi, buta én. Olvasás, szövegértés 1!:(
Deathcode, akkor szégyelld magad, ahogy most én.:) És ne kerózz piásan, mert ezért Debrecenben már büntettek komoly pénzekre cimbiket.

#48
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
járdáról volt szó. mit keresne ott gépjármû?

#49
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
A buta libák. Mit keresett a tacsi pórázostól a másik oldalon. Szerintem ne szégyenkezz. Örüljenek, hogy te jöttél és nem egy gépjármû, mert akkor repül a kis tacsi, ki tudja hol áll meg, kit hogyan talál meg.
Jankó: Az egész alábbi szövegbõl az derül ki, hogy vegyél ultrahangos kütyüt (ha mûködik fül kilõve), legyen nálad 5 évnél nem régebbi önvédelmi spray (ha jól célzol látás letudva) és használd õket egyszerre. És legyenek kéznél!!! Vagy westernesen két spray mindkét kézbe és akkor nagyobb a találati esély, fõleg ha több kutya van. (csak ne szembe szélben, mert akkor te is pórul járhatsz.) Fõleg tedd meg ezeket az óvintézkedésedet ha gyerekkel mész. Magadra még csak-csak tudsz vigyázni, de a gyerekkel nagyon kiszolgáltatott lehetsz. Én motoroztam és keróztam a debrecent ölelõ tanyás erdõs részeken évekig. Jópár támadásban volt részem, de szerencsére mindbõl kijöttem ép bõrrel. Ja, de 30 éve van kutyám, nyúltam bár bele pár verekedésbe. Tényleg hasznos a kutya pszichéjének ismerete, nem könyvízûen persze.
A képzett kutyákkal nincs baj, mert azok fegyelmezettek is. Az idióta gazdákkal van baj és a dresszírozott, de nem képzett kutyájukkal.
Sok szerencsét kívánok a további tekeréseidhez.

#50
deathcode

deathcode

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.220 hozzászólás
egyszer éjjel célszalagként szakítottam át egy pórázt. két csaj csak álldogált a járda egyik felén és ahogy elhúzok mellettük TING!! nagy nehezen megállok, mert elõször azt hittem valami a bringálmon pattant. a járda túloldalán volt egy bokor és onnan vánszorgott elõ egy tacskó. dadogott az egyik egy kicsit, hogy valami 4000 forint volt a póráz (az a visszarántós, dick tracey-dobtáras izé) én meg elnézést kértem és tovatapostam.
azóta is nagyon szégyellem magam, mert volt bennem néhány fröccs.

You're doing what any sane man in your appalling circumstances would do. You're going mad.


#51
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Balu1,szó szerint így van!

Igazából a Jankó által vázolt sajnálatos történet mutatja az emberi felelõtlenség mikéntjét
-nem tudták visszahívni a kutyát
-a gazda(jelzõk nélkül,általánosságban) nem méri fel a felelõsségét az adott helyzetben,sõt....

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#52
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

..egyede válogatja,mint az embernél,elõírt forgatókönyv nincs..
Még annyit .. szerintem már gyerekkorban el kellene kezdeni oktatni a kutyákkal való helyes viselkedést.
..ismerni a kutya testbeszédét, rangsor meg ilyen általánosságok vannak.

Ezeket csak megerõsíteni tudom.
Engem is kicsi gyerekként tanítottak otthon, hogy kell viselkedni egy kutyával.
Félni nem kell tõle. ha nem lát benned félelmet akkor többnyire barátként ismerkedõen közelít.
Ha megszagolgat, akkor már a tied, (haver!). Lehet óvatosan simogatni.
Aztán bátrabban is ha a kutyus benne van.

A haragos kutyát határozott hanggal, felé torpantással, pár lépés felé futással többnyire el lehet kergetni. A roti vagy tanított állatot már kevésbé, sõt ellenkezõ lehet a hatás.

Az önvédelmi eszközöket arra az esetre írtam ha már semmi más nem segít.
A kutya is csak egy élõlény (nem is akármilyen) amit nem kell bántani ok nélkül.
Persze azt is megértem, ha támad akkor esetleg nincs más kiút.
Akkor ott a választás, a kutya vagy én.. az nem lehet kérdés.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#53
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Nem ismerlek, soha semmi rosszat nem tettél nekem. Mégis, most a dudari bringázást olvasva az volt az elsõ rám törõ gondolat, hogy veled inkább nem.Errõl nem tehetek, ez automatikus. Ezért most nem kérek elnézést sem. És azt gondolom, nem vagyok vele egyedül.

