Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Buda Maraton 05.05.01. HHH

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
337 hozzászólás a témában

#21
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Teljesen normális tavasszal! Nekem már a regisztrációhoz való följutáskor is 3x sikerült begörcsölnöm! (Ez nem rekord 12 km-en?;) ) A megoldás sok nyújtás, magnézium és kalcium tartalmú kaja. Legalábbis nekem ezt mondták.


Meg nem izomból kéne ám menni. :D És izolöttyöt kell inni. Ásványianyag pótlás és görcs elfelejthetõ. Jah, és nem túl sokat inni. Semmibõl.

#22
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
A megoldas hogy autoval kell kimenni a versenyre :D :D

#23
sigi

sigi

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás

Görcsök csak engem rángattak és én vagyok ilyen gyenge, vagy másnak is volt ilyen gondja?


Teljesen normális tavasszal! Nekem már a regisztrációhoz való följutáskor is 3x sikerült begörcsölnöm! (Ez nem rekord 12 km-en?;) ) A megoldás sok nyújtás, magnézium és kalcium tartalmú kaja. Legalábbis nekem ezt mondták.
"Amint elindul a verseny, már nincs gond. Azt csináljuk, amihez értünk, tekerünk. Nem esik ugyan jól az izmoknak, de fejben azért könnyebb, mint a rajt elõtt." (Julien Absalon, a hegyikerékpáros)

#24
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Én szerencsére esés-csúszás nélkül megúsztam. Ami szívás volt, h nem mûködött az elsõ átdobóm rendesen, így full középtányér kellett végigtekerni, ami nekem azért húzós volt. És hát szegény XTC-t is meghorpasztottam (éles kõ, közelrõl, nagy sebességgel). :( Vicces, de versenyen én is sokkal gyorsabb vagyok lefelé - fõleg ha valaki megvezet a durva lejtõn (azaz egy szemmelláthatóan ügyesebb DHs nyomdokaiban nyomulok).

#25
obsidian

obsidian

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.038 hozzászólás

Csak ott van a kockázat is, hogy 40-nel csapódok be egy fába. :(
Én ettõl nagyon majrézom, mióta volt egy esésem.


:D Nekem sikerült "bevállalnom" egyet... Most lila a váll, meg fáj, de majd elmúlik ;) Lefele meg csak akkor szabad engedni, ha élvezed, mert félve nem az igazi, meg el is bizonytalanodik úgy az ember és hajlamos rosszkor rossz helyen fékezni ugye... (volt már rá példa :) ) Meg persze a bicajnak is vannak korlátai... Enyémnek pl. felfelé, úgyhogy nekem meg arra kellene rágyúrnom.
Görcsök csak engem rángattak és én vagyok ilyen gyenge, vagy másnak is volt ilyen gondja?
When the day is through, all I want to do is slow down...

#26
gbr4k

gbr4k

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 275 hozzászólás
Sokat kell menni lelkesedésbõl! Fölfele és lefele egyaránt. Persze versenyen sokkal gyorsabban mész lefele sokszor DH-seket +szégyenítõ sebességgel -jó nem is-. Ja és nincs rajtad vért sem. Nem értem miért nem fejlesztenek ki valami maraton/xc védõszettet?.-Na jó ez költõi kérdés volt.- Belegondolsz sokkal rugalmasabb kevésbé irányítható keróval mész lefele sokszor 60 km/h-val és sokszor csak a szerencsédben bízhatsz. Én pl. 3-4 szer csúsztam ki,-szerintem ekkor figyelt be a 207-es max pulzus- de minél többször mész ezerrel annál magabiztosabban tudsz nagy tempót tartani. Ja és nem árt ismerni az ösvényeket! A tolásról meg annyit, hogy ahol kistányér felnin mész ott lehet érdemes, mert én úgy vettem észre hogy pihentet. Egyébként nem taktikáztam amikor toltam, hanem leesett a lánc.
Mindenkinek jobbulást!

#27
sigi

sigi

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás
Köszi, már sokkal jobban vagyok! Csak a Flash-t kell kihagynom! :( De Szilvásváradon már tiszta fejjel fogok rajthoz állni! És tudom, hogy nem a gyõzelem a fontos, hanem biztonságos célbaérés!
Legalább ennyit megtanultam az esetbõl! Ja! Meg azt is, hogy tényleg jó és fontos dolog a bukó!!!!!


Eeej, Sigi-Sigi! Eeej, ej.

A legközelebbi maratonon megfontoltabb légy! Ne hagyd, hogy teljesen eluralkodjon az agyadon a versenyláz!

Mielõbbi jobbulást! :)


"Amint elindul a verseny, már nincs gond. Azt csináljuk, amihez értünk, tekerünk. Nem esik ugyan jól az izmoknak, de fejben azért könnyebb, mint a rajt elõtt." (Julien Absalon, a hegyikerékpáros)

#28
MrGyulagy

MrGyulagy

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Nekem a maraton alatt 20 db esés közeli állapot (vagy azon túli ) mutatkozott.Néha csak azért toltam a bringát ,hogy legyen erõm lefelé megnyomni én is ott vagyok jobb.
Sokszor nem volt idõm szólni ,igy elhagytam az ideális iveket de ugyan úgy nyomtam neki ,nagyon sok embert megijesztetem .Én sem az elsõ helyért harcoltam (36) de megprobálom a legjobb idõt kipréselni magamból .Szerintem a gyorsabbak vigyáznak a lassabbakra csak mondjuk 60 -nál kevesebb a lehetõség mint 35-nél.
Valaki írta ,hogy egy köves résznél valaki lehetetlen helyen elõzött és semmi értelme nem volt .Az lehet hogy én voltam emlékszem egy ilyen esetre (bocs) .De ha nem elõzöm meg akkor azon a lejtõn ami utána következett elõttem lett volna ,amit még csukott szemmel is bevállalok igy ott nagyon jó idõt tudtam menni.
Mindenkinek sikeres,élményekben és erõben gazdag bringázást.
MrGyulagy bármikor,bármit megszerelek

#29
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Csak ott van a kockázat is, hogy 40-nel csapódok be egy fába. :(
Én ettõl nagyon majrézom, mióta volt egy esésem.

