Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Fox

- - - - -

  • Please log in to reply
2442 replies to this topic

#1381
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts
Remélem sokat tettél a lehúzó alá és nem a kitágulástól jön le.
Nem e fárdt el a hidegtöl?
Tisztitani kell és újra összerakni, utánna okosab leszel.
Nem kellene külön olajtalanitó szer, elég száraz rongyal, papiral kitörölni.
Milyen villárol van szó?

Az új + olaj mennyiség, sürüség nemtudom mire jó.
A belsö átméröje szerintem nem változik(változhat) anyit egy villán, hogy ekkora beavatkozás kellene.
De mivel a 2007-2009 séria úgyis gagyi volt, lehet most tanultak valamit belöle :)

#1382
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts
Gondoltam kimosom Fox 7wt-vel a porlehúzó alatt a szivacsgyûrût (eljött ismét az ideje), megtisztítom a porlehúzót a Fox által leírt módszerrel, majd szivacsgyûrû átitat 7wt-vel és 2.5-2.5 ml Fox Float Fluid a porlehúzók alá. Nos, a bal oldalnál a lábat belülrõl véletlenül sikerült úgy összekennem, hogy néha gondol egyet a porlehúzó és kihúzza a vákuum, vagy én nem tudom, hogy micsoda. :)
Jól gondolom, hogy most kezdhetem elölrõl, és persze óvatosan valami alkoholos cuccal meg kéne tisztítanom a láb porlehúzót fogadó, belsõ felét is? Eddig nem követtem még el ezt a hibát, de úgy fest, már pont ideje volt. :) Most, hogy épp elfogyott az utolsó 5cc-s Fox Float Fluidom...

@Rebell-78: igen, komoly változások történhettek. Sõt, a szervízelési/olajcserés idõt is változtatták, 50 óráról 100-ra. Fene tudja, mit jelent ez...
Hidegben a gyári olajjal nagyon lassú nálam is a Talas. Ma reggel mentem egy 18 km-es kört, hát, nem voltam elájulva. A Sala-féle olajjal sokkal jobb volt. ;)

_____________________________________________
AM rlz


#1383
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts
Köszi szépen a fáradozásodat.
úgylátszik a fox olaj csak a légkamrába kék :)

Namtudok elég okos lenni, mivel a 2008as 140-es Floatot rl em 150mm re van tuningolva. 160ml olaj kell a fox lista szerint bele (7es)
A 2010 es be, ami gyárilag 150mms 10W kell és 165ml.
Nemtudom miért ez a relativ nagy változás :chin: (nem ismerem pontosan a rendszer külömbségét)

Hozzáteszem, hogy 5ml ki is vettem és igy szebben mozog ( jobb oldal)

Majd próbálgatom holnap. Hozzá jön, hogy a hideg is nagyot változtat a mozgáson...

#1384
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Örülnèk neki,mert holnap szeretnèm cserelni az olajat.Remèlem nem kell majd cirkuszolnom a boltban...


Jó lehet az akkor. Megnéztem, színre van valami kis kékes beütése, de inkább zöld ez, valóban.
Eddig fel sem tûnt a zöld szín - igaz, nagyobb mennyiséget sosem öntöttem még ki, csak egy apró kis citromsárga kupakba szoktam tölteni belõle. Ezzel tisztítgatom a becsúszót: lehetetvékonyan bekenem a porlehúzók felett, megnyomkodom párszor a teleszkópot és száraz, puha ronggyal letörlöm. (A következõ olajcsere viszont már erre, illetve ebbõl lesz.)

_____________________________________________
AM rlz


#1385
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts
Örülnèk neki,mert holnap szeretnèm cserelni az olajat.Remèlem nem kell majd cirkuszolnom a boltban...

#1386
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 posts

Azt eredeti fox 7W olaj milyen szinü?(nem a lègkamràts fluid) ma vàsàroltam fèl litert a brimgaboltba.Zöld az olaj èn ugytudom kàkes az eredeti.Nem a szin miatt de akkor a 7 sem stimmel.Az àràt megfizettem ès fox üvegben is van. Szòval ha valaki ismeri az eredeti szinèt.thx


A Float Fluidhoz hasonlóan, eddig mintha kékes színû lett volna ez is, igen. Este ha el nem felejtem, megnézem, van otthon egy Fox 7wt. "gyári" literes flakon, amit még tavaly vettem.

_____________________________________________
AM rlz


#1387
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,977 posts
Azt eredeti fox 7W olaj milyen szinü?(nem a lègkamràts fluid) ma vàsàroltam fèl litert a brimgaboltba.Zöld az olaj èn ugytudom kàkes az eredeti.Nem a szin miatt de akkor a 7 sem stimmel.Az àràt megfizettem ès fox üvegben is van. Szòval ha valaki ismeri az eredeti szinèt.thx

