Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Critical Mass - 2006. április 22.

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
5013 hozzászólás a témában

#1861
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

A szabálytalan biciklisekrõl az a véleményem, hogy nem hátráltatják a bringás ügyeket, sõt.

Ez elég nagy tévedés! Igenis hátráltatja. Az, hogy a szabályokat ahhoz igazították, ami az "igény", az önmagában nem jelent semmit, mivel ezek a "szabálytalanságok" az esetek többségében senkit nem zavarnak. De ha pl. egy kanyarodó biciklis sz*rik kitenni a kezét és egy autós, hogy ne üsse el, félrerántja a kormányt és ezzel összetöri az autóját, nem hiszem, hogy segített bármit a megítélésen. Pláne, ha az illeto jót röhög és tovább megy, vagy fel se fogja, hogy mi történt. Ugyanez igaz a lámpa nélküli biciklire is, és meg lehetne sorolni a példákat.

#1862
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

... Ha autóval megyünk, akkor igenis be kell tartanunk mindenféle szabályt, ha bringával vagyok és sietek, vagy csak nincs kedvem várakozni, akkor megyek, függetlenül a lámpáktól. ...

Kicsit az a baj ezzel a felfogással, hogy akkor az autósnak miért kell betartania? Mi a "törvények" felett állunk? És elvárjuk, hogy az autósok "meghunyászkodjanak", ha épp arra járunk? Mi lenne, ha az autós körbenézne és ha nem jön semmi, akkor átmenne a piroson? (Tudom, van ilyen, de oket még az autósok is elítélik.) Nem azt mondom, hogy én nem mentem át biciklivel soha egy piros lámpán sem. De ha bármilyen szinten is veszélyhelyzetet teremtek, akkor nem!
Vannak elemi szabályok, amiket be kell tartani, hogy elvárhassuk másoktól. Ebbe sok minden belefér, még az is, hogy néha bizonyos szabályokat áthágjunk, de ezt ésszel kéne. És tisztelet a kivételnek, sokan nem ésszel csinálják..

#1863
isukim

isukim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 267 hozzászólás

Persze azért ne legyünk szabálytalanok!

...,de csakis géperejû jármûvel...egyéb esetben elsõ a biztonság...(vagy annak érzete..)

#1864
Kükü

Kükü

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Persze azért ne legyünk szabálytalanok!

#1865
Kükü

Kükü

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
A villogóra tényleg rámegyünk. Annyira olcsók, semmit sem fogyasztanak. Legalább egy hátsó igazán nem nagy beruházás.
A másik a pia. Tudom hogy tök népszerûtlen, de a honlapon is nyomjuk az antialkoholista felvonulás ideáját, aztán meglátjuk.

A szabálytalan biciklisekrõl az a véleményem, hogy nem hátráltatják a bringás ügyeket, sõt. Az autómentes konferencián a groningeni képviselõ hosszan ecsetelte, hogy a kerékpáros olyan mint a víz. Arra folyik, amerre lejt. Semmi sem állítja meg, se lámpa, se tábla. Náluk is kiakadtak ezen, de aztán beletörõdtek, és így alakultak ki pl. a kerékpárosoknak minden irányból zöld forgalmi lámpák, a kerékpárosoknak szembe is járható körforgalmak, a kerékpárosoknak kétirányú egyirányú utcák, stb... Érdekes volt egy önkormányzati képviselõ szájából.

#1866
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

ha bringával vagyok és sietek, vagy csak nincs kedvem várakozni, akkor megyek, függetlenül a lámpáktól.


Szerintem ez nem helyes, de nem vagyunk egyformák.
Ha azt akarjuk, hogy a kerékpárt is közlekedési eszköznek tartsák, ne csak valami flancos hóbortnak, akkor a szabályokat bármilyen hülyék is be kell tartani. Különben nem várhatjuk el, hogy változzon a közlekedés más résztvevõinek a véleménye a bringásokról. Pedig a CM-nek ez az egyik célja, legalábbis én azt hiszem, hogy ez.

