Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#1861
Kann Matti

Kann Matti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.458 hozzászólás

Mire akarod váltani (lbs)?
Én is azért vettem Fox-ot, amiért te.:)


Kg -ra szeretném

:)
Kill the Hill:szok: vagy fordítva?
www.kannmatti.kepeim.hu

#1862
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

én is ezt vallom, ezért is csodálkozom, hogy miket írnak, ill. panaszkodnak soha semmilyen gondom villával még nem volt, bocsi R7, de azt én vágtam tropára javítva és a mai napig tökéletes. Fox-t azért vettem mert vágytam egy örök villára, ami tartós és jó, szerintem nekem az is marad :)
ja egy kis segítség kéne: az Amcsik által használt lbs-nek mi a váltószáma? köszi :)

Mire akarod váltani (lbs)?
Én is azért vettem Fox-ot, amiért te.:)


#1863
Kann Matti

Kann Matti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.458 hozzászólás

Ahhoz képest, hogy más márkákról mennyi rosszat írnak, ez semmi. Nem értem mit parázol.
Egyébként úgy általában nem értem ezt az "elromlik/szar az új villa hisztit." Öt éven belül négy különbözõ villám (három különbözõ márkából) volt/van, és mindegyik hibátlanul mûködik. Megfelelõ karbantartás, odafigyelés, célnak megfelelõ használat; ennyi a titka.


én is ezt vallom, ezért is csodálkozom, hogy miket írnak, ill. panaszkodnak soha semmilyen gondom villával még nem volt, bocsi R7, de azt én vágtam tropára javítva és a mai napig tökéletes. Fox-t azért vettem mert vágytam egy örök villára, ami tartós és jó, szerintem nekem az is marad :)
ja egy kis segítség kéne: az Amcsik által használt lbs-nek mi a váltószáma? köszi :)
Kill the Hill:szok: vagy fordítva?
www.kannmatti.kepeim.hu

#1864
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Ahhoz képest, hogy más márkákról mennyi rosszat írnak, ez semmi. Nem értem mit parázol.
Egyébként úgy általában nem értem ezt az "elromlik/szar az új villa hisztit." Öt éven belül négy különbözõ villám (három különbözõ márkából) volt/van, és mindegyik hibátlanul mûködik. Megfelelõ karbantartás, odafigyelés, célnak megfelelõ használat; ennyi a titka.


#1865
Kann Matti

Kann Matti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.458 hozzászólás
Sziasztok!

Teljesen kétségbe estem , amit néha írtok a Fox villákról, most vettem egy float 140 RL-t és már azon gondolkozom, hogy eladom és visszatérek a Manituhoz. Most tényleg ennyire szarok, vagy csak ti gyilkoljátok ennyire, mert az eddigi tapasztalatokból kiindulva gyönyörû a mozgása és nem engedi az olajat nem szivárog csak a megengedettet , ami még mindig kevesebb mint egy RS-nél.
Kill the Hill:szok: vagy fordítva?
www.kannmatti.kepeim.hu

#1866
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 hozzászólás

keress rá az aláirásomra

otthon neki ne állj!


Köszi!
Jó lesz a honlapod. Grat!
Majd kereslek a rugóstag ügyében.

#1867
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Ahha, kössz! :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#1868
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Mi az a poplock?


kormányról "távirányítható" lock out..

#1869
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Mi az a poplock?

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#1870
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy túlfolyós tagban (DHX4.0) mire kell figyelni olyajcserénél? Honnan tudom az megfelelõ olajszintet, meddig, ill. hogy töltsem fel? Hogy tudom ezt légmentesen megtenni? Még nem szedtem szét, azért kérdezek.

Elõre is köszi!



keress rá az aláirásomra

otthon neki ne állj!
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1871
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Megjött. Változott a cég 1 év alatt, a múltkor még nem járt hozzá szivacsgyûrû és matrica, fejlõdnek. A porlehúzó ugyanaz, mint amit a pike-hoz adtak (ezek szerint a fox és az rs porlehúzok jók egymáshoz, sõt a fox olajzáró is jó lehet az rs telókhoz, fordítva már nem biztos, de majd lemérem).

Fox-hoz tudomásom szerint mindig adtak, RS-hez még most se. Igen, matrica már minden csomagban van, és a csomagolás is változott kissé. Sõt a múltkorában, mikor nagyobb mennyiségû cucc érkezett, még pólót is küldtek.:)


#1872
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Csomag úton. Holnap vagy holnap után nálad is lehet.


Megjött. Változott a cég 1 év alatt, a múltkor még nem járt hozzá szivacsgyûrû és matrica, fejlõdnek. A porlehúzó ugyanaz, mint amit a pike-hoz adtak (ezek szerint a fox és az rs porlehúzok jók egymáshoz, sõt a fox olajzáró is jó lehet az rs telókhoz, fordítva már nem biztos, de majd lemérem).


A sebesség mindent megold.

 


#1873
kolin

kolin

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 358 hozzászólás
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy túlfolyós tagban (DHX4.0) mire kell figyelni olyajcserénél? Honnan tudom az megfelelõ olajszintet, meddig, ill. hogy töltsem fel? Hogy tudom ezt légmentesen megtenni? Még nem szedtem szét, azért kérdezek.

Elõre is köszi!

#1874
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Bal oldalt viszont a tárcsafék csavaró hatása öli meg a szimeringet, ha szarul van megtervezve. És igen a Fox szimmeringek tényleg olyanak ahogy irtad. Nekem is furcsa volt az a koszos olajkarika a becsúszón, de a Fox szerelõi megnyugtattak hogy jó az attól.


Sajnos nekem már folyik az olaj a becsúszón. Mondjuk én még szerencsésnek mondhatom magam, havernak 1,5 hónapos korában végigfolyt az olaj a lábon, csapattársának szintén ugyanezt eljátszotta idén.

Van, de csak a 2009-es modellévtõl. Régebbi modelleken nem találsz.
http://www.competiti..._535_FALSE.html



Én nem próbálnám. Létezik egy régi Jagwire "átalakító" http://ebike.hu/term...ckout-hoz/2084/, de még embert nem hallottam, hogy ezzel próbálkozott volna. Én ugyanúgy elvagyok a Foxom lenyúlok és lockolok verziójával, mint a Rebám poplock karjával.


Egy RS poplock karral és egy kis ügyeskedéssel meg lehetne oldani. A jagwire-rel az a baj, hogy a visszaútállító kupak helyére kell rakni lockout kupakját...


A sebesség mindent megold.

 


#1875
Pelydzs

Pelydzs

    vendég

  • fórumtag
  • 77 hozzászólás
Köszi Grande!

Viszont valljuk meg fura, hogy a legmagasabb árfekvésû csúcsvilla esetében nincs pop-lock. :-(

Az átalakításnak meg - igazad van - nincs sok értelme, tekintve, hogy az átalakító a villa értékének közel 10%-a...

#1876
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Tudna vki. segíteni?

A 32 F100-as telón van kormányra szerelhetõ lock-out?
A hivatalos honlapon úgy látszik, mintha nem lenne.


Van, de csak a 2009-es modellévtõl. Régebbi modelleken nem találsz.
http://www.competiti..._535_FALSE.html

Meg lehet ezt oldani külön, ha nincs rajta?


Én nem próbálnám. Létezik egy régi Jagwire "átalakító" http://ebike.hu/term...ckout-hoz/2084/, de még embert nem hallottam, hogy ezzel próbálkozott volna. Én ugyanúgy elvagyok a Foxom lenyúlok és lockolok verziójával, mint a Rebám poplock karjával.

#1877
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás

Van egy elméletem, általában a jobb oldalon hal meg a szimmering, ennek az egyik oka az, hogy nagy mennyiségû olajat és nyomást kell tartania, a másik meg az, hogy a fox szimmeringet eleve úgy tervezik, hogy több olajat engedjen át, mint más gyártóké, ezzel biztosítva a folyamatos jó kenést.


Bal oldalt viszont a tárcsafék csavaró hatása öli meg a szimeringet, ha szarul van megtervezve. És igen a Fox szimmeringek tényleg olyanak ahogy irtad. Nekem is furcsa volt az a koszos olajkarika a becsúszón, de a Fox szerelõi megnyugtattak hogy jó az attól.

#1878
Pelydzs

Pelydzs

    vendég

  • fórumtag
  • 77 hozzászólás
Tudna vki. segíteni?

A 32 F100-as telón van kormányra szerelhetõ lock-out?
A hivatalos honlapon úgy látszik, mintha nem lenne.

Meg lehet ezt oldani külön, ha nincs rajta?

#1879
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Csomag úton. Holnap vagy holnap után nálad is lehet. Remélem te szereled, mert a héten már volt egy kör dilettáns szervíz miatt. Félek, hogy ha Matt-nak nem lesz ötlete a nyugati végek szervizei tekintetében, akkor Salának kell megcsinálni.
Képes szerelési útmutató két különbözõ formában is elérhetõ az Enduro oldalán.


Várom, köszi.
Igen, én szerelem. Szerintem én sem találnék nálunk a városban olyan szervizt, ahol elvállálnák a szimmering cserét, pedig annyira nem nehéz. A pike-omban a 2004es a szimmering cserét leíró cikkek alapján csináltam, egyedül az olajzáró kiszedése okozott egy kis problémát, féltem, hogy kárt teszek a lábban, de megoldottam.


A sebesség mindent megold.

 


#1880
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Akkor jól látom (nem cáfolt meg senki), a jobb oldal nyíltfürdõs. Van egy elméletem, általában a jobb oldalon hal meg a szimmering, ennek az egyik oka az, hogy nagy mennyiségû olajat és nyomást kell tartania, a másik meg az, hogy a fox szimmeringet eleve úgy tervezik, hogy több olajat engedjen át, mint más gyártóké, ezzel biztosítva a folyamatos jó kenést.
Ezen a héten megjön az EFS szimmeringem (csak VV-n és a postán múlik :) ), azon még gondolkozom, hogy a porlehúzókat is kicseréljem-e.

Csomag úton. Holnap vagy holnap után nálad is lehet. Remélem te szereled, mert a héten már volt egy kör dilettáns szervíz miatt. Félek, hogy ha Matt-nak nem lesz ötlete a nyugati végek szervizei tekintetében, akkor Salának kell megcsinálni.
Képes szerelési útmutató két különbözõ formában is elérhetõ az Enduro oldalán.