Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Biciklisták vs kutyák!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
370 hozzászólás a témában

#61
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Létezik egy ilyen megoldás is, kipróbáltam és tényleg mûködik.

azért ne b0zd rá az "életed". többször hatástalan, mint ahányszor tényleg mûxik.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#62
bé.

bé.

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Létezik egy ilyen megoldás is, kipróbáltam és tényleg mûködik.

#63
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Ha pitbullal találkozott(amit kétlek) az 15-25 kg körül van,egy amstaff meg olyan 25-30 kg
De mint írta ott voltak a gazdái,ergo megvan ki a hunyó(nem a kutya mászott-ugrott ki,bár az is a gazda felelõssége) fel kell jelenteni!

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#64
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A fejberugás ilyenkor is segíthet csak legyenek becsavarva a mászóstoplik és legyen erõsítés a cipõ orrában (speci bg comp). Akár meg is lehet ölni a kutyát. Mondjuk egy 60kg-s döggel már nem tudom mit csinálnék, oda már kés is kellhet.


A sebesség mindent megold.

 


#65
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Hol találkozol te pitbullal?

Ha volt már gondod helyi kutyákkal miért nem jelented be a helyi hivatalban?Gondolom hivatalból kötelesek eljárni.
Szerintem ha gazspray-jel lefújod azután nem sokat tud csinálni egy kutya(már ha sikerült jól "eltalálni").

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#66
Jankó

Jankó

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.030 hozzászólás
Szervusztok!

Ha van itt hozzáértõ, kérném a segítségét. Van-e olyan legálisan vásárolható/tartható gázspray, ami hatásosan meg tud állítani egy (illetve kettõ) begerjedt pitbullt? Igaz-e a pletyka, miszerint csak jobban bevadulnak tõle.

A közelmúltban volt egy incidensünk, ami majdnem tragédiával végzõdött. Nem akarom ide is beírni a sztorit és a véleményeket, mert a Bakony-Balaton bikers topikban megtalálhatóak, ha valakit érdekel. A lényeg annyi, hogy most nem a szokásos pulis-foxis kulacsbólspriccelõs-pofánrugós tucatesetrõl van szó, amit mindannyian ismerünk, hanem egy kicsit többrõl.

Komolyan elgondolkodtam, hogy akarok-e még bringázni, ha igen, akarok-e egyedül. Gyereket mindenesetre soha többé nem viszek bicajon.

Szal ha valaki képben van a legális önvédelmi fegyverek vagy a kutyák tekintetében, kérem, hogy ossza meg velünk a véleményét. Akár itt, akár a fent említett topikban. Köszi.

#67
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
nem is tudtam hogy van ilyen topic :)akkor a multkori esetemet ide írom...

#68
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
én az ördögárok környékén álltam le egy bernipásztorral úgy 3 percre, mert kifutott az útra, elütni nem akartam, úgyhogy megálltam. erre a hülyéje azt hitte becserkészett, pedig az õ életét féltettem. mert amint elindultam, elkezdett kullogni a nyomomban. na akkor jött a " TAAKAAAROOOODJ!!!" na attól elfutott. amúgy baromi jó az az ösvény, kis szerpentin, csak vigyázni kell a végén, amikor meghallod az ugatást, akkor erõs fékkészenlét ajánlott

#69
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Tegnap este a normafánál egy németjuhász futott felém ugatva.
Fejlámpával a szemébe "néztem" és rámorogtam mély torokhangon.
Nyüszített egyet és elszaladt. Örült, hogy megúszta.
Nem tudhatta mekkora "állattal" áll szemben, hogy nem harapom meg igazán. :D

Nem kell félni a kutyától mert megérzi az áldozat típusu viselkedést és akkor válhat veszélyessé.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#70
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Igen, ez így teljesen korrekt.

#71
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
mondjuk törõdöm a gyerek mellett a kutyával is,építek kennelt,fokozatosan hozzászoktatom a kis jövevény jeleenléthez a kutyát,ha ez nem megy akkor sajnos megválok tõle,fontossági sorrendet azért vhogy fenn kell tartani

a vérmérséklet dolog igaz persze,ez ha már a rotit kiemeltük az alap tenyésztési célra(csorda megvédése,kisérése) ilyen módon is "felkészítették",de tudatos és lelkiismeretes tenyésztéssel mindent ki lehet küszöbölni szerintem.kiállításokon is találkozok sokszor "nem odaval" páldányokkal,de van olyan fajta ,amelyiknél követelmény bizonyos fokú bizalmatlanság az õrzési hajlam miatt.ezért mondom,h nagyfokú felelõssége az embernek van,gondolom ezekben egyetértünk mindnyájan.
Balu nagyon jól leírta hogy viselkedhetnek a kutyák ,de ezek hátterét próbáltam kicsit megvilágítani.köszöntem :)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#72
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás

de ki mondta h kisgyerekes család tartson pl rotit?senki


Na és mit csinálsz a kutyával, ha mondjuk megvan 4 éve és most lesz terhes a párod?


Mellesleg szerintem nem szabad egyik irányba sem elmenni, mert a kutya agreszivitásának meglétére hatással van a fajtája(vérmérséklete) illetve a nevelése is.
Mellesleg az is biztos, hogy nekünk a Bernipásztorunkal azt csináltak a gyerekek amit akartak legfeljebb, ha már nagyon unta arrébment, de sose volt velük agressziv egy picit se. Pedig aztán a Bernipásztor se picit tultenyésztett faj.
De valoszinüleg ott az igazság, hogy a kicsit agreszivebb tipusokkal többet kell törödni és akkor nem lesz velük semmi gond, csak ugye egy vállalkozó típusú baromnak aki azért vesz kutyát, mert hu de fasza ezt hiába magyarázod biztos nem fogja megnevelni a kutyát.

