Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Fox

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
2442 hozzászólás a témában

#921
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Lengéscsillapító olajról írtam, amit autókhoz és motorokhoz használnak. Persze van jobb és rosszabb is olajok között, de a noname-hez képest az Agip még tûrhetõ és normálisnak mondható. Könnyen és gyorsan beszerezhetõek az autó és motor lengéscsillapító olajok és az áruk is elég baráti. ;)


Tudsz nekem egy ilyen lengéscsillapító olajat linkelni? Mert szerintem ugyanarról beszélünk.

majd vmeik fizikus kijavít, de pl a hidraulikaolajnak nem kell olyan hõterhelést elviselni mint a motorolajnak. nincs is "kéttagú" sae számuk mint a motorolojoknak. /pl 5W vs 5W30/. innen meg nem hiszem hogy az erõsebben adalékolt olajat töltenék a gyengébb is +felelõ flakonjába, még ha millió litereknél nincs is olyan nagy különbség az elõállítási költségben.

Lehet. Egy rugóstagban azért elég rendesen fel tud melegedni.


A sebesség mindent megold.

 


#922
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sajnos azért ez így nem igaz. Pl itt az agip -- Bikemarket.hu -- RockShox*Hidraulika olaj , amirõl tudjuk az rs telók alapján, hogy nem az igazi. Azon sem lennék meglepõdve, ha néhány gyár a sima motorolaját töltené a telóolajos dobozokba (mondjuk az már más kérdés, hogy vajon mi a valós különbség a villaolaj és a minõségi motorolaj között a marketing magyarázaton kívül, abban az esetben ha mindkettõ habzásmentes, korróziógátló és a viszkozitása is ugyanaz).


.


majd vmeik fizikus kijavít, de pl a hidraulikaolajnak nem kell olyan hõterhelést elviselni mint a motorolajnak. nincs is "kéttagú" sae számuk mint a motorolojoknak. /pl 5W vs 5W30/. innen meg nem hiszem hogy az erõsebben adalékolt olajat töltenék a gyengébb is +felelõ flakonjába, még ha millió litereknél nincs is olyan nagy különbség az elõállítási költségben.

ettõl független, nem vagyok biztos hogy aki hidegben is használja a bringát annak télre nem lenne jobb KENÉSRE -és csak arra-egy 0W40-es motorolaj.



más

Sala (leginkább)
mostani talasból ki lehet belezni az okosságot úgy hogy fix utasként mûködjön ? (a max utján. gyakorlatilag eccerû float-ként)

kösszi
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#923
GeriMB

GeriMB

    vendég

  • fórumtag
  • 101 hozzászólás

Sajnos azért ez így nem igaz. Pl itt az agip -- Bikemarket.hu -- RockShox*Hidraulika olaj , amirõl tudjuk az rs telók alapján, hogy nem az igazi. Azon sem lennék meglepõdve, ha néhány gyár a sima motorolaját töltené a telóolajos dobozokba (mondjuk az már más kérdés, hogy vajon mi a valós különbség a villaolaj és a minõségi motorolaj között a marketing magyarázaton kívül, abban az esetben ha mindkettõ habzásmentes, korróziógátló és a viszkozitása is ugyanaz).


Lengéscsillapító olajról írtam, amit autókhoz és motorokhoz használnak. Persze van jobb és roszabb is olajok között, de a noname-hez képest az Agip még tûrhetõ és normálisnak mondható. Könyen és gyorsan beszerezhetõek az autó és motor lengéscsillapító olajok és az áruk is elég baráti. ;)
Valami bölcs dolgot kéne mondanom, de nem jut eszembe semmi. :D

#924
GeriMB

GeriMB

    vendég

  • fórumtag
  • 101 hozzászólás

te ezt elhiszed?
most komolyan

de tudod mit, befejeztem, gyõzz meg mást


Bringa terén nincs akkora igénybévetel, mint mondjuk Off Road vagy motocross terén. Ha ezekre a célokra jó a lengéscsillapító olaj, akkor bringába is nyugodtan használható a lengéscsillapítóba. ;)
Valami bölcs dolgot kéne mondanom, de nem jut eszembe semmi. :D

#925
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Fox, Motorex, Valvoline, Castrol, Shell, Silkolene, Motul, Agip, stb. 1 kategória, csak az áruk tér el. ;)


Sajnos azért ez így nem igaz. Pl itt az agip -- Bikemarket.hu -- RockShox Hidraulika olaj , amirõl tudjuk az rs telók alapján, hogy nem az igazi. Azon sem lennék meglepõdve, ha néhány gyár a sima motorolaját töltené a telóolajos dobozokba (mondjuk az már más kérdés, hogy vajon mi a valós különbség a villaolaj és a minõségi motorolaj között a marketing magyarázaton kívül, abban az esetben ha mindkettõ habzásmentes, korróziógátló és a viszkozitása is ugyanaz).