#1867
isukim

isukim

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 267 hozzászólás
én azt mondom,hogy a bringaúton levõ lámpák nem sokat jelentenek,hisz az út se jó...
szerintem elsõsorban a "fõ fejeknek" kéne jó irányban foglalkozniuk e tekintetben,addig én maradok kussban,s ugyanezt várom el autóstól/gyalogostól...válogatás nélkül...

#1868
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Sajna ismerek olyanokat, akik ha bringával vannak, akkor bringások és még olyankor is beszólnak autósnak, ha nincs igazuk. Ha viszont autóval vannak, akkor nem izgatja õket a bringás... ez pedig nem szép dolog.
Ha autóval megyünk, akkor igenis be kell tartanunk mindenféle szabályt, ha bringával vagyok és sietek, vagy csak nincs kedvem várakozni, akkor megyek, függetlenül a lámpáktól. De az elsõbbséget mindig megadom, ha jár a másiknak. És ezt viszont el is várom, de alig adják meg :( és ilyenkor szépen megköszönöm nekik :)
És eddig még csak Matteusz bácsi ment neki a bringámnak, de szerencséjére nem nagyon. Különben helyben megöltem volna :) és énisszeretmafocit :)
az észmentes nõnemû...

#1869
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

Debrecenben honnan indul a felvonulás?


Én úgy tudom, hogy nem szerveztek Debrecenben külön felvonulást. De még nem késõ elkezdeni. (nem tudom mennyivel korábban kell a rendõrségtõl engedélyt kérni)

#1870
Nitr-O

Nitr-O

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.122 hozzászólás
Debrecenben honnan indul a felvonulás?

"De én most megiszom a sörömet és vidám leszek!!"
/Fabian Cancellara/


#1871
Ati001

Ati001

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 329 hozzászólás

Nagyon sokszor látom azt, ahogy állok egy keresztezõdésben, mert piros a bringás lámpa, valaki késõbb ér oda, az meg elzúg mellettem, mert azt látja, hogy éppen nem jön semmi. Mikor a keresztezõdés feléig ér, akkor elengedi a lámpa a kanyarodókat, aztán a szabálytalankodó vagy beletapos, vagy fékez. Szerintem a legtöbb lámpa nem véletlenül piros. Meg kell állni, és kész.
Az autós sem mehet át a pirosnál, akkor sem, ha egy szál gyalogos nem megy át a zebrán, és másik autó sem jön.
Ha zöldnél üt el, akkor teljes joggal háborodok fel. :) (Népligetnél próbáltak már)

Egy csomó bringás meg autót is vezet, és szerintem ahogy bringával közlekedik, az jellemzõ az autós közlekedésére is, talán annyival jobb, hogy 10x annyira figyel a bringásokra, mint mások.


A budai rakparton találkozok nagyon sokszor ezzel az esettel. Lámpánál én állok, mellettem 40el bevágódik a kersztezõdésebe. Én oda se merek nézni, de sztem õ is becsukja a szemét.. :D Sokkal elõrébb nem jut, mert a köv lámpát megint én érem el elõbb, ahol ugyan ez lejátszódik. A zöld sem jelent életbiztosítást. Tavaly nyáron engem a Stefániánál vasaltak ki zebrán úgy, hogy még javában zöld volt.
Autós biciklis: Néha én is autóba szállok, mert sajna muszály. Akkor rohadtul figyelek minden olyan helyen, ahol tudom, hogy a bringásoknak felmegy az andrenalinjuk, DE amikor egy állat országútis megelõz lefelé menetben a Gábor Áron utcán vagy a Szépvölgyi úton és utána életveszélyesen szlalomozik elõttem - mert ugyabár elég sok kátyú van- sisak és minden más védõ nélkül, akkor valahogy meg tudom érteni az autósokat, hogy a pokolba kívánják a bicikliseket. Én nem vagyok egy idegbeteg, úgyhogy szépen lassan, lemaradva követem, mert nem akarom kivasalni, ha esetleg elkottáz egy ívet, de a mögöttem lévõk már nem ennyire toleránsak...
"Van, hogy örülsz, mert minden összejön s van, hogy kiborulsz, mert midnen összejön."

