Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Fox

- - - - -

  • Please log in to reply
2442 replies to this topic

#1441
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

vagy esetleg elkezdik kis hazánkban is forgalmazni?


Ha ébren vagy, ne álmodj!;)


#1442
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 posts

Várhatóan novemberben kerülnek az elsõ darabok a boltokba a többi új termékkel együtt.



hmm jól hangzik....
CRCrõl érdemes megrendelni?

vagy esetleg elkezdik kis hazánkban is forgalmazni?
hydro-elektro-mechanikus, hõérzékelõs félhomályszabályzó :lol1:

#1443
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Hali

itt volna ez a gyönyörûség: http://www.pinkbike.com/photo/4181780/

régota vannak róla képek pinkbájkon és más oldalakon, de még a Hope oldalán se találtam róla pontosabb infót (sõt ott még képet se:D)

van vki aki tud róla vmi érdemlegeset?
itt pontosan arra gondolok, h honnan tudom beszerezni, meg h megfizethetõ-e az ára
meg h egyáltalán be lehet-e szerezni, nem csak prototípus-e :D

Várhatóan novemberben kerülnek az elsõ darabok a boltokba a többi új termékkel együtt.


#1444
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 posts
Hali

itt volna ez a gyönyörûség: http://www.pinkbike.com/photo/4181780/

régota vannak róla képek pinkbájkon és más oldalakon, de még a Hope oldalán se találtam róla pontosabb infót (sõt ott még képet se:D)

van vki aki tud róla vmi érdemlegeset?
itt pontosan arra gondolok, h honnan tudom beszerezni, meg h megfizethetõ-e az ára
meg h egyáltalán be lehet-e szerezni, nem csak prototípus-e :D
hydro-elektro-mechanikus, hõérzékelõs félhomályszabályzó :lol1:

#1445
atiss

atiss

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts

Atiss,
Tegnap nem a teljes címet írtam meg; szóval, a 32 Float R szervízelés linkjét itt találod. Azért gondold meg, hogy esetleg mégis szervízbe vidd, mert a 7wt. olaj (1 liter) + Float fluid + szimmering szerintem árban eleve egy tízes, a szervízt meg ennyiért meg is csinálják. Plusz az is pontosan kiderül, tényleg a szim. hibája okozta-e a szivárgást, vagy esetleg - ne adj' isten - egy kis horony a becsúszón, amit (teszem azt) takar a porlehúzó.


Lehetséges, hogy akkor szerviz lesz ebbõl...nem akarom, hogy akármi baja l1en pont ilyen okból, mint mondjuk 1 házi szerviz. Arra meg gondolni sem szeretnék, hogy valamilyen más baja legyen a villának, elég sokáig tartott összeszedegetni erre a foxra, még ha használt is...bocs "A" Fox-ra:) köszi a jótanácsokat!
all yot!
q8)

#1446
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Atiss,
Tegnap nem a teljes címet írtam meg; szóval, a 32 Float R szervízelés linkjét itt találod. Azért gondold meg, hogy esetleg mégis szervízbe vidd, mert a 7wt. olaj (1 liter) + Float fluid + szimmering szerintem árban eleve egy tízes, a szervízt meg ennyiért meg is csinálják. Plusz az is pontosan kiderül, tényleg a szim. hibája okozta-e a szivárgást, vagy esetleg - ne adj' isten - egy kis horony a becsúszón, amit (teszem azt) takar a porlehúzó.

_____________________________________________
AM rlz


#1447
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

semmiho;
Mivel nem ismerem a villák rejtelmes világát, én még a szükséges szerszámok megléte mellett sem állnék neki ennyire szétkapni azt a villát, így sok okosat se várj tõlem; de gyûjöttem pár infót neked, hátha segít! ;)


Köszönöm szépen a segítséget, meg fogom részletesen nézni amit írtál! mostmár egy kicsit késõre jár ehhez, illetve úgy is jobban ráforgok most erre a témára, hogy nehogy kárt tegyek, inkább tanuljak hiba nélkül:)
Tényleg a szimering mindenképpen fox l1en? vagy nem érdemes ezen "spórolni"?
még 1x köszi, és minden yot! yo tekerést;)

A foxnál olcsóbb szimmeringet nem kapsz abba a villába.