#1388
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
2.5 de nem valószínû hogy találsz Öhlinsbõl, 5 már jóvaleséjesebb
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1389
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 posts

x-Factor
csepel gyártelep, víztorony lábánál


Nah, a dolgot sikerült magunk megoldani:)
5ös motorexszel
nagyonzsír:D

de lenne még egy kérdésem
majd a következõ szezonra kell a villának egy nagyszervíz ugye....
Öhlins olajjal akarom feltölteni, merhát az jó minõség:)
És mániám a villa hiperaktivitása is.....
Tehát: Melyik a leghígabb amelyiket még biztonsággal bele lehet tenni?
vagy teljesen mind1?
hydro-elektro-mechanikus, hõérzékelõs félhomályszabályzó :lol1:

#1390
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
x-Factor
csepel gyártelep, víztorony lábánál
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1391
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 posts

Peti kb 20 perc alatt megoldja olyan olajjal amivel csak akarod... Én utálom csinálni ugyhogy nem vállalom


Peti-Peti...
Milyen Peti, hova vigyem?:D
hydro-elektro-mechanikus, hõérzékelõs félhomályszabályzó :lol1:

#1392
Zeke

Zeke

    vendég

  • fórumtag
  • 161 posts
nekem a hayes tárcsa küllõje elég agresszíven berángatott. alátétezve viszont ez teljesen megszûnt. (trail fék)
érdekes , hogy az XTR tárcsákkal ahol a fékfelületen is van bevágás viszont semmilyen rángatást nem éreztem - talán mert végig felfekszik a betét.

jelengleg a tárcsa küllõinek fél miliméternyi felületét sem fogja a betét.

A morcos.


#1393
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

Koszi! Kivancsi vagyok mi lesz az eredmeny, de ha a Hayes-el nem rangat akkor a hozza valo tarcsaval miert?? Nem hiszem hogy akkora ralogast beallitassal meg lehetne oldani... Persze meg benne lehet hogy a villahoz sok a 203-as tarcsa kiderul... Koszi meg1x!!!!

A CleanSweep G2 nem a legtökéletesebb minõségérõl híres


#1394
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,881 posts
Szerintem az, hogy picit rálóg nem szokott komoly gondot okozni. Pl nekem amíg ilyen sima vékony gyorszáras agyaim voltak, elöl hátul csaknem egy mm-t rálógott. Utána hátul kapott csavaros tengelyt elöl meg 9mm-es gyorszárasat aztán minden a helyére került. De most ss-en hátul nem nagyon szoktam buzerálni a féket láncfeszítéskor és megint rálóg. Problémát meg nem okoz.

#1395
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts

Mehet bele Hayes nyugodtan.


Koszi! Kivancsi vagyok mi lesz az eredmeny, de ha a Hayes-el nem rangat akkor a hozza valo tarcsaval miert?? Nem hiszem hogy akkora ralogast beallitassal meg lehetne oldani... Persze meg benne lehet hogy a villahoz sok a 203-as tarcsa kiderul... Koszi meg1x!!!!
Sp

#1396
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Mehet bele Hayes nyugodtan.


#1397
spooon

spooon

    vendég

  • fórumtag
  • 198 posts

nem lehetséges , hogy fogja a féktárcsa küllõjét?
nekem akkor rángatottbe mikor ráfogott a féktárcsa felületét tartó küllõkre (F32RLC 80mm + Stroker Trail 180mm)

meg kell nézni , hogy a pofa felülete egyáltalán ne érintkezzen a féktárcsa küllõivel


Megneztem! Kicsit ralog a pofa a kullokre, latszik hogy azt is fekezi... :( Avid juicy 7 es fek a hozza valo clean sweep 203-as tarcsava... nacceru
A 203-as tarcsa jobb lenne nekem mert 100+ -os versenyzo vagyok :) de nem nyirnam ki a villat minden aron. Azt neztem hogy a Hayes tarcsak szelesebbek a fekezo feluleten. Esetleg be lehetne pakolni a Juicy 7 fekbe ezt, vagy mas szelesebb tarcsat? Vkinek van tapasztalata?
Elore is koszi!
Sp

#1398
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
Peti kb 20 perc alatt megoldja olyan olajjal amivel csak akarod... Én utálom csinálni ugyhogy nem vállalom
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1399
VADDISZNÓ

VADDISZNÓ

    vendég

  • fórumtag
  • 157 posts
Oké

Sala úr, mit ajánlasz?:D
vigyem akkor a faktorba?
hydro-elektro-mechanikus, hõérzékelõs félhomályszabályzó :lol1:

#1400
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 posts

Najó, ez nem járahtó út....
Viszont
ugye az volna a fõ probléma a patron olajának cseréjében, hogy levegõs marad, mert a gumiharang így meg úgy
Viszont ha alulról tölteném bele az olajat akkor a levegõt folyamatosan felfelé szorítaná az olaj, és minden happy ELMÉLETBEN
Ezt azzal oldanám meg, h egy vékony gumicsövet belevezetek a patron aljáig, aztán fecskendõvel haddszóljon....

szerintetek életképes?
jah és ha valakinek van egy ábrája félbevágott FIT patronról pls küldje el:)

Megyek 4 napra téli DHra, szal jó lenne ha mozogna valamit a villám...:D


Ha Sala azt mondja, hogy ne allj neki, akkor ne csinald. Hidd el, ert hozza, szerelt mar par dolgot.

Kerdezd meg inkabb mit ajanl...