Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#901
fppzsolt

fppzsolt

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Hali
Köszönöm a gyors válaszod :-).
Egy gondom, hogy én németes vagyok és az angol nehéz, de csak idõ kérdése és kisilabizálom.
71 kg vagyok Fox Talas 90-130 RL telóm van, ezek alapján csak megtalálom.
Thx.
Vándi

#902
Gabe84

Gabe84

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.248 hozzászólás
A fox weblapon fenn van minden, olajmennyiségek, légnyomás adatok stb.

http://www.foxracing...ter/manuals.htm

Innen már megtalálod.
"A fordulóig nyélen, utána ing, gatya"

#903
fppzsolt

fppzsolt

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Hali

Felküldtem szervízbe x-ékhez.
12000-be bánta, de olaj , szimerring , persely csere és a pálca beigazítása után most jobb mint ,feltételezem, új korába.
Látszik a szakmunka, egészen másképp mozog. Szóval max. meg vagyok elégedve.
Valóban az a pálca volt kimozdúlva és azért nem lehetett az utakat állítani.
Mindenkinek kössz.
Még lenne egy kérdésem. Fox-hoz a légkamra beállítás súly alapján megtalálom valahol?
Elõre is kössz.
Vándi

#904
Mew

Mew

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
egy olajcsere a minimum

#905
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Sziasztok! Kellene egy kis segitség szerintetek kell-e olajat cserélnem a fox32 rl telómban igazából csak a 2010-es szezont versenyeztem vele végig, de azt rendesen /tehát 1éves a villa/ elõre is köszönöm a válaszokat.

#906
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Szevasztok!
Használ valaki közületek Fox 32 Vanilla 140 rlc-t simát,tehát nem átütõst, 203-as tárcsával? Ha megkérdezhetem,mik a tapasztalatok?
Mennyire csavarja a fék a telót? Ennél a villánál,mik a leggyakoribb meghibásodási lehetõségek? A rugók mennyire kemények?
Köszi minden segítséget!


nekem átütõs van 203as tárcsával, így számottevõ csavarás nemnagyon jelentkezett. 2009es modell(2008végén vettem), így még nyílt olajfürdõs, így sok meghibásodási lehetõség szerintem nincsen. a kis szivacskorongokat tényleg érdemes kezelgetni, határozottabban finomabb a mozgás egy-egy ilyen beavatkozás után. a rugók meg.. hát alapból a közepes keménységû van benne, ami a ~67es "szárazsúlyomhoz" és a ~70-73as megpakolt állapothoz is sok volt, puhára cseréltünk és újabb dimenzióváltás: )
szerintem érdemes megvenni, alkatrészt is kapsz hozzá, ez egy jó villa.
azt még vedd figyelembe, hogy bár kb 2éve megvan, eddig max. 2500-3000km-t ha futott. szóval nem túl sokat..

#907
Howkeddlee

Howkeddlee

    vendég

  • fórumtag
  • 97 hozzászólás
Szevasztok!
Használ valaki közületek Fox 32 Vanilla 140 rlc-t simát,tehát nem átütõst, 203-as tárcsával? Ha megkérdezhetem,mik a tapasztalatok?
Mennyire csavarja a fék a telót? Ennél a villánál,mik a leggyakoribb meghibásodási lehetõségek? A rugók mennyire kemények?
Köszi minden segítséget!

#908
wagnerbalazs

wagnerbalazs

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Feltöltött kép

Én ezt már nem javaslom....
Asszthiszem, ezé nem mûködhet a róka... Télen bekristályosodott, nyáron meg fellõtt az aszfaltról....
Szervisszkor meg tojást is süthecc rajta.

Valaki 1x azt mondta, h mindenki máshogy élvezkedik. Van aki motorexel, van aki fox fluiddal, stb...
Jó ideje olvasgatom ezt a fórumot, de ezért már megérte regisztrálnom.

:D

#909
GeriMB

GeriMB

    vendég

  • fórumtag
  • 101 hozzászólás

Már ne haragudj, de a Motorex ugyanennyibe kerül vagy olcsóbb, akkor miért is jó ezeket használni?


Ki mit tud olcsón szerezni és azért (lehet te Motorex-et tudsz olcsón, én Castrol-t, másvalaki Valvoline-t,........). Miért adnál többet valamiért, ha olcsóbban ugyan azt a minõséget kapod? Felesleges, különösen ilyen alacsony fizetések mellett. ;)
Valami bölcs dolgot kéne mondanom, de nem jut eszembe semmi. :D

#910
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
amit tekergetsz az egy menetes pálca ami ilyenkor fel le mozog
namost van rajta 3 furat ugye

ha rosszul van összerakva, akkor nincs meg a 3 rugóút...

de egy szerviz tuti ráférne
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#911
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Tulajdonképpen 90-nél kéne 90mm-nek lennie a becsúszó hosszának, de 115mm, és nem megy lejjebb, összébb, szóval a 130-at kimozogja, de 115mm alá nem megy.