A lényeg,légyszíves vegyetek rendes telóolajat,a motorosboltban sem adnak ám mindig jót,pl 15-ös olajnak adtak el ismerõsnek "pisit".
Spórolni akart õ is,de az az olaj kb olyan volt mint a víz."pedig azt mondták õk is ilyet raknak a motorvillákba"
Motorexet minden normális bringabolt tud hozni,sõt jobb helyeken adnak kimérve is pár decit,ha már mindenképp otthon akarsz pöcsölni.:)
Na most az kb. 800Ft olajcserénként,ha 2 dl olajjal számolunk,de annyi összesen nincs már a mai villákban.
Szerintem ezt az "áldozatot" érdemes meghozni,vagy rosszul gondolom?!


Azt a helyet is érdemes elkerülni.

Nem mindegy ki gyártja? Azt vegyétek bele, amit ajánlanak. Vagy ha nem, akkor Motorex, ahogy Saláék írják. Nagyon jó olaj, Sala már nekem is szervízelt ilyennel Foxot és RS-t is.


Nem mindig jó amit ajánlanak. Pl RS-be a gyári RS/Agip nem túl jó, Foxba is jobbnak érzem az 5ös motorexet és 2,5ös castrolt, mint a gyárit.

Basszus és ez mindig a foxos topikban jön elõ!LOL
Aki majmot vett vegyen neki banánt is! Vááá!
Mondjátok már meg miért drága pl a Motorex?!
Ahogy Sala is mondja:3500-3900Ft literje!
Ez akkora nagy befektetés?
7-es helyett 7,5-ös Motorex mehet bele,Sala is én is ezt használjuk villaszervizeléseknél.
Ha meg van több pénzed,akkor Öhlins.
Kérek minden "hozzáértõ" fórumtársat ne szopassátok magatokat/egymást szirszar olajokkal, késõbb miattuk sokkal drágább buli a javítás.
Ha már szakszervizbe nem hordjátok õket,akkor legalább a kenõanyagon ne "spóroljatok"!
Köszönöm!


Nem szeretnék személyeskedni...

elszámolok százig
|
|
|
|
|
|
|

egy kis teszt azoknak akik szerint kurvára mindegy mit rakunk bele, olaj-olaj alapon...

fogd meg a flakont oszt rázd meg

ha habos marad akkor az biza hugy

akinek meg nincs 3500/liter Motorex olajra az ne vegyen 100ezer+ os villát

és nekem hót mindegy, hogy mit raksz bele a saját villádba, de ne vegyünk rá másokat ekkora hülyeségre


Azt én nem mondom, hogy vegyék meg a legolcsóbb olajat, azt meg fõleg nem, hogy mindegy mit tesznek bele, de azért az nekem valahogy elfogadhatatlan, hogy csak a motorex vagy csak az öhlins, mert vannak rajtuk kívül még jó márkák pl. ott van a velotrade-es rsp, nálam és pár ismerõsömnél bevált castrol is és biztos vagyok benne hogy ezeken kívül is vannak még jó olajok.
Azon szoktam még gondolkozni, hogy kenésbe biztos a telóolaj a legjobb-e, mert kell hogy legyenek jobban kenõ olajok, amit direkt erre fejlesztettek ki. De ezzel egy ideig még nem fogok kísérletezgetni.


A sebesség mindent megold.

 


#926
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás

Nem mindegy ki gyártja? Azt vegyétek bele, amit ajánlanak. Vagy ha nem, akkor Motorex, ahogy Saláék írják. Nagyon jó olaj, Sala már nekem is szervízelt ilyennel Foxot és RS-t is.

Ezt ne nekem mondjad, mert nekem aztán teljesen mindegy ki gyártja, csak azt teszem bele amit a gyártó ír. Ezt csak megjegyzésnek szántam.
"Ride today, heal tomorrow"

#927
mzoli10

mzoli10

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
Szerintem annyira fölösleges dolog ezen vitázni. Tudjuk, (például a fórumnak köszönhetõen), hogy vannak bevált olajok, mint a Motorex, ami drága helyen sem több, mint 4000 forint. Egy flakon 3-4 olajcserére biztosan elég. Egy olcsóbb olaj menni? Tuti, nem olcsóbb mint 2000 forint/liter. Namost akkor érdemes olajcserénként 500 ft mínuszért kísérletezgetni, "ez is ugyanaz csak a neve más" alapon? Én nem tenném. Mert nem olcsó cuccokba töltögetjük õket. De ha valakinek fáj az a pár száz forint, hát tegye.

#928
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás
SAE az csak egy dolog...
Feltöltött kép

keresd ki a felsorolt olajaidat nézegesd meg, h a többi értéke valójában tényleg ugyanaz vagy csak szerinted
Sei, soku Si.

#929
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
te ezt elhiszed?
most komolyan

de tudod mit, befejeztem, gyõzz meg mást
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#930
GeriMB

GeriMB

    vendég

  • fórumtag
  • 101 hozzászólás

Nem szeretnék személyeskedni...

elszámolok százig
|
|
|
|
|
|
|

egy kis teszt azoknak akik szerint kurvára mindegy mit rakunk bele, olaj-olaj alapon...

fogd meg a flakont oszt rázd meg

ha habos marad akkor az biza hugy

akinek meg nincs 3500/liter Motorex olajra az ne vegyen 100ezer+ os villát

és nekem hót mindegy, hogy mit raksz bele a saját villádba, de ne vegyünk rá másokat ekkora hülyeségre


Fox, Motorex, Valvoline, Castrol, Shell, Silkolene, Motul, Agip, stb. 1 kategória, csak az áruk tér el. ;)
Valami bölcs dolgot kéne mondanom, de nem jut eszembe semmi. :D

#931
alligator

alligator

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Köszönöm zscs!

Off.:
Jaja,én is vettem magamnak Totemet "friss" olajcserével.
Porzott a villa belseje!:S
ami volt benne az se telóolaj volt az tuti.
A víz levert az oxidáció látványától a becsúszón,ahogy kinézett,hál istennek polírozásal lejött.
"Szakszerû anyagokkal,minõségi telóolajjal volt szakszerûen szervizelve"
No comment.

Na On.:
A lényeg,légyszíves vegyetek rendes telóolajat,a motorosboltban sem adnak ám mindig jót,pl 15-ös olajnak adtak el ismerõsnek "pisit".
Spórolni akart õ is,de az az olaj kb olyan volt mint a víz."pedig azt mondták õk is ilyet raknak a motorvillákba"
Motorexet minden normális bringabolt tud hozni,sõt jobb helyeken adnak kimérve is pár decit,ha már mindenképp otthon akarsz pöcsölni.:)
Na most az kb. 800Ft olajcserénként,ha 2 dl olajjal számolunk,de annyi összesen nincs már a mai villákban.
Szerintem ezt az "áldozatot" érdemes meghozni,vagy rosszul gondolom?!

Béke
beerdrinking,rákkenróóll,frírájddánhillenduromontenbájking:D

#932
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ráadásul nem is a Fox csinálja az olaját, hanem csak átnevezi. A 7wt-set a Torco gyártja a 10wt-set pedig a Fuchs.


Nem mindegy ki gyártja? Azt vegyétek bele, amit ajánlanak. Vagy ha nem, akkor Motorex, ahogy Saláék írják. Nagyon jó olaj, Sala már nekem is szervízelt ilyennel Foxot és RS-t is.
Amúgy nagyon bosszantó, hogy folyton téma ez újra és újra. Ha jobban megnéztétek volna a két linket, amit behivatkoztam (és nem csak az tûnik fel, hogy a Fox olajat nem is a Fox gyártja), láthatnátok azt is, hogy két 5wt-s olaj közt körülbelül ég és föld a különbség, totál más összetevõkbõl áll össze. Vagy csak olvassatok vissza egy vagy 2 évet itt, ebben a topikban!...
Gondoljatok csak bele, nem véletlenül óvatosan válogat az apróhirdetésekbõl használt villát sok ember, nem véletlenül kérdezik, hová hordtátok, milyen gyakran és milyen olaj volt benne...