A sebesség mindent megold.

 


#1448
atiss

atiss

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts
semmiho;
Mivel nem ismerem a villák rejtelmes világát, én még a szükséges szerszámok megléte mellett sem állnék neki ennyire szétkapni azt a villát, így sok okosat se várj tõlem; de gyûjöttem pár infót neked, hátha segít! ;)


Köszönöm szépen a segítséget, meg fogom részletesen nézni amit írtál! mostmár egy kicsit késõre jár ehhez, illetve úgy is jobban ráforgok most erre a témára, hogy nehogy kárt tegyek, inkább tanuljak hiba nélkül:)
Tényleg a szimering mindenképpen fox l1en? vagy nem érdemes ezen "spórolni"?
még 1x köszi, és minden yot! yo tekerést;)

#1449
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

...milyen szimeringet vegyek? mindenképpen foxot kellene, vagy uolyan méretû más is megfelelõ hozzá? A másik pedig, hogy milyen olaj való bele?


Mivel nem ismerem a villák rejtelmes világát, én még a szükséges szerszámok megléte mellett sem állnék neki ennyire szétkapni azt a villát, így sok okosat se várj tõlem; de gyûjöttem pár infót neked, hátha segít! ;)
Fox Float szervízhez képekkel katt ide (angol nyelvû).
Hogy milyen olaj kell a villádba és mennyi, azt itt találod. Egyébként 2006-os Floathoz Fox 7wt -bõl kell 160 + 30 ml (fontos: ebbõl csak literes kiszerelést tudsz rendeni) és a Fox Float Fluidból 5 ml (ami pont egy "pille pack" mennyisége).
A hozzávalókat (olajak és minden egyéB) az XFactortól rendelheted. A rendelés úgy történik, hogy az XFactor oldalán kinézed, melyik úgynevezett "Spot" partner esik legközelebb a lakhelyedhez, és oda megrendeled a cuccokat e-mailben, majd elmész abba az üzletbe átvenni és kifizetni (oda, amelyik üzletet választottad - a rendelt termékek érkeztérõl pl. telefonon majd tájékoztatnak). Egyszerû és jó ez a rendszerük egyébként. :)

_____________________________________________
AM rlz


#1450
atiss

atiss

    vendég

  • fórumtag
  • 12 posts
Sziasztok!

Vásároltam használtan 1 Fox Float 32R villát ami 130 at mozog. 06'os legjobb tudomásom szerint. Amit nem láttam rajta amikor megnéztem h a becsúszóknál ereszti az olajat. Na jó szinte f*ssa...1 csepp le is folyt a bal lábon kb 20 km megtétele után...azóta nem is nagyon használtam, illetve nem mertem hozzányúlni. Kicsit lenullázott a vétel:) uh szeretném magamnak megoldani a szervizt:/. gondolom szimeringes, akkor vásárolnom kellene szimeringet, és belevaló olajat. 1 ismerõsömnek van szerszáma hozzá, mármint amivel ki tudjuk venni a szimeringet a lábból. A kérdésem: milyen szimeringet vegyek? mindenképpen foxot kellene, vagy uolyan méretû más is megfelelõ hozzá? A másik pedig, hogy milyen olaj való bele? Még nem szereltem levegõs- olajos villát, mert csak 1xrû rugósom volt, ezért tartok a dologtól kicsit...http://forum.bikemag...icons/icon9.gif ha vki tudna mutatni 1 leírást az nagyon jó lennehttp://forum.bikemag.hu/images/icons/icon10.gif

elõre is köszi a segítséget üdv atis

a smilek yok lettek a hozzászólásban XD...bocsi érte

#1451
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts
minél nagyobb viszkozitású a folyadék, annál nehezebben csordogál át a szelepen. tehát a 10w-s olajjal még a legkevésbé csillapított állásban is lassú(lassabb) lesz a villád. azt a puha rugót meg rakd csak bele.