Nekem a frissen szakszervízelt Talas is csinált ilyesmit, a középsõ 120-as beállításnál nem lehetett lejjebb állítani. Csak hogy megnyugtassalak. ;-> Most nem tudom, van-e még ilyen gondom, mert folyton középállásban, 120mm-en használom. Egy nagyszervízre mindenesetre elküldeném a helyedben az egyik szakihoz (például Sala) vagy az X-Factorhoz.

#912
fppzsolt

fppzsolt

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Tulajdonképpen 90-nél kéne 90mm-nek lennie a becsúszó hosszának, de 115mm, és nem megy lejjebb, összébb, szóval a 130-at kimozogja, de 115mm alá nem megy.

#913
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
és 90-nél marad lejjebb 115-ön.

Ez mit is akar jelenteni?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#914
fppzsolt

fppzsolt

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Sziasztok
Ámulva olvasgatom ezt a rovatot, igen sok dolgot meg lehet tudni belõle. Köszönöm mindenkinek a sok tapasztalatot. Miattatok lett Fox-om.
Mai nap lettem én is "rókás".
Vettem egy használt Talas RL-t 90-110-130 -ast. Szép fehér:-).
Lock és visszaút csillapítás jól mûködik, levegõnyomást is tudom változtatni, de a rugóút valahogy nem akar úgy változni, ahogy kéne :-(. Olajat nem ereszti, levegõt jól tartja.
130-nál megvan a becsúszó 130 mm-e.
110-nél szinte semmit nem mozdul és 90-nél marad lejjebb 115-ön.
Mi lehet a baj?
Tapasztalt már valaki ilyet?
Sajna nem tudom mikor volt utoljára szervizelve, úgyhogy tuti ráférne egy olajcsere, de attól még mozognia kéne.
Elõre is kösz.

#915
oliboi

oliboi

    vendég

  • fórumtag
  • 171 hozzászólás

CASTROL FORK OIL 2,5W 0,5LITER - Central Europe Lubricant - Unas Shop - Motorolaj, kenanyag, AGIP, Shell, MOBIL, ESSO, Castrol, kenanyagok, motorolajok, 10w 40, fkolaj, hajtmolaj


Castrol és a Motorex szerintem jó. Nekem nem volt velük gondom mondjuk én
Castrolból 10W-t használtam gyári viszko.érték. Légkamrába is ez ment 5ml. (RL100) Hibbbátlan!

#916
totyvfts

totyvfts

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
CASTROL FORK OIL 2,5W 0,5LITER - Central Europe Lubricant - Unas Shop - Motorolaj, kenanyag, AGIP, Shell, MOBIL, ESSO, Castrol, kenanyagok, motorolajok, 10w 40, fkolaj, hajtmolaj

#917
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
Már ne haragudj, de a Motorex ugyanennyibe kerül vagy olcsóbb, akkor miért is jó ezeket használni?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#918
GeriMB

GeriMB

    vendég

  • fórumtag
  • 101 hozzászólás

Tudsz nekem egy ilyen lengéscsillapító olajat linkelni? Mert szerintem ugyanarról beszélünk.



Biztos 1-rõl beszélünk. Egyébként a legegyszerûbb a UNIX-nál beszerezni az olajat (fék és lengéscsillapító olaj mindig van a jobb fajtából is és nagyon jó áron) Linkelek jópár üzletet:

Olaj24.hu - motorolaj webruhz, motorolaj, kenanyag, vltolaj, fkolaj, autalkatrsz

Lengscsillapt olaj - SpeedMOTO WEBruhz www.speedmoto.hu - webruhz, webshop

Lengscsillapt olaj - motoracing - Unas Shop

Itt van az az Agip olaj is:

Lengéscsillapító olaj - 1. oldal - motoracing
Valami bölcs dolgot kéne mondanom, de nem jut eszembe semmi. :D

#919
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Nekem volt már forró az RP2 becsúszója elég jól...:)


egy hengerfalon azért lényegesen magasabb a hömérséklet, ráadásul tartósan szerintem ebben megegyezhetünk :)

azért hívták az emlitett - motorolajokat többfokazatúnak ha jók emlékeim (-okban is legyen "híg" kenjen jól hidegen is, de magas hõmérskleten se vesszen a kenõképességébõl. na sztem erre ilyen szinten nincs méretezve egy hidraulikaolaj. meg még egy halom tulajdonság amit a hidraulika olajnak nem kell tudni. és fordítva .
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#920
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

Lehet. Egy rugóstagban azért elég rendesen fel tud melegedni.


Nekem volt már forró az RP2 becsúszója elég jól...:)