#1872
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás
Nagyon sokszor látom azt, ahogy állok egy keresztezõdésben, mert piros a bringás lámpa, valaki késõbb ér oda, az meg elzúg mellettem, mert azt látja, hogy éppen nem jön semmi. Mikor a keresztezõdés feléig ér, akkor elengedi a lámpa a kanyarodókat, aztán a szabálytalankodó vagy beletapos, vagy fékez. Szerintem a legtöbb lámpa nem véletlenül piros. Meg kell állni, és kész.
Az autós sem mehet át a pirosnál, akkor sem, ha egy szál gyalogos nem megy át a zebrán, és másik autó sem jön.
Ha zöldnél üt el, akkor teljes joggal háborodok fel. :) (Népligetnél próbáltak már)

Egy csomó bringás meg autót is vezet, és szerintem ahogy bringával közlekedik, az jellemzõ az autós közlekedésére is, talán annyival jobb, hogy 10x annyira figyel a bringásokra, mint mások.

#1873
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
A fene, akkor még sem lesz torta? :)

Én sem szoktam kivárni, ha olyan a helyzet. De ettol függetlenül, a belvárosban nem biciklizek végig a zebrán, mert nincs hozzá jogom. Mint ahogy az autósnak sincs a joga a bicikliúton parkolni és szídjuk is miatta oket. Nem elvárható, az autósoktól, hogy ne szídjanak, ha sokan mindent megtesznek érte.. És itt most nem azokra gondolok, akik nyüzsiznek..
Ha valaki tud úgy menni, hogy ez ne okozzon veszélyt és ne zavarjon másokat, akkor tegye, de ha nem tud, és nem tartja be a szabályokat, akkor ne álljon neki feljebb, ha pl elütik..

A lényeg: ha azt akarjuk, hogy mások betartsák a szabályokat, akkor a minimum, hogy mi nem hágjuk át. Legalább is értelmes keretek között tartjuk..

Azt hiszem én is megkeresem a kispárnám.. :)

Jja, és bugizz nyugodtan.. :)

#1874
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
JA a tempó az télleg igencsak lassúra sikeredett. Bár a bátyóm mégis összeszedett 1 defektet...
Azt a szülit meg is kell élni :)

Az a baj, h én is sokszor rossz gyerek vagyok. Nem szeretek várakozni így sosem várom meg a lámpát, hanem megyek saját szakállamra. Ez sem helyes, de bennem van a bugi és muszi menni... most is szundizni :) szépeket! De azért majd jobban odafigyelek a jövõben a közlekedõtársaimra, megígérem!
az észmentes nõnemû...

#1875
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Dehogy zavartad, végre valami témábavágó.. :)
Annyira nem lehetsz öreg.. :) De a tortával ne dobálózz. Vagy tudod mit, dobd csak el nyogodtan, csak egy szeletet hasíts majd ki elotte nekem.. :D Milyet hozol? :)

Nekem a szukítésekkel volt bajom. Jobb lett volna, ha rendesen hömpölyög a tömeg, de ezek jól lelassították. Talán ez idén jobb lesz.

Esténként, ha találkozok biciklissel, az esetek nagy százalékában nincs rajta semmi világító eszköz, egy részében meg csak hátul.
Ami a közlekedést illeti, az autósok egyáltalán nem szentek, igazad van, hogy sokkal több múlik rajtunk egy adott helyzetben. DE ha mi meg akarjuk mutatni, hogyan kell rendesen egymás mellett élni, akkor nem azzal kellene kezdeni, hogy a veszélyes szabálytalanságokat mi magunk abbahagyjuk? Nem mutogathatunk, hogy bezzeg az autósok! Ezért utáltam már a tavaszinál is, hogy volt egy csomó ember, akit csak azért sem tartott be semmit (szembe biciklizett, villamos, stb).