#1452
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 posts

Gondold át még egyszer az elsõ postodat, és idézd fel magadban, hogy mit tanultál fizikából! Rá fogsz jönni magadtól is a válaszra.


emlékszem mit tanultam fizikából, de most nem a rég megszerzett tudás a lényeg.:) Csak azért kérdeztem mert , hogy 30ml 7w-s olajat nehezen szerzek , nem tudom h a sûrûbb olaj miként befolyásolná a viszaútcsillapítási oldalt. Hiába állítanám lassú lenne vagy...?

#1453
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Gondold át még egyszer az elsõ postodat, és idézd fel magadban, hogy mit tanultál fizikából! Rá fogsz jönni magadtól is a válaszra.


#1454
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 posts

A négy közül, ami a villádhoz van (ennél a típusnál nincs sárga) a súlyodhoz mérten a bíbor lenne a megfelelõ.



Szóval akkor az olaj sûrûségekkel ne játszak?! Akkor a 10w-s helyre megy 10 w-s és az a 30 ml 7 w-s olaj helyére mehet 10 w-s?:)

#1455
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
A négy közül, ami a villádhoz van (ennél a típusnál nincs sárga) a súlyodhoz mérten a bíbor lenne a megfelelõ.


#1456
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 posts
Hello mindenki!

Most ebben a kellemes idõben gondoltam rendbe szedem a 2008as 32-es vanillamat ®. Kérdés a következõ: a szervizmanual azt írja h az egyik oldalra 160 ml 10w-s olaj kell a másikba 30 ml 7 w-s(visszaútcsillapítás), szóval az sok-mindent megváltoztatna ha a 7w-s helyére is 10w-s et rakok, ill a 10w-s helyére is 7w-set. A közepes rugó van benn gyárilag ugye azt írtátok, mert h arra gondoltam , hogy a csekély 60 kg-om alá sok a közepes rugó. Szumma szummarum az olajjal lehet játszani a fent említett módon vagy rakjam be a puhább rugót és jobban kimozogja majd az útját?

egyéb kérdés: sala fórumtárs még foglalkozik enduro fork seals termékek forgalmazásával? a szimering ügyében kérdezem csak...

#1457
balagedebr

balagedebr

    vendég

  • fórumtag
  • 243 posts
köszi, akkor csak én vagyok vak :(

lesz némi változás, akkor a fejcsõszögben, mert most egy 888 rc3 van bent, aminek 567 mm :):):)

#1458
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

sziasztok
tudja valaki, hogy a 2008-as Fox 36 Van RC2-nek mennyi a beépítési magassága? mert a csilli villi fox honlapon sajnos nem találom :(

Ott van az, csak rossz helyen keresed;)

545,3mm (+/- 5mm)


#1459
balagedebr

balagedebr

    vendég

  • fórumtag
  • 243 posts
sziasztok
tudja valaki, hogy a 2008-as Fox 36 Van RC2-nek mennyi a beépítési magassága? mert a csilli villi fox honlapon sajnos nem találom :(

#1460
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Koszonom

Szerinted azert kerdezgetem mert mert nem tudom megnezni?
Leriom akkor:
1. A kerdeseimmel es a ra adott valaszokkal talan segitek az angolul nem tudo bringas kollegaknak is.
2. Eltetem a "vita"-forumot (ugye milyen jo mindenkinek ;) ) maskulonben mi a fenenek van? Vegulis minden ott -itt- van a neten nem?
3. Valoban nagyon keves idom van mostanaban.

Koszonom megegyszer az infokat nagyon hasznosak voltak.
Ps: Tudnek par topicot ahol sokkal kevesbe relevansok a postok :)