Megjegyzem, az általánosítás csapdájába te is beleestél, mikor magadra vetted Dózer genetikával kapcsolatos megjegyzését. Mi van ha Dózer kizárólag a felelõtlen gazdákra, és a félrenevelt, idegbeteg példányokra gondolt?

Visszatérve az elejére: Leállnak ezek is, mint a "normális" kutyák, ha pofán fújom õket?

Csak igazából ezt a részt emelném ki

Az elsõre:Nem vagyok tetves,fertõzõ beteg stb,csak sajnálni tudom a dolgot.Nagy a bakonyi erdõ,remélen békésen elférünk majd.

A másodikra: olvasd el szól szóra mit írt Dózer... kár volt reagálni rá ezek után,már látom.A
3. rész,mint már leírtam,egyede válogatja,mint az embernél,elõírt forgatókönyv nincs

Még annyit -tényleg zárásként,többi akár privát- hogy szerintem már gyerekkorban el kellene kezdeni oktatni a kutyákkal való helyes viselkedést.

Ezek után is élni fogom az elõítéletekkel övezett életemet;)

Szóval nem kapálózni,ismerni a kutya testbeszédét,rangsor, meg ilyen általánosságok vannak.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#54
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Azt már látom kitárgyaltátok, hogy mit kell tenni ha bármilyen harapós kutya félig megevett.
Most megpróbálok arról írni mit lehet tenni még elõtte ha helyzet van.

Itt végig rotit írok de ez vonatkozik minden harci kutyára.

Itt van néhány mondatban összefoglalva a lényeg arról, mi a szabályos önvédelem és eszközei.
http://nol.hu/cikk/145100/

Itt tárgyalják elvi, jogi és gyakorlati szempontból képekkel videókkal.
http://legalisonvedelem.eu/

Nevelt harci kutyáknál az a gond, hogy még akkor is harcolni igyekszik ha félig széttépték.
A bors és paprika spray-k elég hatásosak, úgy hallottam/olvastam több helyrõl.
Azt viszont nem tudom a rotit mennyire állítja meg, az nagyon elszánt hülye kutya.

Láttam olyan tesztet amikor amerikai rendõröket úgy szoktattak a gázspray hatásához,
hogy arcon fújták nagy palackból és utána le kellett tartóztatni és megbilincselni a támadót.
Azért mondom, hogy attól is függ a hatás, mennyire van felkészítve (nevelve),
mennyire érzékeny a vegyianyagra ill. mekkora az akaratereje.
A nevelt roti stb. kutyák elég elszántak. A harapása olyan, hogy az autógumit is szétszedi.
Ezzel együtt jó ha van nálad palack (paprika, bors..), jobb mint a semmi.
Legfeljebb a pofájába nyomod az egészet. Ha belélegzi az nem igaz, hogy nem hat, úgy gondolom.
Azzal lesz elfoglalva, hogy levegõt kapjon.

Már megúsztam olyan kutyatámadást ahol semmi más nem segített, csak a spray.
Palack nélkül legfeljebb jókorát belerúgtam volna. Igaz nem roti volt.
Futott felém messzirõl velem szemben a Római parton a csapzott hosszuszõrü puli keverék.
Rákormányoztam a bringát az irányára és minden eddig bevált módszert bevetettem de csak jött.
Beálltam az elsõ kerékkel szorosan mellé és a másik oldalon leugrottam a bringáról.
A kutya igyekezett átjönni az oldalamra de az elsõ kereket oda-vissza tologattam és
próbáltam hanggal kiabálással morgással elûzni. Semmivel nem törõdött csak kerülgette a kereket.
Aztán elõvettem a sprayt és ráfújtam kb 1 méterrõl (kb fél másodpercig sem) egy rövidet.
A kutya megmerevedett és nem mozdult. Bármit csináltam, csak állt mint a szobor és nézett.
A szeme sem rezdült. Aztán lassan tolva elindultam, a kutya akkor sem mozdult.
Valaki kiáltott neki a csónakházak felõl. Annak még odaszóltam, hogy vigyázzon a kutyájára..
Az akkor használt spray egy régi kb 10 éve vásárolt palack volt, sz'tem nem bors v. paprika.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#55
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

32 évesen nem tartanám magamat gyerekesnek.7 éve van amstaffom,
láttam egyet és mást.Egy kinológus is nehezen határozza meg egy kutya fajtatisztaságát pit és keverékeinél.
Nagyjából 90 %ra taksálom , hogy nem pit volt láttatlanban.
Azt kéne végre megérteni,hogy a gazdája a hibás,ha így nevelte-nem nevelte és szomorú ami történt.
Tudom ,ez senkit sem vigasztal.
Olyan kutya , hogy harcikutya meg nincs kb a középkor óta,csak megjegyzem.
Más
Nem tudom miért kell mindent támadásnak venni egyébként.Nekem semmi bajom Veled


32 évesen nem tartanám magamat gyerekesnek.7 éve van amstaffom,
láttam egyet és mást.Egy kinológus is nehezen határozza meg egy kutya fajtatisztaságát pit és keverékeinél.
Nagyjából 90 %ra taksálom , hogy nem pit volt láttatlanban.
Azt kéne végre megérteni,hogy a gazdája a hibás,ha így nevelte-nem nevelte és szomorú ami történt
Olyan kutya , hogy harcikutya meg nincs kb a középkor óta,csak megjegyzem.
Más
Nem tudom miért kell mindent támadásnak venni egyébként.Nekem semmi bajm Veled,Neked miért van velem?


39 évvel én nyertem!:P

Viccet félretéve: Én is felneveltem pár kutyát, igaz a középkor óta nem létezõ kategóriások nem voltak köztük. (Bár a foxi meg az Airdale végül is terrier...) Attól, hogy terminológiába bonyolódunk, és tagadjuk bizonyos kifejezések helyénvalóságát, a jelenség és a kategória még létezõ marad. Csûrhetjük-csavarhatjuk a dolgokat, ezzel esetleg még saját kompetenciánkat is alátámaszthatjuk, de ott vannak a kutyatámadás-statisztikák. És nem agarak meg retriverek vezetik, pedig van azokból is épp elég. Mindannyian tudjuk, hogy mirõl van szó!

Hajlamos volnék elismerni, hogy a gazda a hibás és a kutya ártatlan. De mégsem az ember az, aki õrjöngve járókelõkre meg biciklisekre ront és néha letépi a gyerekekek arcát.

Az elõítéletrõl pedig annyit, hogy igyekeztem mindig is óvakodni az általánosítástól. De csütörtök óta bevallom, nem megy. Nem ismerlek, soha semmi rosszat nem tettél nekem. Mégis, most a dudari bringázást olvasva az volt az elsõ rám törõ gondolat, hogy veled inkább nem. Az agyam racionális fele persze most is ugyanúgy viszonyul hozzád, mint bárki más ismeretlenhez itt a fórumon. De ott az emocionális félteke, amely a történtek után már hajlamos azzal a bizonyos ránk támadó kutyával azonosítani téged, illetve minden tenyésztõt meg "gazdit", aki ezt a szellemkategóriát tartja. Errõl nem tehetek, ez automatikus. Ezért most nem kérek elnézést sem. És azt gondolom, nem vagyok vele egyedül.

Ezt talán te nem érzed, vagy érted, mert más a nézõpontod. Mindenesetre nem árt, ha tudsz errõl. Lévén gyakorlott kutyás, nyilván nem új számodra a közhely, hogy a kutyákat a gazdájukkal azonosítják. (Pl. Churchill és British Bulldog karikatúrák.) Talán ez lehet az elõítéletek forrása is.

Megjegyzem, az általánosítás csapdájába te is beleestél, mikor magadra vetted Dózer genetikával kapcsolatos megjegyzését. Mi van ha Dózer kizárólag a felelõtlen gazdákra, és a félrenevelt, idegbeteg példányokra gondolt? Nem pedig a "jó kezekben tartott, kiegyensúlyozott staffordokra, pitekre, rotikra, stb..."?

Visszatérve az elejére: Leállnak ezek is, mint a "normális" kutyák, ha pofán fújom õket?

#56
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
32 évesen nem tartanám magamat gyerekesnek.7 éve van amstaffom,
láttam egyet és mást.Egy kinológus is nehezen határozza meg egy kutya fajtatisztaságát pit és keverékeinél.
Nagyjából 90 %ra taksálom , hogy nem pit volt láttatlanban.
Azt kéne végre megérteni,hogy a gazdája a hibás,ha így nevelte-nem nevelte és szomorú ami történt.
Tudom ,ez senkit sem vigasztal.
Olyan kutya , hogy harcikutya meg nincs kb a középkor óta,csak megjegyzem.
Más
Nem tudom miért kell mindent támadásnak venni egyébként.Nekem semmi bajom Veled

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#57
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás

Ha pitbullal találkozott(amit kétlek) az 15-25 kg körül van,egy amstaff meg olyan 25-30 kg
De mint írta ott voltak a gazdái,ergo megvan ki a hunyó(nem a kutya mászott-ugrott ki,bár az is a gazda felelõssége) fel kell jelenteni!


Úgy, ahogyan te kétled (látatlanul), hogy pit volt, kétellné a rendõrség is. Majd jót mosolyognának azon, hogy idejütt négy hülye, akiket megkergetett két kutya, amit még fel sem ismernek. Ez nem ügy nekik, amíg tragédia nem történik.

Nem akarok vitatkozni meg feszültséget szítani. Nem érdekelnek azok az utólagos (jogi) megoldások (de köszönöm az ilyen jellegû hozzászólásokat is), amik egy ilyen országban, mint a miénk, vagy mûködnek, vagy nem. Az érdekel, hogy továbbra is találhassak ugyanannyi örömöt a bringázásban, mint eddig, és hogy utána épségben mehessek haza a gyerekeimhez. Ezért keresek helyben, azonnal mûködõ megoldásokat.

Nyilván nem értek annyira a harci kutyákhoz, mint te. De akkor is nevetségesnek tartom, hogy kételkedsz valamiben, aminek a közelében sem voltál. Ez a hozzáállás egyszerûen gyerekes. Igen, lehet, hogy nem pit volt. Az általam staffordként ismert állatoktól eltért , de egyértelmûen harci kutya volt. Nem volt bullterrier, sem argentin dog. De felõlem lehetett UFO is, a lényeg nem ez!!!

#58
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Az amstaffhoz semmilyen engedély nem szükséges......
Helyi ebrendelet betartása(ami szigorúbb általában)
Nálunk tábla kitéve stb,aki bejön uborkáért az így járt.Eddig még nem volt rá példa.Bár hozzánk bárki bejöhet,ha otthon vagyok.
Próbálkozott mindkét szomszéd(nagy tévénézõk ugye), de a jegyzõ érdekes módon elküldte õket a halál @ba.
De ez a fórum nem errõl szól,csak a tévedéseket igyekszem kijavítani :)

Biztos módszer szerintem nincs támadó kutya ellen,ahány kutya,annyi jellem.
Én volt mikor teleszkópos zsebpumpával adtam a fejére hehhe

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#59
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás
Veszélyeztetés kutyával
3. § (1) Aki a felügyelete alatt álló kutyát
..........
e) aki harapós kutyáját nem zárt helyen tartja, vagy nem helyez el a ház (lakás) bejáratán a harapós kutyára utaló megfelelõ figyelmeztetõ táblát,
harmincezer forintig terjedõ pénzbírsággal sújtható.


A pitbull (vagy staff terrier?) veszélyes állatnak minõsül és az csak hatósági (jegyzõi) engedéllyel tartható. Az eset lehet szabálysértés, az eb tulajdonosát fel kell jelenteni a rendõrségen vagy az ebtulajdonos szerint illetékes önkormányzat jegyzõjénél. A történetet olvasva a fenti (e) pont simán illik rá.

Bármivel megvédheted magad a támadó kutyák ellen. Ha sérülést okozol a kutyának a gazda feljelentést tehet, s eljárás keretében kivizsgálják az ügyet. Nos, ebben az országban kétlem, hogy ez normálisan mûködne...

#60
bé.

bé.

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Persze, tudom hogy nem olyan megbízhatósággal mûködik mint egy bézból ütõ, de nem is azt hivatott pótolni. Gondoltam szólok, hogy van ilyen is:]