#1876
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Akkor viszont bocsi, h megzavartam az eszmecserét :)

Viszek tortát és azzal fogok dobálózni... igen akkor leszek még öregebb lány :(

Nekem a tavaszi útvonallal sem volt semmi gondom, akkor is volt villogója sokunknak, de nem igazán érvényesült, nem volt még kellõen sötét.
És miért várod el, h 1 bringás tudjon közlekedni, mikor az autósok sem 1xûek sokszor... sajna. Eddig többször múlott rajtam, h nem lett bajom, mint azon aki nem figyelt rám. És pedig nem vagyok 1 remegõs kezû, bátortalanka.
az észmentes nõnemû...

#1877
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

Megmondanátok kedves eltévedt fiúk, hogy melyik oldalon tudok a topic témájához kapcsolódó hozzászólásokat olvassni, mert 1 párat már átnéztem, aztán csak az agonizálásotokat látom :) spdt kell venni ez legyen a fix és tegyétek át a székhelyeteket a cipõkhöz... úgy is azt vesztek, amit kaptok itthon :P

Na a szülinapomon jó muri lesz megint bicót emelgetni a fejem fölé :) Remélem jobb idõ lesz, mint mostanság és nem kell majd megint Matteusz bácsival harcolnom, h ne hajtson be közénk!

Sajna még nem lendült bele a fórum ebbe szeptemberi CM-be..
Szóval még azok folytatnak offolós dolgokat, akik már "régóta" itt laknak.. :)

Komolyan akkor lesz a szülinapod? Gratula hozzá! Hozol tortát is? :D

Nna, de mit is lehetne beszélni a mostani CM-rol? Jobb lesz az útvonal..
Talán a témához fuzodik, hogy a CM lényege egyrészt az lenne, hogy elfogadtassuk a biciklit, mint közlekedési eszközt és az autósokban tudatosítsuk, hogy "mi" is vagyunk.
Nos ezzel csak egy bajom van. Amíg annyi olyan biciklis van az utakon, aki képtelen oda figyelni, hogy mit is csinál, képtelen este lámpával hajtani, addig ne csodálkozzunk, ha a megítélés lassan változik. Ma pont elottem "akarta" az egyik ilyen a biciklis-halálozási statisztikát növelni. Zebra, gyalogosok állnak, mert piros a lámpa és keresztezodésben autók haladnak át. Kedves öngyilkos jelöltünk utazó sebességgel megpróbál áthajtani.. Nem rajta múlt.. Zavartan mosolygott, de még a járdára is alig tudott visszamászni. Ha ezt este csinálja lámpa nélkül, akkor már halott, és lehet mondogatni, hogy mert az autós nem vigyáz..
Persze egy újítás a mostani CM-re, hogy kérték mindenkinek legyen villogója.. Szerinted mekkora lesz az arány? És kinek lesz egyáltalán bármi elol?

#1878
Sonka_Zsuzsi

Sonka_Zsuzsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.342 hozzászólás
Megmondanátok kedves eltévedt fiúk, hogy melyik oldalon tudok a topic témájához kapcsolódó hozzászólásokat olvassni, mert 1 párat már átnéztem, aztán csak az agonizálásotokat látom :) spdt kell venni ez legyen a fix és tegyétek át a székhelyeteket a cipõkhöz... úgy is azt vesztek, amit kaptok itthon :P

Na a szülinapomon jó muri lesz megint bicót emelgetni a fejem fölé :) Remélem jobb idõ lesz, mint mostanság és nem kell majd megint Matteusz bácsival harcolnom, h ne hajtson be közénk!
az észmentes nõnemû...

#1879
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

hamár off.. :D

Na igen, ez így elég light-os lenne terepre..

De a CM-re akár jó is lehet.. :D :D (Nem offolok, nem offolok, nem offolok) :D

#1880
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Oké, értem.. Azért lett volna érdekes a talpa, mert gondolom inkább ezen dol el, hogy mennyire jó terepre..



Feltöltött kép
;)

hamár off.. :D
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda