Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#1361
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Ezeket az eredményeket is biztosan fenntartásokkal kell fogadni, mint szinte mindent és mindenhol. :) De a merevségi adatok és a Nm/rugóút mm adatok mindenképp jók, nem rossz dolog, hogy itt mérik ezeket is!

_____________________________________________
AM rlz


#1362
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Érdekességképp, jópár Fox-ot is teszteltek itt, az F100 FIT RLC-tõl a 120-on át a két TALAS-ig (32/36). Valamiért szeretik a németek a kék rókát. ;) (Navigáció: jobbra és balra a nyilak, a teszthez pedig Zum Testbericht.) Érdekességek is akadnak itt, mint például Future Shock, Cannondale Lefty és Magurából több is. Merevséget is mértek ( x Nm/fok), s bár a szöveg itt-ott nem sok, azért elég informatív tesztekrõl beszélünk (Datenblatt tab).

a német bike-nál alap hogy (ha van) akkor super csak fox lehet, gumitesztben meg a svábli, bringából meg a canyon. azt még teszt elõtt simán odaírhatják. :)

szerk : jahogy ez mount bike

mondjuk többé kevésbé náluk is
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1363
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Érdekességképp, jópár Fox-ot is teszteltek itt, az F100 FIT RLC-tõl a 120-on át a két TALAS-ig (32/36). Valamiért szeretik a németek a kék rókát. ;) (Navigáció: jobbra és balra a nyilak, a teszthez pedig Zum Testbericht.) Érdekességek is akadnak itt, mint például Future Shock, Cannondale Lefty, Suntour villák (meglepõen jól szerepeltek!) és Magurából több is. Merevséget is mértek ( x Nm/fok), s bár a szöveg itt-ott nem sok, azért elég informatív tesztekrõl beszélünk (Datenblatt tab).

_____________________________________________
AM rlz


#1364
speedline

speedline

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás
Sziasztok!

A közeljövõben tervezek egy teleszkóp vásárlást és az egyik potenciális jelölt egy FOX F32 80 RL lenne.
Ha jól gyûjtöttem össze az információkat, akkor ez még elvben egy nyílt olajfürdõs teleszkóp. Ha FIT-es lenne ugye akkor lenne zárt rendszerû?
A kérdés az, hogy ha jól láttam akkor akár a nyílt akár a FIT-es rendszert nézem a csillapáítást egy belsõ patron végzi?
Ezt a patront a nyílt fürdõs rendszernél kell (vagy lehet) külön karbantartani? Kell ebben külön olajat cserélni, szimmeringet cserélni vagy ez egy olyan egység mint pl. az autó lengéscsillapítója, hogy jó ameddig jó aztán kuka?
Eddig RS telókkal volt tapasztalatom, de ugye azok szerkezetileg másabbak...

#1365
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
Sikerült a 80 mm-es RL kihúzása 100 mm-eresre. Meglepõen finomabban mozog új olajjal. A Fox táblázat szerinti psi-re fújva nagyon puha, én a 45 helyett 60-ra fújtam.

Apropó, ha valaki szeretne 80-as Foxot a 100-asa helyett szóljon bátran, a 80 milishez való alkatrészt eltettem.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#1366
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás
rlc úgy néz ki még oem sincs ob csak fit (legalábbis nem rémlik hogy láttam volna ilyennel szerelt bringát)

rl viszont van fit -bár lehet csak oem, bár vszinû az merthogy fehér - de pl a giant reign 0 "FOX 32 TALAS 150 FIT RL w/ 15QR thru-axle, 110/130/150mm travel, suspension fork " ilyennel vagyon szerelve.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1367
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Jaja, számomra is ez jött le, de se review-okban, se a Fox oldalán nem látok utalást arra, hogy lenne belõle más verzió is. Illetve csak az RL-nél írja a Fox az Open Bath-ot. Csak érdekelt a dolog :)

ah semmiho megelõzött :)

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#1368
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Az új, 2010-es Fox Talas RLC csak FIT-ben létezik, vagy hagyományos, nyílt olajfürdõs verzió is van?


A Fox oldalát nézve nekem úgy tûnik, a 2010-es szériában RLC-bõl csak FIT létezik. nyílt olajfürdõsben az RL verzió kapható csak és RL-bõl nincs FIT-es. (?)

_____________________________________________
AM rlz


#1369
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Az utolsó elõtti számban KG Adam cikkébõl az derül számomra, hogy van normál és Fit csill. külön. Kérdés, hogy tartja e az X-fact. És mennyiért? Csillió pénzé.

#1370
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Az új, 2010-es Fox Talas RLC csak FIT-ben létezik, vagy hagyományos, nyílt olajfürdõs verzió is van?

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#1371
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
nekem 09-es f120 rlc-m van, és az sem mozog többet 11-nél. de azt is csak a legnagyobb balhékon. inkább 10 centi. ami azért elég szégyen egy ilyen árú villánál. nálam a fox elhasalt. és eladó :)

#1372
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Igen mókás dolgok ezek. Van 3 Fox villa a családban (Fox Talas 2008-09, 36 Float 2009) A 2009-es talasom látható útja 142mm és ebbõl akcióban kimozog 130-at. Szerencsés vagyok. A 36-os is kimozgott kb 150mm-t. De mindkettõ útja lecsökkent szervizelés után. Boltban csinálták, gyári olajmennyiséggel. Sok bele az olaj. Kiengedett levegõvel lenyomva 2-3 centivel kevesebb lett az út. Pedig többször ellenõrzött adatok alapján lett feltöltve. Szóval kicsorgattunk belõlük egy kicsit, meg még egy kicsit és a végén elértük a megfelelõ (régi) úthosszt. Ilyen bénaságot egy ilyen szintû és árú villánál nem szabadna engedni. Egyébként imádom õket csak ne kelljen õket szétszedni, mert valami utána nem stimmel velük.

#1373
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Èn most lettem kèsz.a porlehùzò alàolajozàs ùgy làtszik nem jò megoldàs.nekem is felhùzodott ès kijött egy rakàs olaj a jobb kamrából.szàrazra törültem ès ùjra ràtoltam.van valami problèma az olaj menyisègel is.110ml eresztettem ki a job oldalbòl(+a patronba lehet 10ml) lehet mèg 10ml elcsöptem.mesze van ez nagyon a 160tòl amit a fox ir.lehet ezèrt nyomta le a porlehùzòt.meg a becsùszòk hossza is meglepet a 29cm vel.

#1374
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Csak érdekességképp, ha már szó volt róla. Szóval, nem hagyott nyugodni a dolog, így hát ma este méregettem egy kicsit a villa rugóútjait:
Feltöltött kép

A bal oldali porlehúzóm viszont meggondolta magát és nem ugrik már ki. :) Úgy látszik, csak hagyni kellett állni egy keveset.

_____________________________________________
AM rlz


#1375
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás
Á, nem kontárkodok, tudom, hogy csak a Floattal lehet "játszadozni" - bár én így, technikai háttér és tudás nélkül ahhoz sem nyúlnék. :)

De mutathatok majd más érdekességet is a saját TALAS-szal. Nekem a porlehúzó felsõ karimájától nem hogy 150mm a villa válla, mint ahogy az általad linkelt fotón a Float-nál látszik, hanem csak 141mm (!) a 140-es állásban. Mindegy, engem végülis nem zavar annyira ez a 121 mm a 140 helyett, legalább nem koppan a láb a vállhoz... Egyébként nagyon szépen mozog a villa és jól teszi a dolgát. Szervízeltettem is minden egyes 50 óra használat után (na jó, egyszer ez ~55 óra volt), meg vigyázok rá, mint a szemem fényére; szóval ha egyszer eladnám, valaki biztos jól járna vele. De nem eladó. :)

_____________________________________________
AM rlz


#1376
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Ezt kb. igy kell csinálni :D (a teló tuningba is löktem, de ide is kb. 1 éve)
http://fotos.mtb-new...tos/view/307616

Eredmény (2,5ml Fluid a légkamrában)
http://fotos.mtb-new...tos/view/307617

TALAS t NEM ajánlatos szabdalni!

az olaj menyiségen és esetleg a 10w sel is érdemes volna kisérletezni.