#933
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
arról nem beszélve, hogy az egy liter olaj kb 3 szervizre elég...
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#934
alligator

alligator

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Basszus és ez mindig a foxos topikban jön elõ!LOL
Aki majmot vett vegyen neki banánt is! Vááá!
Mondjátok már meg miért drága pl a Motorex?!
Ahogy Sala is mondja:3500-3900Ft literje!
Ez akkora nagy befektetés?
7-es helyett 7,5-ös Motorex mehet bele,Sala is én is ezt használjuk villaszervizeléseknél.
Ha meg van több pénzed,akkor Öhlins.
Kérek minden "hozzáértõ" fórumtársat ne szopassátok magatokat/egymást szirszar olajokkal, késõbb miattuk sokkal drágább buli a javítás.
Ha már szakszervizbe nem hordjátok õket,akkor legalább a kenõanyagon ne "spóroljatok"!
Köszönöm!
beerdrinking,rákkenróóll,frírájddánhillenduromontenbájking:D

#935
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.250 hozzászólás
  • LocationSvájc
Nem szeretnék személyeskedni...

elszámolok százig
|
|
|
|
|
|
|

egy kis teszt azoknak akik szerint kurvára mindegy mit rakunk bele, olaj-olaj alapon...

fogd meg a flakont oszt rázd meg

ha habos marad akkor az biza hugy

akinek meg nincs 3500/liter Motorex olajra az ne vegyen 100ezer+ os villát

és nekem hót mindegy, hogy mit raksz bele a saját villádba, de ne vegyünk rá másokat ekkora hülyeségre
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#936
GeriMB

GeriMB

    vendég

  • fórumtag
  • 101 hozzászólás

Ráadásul nem is a Fox csinálja az olaját, hanem csak átnevezi. A 7wt-set a Torco gyártja a 10wt-set pedig a Fuchs.


Erre szokás azt mondani: csak a márkát fizeted meg. Nem ritka, ha ugyan ott készül valami, csak az egyik X márka, a másik meg Y és Y márka nevesebb, mint X márka és ez az árban mutatkozik meg, meg a külcsinben. :D
Ahogy annakidején fõiskolán mondta a marketinget oktató tanár: Design-os külsõvel és megfelelõ reklámszöveggel bármi eladható! És itt emelte ki, hogy sokszor csak a márkát fizeted meg, ami 1 hangzatos névbõl és 1 csini csomagolásból áll csak.
Valami bölcs dolgot kéne mondanom, de nem jut eszembe semmi. :D

#937
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Ráadásul nem is a Fox csinálja az olaját, hanem csak átnevezi. A 7wt-set a Torco gyártja a 10wt-set pedig a Fuchs.
"Ride today, heal tomorrow"

#938
GeriMB

GeriMB

    vendég

  • fórumtag
  • 101 hozzászólás

Azt azért nehogy elhidd, hogy a fox villaolaj jobb, mint egynéhány autós-motoros villaolaj. ;)


Pontosan! Az autók és motorok nagyobb strapának vannak kitéve, továbbá az autó és motor olajok olcsóbbak. Ha meg már jobbat rakhatok bele olcsóbban, akkor nem fogom megfizetni a márkát.
Valami bölcs dolgot kéne mondanom, de nem jut eszembe semmi. :D

#939
GeriMB

GeriMB

    vendég

  • fórumtag
  • 101 hozzászólás

Na ne már, egy 130-140e Ft-os Fox villába ne rakjunk már autóba és teljesen más körülményekre tervezett (extra hõ és súrlódás stb.) való olajakat, mert pár forinttal olcsóbb! Ez ugye nem komoly?!? 1 liter eredeti (!) Fox villaolaj 5-6e Ft és elég mondjuk 7 olajcserére...


Ugye ezt most csak poénból írtad? :D
Elárulok 1 nagy titkot: a Fox olaj és az autóba való olaj között az áron és a márkán kívûl más különbség nincs megegyezõ viszkozítás mellett. Amire oda kell figyelni, hogy olyan viszkozítású olajat vegyél, mint ami amilyen a telóba kell. ;)
5-6000 Ft 1 flaska Fox olaj, míg 1 flaska Castrol, Valvoline, Shell, stb. csak 3-4000 Ft. Igazán "megéri" megfizetni a márkát. :D
Valami bölcs dolgot kéne mondanom, de nem jut eszembe semmi. :D

#940
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Azzal még nem lenne gond, de hiányoztak a villa és teleszkóp szavak az autó mellõl. A Fox olaja egyébként meg a Torco RSM Medim olaj. :-> Volt már itt is linkelve: Peter Verdone
További érdekességek, márkák, mérések, vegyelemzések stb.: Suspension Fluid - Pvdwiki