#30
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég

Na jó, ha azt nézed, h az átlagos tolósebesség 3 km/h - ha ott fel tudsz tekerni, mész 7-9 km/h-val, azaz egy 15 perces tolást akár 5 perc alatt betekerhetsz. Namost ahoz, hogy 10 percet kapjon valaki lefelé, igazán lassan kell mennie. Engem aki lefelé megfogott, a köv emelkedõ alsó negyedõben-harmadában visszaelõztem, s a köv lejtõn már nyomát sem láttam...


Es?Van aki meg folefele g*ci eros,de lefele nem tud menni,folfele ra tudsz verni 10mp-et,lefele meg perceket.Mellesleg ha 1 percet nyersz lefele az is egy perc,amit nem folfele kell behoznod!!Ezert is eleg idegesito ha lefele beszorul az ember,mert ott sokkal kisebb energiabefektetessel lehet idot nyerni...

#31
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Eeej, Sigi-Sigi! Eeej, ej.

A legközelebbi maratonon megfontoltabb légy! Ne hagyd, hogy teljesen eluralkodjon az agyadon a versenyláz!

Mielõbbi jobbulást! :)

#32
sigi

sigi

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás
Én egy lejtõn szálltam el, mert elõzni akartam. Megúsztam volna, ha egy kicsit fékezek, és megvárom az 50 méterre lévõ emelkedõt. De nem. Végül csak zúzódásaiml, és két defektem lett, de föl kellett adnom a versenyt :( Viszont a hangulat, az mindent megért!
A szervezésrõl: A rendezõk vittek vissza kocsival a célba, ahol röhögtem az egészen, és a bukásom mûvészi értékét boncolgattam!
Hiába! Jó dolog a maratonozás!
"Amint elindul a verseny, már nincs gond. Azt csináljuk, amihez értünk, tekerünk. Nem esik ugyan jól az izmoknak, de fejben azért könnyebb, mint a rajt elõtt." (Julien Absalon, a hegyikerékpáros)

#33
73Kacsa

73Kacsa

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 639 hozzászólás

Na jó, ha azt nézed, h az átlagos tolósebesség 3 km/h - ha ott fel tudsz tekerni, mész 7-9 km/h-val, azaz egy 15 perces tolást akár 5 perc alatt betekerhetsz. Namost ahoz, hogy 10 percet kapjon valaki lefelé, igazán lassan kell mennie. Engem aki lefelé megfogott, a köv emelkedõ alsó negyedõben-harmadában visszaelõztem, s a köv lejtõn már nyomát sem láttam...


hmm minden relatív..
4km/h-val is lehet tolni. BM-en pl Era által említett szerpentinen felfelé toltam a bringát, s aki jött mögöttem kerekezve pár ember kb 5km/h-vel mehettek fel.kb 200 meterrel lõztek meg felfelé, akkor is azért, mert többször leálltam inni.
Lefeléken Öcsémen 30 secet is hoztam, de a HHH utáni lejtõzésnél 2 percet nyomtam rá.

És én kezdõ vagyok, s gyenge, s kicsi, s éhes..:)

ui:na jó most hasonló kvalitású kerékpárosokról beszéltem. Nekem is sokat kell a felfeléken erõsödni...de milyen sokat!

#34
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Engem azt hiszem, többször is megelõztek néhányan. Ergo: nagyon lassu vagyok a lejtõn. :(

#35
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Na jó, ha azt nézed, h az átlagos tolósebesség 3 km/h - ha ott fel tudsz tekerni, mész 7-9 km/h-val, azaz egy 15 perces tolást akár 5 perc alatt betekerhetsz. Namost ahoz, hogy 10 percet kapjon valaki lefelé, igazán lassan kell mennie. Engem aki lefelé megfogott, a köv emelkedõ alsó negyedõben-harmadában visszaelõztem, s a köv lejtõn már nyomát sem láttam...

#36
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Hat az attol fugg :)

#37
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Sokat igaz, de nem annyit mint felfelé.

#38
vendég_rvilike_*

vendég_rvilike_*
  • vendég
Litespeed a szambol vetted ki a szot :)
Mellesleg lefele nagyon sokat lehet am nyerni,nem is hinned...

#39
Litespeed

Litespeed

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 343 hozzászólás
  • LocationBudapest

Csatlakozom, szvsz még senki sem nyert versenyt lefelé, azt a mûfajt DH-nak hívják. Fölfelé kell megmutatni ki az erõs, lefelé már elnézést de elég egy nagyobb adag önbizalom is a fékek elengedéséhez.

Nem olvastad a Frichi féle 2003-as maraton világbajnoki cím történetét! ;)
Egyébként meg önbizalom a fának csapódáshoz elég lefelé...
One planet, one tribe...

#40
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Na volt egy csattanásom egy lefelén, nem itt, hanem Bükk Maratonon tavaj, valaki szól, hogy jobbról, erre én 40-nél félreránt, erre õ 60-al le, erre én 40-nél visszaugrat ideális ív - BUMM. Jött még egy bringás. Szóval elég szívás, ha csak egy ember szól, utána meg elsüvít egy vonat...