#1377
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás
És itt a megoldás rá házilag: http://forums.mtbr.c...ad.php?t=332403
A bal oldali nyomórudat rövidítette meg a bátor kísérletezõ, elmondása szerint sikerrel. Lehet próbálkozni... :)

@Gakos: mtbr.com-on csomó fórumban tárgyalták ezt, amit Rebell-78 ír. Én is csak megerõsíteni tudom, nálam a 2008-as Talasnál ugyanez van. 140 mm útból 121-et mozog ki.
Voltak, akik felvették a kapcsolatot a Fox-szal, például itt olvasható "hivatalos" válasz az ügyben. Itt olvasható (ahogy Rebell-78 is említette) az 5cc helyett 2cc Float Fluid trükk is: "The Factory fill is about 5cc stock. By removing some of the Float Fluid you can increase the air volume…. This will make the air spring more linear and easier to get to the full travel mark. Leave just enough Float Fluid in the upper tube so that the fluid just covers the air piston (about 2cc)." De azért ezek eléggé kényszermegoldások szerintem... Furcsa továbbá, hogy ez már 2007-ben kiderült, és csak 2010-re orvosolták. Persze õk tudják. :)



#1378
semmiho

semmiho

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 637 hozzászólás

Remélem sokat tettél a lehúzó alá és nem a kitágulástól jön le.
Nem e fárdt el a hidegtöl?
Tisztitani kell és újra összerakni, utánna okosab leszel.
Nem kellene külön olajtalanitó szer, elég száraz rongyal, papiral kitörölni.
Milyen villárol van szó?


2008-as Fox TALAS 32 RL. A hidegtõl talán nem annyira lehet - bár a fene tudja. Odakinn repkednek a mínuszok, a garázsban kb. 10 fok van és nem volt dermedt az olaj. De már látom is, hogy mit szúrhattam el. Túl sok a cucc a porlehúzó alatt, mert 7wt olajból is tettem azért elég jól a gyûrûre (miután párszor átitattam 7wt-vel és puha ruhával kinyomkodtam belõle, hogy tiszta legyen) és arra toltam rá még plusz a 2.5cc Fluidot.
Hát, nincs más hátra, rendelek Float Fluidot, kipucolom újra és amíg ez nincs meg, használom a merevfarút. Azon úgyis van sárhányó. :)

@Gakos: mtbr.com-on csomó fórumban tárgyalták ezt, amit Rebell-78 ír. Én is csak megerõsíteni tudom, nálam a 2008-as Talasnál ugyanez van. 140 mm útból 121-et mozog ki.
Voltak, akik felvették a kapcsolatot a Fox-szal, például itt olvasható "hivatalos" válasz az ügyben. Itt olvasható (ahogy Rebell-78 is említette) az 5cc helyett 2cc Float Fluid trükk is: "The Factory fill is about 5cc stock. By removing some of the Float Fluid you can increase the air volume…. This will make the air spring more linear and easier to get to the full travel mark. Leave just enough Float Fluid in the upper tube so that the fluid just covers the air piston (about 2cc)." De azért ezek eléggé kényszermegoldások szerintem... Furcsa továbbá, hogy ez már 2007-ben kiderült, és csak 2010-re orvosolták. Persze õk tudják. :)

_____________________________________________
AM rlz


#1379
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
(2007-2009) szerintem, ha egy telóbol nem lehet az utolsó 2cm kihasználni az hiba.
Ez föleg 60-75kg bringásoknál fordul elö, 100mm töl 140mm ig minden Fox modelnél.
Légkamra bövitésel it sokal lejet javitani, Fluid csökentése a légkamrába is keveseb progresziót okoz

#1380
gakos

gakos

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 947 hozzászólás

De mivel a 2007-2009 séria úgyis gagyi volt, lehet most tanultak valamit belöle :)


volt valami szeriahiba?

----

FÁJVÓ

----