#73
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

2 hete ölt meg itt Németo.-ban egy ilyen kutya egy 11 hónapos csecsemöt. .

féltékenység pl lehet nem törõdtek vele a kicsi születése után
de ki mondta h kisgyerekes család tartson pl rotit?senki
nem való mkinek,akinek meg nem való az ne vegyen,ennyi
helyre kellene tenni a fejekben a kutyatartás mikéntjét szerintem és nem lennének ilyenek
csak csendben jegyzem meg h a kutyaharapások kb 80%-át a kistestû ölebek követik el és azok nagy részét is a gazda szenvedi el,erre persze lehet mondani ,h nem olyan erõs stb,mint egy nagytestû eb

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#74
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Ezt nem lehet magyarázni (legfeljebb félremagyarázni) a falka és a vezérhím elmélettel
mert akkor ez más kutya fajtákra is igaz lenne.

ez kivétel nélkül minden fajtára igaz úgy gondolom
jah a vizsla az jó kutya(csak félelembõl ment neki a 9 hónapos kutyámnak)
egyetértek a túl -és rokontenyésztés dolgával,de az ember mindent el tud rontani.a magyar meg fõleg,de ennek megvan a háttere.
a német juhász meg egy dysplasias csõdtömeg,mert azt persze nem szaporitják,csak sz@ratják kifelé(külföldön dysplasia miatt tenyésztésbõl kizárt kutyát itthon csúcsminõségû fedezõkanként hirdetnek stb) én csak azt mondom,nem kell egy fajtát sem ajnározni,se pellengérre állítani,a normális genetikai hátterû pit(direkt nem hoztam eddig fel,mert az vérszemet kelt minden emberben) akármit megcsinál,pl katasztrófamentõ kutya stb

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#75
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Ezeket az elméleteket nagyjából ismerem de akkor mitõl kiszámíthatóbb egy németjuhász vagy adabszurdum egy vizsla, mint a roti, ha már ezt említettük.


Teljesen egyetértek Veled. A rotiról rengeteg rosszat hallani és, ha a media szenzációhajhász is, attól az esetek még megtörténtek. 2 hete ölt meg itt Németo.-ban egy ilyen kutya egy 11 hónapos csecsemöt. A kutya a családé volt senki sem tudja mi történt vele. Egy ismerösöm rotija minden elöjel nélkül harapott bele egy mellettük elhaladó lány térdébe. Pár hónapja egy 12 éves gyereket rántott le a bicikliröl egy másik, tarkóját és a vállát harapta össze majd megtámadta a segíteni akaró gazdáját. Szerintem az is teljesen mellékes, hogy azért van-e gond bizonyos fajtákkal, mert bizonyos (nem az inteligenciájukról vagy agressziómentességükröl híres) szociális csoportok kedvelt állatai, státusszimbólumai és a gazdáiknak max. a fegyver de nem egy kutya tartásáról van fogalmuk. A lényeg a problémán van, amit nehéz lenne tagadni. Gyenge vigasz az nekem egy támadó kutyával szemben, hogy az idióta gazdája nevelte félre különben nem lenne semmi gond vele.

#76
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Ezeket az elméleteket nagyjából ismerem de akkor mitõl kiszámíthatóbb egy németjuhász vagy adabszurdum egy vizsla, mint a roti, ha már ezt említettük.

Igaz, láttam már németjuhászt is félre nevelve, de ritkán.
Viszont vizslát még eddig soha. Azoknál miér nem mûködik ugyanez?
Egyértelmü, hogy a kutya fajtájától függ nagy mértékben a vérmérséklete.
Ezt nem lehet magyarázni (legfeljebb félremagyarázni) a falka és a vezérhím elmélettel
mert akkor ez más kutya fajtákra is igaz lenne.

#77
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
ok-okozati összefüggés mindig van.lehet h rosszul szocializált,kiskorában és egész élete alatt nem nevelték.... pl ha Õ átveszi az alfahím szerepét és ezzel magára vesz egy olyan terhet,ami alapból a farkasfalkában nem az övé volt beleroppan(minden visszavezethetõ a falkaéletre)mondom,én nem védem,mert nem szeretem a német fajtákat(se rex,se semmi).egyébként érdekel a téma?:) szívesen küldök e-könyvet ;) kutyapszichológia

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#78
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

a média hírhajhász dolgaival abszolúte nem foglalkozok,..

De amikor egyezik a tapasztalataimmal..?!
Õk is írják, én is mondom, mások is, tõlük függetlenül.


van 1 ismerõsõm .....na õ szokja mondani hogy "idõnként el kell hajlítani a hátukon egy 2"-os vastagfalú vízcsövet, hogy tudják hol a helyük"

Pl. itt is.. Egy normális kutya szóból kellene, hogy értsen, hacsak nem idegbeteg vadállat. Na mindegy.
..ha meg ennyire vad kell akkor inkább tartok tigrist!

#79
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Tigger,Neki nem is való kutya,vegyen tehenet

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#80
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Eddig csak roti tulajtól hallottam jót az ilyen kutyáról, de rosszat is

mert ha rá jön a hülyeség még a gazdáját is megharapja.




van 1 ismerõsõm /kb 3x akkora mint én/ van neki 2 ilyen kisebb barnamedve méretû rotija.....na õ szokja mondani hogy "idõnként el kell hajlítani a hátukon egy 2"-os vastagfalú vízcsövet, hogy tudják hol a helyük"
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való